Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kormány, gamepad, joypad és a többiek...


Aggi

Recommended Posts

Guest

Szasztok!

Nekem Genius Maxfire G-12U Vibration Gamepadom van.....

Azt akarom megkérdezni hogy:

1) Miért van az hogy NFS Carbonozok és egy idő után csak úgy rezeg magától még a menüben is?

2) Hogyan lehet úgy beállítani a korményzást hogy ne kapja el gyorsan a kormányt. pl a GTR2-ban elmozdítom a kart és már el is ugrik a kormány.... Láttam hogy van olyan hogy érzékenység de akármit állítok mintha nem is állítanám.

3) Nincs több... :smile:

Köszi...

http://www.zalaszam.hu/~tirexi

Link to comment
Share on other sites

gEoRgE_eXe

X360 kontroller nem X360hoz van?PChez is jó? :blink:

(hmmm,mostmár vmi usb csatlakozó rémlik ^_^ )

kiadtak egy x360 kontrollerre hasonlító (inkűább ugyanolyan) kontrollert pc hez is ..

Link to comment
Share on other sites

Meridius

Nah, karácsonyra meglesz a Logitech MOMO Racing :D Inkább Driving Forcce PRO-t vettem volna, de azt sehol nem kapni :smile: Remélem a MOMO-m működni fog jól :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Hellnight

kiadtak egy x360 kontrollerre hasonlító (inkűább ugyanolyan) kontrollert pc hez is ..

A 360-as kontroller jó a PC-hez is. Mivel már az USB olyan mint a PC-é.

Sőt! Egy kis átalakítóval még az X1 kontrollere is ráköthető a PC-re :wink:

Link to comment
Share on other sites

oliba

Heló mindenkinek...

Vettem a géphez egy kormányt.

Nos, van olyan a játékokban hogy Force Feedback vagy mi, az mit jelent?

Köszi..

http://www.zalaszam.hu/~tirexi

Az azt jelenti, hogy rezeg a kormány, mikor pl ütközöl, vagy ilyesmi. Akkor a kormány is rázkódik egyet

Link to comment
Share on other sites

Alex75

Heló mindenkinek...

Vettem a géphez egy kormányt.

Nos, van olyan a játékokban hogy Force Feedback vagy mi, az mit jelent?

Köszi..

http://www.zalaszam.hu/~tirexi

Nem csak "rezeg" ha igazi FFB,hanem az ütközéshez , a felületi egyenetlenséghez mérten mozog . Mert az FFB ugye az erö visszacsatolás. A sima rezgést produkálo kormányok nem FFB, hanem csak Vibration efefktre képesek. Példa:l ha az FFb-vel mész padkának az kikapja a kormányt a kezedből, a Vibration meg jelzi rezgésekkel az ütközést. Nagy vonalakban ez a különbség.

Link to comment
Share on other sites

Snowman17

Holla pípöll!

Szeretnék venni egy logitech chillstream gamepadot, az ujságban is olvastam róla, de sehol sem találok eladót. Igen tudom a google a bnarátom de nemigen tudott segíteni. Az xbox360-as kar formájára készültet találtam, de ps3-as stílusúnak jobban örülnék. Szerintetek melyik lenne jobb kar? És valami linket ahol meg tudnám venni karácsonyig! kösszi!!!

Snowman

Link to comment
Share on other sites

Hellnight

Víílen Dánk...

de közbe találtam egy másik helyet itt olcsóbb :tongue: :

http://www.briver.hu/termekek/szamitastech...63435-0914.html

Amúgy ti mit szóltok hozzá? Van valakinek ilyene?

Mondjuk nem tudom mi értelme volt ilyen gamepad-ot összedobni ami totál az X-Box joy-ára hajaz, meg ráadásul a 360-as joy használható PC-hez is és kb 2.000 FT-al drágább mint ez. De hát ők tudják.

Link to comment
Share on other sites

Snowman17

Mondjuk nem tudom mi értelme volt ilyen gamepad-ot összedobni ami totál az X-Box joy-ára hajaz, meg ráadásul a 360-as joy használható PC-hez is és kb 2.000 FT-al drágább mint ez. De hát ők tudják.

Ebben van levegőáramoltatás mini ventikkel... az xbox360-asban ilyen nincs, javítsatok ki ha van.

Link to comment
Share on other sites

CrashPipi

Sziasztok!

Mélyen áron alul eladnám, november elején ajándékba kapott Logitech MOMO Force Feedback-es PC-s kormányom. Hibátlan, garanciás, dobozos. 30.000 ft volt, 18ért elvihető, akár postai utánvéttel is. (Kazincbarcika)

Infó+kép: http://www.logitech.com/index.cfm/products...,CONTENTID=6030

crashpipi@freemail.hu vagy +36-70-771-7376 (ha ki vok kapcsolva, melózom)

Link to comment
Share on other sites

Citromostoboz

Hali!

Elsősorban a kormányosokhoz fordulnék, kinéztem magamnak a Logitech Formula Force egyik kormányát! Most ugye abból van EX, és GP! Árban pár ezer a különbség közöttük, de nem tudom melyiket érdemesebb venni! Akinek van valamelyikkel tapasztalata, az kérem mondjon valamit, hogy jó-e, megéri-e beruházni rá! Esetleg ha valaki tudna ugyanebben az árkategóriában mondani jobbat, azt is szívesen fogadom!

Link to comment
Share on other sites

Alex75

Hali!

Elsősorban a kormányosokhoz fordulnék, kinéztem magamnak a Logitech Formula Force egyik kormányát! Most ugye abból van EX, és GP! Árban pár ezer a különbség közöttük, de nem tudom melyiket érdemesebb venni! Akinek van valamelyikkel tapasztalata, az kérem mondjon valamit, hogy jó-e, megéri-e beruházni rá! Esetleg ha valaki tudna ugyanebben az árkategóriában mondani jobbat, azt is szívesen fogadom!

Mind a kettö nagyon jó ráadásul a gp most nagyon olcsó , szerintem a legolcsóbb FFB-s kormány. 12k-ért van már. Az EX ugyanaz csak ujabb kivitel. Van rajta + 8 gomb ,és egy kis joy. Ez kb 17k. Az árakat itt nálunk néztem , máshol lehet eltérő persze. Szerintem mind a kettő nagyon jó választás.

Link to comment
Share on other sites

Phineas_

Üdv mindenkinek!

Nemrégiben vettem magamnak egy logitech cordless rumblepad 2-t. Egyből belevágtam a telepítésbe, ami viszonylag könnyen ment. A rezgőmotor is működött és a kalibrációval sem voltak problémák. Ki is próbáltam a kütyüt néhány játékon. Elősször a Defiance-szal játszottam, amin szépen járt a rezgőmotor.

Aztán kipróbáltam néhány régebbi játékon, és itt van a probléma. Se a Vice City-n, se a PoP Sands of time-on, meg a Soul Reaver 2-n sem volt hajlandó a gamepad rezegni. Próbáltam 1-2 beálítást a Logitech profilerben, semmi. Elképzelhető, hogy a régebbi játékokat nem ismeri fel a kontroller és ezért nem működik a vibráció?

Link to comment
Share on other sites

serginho

Üdv mindenkinek!

Nemrégiben vettem magamnak egy logitech cordless rumblepad 2-t. Egyből belevágtam a telepítésbe, ami viszonylag könnyen ment. A rezgőmotor is működött és a kalibrációval sem voltak problémák. Ki is próbáltam a kütyüt néhány játékon. Elősször a Defiance-szal játszottam, amin szépen járt a rezgőmotor.

Aztán kipróbáltam néhány régebbi játékon, és itt van a probléma. Se a Vice City-n, se a PoP Sands of time-on, meg a Soul Reaver 2-n sem volt hajlandó a gamepad rezegni. Próbáltam 1-2 beálítást a Logitech profilerben, semmi. Elképzelhető, hogy a régebbi játékokat nem ismeri fel a kontroller és ezért nem működik a vibráció?

szerintem a probléma mindössze annyi,hogy a játék nem támogatja a FFB hardvereket,bár én úgy emléxem,mikor anno havernál voltunk és Vice Cityztónk(nem WC :D ),akkor rezgett...de lehet nem,nagyon rég volt az már...szóval a hiba a játékokban van minden valószínűség szerint :smile:

Link to comment
Share on other sites

atyaty

Sziasztok

Vettem egy force feedbackes kormányt (Apollo mx-v9)

Amikor játszok akkor csak addig jó amíg egy bizonyos sebességet elérek

pl: 70 km/h ekkor elkezd rángatni

Nem találok hozzá xp-s drivert. Lehet hogy nincs is?

Mit csináljak?

Link to comment
Share on other sites

foszil

SZIASZTOK!!!

VAN EGY SAITEK R440 FORCEFEEDBACKES KORMÁNYOM ÉS NEM TUDOM BEÁLLÍTANI!

LÉGYSZIVES SEGÍTSETEK!!!!

ELŐRE IS KÖSZÖNÖM!!!!

foszil@vipmail.hu

Link to comment
Share on other sites

Cycl0ne28

Hello! Van egy kis gondom a gamepademmel (Logitech Dual Action). USB-s, és az a gondom, hogy amikor tolom az NHL 06-ot és a játékosok forognak, mialatt én behozom őket az ellenfél harmadába, akkor kiforognak és csak úgy lőnek. Mi lehet a gond? Köszi a segítséget

Link to comment
Share on other sites

Tomika14

Hali! Nekem is lenne egy jókora gondom a joypadommal. Még pedig van egy Saitek P2600 Rumble joypadom 2006.6.20án vettem és azóta semmi baja nem volt.. de most egyről a kettőre fogta magát és egyszerűen nem jó.. nem tudom mi lehet a baja. Eltünteti a DVD meghajtómat (f) újraindul tőle a gépem stb.. mondom eddig semmi baja nem volt :S pls valaki ha tudja mi lehet baja akkor szóljon:)

Link to comment
Share on other sites

phineas

Helló mindenkinek!

Mint már korábban írtam, Logitech cordless rumblepad 2-m van. A prémium előfizetéshez én a splinter cell da.-t kértem. Hogy már korábban belerázódjak az irányításába felraktam a chaos teroryt ami támogatja a padomat rendjével. Elindítom a játékot, az irányítás profi és jól érzékeli az analóg kart. A probléma az, hogy se nem rezeg, és a másik analóg karral képtelen forgatni a kameraszöget. Ez teljesen át lett írva egérre. Aki esetleg tudja, hogy mi a probléma az légyszi válaszoljon...

Link to comment
Share on other sites

Hellnight

Ááááááááá tegnap voltam Media Markt-ba és láttam G25-öt. Hát ki kellett próbálnom azt a sebváltót :D :rolleyes: Hát emberek valami nagyon állat. Tök jól lehet váltogatni a sebességet. Bár jobb lett volna, ha ki is lehetett volna próbálni, de mind1. Egyébként 80k-ba kerül ami sztem annyira nem is sok érte. Figyelembe véve azt a tényt is, hogy MM-ben ált drágábbak a cuccok. Mert pl amikor egy Premium pakkos X360 került MM-ben 130-ba addig bátyám 100-ért megvette, szal lehet még ennél is olcsóbb a kormény. A pedálokat nem is figyeltem, de a másik váltó (hirtelen nem ugrik be mi a neve) azok meg fémek. Nem úgy, mint a MOMO-nál, ahol műanyagok. Tehát masszívabb ez az új komrány és sztem aki odavan az autós gammákért, azoknak egy ilyen mindenképpen KELL. Mondjuk szekvenciális módba a sebváltót nem tudtuk átrakni, nem bírtuk átváltani a megfelelő pozícióba, de lehet nem is úgy kellett volna ahogy mi akartuk :lol:

Lényeg, hogy ez a komrány egy forradalmi újítás. Mondjuk én leginkább egy ilyen komrényt vártam már évek óta és végre megjelent :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

dasasd

Én is nemrég voltam mediaban :smile: Ki is próbáltam az x360-at nfs carbonnal, és baromi jó volt ahogy rezgett a kontroller :rolleyes: (még nem próbáltam ki ilyen rezgős gamepadot :D )

Na most nekem eszembe jutott, hogy úgyis elromlott a dual actionom, szal itt az idő, hogy új gamepadot vegyek. Ki is szemeltem a Logitech Rumble Pad II-t. Ez ugye rezgős gamepad, de ugyanúgy fog rezegni, ahogy az x360 kontrollere(szal váltásnál is rezeg, meg ha földútra tévedek)?

Link to comment
Share on other sites

serginho

Én is nemrég voltam mediaban :smile: Ki is próbáltam az x360-at nfs carbonnal, és baromi jó volt ahogy rezgett a kontroller :rolleyes: (még nem próbáltam ki ilyen rezgős gamepadot :D )

Na most nekem eszembe jutott, hogy úgyis elromlott a dual actionom, szal itt az idő, hogy új gamepadot vegyek. Ki is szemeltem a Logitech Rumble Pad II-t. Ez ugye rezgős gamepad, de ugyanúgy fog rezegni, ahogy az x360 kontrollere(szal váltásnál is rezeg, meg ha földútra tévedek)?

ha a játék támogatja akkor igen :smile: nekem valahol van itthon 1 Rumblepadom,de sajna haver az 1ik analóg kar műanyag szarját elhagyta róla...szóval gyak.használhatatlan...:S

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...