Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Fahrenheit/Heavy Rain

Bold_Eagle
 Share

Recommended Posts

Superlompos

Pedig nem lenne rossz egy hasonló játék. Akkor mondjuk a forróság és a kiszáradás elõl kéne megmenteni az embereket. :D

GustyX

Én még reménykedem egy Heavy Rain portban :o :omg:

A kis naiv... :D

De novemberben jön a LANoire, az is hasonló lesz, pontosabban lesznek hasonló vonásai, legalábbis nekem úgy tûnik.

Azt lehet be is szerzem, valami új élményre vágyom.

Superlompos

L.A. Noire-ban zsaruk leszünk, és majd az arcvonásokból kell tipelnünk, hogy ki mond igazat és, hogy ki nem. :D

Taki2010

A kis naiv... :D

De novemberben jön a LANoire, az is hasonló lesz, pontosabban lesznek hasonló vonásai, legalábbis nekem úgy tűnik.

Azt lehet be is szerzem, valami új élményre vágyom.

Igen az LA Noire nyomozási része hasonló lesz, mint a Fahrenheit/Heavy Rain-ben, de nagyjából inkább olyan lesz, mint a GTA :)

Én biztos beszerzem, mert a Fahrenheit-ben a nyomozási részek voltak a kedvenceim :D

Trungi.X

Igen az LA Noire nyomozási része hasonló lesz, mint a Fahrenheit/Heavy Rain-ben, de nagyjából inkább olyan lesz, mint a GTA :)

Én biztos beszerzem, mert a Fahrenheit-ben a nyomozási részek voltak a kedvenceim :D

A Fahrenheit-ben nekem azelje tetszett...mikor felmosunk meg eltesszük a fegyvert, megmosakodunk, aztán meg találjunk bizonyítékot magunk ellen :D Eszméletlen :D

• 8 years later...
VassGabor

Heavy Rain most már pc-n is ki lehet tolni.  Megéri még tolni vele így majdnem 10 év után?

XCube
15 minutes ago, VassGabor said:

Heavy Rain most már pc-n is ki lehet tolni.  Megéri még tolni vele így majdnem 10 év után?

Nem romlott meg az elmúlt tíz évben... .

Leon121
3 hours ago, XCube said:

Nem romlott meg az elmúlt tíz évben... .

Ja, ugyanolyan szarul megírt déjvidkédzs agymenés, mint megjelenéskor, csak azóta sokkal több jól megírt játék jelent már meg, és még szembetűnőbb. :D Legnagyobb PS-exkluzív csalódás volt számomra.

XCube
11 hours ago, Leon121 said:

Ja, ugyanolyan szarul megírt déjvidkédzs agymenés, mint megjelenéskor, csak azóta sokkal több jól megírt játék jelent már meg, és még szembetűnőbb. :D Legnagyobb PS-exkluzív csalódás volt számomra.

Nem tudom, nekem ez a kombó mint játék és "moziélmény" bejött (a QTE -ket leszámítva, azokat gyűlölöm). A Beyond Two Souls például nagyon magasan van a listámon. De abban mindenképpen igazat adok, hogy újabb címek figyelembevételével már valóban nem olyan ütős a koncept. Viszont ha friss élmény, akkor más a helyzet. Ha valaki a Detroit -tal kezdte annak a HR valóban nem lesz nagy élmény. A grafika is rengeteget számít és valljuk be, a HR annak idején elég csinos volt.

10 Euróért akcióban azért szerintem még elmegy.

VassGabor

Detroit is 12-én jön pc-re.

• 2 weeks later...
payskin

Ezek mi a lepráért az Epic Store-ba kerülnek? Annál nagyobb szánalmat nem hordott hátán a Föld. Most is nézem, a Heavy Rain 19.90 eurós ára csak idén október 18 és november 1 között érvényes. Mihez kezdjek ezzel az információval december 11-én? Stökiék kihozták az egyik legjobb komoly kalandjátéknak, az ember kedvet kapna, hogy belenézzen, erre ez... 

• 3 weeks later...
VassGabor

Most meg minden szemetet ingyen osztogatnak.

payskin

Azért szemét még nem igazán volt közöttük.

payskin

Kipróbáltam a Heavy Rain demóját. Megint az az eset, hogy tovább tartott telepíteni, mint amennyit játszottam vele, és amíg fel nem b*szott annyira hogy ragequiteltem.

Ja, tutorialt kezdtem el, és milyen jól tettem! Először azon csesztem fel magam, hogy full hd low beállítások mellett a beguruló autó másodpercenként megállt diavetítésre Intel 620-on. Isten haragja már, ez egy 9 éves játék, mi a tökért nem képes normálisan futni ezen a hardveren?

De ami ezután jött az sorban nem tetszett: egér gombnyomással meg mozgatással szabályzom az animációt?! Mi van? A WASD-ra össze-vissza mászkált az ember, alig bírtam vele bemenni a sikátorba. Egy TPS-ben 2010-ben nincs szabad kameramozgás?! Hány GTA jelent meg 2010-ig, amiben ez alap? Amikor át kell bújni a szemetes mellett, ott ezt komolyan gondolták, hogy bal egér is w is jobb egér is -- tehát, hogy az a kihívás a játékban, hogy a karakterrel mozogsz?! Édesf* ne már! Majd ezután elsétáltam az utca végére, ahol emberünk köhögött egyet, és feljön az utasítás, hogy meghallgathatom mit gondol, ha nem tudom, mit nyomok. Azt gondolta, Ledér! asztma. És innentől se előre, se hátra. Megjelent ez a jel, és nem tudtam mit kezdeni:

Hwys3Ba.png

Ez mi? 

Sajnálom, azt hittem ez k jó lesz. :-(

Leon121

Van kontrollered? Ez a játék 80%-ban a Dualshock képességeinek öncélú villogtatásával telik, feltételezem ezt értelmesen nem lehet átültetni egérre. Amúgy meg egy kalap szar, sokat nem veszítesz vele. A maga idejében biztos menőbb volt, de nagyon szarul öregedett.

bcom
59 minutes ago, payskin said:

Azért szemét még nem igazán volt közöttük.

Igaz, hogy csomó kis költségvetésű cím van ott, de amit eddig próbáltam, azzal jól elszórakoztam és különben is ajándék volt. Most ne menjünk bele a másik topicban tárgyalt versenybe... Inkább örülni kell neki. :smile:

És életem egyik legjobb játékát is itt kaptam. Transistor.

37 minutes ago, payskin said:

Kipróbáltam a Heavy Rain demóját. Megint az az eset, hogy tovább tartott telepíteni, mint amennyit játszottam vele, és amíg fel nem b*szott annyira hogy ragequiteltem.

Ne már. Meg akarom venni. Még anno rpcs3 emulatorral próbáltam, de reljesen szétszakadt, játszhatatlan volt. Fahrenheitet imádtam, bár az irányítas sokszor ott is nyögvenyelős volt.

XCube
4 hours ago, Leon121 said:

Van kontrollered? Ez a játék 80%-ban a Dualshock képességeinek öncélú villogtatásával telik, feltételezem ezt értelmesen nem lehet átültetni egérre. Amúgy meg egy kalap szar, sokat nem veszítesz vele. A maga idejében biztos menőbb volt, de nagyon szarul öregedett.

Tényleg szarul öregedett. Amit sajnálok, mert mind ez, mind a Beyond Two Souls is jó élmény voltak. De mára már nem azok... . Eredeti hardveren, sörtét szobában, ráhangolódva... . Na úgy még lehet valami.

Illetve ha a játékos mér nem játszott sokkal újabb címekkel.

Ha megnézzük az Uncharted 1 és 2 animációit ég és föld a kettő. Maja a játék is olyan amatőr az elsőt nézve. De annak idején formabontó volt.

payskin
9 hours ago, bcom said:

Ne már. Meg akarom venni.

Én is így voltam vele. Ott van az Epic Store-ban a demo, rántsd le, próbáld ki, hátha neked bejön. Én öreg vagyok már az ilyen csicskagyász hülyeségekhez, hogy egy játékban az irányítás a kihívás. Akkor az egy szar játék.  (Nincs controllerem, a PC Master Race alázatos szolgája vagyok, billentyűzet + egér az egyetlen szóba jöhető irányítási lehetőség.)

A 90-es években volt ilyen, talán az első Turok, hogy felvettél valamit a kezedbe, de a karjaid így "lengedeztek" a levegőben, és ha nekimentél valaminek (pl. lépcsőkorlátnak), akkor elejtetted, amit vittél. Na, az 5 percen belül sikáltam le a gépről... 

4 hours ago, XCube said:

Tényleg szarul öregedett. Amit sajnálok, mert mind ez, mind a Beyond Two Souls

Stökiék olyan pozitívan beszéltek róluk a komoly kalandjátékos top 10-ükben. :(