Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hálózatok (vezetékkel Vagy Anélkül)


kisspepe

Recommended Posts

warrick

Na egy kis gáz van viszont még. A 2 gép saját magát felismeri, de egymást nem. Megosztás megvan, ugyanabban a munkacsoportban vannak, névütközés kizárt. Mi a rák lehet akkor? :smile:

Link to comment
Share on other sites

Szevi

Hello azt szeretném kérdezni hogy van e arra mód hogy egy pár ismerősöm gépét neten keresztül összekössük?

Pl: IP alapján vagy egy webszervren futó progihoz csatlakozva vagy valahogy? :D

Az ötleteket nagyon szívesen várom de megoldásoknak is nagyon örülnék... :D

kössz mindenki

Link to comment
Share on other sites

bandeee

Hello azt szeretném kérdezni hogy van e arra mód hogy egy pár ismerősöm gépét neten keresztül összekössük?

Pl: IP alapján vagy egy webszervren futó progihoz csatlakozva vagy valahogy? :D

Az ötleteket nagyon szívesen várom de megoldásoknak is nagyon örülnék... :D

kössz mindenki

van... méghozzá a VAN... :D jobbanmondva a VPN, mert ez nem Areal hanem Private hálózat... :smile: kell hozzá egy Hamachi minden gépre, feltelepíted, elindítod, bekapcsolod, és a három összekötött körös ikonra kattintassz és létrehozol egy "gaming networkot", majd a többieknek megadod a pontos és jelszót, és ők ugyanerre az ikonra kattintva a join existing networkot választva a cím és jelszó beírásával máris kapcsolódtak hozzád... innetől pedig ugyanolyan mintha LANoznátok... valaki indít egy játékszervert, és Ti csatlakoztok rá... meglehet, hogy bizonyos játékoknál nem fog menni...

Link to comment
Share on other sites

Ragogumi

valaki? :smile:

Nem mindegy????De meg is kérdezheted az eladót, hogy ő melyiket ajánlja.

Link to comment
Share on other sites

bandeee

Nem tudom jó helyre írom-e, nem akartam neki új témát nyitni:

Vettem egy 3250-s mobilt, szeretnék vanni a géphez USB-s Bluetooth adaptert, hogy azzal kommunikáljon a mobil a géppel. Ki milyen adatpert ajánl? Mert láttam 2K-tól 10K-ig... persze ha lehet ne legyen túl drága... :smile:

Előre is THX

nekünk Bluetake van, egész jól bírja...

Link to comment
Share on other sites

warrick

Hello azt szeretném kérdezni hogy van e arra mód hogy egy pár ismerősöm gépét neten keresztül összekössük?

Pl: IP alapján vagy egy webszervren futó progihoz csatlakozva vagy valahogy? :D

Az ötleteket nagyon szívesen várom de megoldásoknak is nagyon örülnék... :D

kössz mindenki

ez is megoldódott úgyhogy no prob.

Link to comment
Share on other sites

hagren

Hogyan lehet a legegyszerübb modon ket gepet összekötni, nagyabol csak fajlcserere?

Link to comment
Share on other sites

DokK

Hogyan lehet a legegyszerübb modon ket gepet összekötni, nagyabol csak fajlcserere?

Szasz!

1.: A legolcsóbb: kiveszed az eggyik winyóját és berakod a másikba,ott átpakolod amit akarsz.

2.:Ugyan ez mobilrackkel.

3.:Hálókártya mindkét gépbe, keresztkábellel összekötve.

ha csak 1x kell, az elsőt ajánlom,de ha többször akkor a 2. és 3. variáció a nyerő. :smile:

Link to comment
Share on other sites

bandeee

Hogyan lehet a legegyszerübb modon ket gepet összekötni, nagyabol csak fajlcserere?

ja, valahogy úgy...

neten keresztül meg eztis meg lehet oldani VPNel...

Link to comment
Share on other sites

hagren

Szasz!

1.: A legolcsóbb: kiveszed az eggyik winyóját és berakod a másikba,ott átpakolod amit akarsz.

2.:Ugyan ez mobilrackkel.

3.:Hálókártya mindkét gépbe, keresztkábellel összekötve.

ha csak 1x kell, az elsőt ajánlom,de ha többször akkor a 2. és 3. variáció a nyerő. :smile:

JAAAAAAAAAAAAAJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ

Istenem de hülye vagyok, persze :lol:

Hat behalok hogy ez nem jutott rögtön eszembe.

Ilyenkor az nem fordulhat elö hogy virus, ami az MEn nem eri el hatasat, XPn igen?

Link to comment
Share on other sites

DokK

JAAAAAAAAAAAAAJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ

Istenem de hülye vagyok, persze :lol:

Hat behalok hogy ez nem jutott rögtön eszembe.

Ilyenkor az nem fordulhat elö hogy virus, ami az MEn nem eri el hatasat, XPn igen?

Ilyen tapasztalatom nincs,de egy vírusirtás sosem árt! :smile: Nekem az AVAST van, azt ismerem és ajánlom is (persze rendszeresen frissítve :wink: )!

Link to comment
Share on other sites

Szevi

Írtátok nekem hogy VPN-t is csinálhatunk neten keresztül ha csak össze szeretnénk kötni a gépeket és kisseb fájlok cserréjére pl zene.

LEírnátok nekem bőveben hogy lehetne megcsinálni?

Link to comment
Share on other sites

bandeee

Írtátok nekem hogy VPN-t is csinálhatunk neten keresztül ha csak össze szeretnénk kötni a gépeket és kisseb fájlok cserréjére pl zene.

LEírnátok nekem bőveben hogy lehetne megcsinálni?

hamachi... lejjebb ott a link...

Link to comment
Share on other sites

Szevi

hamachi... lejjebb ott a link...

Kössz nem figyeltem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
hagren

Ilyen tapasztalatom nincs,de egy vírusirtás sosem árt! :smile: Nekem az AVAST van, azt ismerem és ajánlom is (persze rendszeresen frissítve :wink: )!

Egyebkent azert nem gondoltam ra mert ugy tudtam nem lehet kinyitni a hazat (Garancia). De lehet :smile:

Btw, ez lehet nagyon hülye kerdes, de összelehet kötni ket PCt USBvel?

Mer van ilyen kabelem, aztan ha mindenfele memoriakartyas eszközzel megy, meglehet...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
WadBill

Helló mindenki!

Van most nálam egy Alcatel-Thomson Speed Touch 510 v4 adsl modem-router.

A probléma az lenne, hogy az adsl linket nem látja.

Sem a lámpája nem világít(adsl link) és a router progija is írja hogy dsl link disconnect.

Frissítetem a router programját is így eléggé naprakész ( asszem 2006. 02.)

Azt szeretném megtudni, hogy ez csak hardveres(routerem fizikailag rossz) vagy szoftveres- kompatibilitási probléma is lehet(tehát egyszerüen lehetetlen más tipusú adsl modemmel betárcsázni).

Azért lenne jó üzemre bírni, mert egyben van a modem és a router, és igen olcsón hozzájuthatnék.

Link to comment
Share on other sites

_kEke_

Csá. Nekem az a problémám hogy naponta többször is megáll a net, ilyenkor pár újrapróbálkozás után magátók kapcsolódik megint. Azt hittem hogy a routerrel van a baj, így most csak a modem megy, de így is ugyan az van. :sad: Az lenne a kérdésem, hogy nálunk a routerrel/modemmel van valami bibi, vagy a T-Online a szar? ;D Van vmi ötletetek? :mellow:

Link to comment
Share on other sites

_L_

Csá. Nekem az a problémám hogy naponta többször is megáll a net, ilyenkor pár újrapróbálkozás után magátók kapcsolódik megint. Azt hittem hogy a routerrel van a baj, így most csak a modem megy, de így is ugyan az van. :sad: Az lenne a kérdésem, hogy nálunk a routerrel/modemmel van valami bibi, vagy a T-Online a szar? ;D Van vmi ötletetek? :mellow:

Nekem is volt ilyen gondom,csak én A-Netes vok.Én azt csináltam hogy 1-3-ban volt a 2 gép és amikor nem volt nem akkor átraktasm 2-4-be és akkor működött.Ha itt újra nem volt net akkor vissza az 1-3-as kiosztásba és így tovább.Aztán meg kiasült a modem és jötte szerelni...

Link to comment
Share on other sites

bandeee

Csá. Nekem az a problémám hogy naponta többször is megáll a net, ilyenkor pár újrapróbálkozás után magátók kapcsolódik megint. Azt hittem hogy a routerrel van a baj, így most csak a modem megy, de így is ugyan az van. :sad: Az lenne a kérdésem, hogy nálunk a routerrel/modemmel van valami bibi, vagy a T-Online a szar? ;D Van vmi ötletetek? :mellow:

van fent valamilyen tűzfal? mert pölö a BlackICE nem engedi a gépet DHCP leasingelni (magyarul nem tud a gép hozzáférési időt igényelni a szervertől)... ha nincs, akkor szimplán szar a Témobill... térj át ViDaNetre... :smile:

Link to comment
Share on other sites

_kEke_

van fent valamilyen tűzfal? mert pölö a BlackICE nem engedi a gépet DHCP leasingelni (magyarul nem tud a gép hozzáférési időt igényelni a szervertől)... ha nincs, akkor szimplán szar a Témobill... térj át ViDaNetre... :smile:

Nincs fent semilyen tűzfal, és tuti hogy nem sw-s a probléma, mivel azóta már volt vagy 5 win reinstall :D

Tervezzük a szolgáltató váltást..sztem externet lesz, de majd majd még körülnézünk.

Nekem is volt ilyen gondom,csak én A-Netes vok.Én azt csináltam hogy 1-3-ban volt a 2 gép és amikor nem volt nem akkor átraktasm 2-4-be és akkor működött.Ha itt újra nem volt net akkor vissza az 1-3-as kiosztásba és így tovább.Aztán meg kiasült a modem és jötte szerelni...

Akkor lécci mondd el magyarul is xD

Link to comment
Share on other sites

bandeee

Nincs fent semilyen tűzfal, és tuti hogy nem sw-s a probléma, mivel azóta már volt vagy 5 win reinstall :D

Tervezzük a szolgáltató váltást..sztem externet lesz, de majd majd még körülnézünk.

Akkor lécci mondd el magyarul is xD

ViDaNet egész jó... igaz, hogy kábelnet, de mostanában nem volt semmilyen gondom vele... :smile: félévente egyszer előfordul, hogy szerverfrissítés miatt leállás van egy estére, de legtöbbször az éjfél-6óra közti időszakokban van, amikor baromira nem használom... :D

Link to comment
Share on other sites

_L_

Akkor lécci mondd el magyarul is xD

Magyarul:ha D-Link DL-604-es (ez rá van írva)routered akkor azon van 4+1 lyuk.Az elsőbe(ami a reset melllett [a tápcsatit is beleértve]van kettővel)ne dugj semmit mert akkor IP cím ütközés lesz(ne kérdezd hogy ez mi).Csak az 1-2-3-4 feliratú lyukakba dugd bele.Nálam ez az elosztás:A64 1-es lyuk,cerka 3-as lyuk.Ha nem müxik a net akkor az A64 megy a 2-es lyukba a cerka pedig a 4-es lyukba,és müxik.Ha itt se működik(ez altalában egy hét után szokott bekövetkezni)akkor vissza az 1-3-as felosztáshoz.

Link to comment
Share on other sites

_kEke_

Magyarul:ha D-Link DL-604-es (ez rá van írva)routered akkor azon van 4+1 lyuk.Az elsőbe(ami a reset melllett [a tápcsatit is beleértve]van kettővel)ne dugj semmit mert akkor IP cím ütközés lesz(ne kérdezd hogy ez mi).Csak az 1-2-3-4 feliratú lyukakba dugd bele.Nálam ez az elosztás:A64 1-es lyuk,cerka 3-as lyuk.Ha nem müxik a net akkor az A64 megy a 2-es lyukba a cerka pedig a 4-es lyukba,és müxik.Ha itt se működik(ez altalában egy hét után szokott bekövetkezni)akkor vissza az 1-3-as felosztáshoz.

Szal a WAN-ba ne menjen semmi? :unsure: (Bocs ha hülye vok xD)

Link to comment
Share on other sites

CrW

Keke^:

nekünk is ez volt... késöbb ráasúl 5 percenként ledobott. Irj egy mailt a tré-nek és elvileg ők tudják a megoldást. (valszeg kijönnek, kicserélnek 1-2 csatlakozót, tesztelnek majd elmennek x) nálunk is ezt csinálták(bár ez a fibernetnél volt))

Link to comment
Share on other sites

_L_

Szal a WAN-ba ne menjen semmi? :unsure: (Bocs ha hülye vok xD)

WAN-ba ne dugj semmit még véletlenül se!A többibe mehetnek a cuccok.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...