Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kormány, gamepad, joypad és a többiek...


Aggi

Recommended Posts

takii

Hey!

Meg lehet oldani, hogy a logitech f710-es gamepadot és a 230-at egy reciver-el használjam?

Az egyik ugye unifying a másik meg nano reciver.

Kaptam a gamepadhoz egy kábelt, aminek a végére rá lehet dugni a recivert, az mire jó, semmit se írtak róla?

Ha minden kötél szakad, lehet a két vevõ egységet egyszerre használni, bedugni a gépbe?

köszi ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
_DeX_

Hy! Saitek r440 FFB kormánnyal van olyan bajom, hogy mikor csatlakoztatom, a akormány elmegy balra, a motor dolgozik, hallatszódik ahogy megy a szervó. DE. ha akár kalibrálás közbe akár csak szimplán jobbra tekerem a kormányt, elmegy a szervó, és úgy érzékeli a gép, mintha kihúztam volna az USBbõl. Nem érzékeli többet. Tipp?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Hellnight

Üdv Skacok!

Úgy látom nem egy pörgõs topic, de egy próbát megér a kérdés.

Egy <<<ILYET>>> néztem ki az imént magamnak. Errõl van valakinek valami tapasztalata? Úgy értem akkora lehet mint egy PS gamepad?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Razon

Nem árul valaki egy G27et vagy DFGTt? Be kéne szerezni egyet de az új túl drága :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
zoli182

Sziasztok!

Tervezek a gépemhez egy új joysticket venni, mert a Logitech tönkrement.

Gondoltam veszek egy 10.000 forintos xbox 360-as kontollert a PC-hez. Viszont amitõl félek, hogy egyzser egy ismerõsöm kölcsönadta az X360-át és rádugtam a joyt a gépemre, hogy hátha az is jó hozzá. De semmi, nem ismerte fel. A vezérlõpultban sem volt semmi. Ugyanez igaz volt a srácnál is aki kölcsönadta az egész gépet.

Látom az interneten, hogy mindenki sima x360 kontollerrel játszik PC-n de én ezek után akkor is félek.

Az probléma lehet, hogy nem eredeti a W...ows?

A válaszokat elõre is köszönöm és remélem el tudják oszlatni a kételyeimet.

Link to comment
Share on other sites

Meridius

Sziasztok!

Tervezek a gépemhez egy új joysticket venni, mert a Logitech tönkrement.

Gondoltam veszek egy 10.000 forintos xbox 360-as kontollert a PC-hez. Viszont amitől félek, hogy egyzser egy ismerősöm kölcsönadta az X360-át és rádugtam a joyt a gépemre, hogy hátha az is jó hozzá. De semmi, nem ismerte fel. A vezérlőpultban sem volt semmi. Ugyanez igaz volt a srácnál is aki kölcsönadta az egész gépet.

Látom az interneten, hogy mindenki sima x360 kontollerrel játszik PC-n de én ezek után akkor is félek.

Az probléma lehet, hogy nem eredeti a W...ows?

A válaszokat előre is köszönöm és remélem el tudják oszlatni a kételyeimet.

A vezetékes X360 kontroller (pc-s kiadás) plug&play, hacsak nem valami 1000 éves windowst használsz.

Link to comment
Share on other sites

zoli182

A vezetékes X360 kontroller (pc-s kiadás) plug&play, hacsak nem valami 1000 éves windowst használsz.

A Microsoft szerint igen. Amúgy Win 7 Home Premium Sp1. De ha jól hallottam Vistától felfelé jó, XP-n meg kell egy kis ügyködés. Szóval minden rendben lesz. Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
DarkSl4yer

Üdv!

Valaki nem tudja,hogy a Wireless XBox One controller müködik-e win 7 alatt?

Link to comment
Share on other sites

HD2
23 minutes ago, DarkSl4yer said:

Üdv!

Valaki nem tudja,hogy a Wireless XBox One controller müködik-e win 7 alatt?

LINK

Igen, de headset nem működik, plusz beépített bluetooth-al nem használható, csak Win 10-en. (Vagyis win 7 alatt kell hozzá microsoftos vevő egység.)

Link to comment
Share on other sites

DarkSl4yer
3 hours ago, HD2 said:

LINK

Igen, de headset nem működik, plusz beépített bluetooth-al nem használható, csak Win 10-en. (Vagyis win 7 alatt kell hozzá microsoftos vevő egység.)

link

Akkor ezzel semmi gondom nem lesz.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
VassGabor

Ki mit tud a trustmaster t300-ról?,mennyire éri meg extreme diginálnál most 80500 ami olcsobb mint a g29 és +180fokkal többet is tud. Pc-re lenne használva.

Link to comment
Share on other sites

UC

Általánosan elmondható, hogy ha valaki megengedheti magának ezt az árkategóriát bevezetésként a kormányok világába, sem a G29-cel, sem a T150/300-zal nem lőhet mellé. 

Én ugyan nem látok ennyiért T300-at az Edigitalnál, illetve nem mindegy, hogy a sima, vagy az RS GT Edition-t veszed, előbbi ugyanis nem kuplungos, ilyen árszinten én nem hagynám ki a kuplugot, szóval akkor inkább T150/TMX Pro.

Azt tudd, ha később bővítenél, hogy a váltó rettentő drága hozzá, bár elvileg össze lehet berhelni a Logitech váltójával is, viszont fényévekkel jobb, mint a Logitech Shifter, főként mert tud szekvenciálisként is működni, ami nagyon nagy pozitívum.

Nekem G29-em van váltóval, és próbáltam T150-et, összességében nekem a Logitech egy okból jobban bejött, a szíjhajtás miatt a Thrustmasternek akkor is van egy minimális "nehézsége", ha teljesen lekapcsolod a FFB-et, de valószínűleg csak megszokás kérdése. Valószínűleg nincs több ember a földön, aki azt mondaná, hogy inkább G29.

Általános vélekedés szerint a Thrustmaster kormánya minden szempontból jobb, de a G29-nek meg a pedálját szokás dícsérni. A G29 váltója olcsóbb, de a szekvenciális opció hiánya miatt lényegében nincs értelme, ha csak versenyjátékokkal játszol, a Thrustmasteré verhetetlen, de piszkosul drága.

Én maximálisan elégedett vagyok a G29-cel, amely egy Wheel Stand Pro állványon van, így kellően kompakt, és folyton játékra kész, nem érzem, hogy szükségem lenne ennél többre, de nem is vagyok hardcore szimulátoros, és nagyon sokféle játékra használom (Project Cars 2, Assetto Corsa, F1 2018, Forza Horizon 4, Euro Truck Simulator 2) 

Remélem tudtam segíteni.

Link to comment
Share on other sites

UC

Igen, egészen biztos voltam benne, hogy játékokhoz fogod használni :D

Am. a link mögötti termék nem elérhető. Ez egyszer régen ennyi volt, és megmaradt a termékoldala, de ezt nem fogod tudni megvenni. A legolcsótt T300 96e Ft az Alzánál épp, de inkáb nézz egy T150 Pro-t, 75k körül megkapod. G29 legolcsóbban 85 körül van. A G920-at megkapot egy tizessel olcwsóbban még, de figyelj oda, hogy ugyan felépítésre tök ugyanaz a kettő és hivatalosan a 920 való PC-hez, a G29 pont ugyanúgy működik, viszont a sokka több gomb miatt praktikusabb is. Nekem speciel néha még ez is kevés egy komolyabb szimulátorban.

Link to comment
Share on other sites

VassGabor

Igen ezt benéztem nálad melyiknél volt kevés még ígyis.

Link to comment
Share on other sites

UC

Ne haragudj, de ezt nem értem. Pár írásjeleg tegyünk a mondatba, mert azt sem tudom eldönteni, hogy ez egy kérdés-e. :)

Link to comment
Share on other sites

XCube
On 5/18/2020 at 6:03 PM, UC said:

 és hivatalosan a 920 való PC-hez, a G29 pont ugyanúgy működik, viszont a sokka több gomb miatt praktikusabb is

Hmmm. Én tisztán emlékszem a vásárlásnál arra, hogy PS3 / PS4 + PC felirat van rajta :unsure: . Sőt amikor anno kormányt kerestem PC Lenkrad keresésre eleve a G29 -et dobta ki mindenhol.

Lényeg a lényeg, hogy működik és valóban praktikusabb a több gomb miatt :) .

On 5/18/2020 at 6:03 PM, UC said:

Igen, egészen biztos voltam benne, hogy játékokhoz fogod használni :D

Am. a link mögötti termék nem elérhető. Ez egyszer régen ennyi volt, és megmaradt a termékoldala, de ezt nem fogod tudni megvenni. A legolcsótt T300 96e Ft az Alzánál épp, de inkáb nézz egy T150 Pro-t, 75k körül megkapod. G29 legolcsóbban 85 körül van. A G920-at megkapot egy tizessel olcwsóbban még, de figyelj oda, hogy ugyan felépítésre tök ugyanaz a kettő és hivatalosan a 920 való PC-hez, a G29 pont ugyanúgy működik, viszont a sokka több gomb miatt praktikusabb is. Nekem speciel néha még ez is kevés egy komolyabb szimulátorban.

Annyit tennék még hozzá, hogy a Thrustmaster szíjas, míg a G29 / 920 fogaskerekes FFB -vel van szerelve. Utóbbi kicsit zajosabb, néhá már már ilyesztően, de nem kell félni, bírja a gyűrődést :D .

Link to comment
Share on other sites

UC
4 hours ago, XCube said:

Hmmm. Én tisztán emlékszem a vásárlásnál arra, hogy PS3 / PS4 + PC felirat van rajta :unsure: . Sőt amikor anno kormányt kerestem PC Lenkrad keresésre eleve a G29 -et dobta ki mindenhol.

Lényeg a lényeg, hogy működik és valóban praktikusabb a több gomb miatt :) .

Annyit tennék még hozzá, hogy a Thrustmaster szíjas, míg a G29 / 920 fogaskerekes FFB -vel van szerelve. Utóbbi kicsit zajosabb, néhá már már ilyesztően, de nem kell félni, bírja a gyűrődést :D .

Ez így igaz, sőt, sok fórumon olvasni, hogy a G29/920-nak van egy kis középállás holtjátéka, amit meg is tudok erősíteni, de olyan szinten semmiség az egész, hogy ha valaki most lép be ebbe a világba, semmilyen hátrányt nem fog okozni, és később is csak akkor, ha különösen érzékeny rá. Ha viszont ez elfogadhatatlan, akkor a Thrustmaster felé kell menni, a szíjak miatt ott semmi ilyesmi nincs. Én azt gondolom, hogy az árkategóriájában a Logitech egy tökéletesen vállalható választás és az árszinttől elvárható színvonalat képviseli. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Dávid Csaba

XBOX kontollerrel kompatiblis, PC-s játékhoz alkalmas, vezetékes eszközt vennék, kifejezetten alkalmi játékéra, semmi extrára nincs szükségem. Volna tippetek? Jelszó: árérzékeny vagyok.

Link to comment
Share on other sites

XCube
26 minutes ago, Dávid Csaba said:

XBOX kontollerrel kompatiblis, PC-s játékhoz alkalmas, vezetékes eszközt vennék, kifejezetten alkalmi játékéra, semmi extrára nincs szükségem. Volna tippetek? Jelszó: árérzékeny vagyok.

Szívem szerint egy originál vezetékes X360 kontrollert ajánlanék, de azt újonnan nem nagyon lehet normális áron kapni. Ugyanígy az eredeti XBox One vezetékes kontroller is ritkaságszámba megy. Hol van az árérzékenységed határa? Egy bizonyos árszint alatt már csak nagyon gagyi cuccokat lehet kapni.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

10 ezer (max.)

Link to comment
Share on other sites

XCube
15 minutes ago, Dávid Csaba said:

10 ezer (max.)

Akartam kapásból két terméket ajánlani, de nem találom őket a magyar online piacon.

Az egyiket szívemből ajánlanám (NACON GC-100XF), a másikat pedig csak úgy szimplán, mert kicsit drágább, de cserébe jó is (SPEEDLINK Xeox Pro).

Körbenézve az iPon -on találtam még egyet, ami jó lehet: https://ipon.hu/shop/termek/rampage-sg-r360-dual-shock-gamepad/1679730

Ez külsőre teljesen azonos az X360 kontrollerel, hogy a belső mennyire jó, azt viszont nem tudom. Annak idején a SpeedLink -nek is volt egy X360 designja, az nem volt rossz, ha ez is eléri azt a szintet, akkor nem nyúlsz mellé.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
12 hours ago, XCube said:

iPon -on

Én inkább nem ajánlgatnám azokat a hiénákat....

Link to comment
Share on other sites

XCube
43 minutes ago, jagdtigger said:

Én inkább nem ajánlgatnám azokat a hiénákat....

Nem ismerem a magyar Webshop helyzetet, azért kerestem náluk, mert nekik általában aktuális a kínálatuk és fura módon sehol nem találom azokat a termékeket, amiket itt forgalmaznak. Hol érdemes manapság rendelni MO -n?

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
9 minutes ago, XCube said:

mert nekik általában aktuális a kínálatuk és fura módon sehol nem találom azokat a termékeket

Az meglehet de arra jobb ha felkészülsz hogy ha 1 éven túl gond van a gyártóval kell megbeszélned (már ha megtudod mert mondjuk nincs magyar nyelvű ügyfélszolgálat), én ezért hagytam őket ott.

 

11 minutes ago, XCube said:

Nem ismerem a magyar Webshop helyzetet

Annyira már én se, ha rendelek is akkor általában amazon.de, számítógép cuccokat meg egy helyi it cégtől szerzem be (van boltjuk is).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...