Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hálózatok (vezetékkel Vagy Anélkül)


kisspepe

Recommended Posts

grouchy

Nem zárkózom én el a technikai újításoktól, csak van ami körül indokolatlanul nagy a felhajtás, és nem biztos, h mindenkinek szüksége van rá.

Természetesen nem erőszak a disznótor, meg lehet oldani máshogy is, de ahogy te is emlitetted "minden elképzelhető eszközbe beleteszik", ami igy is van, nyomtató, játékkonzolok, fényképezők, hordozható médialejátszók és játékkonzolok, egyszerűen szinte minden fejlett szórakoztató-elektronikai eszközben benne van már, csak idő kérdése hogy mikor akarja majd Pistike lecserélni az első generációs PlayStation-jét vagy mikor adja meg magát a jó öreg családi nyomtató, arról nem is beszélve hogy TV-k terén a mostmár talán elkezdődő magyarországi digitális átállás miatt kötelező jelleggel lesz fejlesztésre szükség. Én szerintem kanál nélkül próbálja enni az étteremben drága pénzen rendelt levest az, aki WiFi-vel felvértezett eszközökkel rendelkezik, de sajnája a minimális költségét egy routernek és annak a néhány Wi-Fi kártyának amelyeket a még ilyennel nem rendelkező eszközök igényelnének. :unsure:

De ez csak az én véleményem, mindenki úgy gabalyodik az USB-be és fúrkálja a falban a vizcsövet az UTP miatt ahogy neki jól esik...

Link to comment
Share on other sites

ElvisTheKing

Na, en "asszem" beszerzek jo aron egy SMC Ez Connect g 108 Mbps PCI WLAN adaptert a lenti asztali gephez.... B)

Igy az R31-es IBM ThinkPad-el amihez van PCMCIA WLAN kartyam, internetezhetek majd az udvaron a barackfa alatt! Oh yeah! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

EZsolt

Ha HUB-on meg van osztva az internet 3 gépre, és 2 gépen jó a 3.-on meg nem az miért lehet? Minden beállítást megpróbáltunk, és gépek között a háló jó.

Link to comment
Share on other sites

adam3

Segítségre lenne szükségem:

Van egy két WinXP, egy Win95, és egy ADSL internet hozzáférés plusz még egy HUB ami 8 kapcsolatot bír.

Nos, ebből valahogy kéne csinálnom egy olyan hálózatot, hogy mindegyik gép tudjon kommunikálni egymással, és még mindegyik fel tudjon menni netre. Elképzelésem: Rákötök mindent hubra. A legerősebb gépet kinevezem szervernek. Ha én ezzel felmegyek netre, akkor a többi ezen a kapcsolaton keresztül megy fel (ez azért van, hogy ne legyen egyszerre 3 internetkapcsolat). Ha a főgép nincs fent neten, akkor a többi csak úgy külön kapcsolattal is fel tud menni. Az egymással való kommunikáció is meg lenne így oldva. Na, de itt jöttök képbe ti, mert az egyik rendszeren Win95 van (nem bír el nagyobbat), és ezt kéne még csatlakoztatni ehhez a már két géppel menő hálózathoz úgy, hogy minden überbrutálul menjen...

Segítségeteket előre is köszönöm!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
fullpower

Hogyan tudnék egy Win 98-at és egy XP-t helyi hálózatban összekötni netmegosztással úgy, hogy az egyikről közvetlenül tudjak adatokat küldeni a másikra ? ( Modemes Netem van és van egy Routerünk )

Link to comment
Share on other sites

bandeee

Hogyan tudnék egy Win 98-at és egy XP-t helyi hálózatban összekötni netmegosztással úgy, hogy az egyikről közvetlenül tudjak adatokat küldeni a másikra ? ( Modemes Netem van és van egy Routerünk )

hát, ha a legyegyszerűbb módszerre vagy kíváncsi, akkor rakj a másik gépre is XPt...

amúgy próba cseresznye, futtass egy hálózatok varázslót az XPs gépen és az a végén megkérdi, hogy másik gépen is akarod-é futtatni... ott kiválasztod azt, amelyik csinál egy floppyt, a floppyn lévő cuccot lefuttatod a Win98as gépen és imádkozol...

ha nem megy, akkor lehet bemenni a 98as gépen a vezpult hálózatokba, és ott szépen külön-külön feltelepíteni a netmegosztást, a file sharing és a TCP/IP protokolt...

Link to comment
Share on other sites

fullpower

hát, ha a legyegyszerűbb módszerre vagy kíváncsi, akkor rakj a másik gépre is XPt...

amúgy próba cseresznye, futtass egy hálózatok varázslót az XPs gépen és az a végén megkérdi, hogy másik gépen is akarod-é futtatni... ott kiválasztod azt, amelyik csinál egy floppyt, a floppyn lévő cuccot lefuttatod a Win98as gépen és imádkozol...

ha nem megy, akkor lehet bemenni a 98as gépen a vezpult hálózatokba, és ott szépen külön-külön feltelepíteni a netmegosztást, a file sharing és a TCP/IP protokolt...

Az első két variációt már én is próbáltam, de nem jött össze. Megpróbálom a legutolsó alapján, hátha összejöm. Remélem sikerül. :smile:

Kösz mindent ! :D

Link to comment
Share on other sites

kiszseeeee

Hi

Adott 2 gép, amelyek cross kábellel vannak összekötve. Mindkettőre xp van telepítve. A két gép látja egymást (windows fájl és nyomtatómegosztás is működik), és még a CS Condition Zero is megy, mert az ugye TCP/IP-t használ.

Azonban van 1-2 régebbi játékom (régebbi fifa, mortal kombat trilogy etc.) amelyek IPX protokoll-t használnak. Mind2 gépre felraktam az IPX protokollt a hálókártyánál, de mind hiába. Nem látja egymást a két gép.

Mi lehet a baj ???

Nem hiszem hogy számít de a tcp/ip-nél 192.168.0.1 és 192.168.0.2 a két gép ip-je.

Remélem tud valaki segíteni! :rolleyes:

Előre is thx !!!

:ph34r: :ph34r: :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

ezo

Hello !

ADSL internetemet szeretném megosztani, vezetéknélküli hálózat segítségével !

( 2db pc-ről lenne szó)

Szeretném tudni milyen technikai feltételei vannak, mi kell hozzá és kb mennyibe kerülne ?!

Válaszokat előre is köszönöm !

Link to comment
Share on other sites

ElvisTheKing

Megosztod a netet azon gepen amin eddig is ment az ADSL net....

A megoszott gep WiFi csatlakozasanak azdsz egy belso 1692.168.mittomen cimet majd a masik gep WiFI csatlakozasanak egy DHCP configopt vagyis h detektaljon mindent. Ha nem megy akkor a masik gepen manualisan adsz egy 192.168.0.masikmittomen cimet de gatewaynek es DNS servernek a megosztott gep WiFi adatait adod meg (192.168.0.mittomen - DNS es Gatewaynek is!)

Csinalsz WinZeroConfiggal egy halot Ad-HOc Modban, WEP-el levedve, nem kellene a szomszednak is netet adni alapon....Nalam megy frankon.....

Link to comment
Share on other sites

Dniworrom

Hali!

Tudnátok segíteni, hogy hogy kell beállítani a routert?

Vmiért nem akarja felismerni a gépemet :@

Beteszem a telepítő CD-t, keresi a gépet, háló kártyát, stb.. aztán meg sós perec egy hibaüzit hogy siekrtelen :S

SMC7004VBR típusú routerem van!

Thx

nekem is ez a gondom.

minden faxán be van dugva és semmi.... a LAN-t megcsinálja magának alapból, de nem tudok netezni :S

Link to comment
Share on other sites

Ragogumi

Hellótok!hogy kell hálózatot létrehozni 2 gép között mer van háló kábel is összedugom ééés....???Hogyan tovább??NON fontos!!Előre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

Ragogumi

VALAKI!!!!!

Link to comment
Share on other sites

fuckleypappa001

Hello !

ADSL internetemet szeretném megosztani, vezetéknélküli hálózat segítségével !

( 2db pc-ről lenne szó)

Szeretném tudni milyen technikai feltételei vannak, mi kell hozzá és kb mennyibe kerülne ?!

Válaszokat előre is köszönöm !

mekkora távolság?

ha szomszéddal(nekem a kertszomszéddal van)osztanád meg,akkor egy vasrúd (:D),egy antenna,egy router és egy bridge kell,sok sok patch kábel(nekema szobámból vezet fela padlásra a 20méter patch kábel,bele a bridge-be,onnan 1.5 méter (őszintén megmondom nem tom milyen)kábel megy az antennába,és az csatlakozik a szomszédom(kb 150méterre)ablakában lévő DLINK routerhez(rádiós),a routerbe vezet egy kábel az adsl modemből.A router-ből egy kábel viszi a szomszéd szobájába a netet.

Hellótok!hogy kell hálózatot létrehozni 2 gép között mer van háló kábel is összedugom ééés....???Hogyan tovább??NON fontos!!Előre is köszi!

hálózati kapcsolatok/a hálókártya ikonján jobb gomb/tulajdonságok TCP/IP protokoll.

A következő IP cím használatához beírod hogy 10.0.0.(ide egy 1-100-ig terjedő számot, a lényeg hogy bármilyen hálózat van az utolsó számjegy ne egyezzen meg máséval,tehát neked pl 10.0.0.7,haverodnak 10.0.0.8

Link to comment
Share on other sites

harangx2

Hellótok!hogy kell hálózatot létrehozni 2 gép között mer van háló kábel is összedugom ééés....???Hogyan tovább??NON fontos!!Előre is köszi!

Crosslink kábel kell hozzá és hogy uagyanabban a munkacsoportban legyenek és hogy azonos ip tartományban legyenek.Helyi hálózatoknál általában a 192.168.0.xxx kezdetű vagy a 10.0.0.xxx kezdetű ip-ket szokták kiosztani, az xxx helyére 1 és 255 közé eső számot írj de két gépnek nemlehet azonos ip címe.

Link to comment
Share on other sites

Ragogumi

Crosslink kábel kell hozzá és hogy uagyanabban a munkacsoportban legyenek és hogy azonos ip tartományban legyenek.Helyi hálózatoknál általában a 192.168.0.xxx kezdetű vagy a 10.0.0.xxx kezdetű ip-ket szokták kiosztani, az xxx helyére 1 és 255 közé eső számot írj de két gépnek nemlehet azonos ip címe.

és azt honnan tod hogy uagyanabban a munkacsoportban legyenek????

előre is kösszi

Link to comment
Share on other sites

bandeee

és azt honnan tod hogy uagya.nabban a munkacsoportban legyenek????

előre is kösszi

vezpult/rendszer/számítógépnév/módosít itt legalul megtalálod a munkacsoportot... :smile:

az IPt pedig vezpult/hálókapcs/ott lévő hálózaton jobbgomb/tul./ált./ "TCP/IP" kijelölve /tul./ált./ mindkettőt automastán hagyod... ha nem megy, mindkét gépen 192.168.0.XXX formátumú IPt adsz meg, alapértelmezett átjáró nem kell (csak ha netmegosztást is akarsz, de azt hálózatvarázslóal éremes, és akkor a Te géped lesz az alapértelmezett átjáró, azaz a 192.168.0.1es IP cím), a DNSeket meg úgyis kitölti...

Link to comment
Share on other sites

Ragogumi

Hello!!Lenne egy nagy problémám amire sürgősen kéne hogy választ kapjak!!!A haverom elhozta a gépét összedugtuk crosslink kábellal és beírtuk az ip címhez:nekem 10.0.0.7 és az ő IPje:10.0.0.8 na eddig ok.és utána a hálózati maszkhoz autómatikusan beírt a gép mind2-nknek egy számot:255.0.0.0 az alapértelmezett átjáró üresen maradt, az elsődleges és másodlagos dns is.Elindítjuk az Age of empires3-at és rámegyünk hogy multiplayer és azon belül LAN.Eddig ok és én rámek a host game-re ő meg a join-ra vagy a connect-re és kiírja hogy 'joining error:Version mismatch'.Lécci lécci segítsetek (ha fordítva csináljuk ő host és én join akkor is ez van)nagyon hamar kéne a segítség!!ELŐRE IS KÖSZI!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Marci93

Nem tudom jó helyre írom-e, nem akartam neki új témát nyitni:

Vettem egy 3250-s mobilt, szeretnék vanni a géphez USB-s Bluetooth adaptert, hogy azzal kommunikáljon a mobil a géppel. Ki milyen adatpert ajánl? Mert láttam 2K-tól 10K-ig... persze ha lehet ne legyen túl drága... :smile:

Előre is THX

Link to comment
Share on other sites

Marci93

valaki? :smile:

Link to comment
Share on other sites

CrW

Na emberek bajbna vagyok... újra tettem a wint és azóta szaraxik a net. Megy de:

1. Nagyon de nagyon lassan

2. Msn pl. nem akar bejelntkezni (hibakereső asszindja hogy valami gond van a kúlcsfontosságú portokkal)

3. Ha a letöltések elindúlnak akkor már tűrhető sebeséggel jönnek. :huh:

Valakinek van ötlete hogy mi lehet ez?

Link to comment
Share on other sites

Typhoon97

Na emberek bajbna vagyok... újra tettem a wint és azóta szaraxik a net. Megy de:

1. Nagyon de nagyon lassan

2. Msn pl. nem akar bejelntkezni (hibakereső asszindja hogy valami gond van a kúlcsfontosságú portokkal)

3. Ha a letöltések elindúlnak akkor már tűrhető sebeséggel jönnek. :huh:

Valakinek van ötlete hogy mi lehet ez?

Már megooldótott? :D :tongue:

Link to comment
Share on other sites

CrW

Már megooldótott? :D :tongue:

meg meg xD :lol:bár nem tom mi volt a gond... 1-2 folyamatot lelőttem és jó lett x)

Link to comment
Share on other sites

warrick

Hi all!

2 gépet szeretnék összekötni rúterrel, meg persze megosztani a bejövő netet ami fix ip-s. Namost az a gond, hogyha a hálózati beállításoknál a netem van bekonfigolva (ip, átjáró, dns), akkor telepítéskor egyszerűen nem veszi észre a rútert. Ha viszont automatára rakom, akkor a rútert felismeri, de az internetet nem. Namost ilyenkor mi a teendő?

EDIT: Megoldódott... :smile:

Link to comment
Share on other sites

Szevi

Hello azt szeretném kérdezni hogy van e arra mód hogy egy pár ismerősöm gépét neten keresztül összekössük?

Pl IP alapján vagy egy webszervren futó progihoz csatlakozva vagy valahogy :D

Az ötleteket nagyon szívesen várom de megoldásoknak is nagyon örülnék :D

kössz mindenki

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...