Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows Vista


Davydbu

Szerinted milyen lesz a Windows Vista?  

646 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

adfa

Szeretnék idézni a MSW fórumáról:

Sziasztok!

Nos, az én véleményem az, hogy a Microfost nem képes jó op rendszert írni, ékes bizonyíték erre a Vista. A szép külső mögé rejtik el azon Windows hibákat amik mindig is megvoltak és meglesznek. Egy szó mint száz rossz és kész. És még valami, szerintetek mire jó egy op rendszer, amihez iszonyatos hardware igény kell? csak arra jó, hogy hardware gyártók meggazdagodjanak. Az én elevm az, hogy akkor jó op, ha minimális erőforrást használ, miközben rendkivül hatékony, hát ennyi. Ja, és amelyik képes felvenni a harcot én hülye vírussal. Röviden ennyi.

A válaszok:

Szerencsére ez csak a TE véleményed, szerencsére neked fogalmad sincs arról, hogy mire kell egy OS. Nem tudom, hogy manapság miért számítana a Vista HW igénye nagynak. Mi a legkisebb proci amit venni lehet? 800 MHz? DX9-es VGA alatt még lehet kapni videókártyát? Hát nem. Egy szó mint száz, te azért megmondoid a frankót, ugye?

Mellesleg olyan BUTA vagy, hogy az iszonyatos. Vista-t be lehet állítani maximális teljesítményre is, és akkor nem lesz neked csilivili parasztvakítás (mert te is el vagy ám vakítva rendesen), és nem lesz gond a teljesítménnyel sem.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bizonyos szintig egyet értek veled... Az biztos, hogy egy oprendszer ne a rendszer erőforrásait egye. Én személy szerint nem szeretnék egy "komodor" szintű grafikus felületet látni.. A grafikus felületekhez vagyok szokva, szeretem is a csicsát addig, amíg meg nem eszi a gépem. Te minden bizonnyal a linux/unix kategóriában mozogsz, ezért írod ezeket. Ízlések és pofonok, de gondolom nem akarsz egy szőke titkárnőnek megtanítani linuxot használni :tongue: (elnézést a szőke titkárnőért, nem akartam senkit sem megsérteni). Mindennek megvan a maga helye, ami szerintem a linux mehet a szerverekre, illetve a "fanatikusoknak", akiket ez érdekel. Ellenben ott vannak a "butuska, számítógéphez nem (annyira) értő" emberkék, akik nem tudnak egy linuxot megtanulni, és nem is érdeke.. Ő nem konfigurációs fájlokat akar állítgatni élete végéig, hanem pl internetezni és a számítógépet használni. Mindennek megvan a maga piaca.. ez van, amíg a pénz és az emberi butaság dominál..

Nos én ehez nemnagyon akarok hozzászolni de ha csinálják a vistát akkor csinálják is végig!

Link to comment
Share on other sites

General_Grievous

szerintem xar lesz mint az összes windows :smile:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
adfa

Idézet az msw-röl:

Windows Vista Beta 2: a szoftvertörténelem legtöbb letöltése

A Windows Vista Beta 2-t töltötték le a legtöbbször a szoftvertörténelemben. Jelenleg a Microsoft több mint tízszer olyan gyorsan adja ki a termékkulcsokat , mint amennyire szervereik ki tudják szolgálni letöltőket - akármilyen gyorsítás mérhető befolyással lenne az internethez.

"Ha megemelnénk a sávszélességet, lehetséges lenne az internet összeomlása - az embereknek problémájuk lenne a VB nézéssel, stb.."

Microsoft képviselő

Akik megkapták a Beta 2 kulcsokat, de nem tudják letölteni, várniuk kellhet még pár napot, legfeljebb egy hetet. A Microsoft DVD rendelésre próbálja meg ösztönözni a felhasználókat, így csökkentvén a sávszélességet kihasználtságát illetve a szerverek terheltségét. Ha megkapják a DVD-t 1-4 héten belül, telepítsék fel, aktiváljál, és automatikusan megkapják az RC1-es frissítést.

Link to comment
Share on other sites

Mariachi

Sztem nem lesz rossz a Vista. Előbb vagy utóbb úgyis le kell cserélni az XP-t mert egyre több olyan játék lesz ami CSAK Vistán fog elfutni (Crysis, Halo 2, Shadowrun stb). Illetve jövőre jelennek meg a DX10-es kártyák ami szintén Vistával lesznek kompatibilisek. Tehát eljön majd az a nap amikor az XP-ről át kell állni Vistára. Egyébként nekem az XP-vel sincs bajom, akinek nem tetszik a Win, az használjon Linuxot :D

Mivel majdnem ezt akartam írni én is bele se kezdtek, csak azt mondom egyetértek. :D

Link to comment
Share on other sites

Thinic3

szerintem xar lesz mint az összes windows :smile:

Mondod ezt Te, pro windows user? <_<

Link to comment
Share on other sites

CrW

Idézet az msw-röl:

Windows Vista Beta 2: a szoftvertörténelem legtöbb letöltése

A Windows Vista Beta 2-t töltötték le a legtöbbször a szoftvertörténelemben. Jelenleg a Microsoft több mint tízszer olyan gyorsan adja ki a termékkulcsokat , mint amennyire szervereik ki tudják szolgálni letöltőket - akármilyen gyorsítás mérhető befolyással lenne az internethez.

"Ha megemelnénk a sávszélességet, lehetséges lenne az internet összeomlása - az embereknek problémájuk lenne a VB nézéssel, stb.."

Microsoft képviselő

Akik megkapták a Beta 2 kulcsokat, de nem tudják letölteni, várniuk kellhet még pár napot, legfeljebb egy hetet. A Microsoft DVD rendelésre próbálja meg ösztönözni a felhasználókat, így csökkentvén a sávszélességet kihasználtságát illetve a szerverek terheltségét. Ha megkapják a DVD-t 1-4 héten belül, telepítsék fel, aktiváljál, és automatikusan megkapják az RC1-es frissítést.

összeomolna az internet... ja mint a mesében

szerk: azonnal elkezdte szedni max sávszéllel a hivatalos oldalról...a hir cáfolva :wink:

Link to comment
Share on other sites

endy

Vki rábírta már ezt a Vistát arra hogy 3D-sen forogjanak az ablakok? Mert nekem még nem sikerült de lehet csak én vok béna :blink: :D

Link to comment
Share on other sites

s0v1

ha felteszem a vista beta-t, akkor azt uána hogy tom leszedni?

és ha azt felraktem akkor új oprendszerként fog megjelenni??? :smile:

Link to comment
Share on other sites

Thinic3

Vki rábírta már ezt a Vistát arra hogy 3D-sen forogjanak az ablakok? Mert nekem még nem sikerült de lehet csak én vok béna :blink: :D

Igen, engem is érdekelne, h mi lehet a jegyzettömb hátuljára írva...

ha felteszem a vista beta-t, akkor azt uána hogy tom leszedni?

és ha azt felraktem akkor új oprendszerként fog megjelenni??? :smile:

Úgy, h partícionáloda winyót.

igen.

Link to comment
Share on other sites

endy

Igen, engem is érdekelne, h mi lehet a jegyzettömb hátuljára írva...

Ezzel mit akarsz mondani...? Máskor kicsit érthetőbben...

Link to comment
Share on other sites

s0v1

Igen, engem is érdekelne, h mi lehet a jegyzettömb hátuljára írva...

Úgy, h partícionáloda winyót.

igen.

a leszedése úgy nem lehetséges, h felteszem rackra 1 üres megahjtóra, és utána azt formatálom?? :smile:

Link to comment
Share on other sites

Thinic3

Ezzel mit akarsz mondani...? Máskor kicsit érthetőbben...

Azt, hogy sztem marhafölösleges, minek beforgatni egy ablakot? Az eleje a lényeg, nem a hátulja. Remélem így érthető. :smile:

a leszedése úgy nem lehetséges, h felteszem rackra 1 üres megahjtóra, és utána azt formatálom?? :smile:

Sztem megoldható, de még érdeklődj utána, ilyesmiben nem vok profi, azt meg nem akarom, h miattam szétcseszd...

Link to comment
Share on other sites

s0v1

Azt, hogy sztem marhafölösleges, minek beforgatni egy ablakot? Az eleje a lényeg, nem a hátulja. Remélem így érthető. :smile:

Sztem megoldható, de még érdeklődj utána, ilyesmiben nem vok profi, azt meg nem akarom, h miattam szétcseszd...

okok.. én is azért kérdezősödtem utána.. :wink::smile:

Link to comment
Share on other sites

endy

Azt, hogy sztem marhafölösleges, minek beforgatni egy ablakot? Az eleje a lényeg, nem a hátulja. Remélem így érthető. :smile:

Sztem megoldható, de még érdeklődj utána, ilyesmiben nem vok profi, azt meg nem akarom, h miattam szétcseszd...

JA így már értem csak elősször másra gondoltam. :D Hát igazándiból én is lexarom a forgatást de egyszer szívesen kipróbálnám élőbe! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Thinic3

JA így már értem csak elősször másra gondoltam. :D Hát igazándiból én is lexarom a forgatást de egyszer szívesen kipróbálnám élőbe! :rolleyes:

Biztosan látványos, deha ez +2gigát és soksok memóriát zabál, akkor inkább kihagyom. :smile:

Link to comment
Share on other sites

CrW

Biztosan látványos, deha ez +2gigát és soksok memóriát zabál, akkor inkább kihagyom. :smile:

sztem arra lehet hogy jó hogy mondjuk egy progi ablakát 45fokban elforgatod így kisebb lesz tehát több progi fér el az asztalon...

Link to comment
Share on other sites

endy

sztem arra lehet hogy jó hogy mondjuk egy progi ablakát 45fokban elforgatod így kisebb lesz tehát több progi fér el az asztalon...

Ja, bár én igazi normális érvet az avalon mellett csak 1et hallottam idáig, mégpedig hogy Office-ban a diagrammok teljesen 3D-s megjelenítése sokkal komplexebb látványt adhat és ez állítólag megkönnyebbíti a driagrammok kezelését ill a nehezebben látható diagramm részek is jobban áttekinthetőbbek lesznek.

Link to comment
Share on other sites

Thinic3

sztem arra lehet hogy jó hogy mondjuk egy progi ablakát 45fokban elforgatod így kisebb lesz tehát több progi fér el az asztalon...

Háát meglehet, de már most elképzelek pár összevissza forgatott ablakokkal teli desket... Hm, aki azt átlátja, az tényleg pro :D Egyébként mondom, nekem tökéletesen megfelelne az Xp, és annak a rendszere, ha nem minden új dolog már csak Vistára jelenne meg a jövőben. Egy idő után úgyis váltani fogok, mert ismerem magam, de megelégednék egy advanced Xpvel.

Link to comment
Share on other sites

s0v1

most olvastam utána: a vista beta telepítéséval nem lehet a "régebbi" oprendszert előhozni!? :blink::smile:<_<

Link to comment
Share on other sites

Thinic3

most olvastam utána: a vista beta telepítéséval nem lehet a "régebbi" oprendszert előhozni!? :blink::smile:<_<

Márhogy mit hova? :blink:

Link to comment
Share on other sites

endy

Márhogy mit hova? :blink:

Ige' ezt énse értem! :blink: Ha arra gondolsz hogy 1 winyón de 2 külön partíción nem fér e meg egymás melett a Vista és pl. az XP akkor bátran állíthatom hogy megfér mert nekem így van! :smile: Annyi bajo lett belőle hogy a XP-s órám is elállítódott. :D

Link to comment
Share on other sites

Abu85

Megnéztem a Vista-t, erősen beta beütése van még.

Az Avalon felület tetszetős, de a Linux XGL leveri, mint süsü a cölöpöt. :lol:

Link to comment
Share on other sites

s0v1

Ige' ezt énse értem! :blink: Ha arra gondolsz hogy 1 winyón de 2 külön partíción nem fér e meg egymás melett a Vista és pl. az XP akkor bátran állíthatom hogy megfér mert nekem így van! :smile: Annyi bajo lett belőle hogy a XP-s órám is elállítódott. :D

ja arra gondoltamm... (az ms.hu-n ezt írák... :ph34r: )

Link to comment
Share on other sites

juhaszattee

Szevasztok! Gondom lenne ezzel a béta telepítésével! Ezt a hibaüzenetet írja ki win-ből: "Az alkalmazás vagy a DLL G:\Sources\Input.dll nem érvényes Windows bináris fálj. Ellenőrrízze ezt a telepítőlemezén." A telepítő lemezen rajta van az a fájl! Ezután rányomok az OK-ra és ezt írja ki: "The filée WinSetup.dll could not be loaded is corrupt. Setup cannot contiune. Error code"-ezzel megszakad a telepítés. Amikor be akarom bootolni, betölti teljesen a cuccokat és lefagy. Mi lehet a hiba oka?

Link to comment
Share on other sites

endy

Emberek könyörgöm vki Pr0 árulja már el hogy a gyík f****a lehet forgatni azokat a tetves alakokat?!?!?! :wacko::wacko::wacko: Már egy rakat helyen utánanéztem és semmi. OK hogy amíg nincs fenn tetves graphic driver addig nem fog 3D-be menni de én azt is feltetem kifehezettena b2-höz és semmi!!!! Még a telepített programokba se jelzi hogy fönn lenne driver pedig fenn van az a szar :sad:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...