Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hálózatok (vezetékkel Vagy Anélkül)


kisspepe

Recommended Posts

Razon

Kezdtem kicsit nyomozni mitől szar az öreg modemem. Ezt fejtsétek nekem meg pls:

 Modem->Router1->PC = 1-4 Mbit/s  random  ....évekig ez volt mindenféle gond nélkül, múlt héten kezdte csinálni
 Modem->Router2->PC = max speed (10Mbit/s)
 Modem->Router2->Router1->PC= max speed (10Mbit/s)

 

Router1 ASUS RT-N18U, kell hogy a hálózatban legyen mert USB3as HDD van rákötve ahonnan filmeket streamelek a házba.

Router2 egy öreg MSI amit beporosodva találtam fiókban

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
jagdtigger

Firmware frissítés/reset megvolt?

/Más
Rohadt Vidanet is elkezde berakni a kuncsaftjait CGN mögé... annoyed.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
bcom

Sziasztok!

Van egy Freecom Media Player II típusú, tv-hez és a routeremhez csatlakoztatott media lejátszóm.

Az a roblémám, hogy a routerhez csatolt összes számítógép tudja használni a többi gép, valamint a média lejátszó megosztott könyvtárait, de a média lejátszó, nem tud csatlakozni egyik géphez sem. Annak ellenére, hogy látja az összeset. (Csatlakozáskor Logon Failed felirat fogad...)

Ha estleg valaki találkozott hasonló problémával, kérem segítsen.

Link to comment
Share on other sites

HD2

Nézd meg hogy magánhálózatnak van e beállítva a hálózat gépen. Win 10 már alapból publikus hálózatnak állít be mindent, és a hálózatfelderítés ki van kapcsolva.

1485881970_K__pkiv__g__s.PNG

Link to comment
Share on other sites

bcom

Igen, magánhálózat. A felderítés is be van kapcsolva, meg a megosztás is. A gépek hozzáférnek egymás megosztott könytáraihoz. Csak a Freecom nem fér hozzá egyik géphez sem, pedig látja mindet.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Pepperoni

Sziasztok,

A Diginél előfizettem gigabites netre, a holnapi napon kötik be. Tudnátok ajánlani egy olyan wifi routert ami képes megbírkózni ezzel a sebességgel? Lehetőleg Dual band-es legyen. 20K körül szánok rá. kösz a segítségeT!

Link to comment
Share on other sites

HD2

Asus 1

Asus 2

TP-Link 1

Linksys 1

Mindegyik jó, értelemszerűen ami drágább az többet tud. Asus-ban én jobban bízok, mint a TP-Linkben, de ez csak saját vélemény. Linksys a legdrágább, ott valamilyen szinten a Cisco márkanevet is meg kell fizetni, viszont a mai napig nem volt gondom egy Cisco routerrel sem.

A reklámozott vezetéknélküli sebességeknél a valóság jóval lassabb lesz, tehát nem kell majd megijedni, hogy rossz valami.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
UC

Sziasztok, 

Segítséget szeretnék kérni egy otthoni hálózat optimalizálásában.
Jelenelg van egy 1000 Mb/s sebességű Digi előfizetés (ami ajándék, nem teljesen egyértelmű, eredetileg 500-as, úgyhogy vegyük alapul ezt). A netet a Digi saját modeme szórja a ház emeletén (Huawei HG8247H), valamint kábelen rá van kötve egy régebbi TP-Link router, amelyik a földszinten van, és másik SSID-vel osztja a netet, mindkettő elég rossz sebességgel (30-40 Mb/s laptopon, és telefonon is mérve). Ezen felül van egy PC, ami még kábelen csatlakozik a hálózathoz.

Azt szeretném elérni, hogy a földszinten erősebb, gyorsabb WiFi jel legyen, lehetőleg ugyanazzal az SSID-vel, mint az emeleten, ahol a modem adja a WiFi-t, és kábelen semmi ne csatlakozzon (átrendezés miatt ez nem oldható meg).

Egyrészt veszünk egy USB-s WiFi adaptert a PC-be, erre már kinéztem egy 5GHz-et tudó, AC szabcványút, ezzel nincs gond.

Viszont, a kérdés az, hogy a mostani régi Router helyére mit lenne érdemes betenni. Egyik opció egy repeater, de ezzel az a gondom, hogy nem tudom mennyire erősen venné az emeleti modem jelét vezeték nélkül, azt pedig tudtommal nem lehet megcsinálni, hogy vezetékkel kapjon bejövő jelet. 
A kinézett eszköz egyébként egy TP-LINK RE210.

A másik opció egy olyan eszköz lenne, ami vezetéken tudja fogadni a bejövő jelet, majd azt WiFi-n leadni, de ebben már bizonytalanabb vagyok. Tudom, hogy egy router alkalmas erre, de nem tudom van-e ilyen céleszköz. Én pl ezt kinéztem erre a célra: TP-LINK Archer C2 AC750.

Ár tekintetében jó lenne 10-11e Ft körül maradni. Tudom, hogy ez az alja, ha 5GH-zet szeretnék, meg AC szabványt, viszont megelégedék azzal, ha 20-300 Mb/s sebességet általánosan el lehetne érni mindenhol a lakásban.

Még egy kérdés: létezik, hogy a Digi Huawei modemje tényleg ennyire lassú WiFi-t szolgáltat? Tud erről valaki bővebbet?

Link to comment
Share on other sites

HD2

Nem lehet hogy interferencia van? (Wifi analyzerrel telefonról megnézhető)

Ha tényleg nem kell vezetékes hálózat és olcsón kell, akkor : LINK 900mhz-es procival olyan 500-600 mbitre tippelnék amit tud címfordítással, de úgyis 100 mbitesek a lanok.
Amiket linkeltél azokban 580mhz-es proci van. Csak viszonyításni alapnak, nekem egy nem mai gyerek Linksys E2000-em van (gigabites, n-es wifivel, 5Ghz), ez ugyanaz mint anno a sláger Cisco WRT320N, gyárilag 375mhz-es procival, de felhúztam 500 mhz-re hogy jobban bírja az 500-as digit (kicsit már mondjuk melegszik, és néha belassul). Így lefelé tud egy 180mbitet, felfelé pedig 150-et (Két háló között, vagyis a wan és lan között. Lokálisan nyilván tudja a gigabitet).

Én most egy Banana Pi-t akarok rendszeresíteni routernek/NAS-nak. :D 8 magos arm procival garantáltan szeli a gigabiteket, és kb 20-30k körül beszerezhető, csak nyilván nem out of the box megoldás.

Link to comment
Share on other sites

UC

Ezzel a Tenda routerrrel emlékeim szerint találkoztam már, de pont a 100-as LAN portok miatt nem jó. Ha vezeték nélkül venném, és osztanám tovább a jelet, akkor inkább repeater, a router akkor jöhet szóba, ha megoldható, hogy az eszköz rá legyen dugva a modemre, és lehetőleg minimális veszteséggel kapná a netet, és WiFi-n tovább szórná, ahogy tudja - ezért kérdeztem van-e ilyen eszköz, vagy technológia kimondottan, mert ha igen, én nem tudok róla, és ez megnehezíti a keresést (lehet, hülyeség, de ez például?). Ja, nem vagyok TP-Link fan, csak eddig jó tapasztalataim voltak velük, és hasonló árban főképp ezeket ismerem.

Egyébként nem vagyok meggyőződve róla, hogy a Digi modemje túl sokat bírna, interferencia viszont lehet akár - bár kertváros, azért nem 20-30 Wifi jel kerülg, mint egy lakótelepen. Sajnos nem lakom ott, ez meg már túl bonyolult művelet a családnak, de a hétvégén megpróbálom kideríteni. De mivel mindenképp váltani kell, mert a mostani Router harmatgyenge, ezért valami eszközt azért csak kinéznék előre :) 

Link to comment
Share on other sites

HD2

Nem értem akkor hogy értetted. :D A Tenda amit linkeltem tud repeaterként működni.

" A másik opció egy olyan eszköz lenne, ami vezetéken tudja fogadni a bejövő jelet, majd azt WiFi-n leadni, de ebben már bizonytalanabb vagyok. Tudom, hogy egy router alkalmas erre, de nem tudom van-e ilyen céleszköz. " Ez lényegében a router amit leírtál :D Nem tudom mondjuk ez a huawei-es digi hogy működik amit mondtál, de gondolom alapjában véve egy utp kábelt adnak amivel azt csinálsz amit akarsz, csatlakozni pedig PPPOE felhasználónév/jelszó párossal tudsz.

szerk.: Szerintem amúgy az a digis "modem" kiiktatható teljes mértékben, mert ilyen netek már nincsenek analóg hálózaton, csak optikain. Nálunk panelban egy kinti szekrényben van átalakítva utp-re és az jön be, kertvárosban lehet hogy egyből optikai jön és azért kell ez, ezt már nem tudom, de azt is egy sima routernek tippelném.

Link to comment
Share on other sites

UC

Az egy jó kérdés, hogy mi az a Digis eszköz, de inkább nem piszkálom, jól van az ott. Ami a routert illeti, igen, tudom, erre való, egyúttal megválaszoltad a kérdésemet. Szerintem egy router lesz, de keresek egy olyant, amin gigabites LAN port van, mégpedig egyszerű okból: nem hiszem, hogy a távolság, a falak vastagsága és egyéb tényzők miatt olyan erős tudna lenni a jel, hogy egy repeater segítene. Van rá esély, de van sok kétségem is.

Link to comment
Share on other sites

HD2

Közben utánanéztem a digi oldalán, az egy sima router. Én akkor azt cserélném le, többit pedig hagynám, a lenti routert meg lehet nézni esetleg hogy át lehet-e állítani repeaterre. (Azt egyébként most is meg lehet próbálni)

Link to comment
Share on other sites

UC

Eléggé meglepő :D Oké, végiggondolom ezt. Bár tartom magam ahhoz, hogy a lenti router nem lesz sem Gigabites, de még szerintem N szabvány sem, uh minden funkciójában hasztalan. :D

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Hülye kérdés, de ha a szolgáltatótól eleve egy modem/router kombód van miért nem veszel inkább egy hozzáférési pontot? :he?: (/OFF Nem laksz véletlenül Győr közelébe? A régebbi routerem(wdr4300) jelenleg csak a port gyűjti eladni meg már csak annyiért tudnám hogy fedezze a postaköltséget.)

Link to comment
Share on other sites

UC

Voltam a lakásban a hétvégén, és méricskéltem. 1. A Huawei eszközbe, legyen az bármi bemegy egy optikai kábel, úgyhogy szerintem az tényleg modem-roouoter kombó. Viszont, a Digi által adott adatokkal nem tudok belépni az Admin felületére, uh ezt leadtam feladatként a családnak, hogy derítsék ki az adatokat. 2. A cucc Wifin elérhető a lakás minden pontján, ellenben kb 30-35 Mb/s sebességgel akkor is, ha közvetlen mellette állok, a csatornáján nem sugároz semmi más, voltaképp alig van Wifi a közelben. 3. Kábelen 92-95 Mb/s a sebessége, szóval ezt is kiadtam a családnak utasításba, nekem nagyon úgy tűnik, hogy ez az eszköz nem alkalmas arra a netre, amit amúgy adnak neki, szóval első körben második feladat a családnak, kideríteni, hogy a Digi nem akar-e egy használható eszközt adni. Én meg kerítek egy biztosan jó kábelt méricskálni, hátha csak azzal volt a baj (nem hiszem).

A fentiek miatt egyelőre jegeljük a vásárlást, egyedül egy Wifi adaptert veszek nekik, mert a PC-t olyan helyre kell vinni a lakásban, ami kábelen nem megközelíthető. Aztán ha a sebesség dolog megoldódott, még mindig lehet agyalni, hogy mi legyen a többivel, Router, Repeater/Extender, AP.

@jagdtigger, nem sajnos, bp-i vagyok, de köszönöm, hogy gondoltál rám :) 

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
On 2018. 01. 21. at 11:23 PM, UC said:

...

@jagdtigger, nem sajnos, bp-i vagyok, de köszönöm, hogy gondoltál rám :) 

BP még okés lenne, ha nem röpködnének a minuszok... (csak motorom van ezért írtam Győr környékét) :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Pepperoni

Sziasztok.

A segítségeteket kérném, mert már mindent kipróbáltam, és áttúrtam a netet is de a megoldáshoz nem jutottam közelebb.

Van egy laptop, egy ASUS X553M, ami telejsen jól működik, de a nálam lévő wifi hálózatra nem akar felkapcsolódni. Illetve néha igen, héne egyáltalán nem.
A router egy ASUS RT-AC1200G+. se a 2,5 se az 5 Ghz-es hálót nem látja a laptop, miközben pl az elmúlt héten gond nélkül csatlakozott rá, és lehetett használni.

A laptop újra lett természetesen azóta indítva, illetve egyszer a routert is rebootooltam, azóta nem is látja a hálózatokat a laptop (kivéve az összes többit amit a szomszédok szórnak)

Frissítettem firmware-t a routeren, átneveztem az SSID-t, kivettem, hogy ne legyen rejtett a hálózat, megpróbáltam a laptopon manuálisan hozzáadni, letiltottam, engedélyeztem a hálókártyát, újratelepítettem a driverét. De eddig egyik sem segített.

Ha van tapasztalatotok ilyen esettel, vagy ötletetek, hogy mit lehetne még megpróbálni, szívesen meghallgatom!

köszi előre is!
 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Lett Telekom netem sajnos.
Valami nem oké, mert random időközökben olyan, mintha újraindulna a wifi. Ledob, nincs is jel, aztán újra lesz, és lehet csatlakozni. Van 2,4 meg 5 GHz-es is (PS4 miatt kell a 2,4).

Ez előfordul PS4-en is, hogy ledob, illetve mobilon és laptopon. Szóval 2,4 és 5 GHz is érintett. Tudni kell, hogy egy nagy lakóház ez, ahol csak a Telekom elérhető, és bekötéskor csak azt tesztelik, működik-e a modem. Így legtöbben alapbeálltással, maxon bömböltetik a modemet. Ez bezavarhat?

Modem logokat néztem, hibát nem látok, de mielőtt ledob azelőtt néha látni, hogy automatikus channel hoppingot csinál. Lehet ez az oka?

Van valami beállítás, amivel tudnék a dolgon segíteni? Vagy simán panaszkodjak a T-nek?

 

(Korábban más szolgáltató volt, ott nem volt ilyen baj, igaz, ott külön routert használtam, itt meg közvetlenül a T modem tolja a wifit is. )

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
2 hours ago, Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon said:

automatikus channel hoppingot csinál

Bingó, először ezt szüntesd meg egy fix csatorna beállításával(androidos telón a wifi analyzer app jó szolgálatot tehet). Ennek a  módja akár típusonként is más lehet....

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon
10 hours ago, jagdtigger said:

Bingó, először ezt szüntesd meg egy fix csatorna beállításával(androidos telón a wifi analyzer app jó szolgálatot tehet). Ennek a  módja akár típusonként is más lehet....

Köszi a tippet, utánanézek!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Godzillamessage

Használok (switchként) egy jó régi D-Link DIR600 routert ami mostanában szarakodik. Gondoltam kicserélem egy nem annyira régi (de még soha nem volt használva) TP-Link WR841N-re.

Ez mennyire jó ötlet? Vegyek inkább egy új routert?

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Hát ha nem zavar a 100 MB/s meg a lehetséges lyukak a tűzfal ősrégi szoftverében... :D

Link to comment
Share on other sites

Greene

Ha csak switchként használod (tehát nem NATolsz, csak a LAN portjait használod), és elég a 100 mega portonként akkor szerintem megteszi. (A DHCP szervert ebben az esetben ki kell kapcsolni rajta, különben a LAN portokra elkezd ip-t osztani.)

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Telekom internet:

0BNdwCf.png

Ez a max sebesség errefelé, kábé... :sad:

Telekom modem/router osztja az alsó szinten az internetet és ez adja a wifit az alsó szinten lakóknak (nekünk :D). Ebből a routerből megy fel a felső szintre az internet a DSL600-ba. Az fenntebb élőnek (fiamnak :D) osztja a netet és őt szolgálja ki wifivel. Az eszközök a szintjüknek megfelelő routerre vannak csatlakoztatva.

Akkor ez most switch, ugye? :unsure:

DHCP ki van kapcsolva erre tisztán emlékszem, @Nuker segített beállítani telefonos távsegítséggel. Nem volt könnyű dolga, mert marhára nem értem ezt az egészet. ögüü

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...