Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Programozás (segítség és publikálás kezdõknek)


Koci

Recommended Posts

Razon

Valami tipp egy saját malloc és free megírására C-ben? Hirtelen ezt kell csinálom de fogalmam nincs hogyan álljak neki, eddig csak egyszerű dolgokat műveltünk meg bináris fákat.

Link to comment
Share on other sites

skybot

Valami tipp egy saját malloc és free megírására C-ben? Hirtelen ezt kell csinálom de fogalmam nincs hogyan álljak neki, eddig csak egyszerû dolgokat mûveltünk meg bináris fákat.

Ki találta ki ezt az ótvaros nagy hülyeséget? Mikor C-ben már le van implementálva... Minek?! Annál lejjebb már nem igen fog menni a mezei programozó, ha mégis akkor assemblybe tudsz szerintem írni valamit, amit C-ben majd felhasználhatsz.

Link to comment
Share on other sites

Razon

Ki találta ki ezt az ótvaros nagy hülyeséget? Mikor C-ben már le van implementálva... Minek?! Annál lejjebb már nem igen fog menni a mezei programozó, ha mégis akkor assemblybe tudsz szerintem írni valamit, amit C-ben majd felhasználhatsz.

Ja hát az iskolám errõl híres. Minden évben ez van. Azt mondták hogy azért mert tudnunk kell hogyan mûködik. Csak azt épp elfelejtették elmagyarázni.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Razon

Végül sikerült megoldani, saját mem_init+malloc+free (kis segítséggel kolégáktól), teszterjükben 82-94%os eredményeket ér el, mindössze 40 sor ez a 3 funkció

Link to comment
Share on other sites

tkepes

Sziasztok,

Segítségre lenne szükségem, a feladat, hogy 2 elemû tömbbe számokat kérjünk be. C-ben

Még kezdõ vagyok így nem tudom még használni a getline-t, ugye ott csak karraktert tudok bekérni és a karakter típust int-é szeretném konvertálni, ezt hogyan tehetem meg?

Majd azokat kiíratni.

Elõre is köszönöm szépen!

Link to comment
Share on other sites

Raven

Sziasztok,

Segítségre lenne szükségem, a feladat, hogy 2 elemű tömbbe számokat kérjünk be. C-ben

Még kezdő vagyok így nem tudom még használni a getline-t, ugye ott csak karraktert tudok bekérni és a karakter típust int-é szeretném konvertálni, ezt hogyan tehetem meg?

Majd azokat kiíratni.

Előre is köszönöm szépen!

nem tudom ilyen egyszerű kérdéssel miért kell fórumra írni google keresés helyett. szerintem tiszteletlenség mások idejét pazarolni oylan dolgokkal, amire önállóan is tudnál megoldást keresni.

Link to comment
Share on other sites

Ryanboy

Sziasztok,

Segítségre lenne szükségem, a feladat, hogy 2 elemű tömbbe számokat kérjünk be. C-ben

Még kezdő vagyok így nem tudom még használni a getline-t, ugye ott csak karraktert tudok bekérni és a karakter típust int-é szeretném konvertálni, ezt hogyan tehetem meg?

Majd azokat kiíratni.

Előre is köszönöm szépen!

karakter tipusnál a 0-a a 48 as ASCI kodnak felel meg azaz ha teszem azt van egy char a, ahol az a="2" akkor az asci táblában ez a 2es értéke 50 és ha int tipusnak értékül adod akkor ezt az 50 est kapod értékül. Ezért le kell vonnod a 48 at ebből az értékből és megkapod a 2 es számot intként és tudsz vele müveleteket végezni stb.... :)

Javaban (má leírom ha netán valaki javat használ ne kérdezzen feleslegesen) az ezt a fajta konverziót az Integer.parseint(Stringargumentumvaltozokellide) tudod elvégezni nyilván vissza fele meg a toString metódust használhatod...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
tkepes

Sziasztok az alábbi függvényt szeretném ugy átalakitani, hogy ékezetes betûket(magyar abc)és szóközt. is elfogadjon, egyszerûen nem megy. Valaki tudna segiteni? Elõre is köszönöm!

int ellenoriz(char s[])

{

int i,h;

h=strlen(s);

for (i=0; i<h; i++)

{

if (!(s>='a' && s<='z' || s>='A' && s<='Z') && (s!=' ')

{

return 0;

}

}

return 1 ;

}

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
tkepes

Sziasztok!

Java programozásról szóló könyvet szeretnék vásárolni (kezdõ vagyok). Mit ajánlotok?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
szencsoo

SZiasztok!

Szeretném valahogyan felprogramozni a billentyûzetemre , hogy capslock nyomvatartásával elnémul a hangfalam, ezt hogyan tudnám megoldani?

Elõre is köszi

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 5 months later...
heureka

Sziasztok

Az érdekelne hogy hogyan lehet olyan fájlt beolvasni Javaval amiben található szám és szöveg is. De úgy hogy mind a kettõt külön belehessen hiovni egy adott feladatba pl: évszámot külön és a nevet is.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
theszaboroli

Sziasztok!

A következõ weboldalba beágyazható programra lenne szükségem.

Van egy üres mezõ, ahova lehet írni. Ha jó kódot adunk meg akkor megjelenik egy rövid szöveg és kép .

Tehát bírom, hogy: AB22

Kiírja, hogy szék és alá egy képet(jelen esetben egy székrõl)

Ha bírom, hogy: AC11

Akkor megjelenik egy asztal.

Stb.

Nem létezõ kód esetén közli, hogy hibás a kód.

Nagyon hálás lennék ha ezt valaki megcsinálná nekem.

Elég, ha megvan az asztal és székes példa alapján, azután én majd testreszabom.

Szép nyarat! :)

Link to comment
Share on other sites

HD2

Sziasztok!

A következő weboldalba beágyazható programra lenne szükségem.

Van egy üres mező, ahova lehet írni. Ha jó kódot adunk meg akkor megjelenik egy rövid szöveg és kép .

Tehát bírom, hogy: AB22

Kiírja, hogy szék és alá egy képet(jelen esetben egy székről)

Ha bírom, hogy: AC11

Akkor megjelenik egy asztal.

Stb.

Nem létező kód esetén közli, hogy hibás a kód.

Nagyon hálás lennék ha ezt valaki megcsinálná nekem.

Elég, ha megvan az asztal és székes példa alapján, azután én majd testreszabom.

Szép nyarat! :)

Én php-vel csinálnám, egy sima if-el, vagy ha akarod akkor a jelszót tárolhatod adatbázisban is titkosítva.

Az input mezőben lévő cuccot ajaxxal elküldöd a php-s oldalnak, ahol az csatlakozik az adatbázihoz, és ha egyezik a tárolt jelszó a beírttal akkor utána javascripttel már azt teszel oda amit akarsz.

Itt egy példa gyorsan Jquery-vel.:

<input id="password" type="password" onblur="passCheck()" />
<div id="result"></div>

<script>
   function passCheck()    {
    $.ajax({
    method:'POST',
    url:'phpoldalad.php',
    data: $('#password').val(),
    success: function(data)    {
         $('#result').html(data);
    }
   });
}
</script>

PHP rész meg attól függ hogy csinálod, sima iffel pár sor, adatbázisos csatlakozásnál meg mysqli parancsok.

Link to comment
Share on other sites

theszaboroli

Hu, köszi. Ezelõtt nem igazán foglalkoztam programozással.

Le tudnád kérlek írni kicsit szájbarágósabban vagy van egyszerûbb megoldás?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
NYuKeM

Sziasztok. A következő a gondom:

A szakdogám még anno C#-ban írtam WPF és EF hozzáadásával. Eléggé szívemhez nőtt a téma, szabadidőmben néha programozgatnék hobbiszinten. A gond csak az,hogy régen Visual Studio-ban csináltam ezt,de azt meg nem akarom felrakni,mert baromira lezabálja a gépet, rengeteg felesleges szutykot rak fel...

Szóval: C#-hoz nem tudtok valami egyszerűbb mezei programot ami a VS alapvető funckióival rendelkezik? Vágom,hogy van aki wordpad-ben és egyéb szövegszerkesztőkben tolja,nekem beépített fordítóval rendelkező progi kéne. (Ha esetleg WPF-hez is van külön progi, vagy a kettő együtt is be van akár építve, az lenne a legjobb, mert a grafikus felületet azzal szeretném megvalósítani!)

Edited by NYuKeM
Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Nem muszáj mindenét felraknod, ha csak a C# kell akkor egyedi(Custom) telepítéssel megoldható.... Nekem a community van fent de nem vettem észre hogy terhelné a gépet(nem fut semmi hozzátartozó cucc a háttérbe)

Link to comment
Share on other sites

NYuKeM

Nem muszáj mindenét felraknod, ha csak a C# kell akkor egyedi(Custom) telepítéssel megoldható.... Nekem a community van fent de nem vettem észre hogy terhelné a gépet(nem fut semmi hozzátartozó cucc a háttérbe)

Én még anno VS2013-ban írtam a szakdogám és bizony annak voltak szép kis bugjai. Ha teszem azt csak a C#-ot rakom fel, késõbb szabadon rakhatok fel kiterjesztést mondjuk MSSQL,EF adatbáziskezeléshez vagy bármi egyébhez könnyen és egyszerûen? Most nézem,hogy már van 2015-ös verzió is, bár nem tudom mi újdonságot hordozhat magában,gondolom egy rakat hotfix,meg a blend csinosítása egy két friss feature-el. Te milyen verziót használsz? Azzal a verzióval meg vagy elégedve? Produkált már érdekes dolgokat? Ha igen miket? :) Amúgy köszi a tippet,jobban belegondolva ez nekem is eszembe juthatott volna...

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Én csak az érettségihez használtam úgyhogy annyira nem másztam bele a "javába". Laptopomra úgy tetem fel hogy csak cX volt bejelölve meg ami kellett hozzá, ez lett az eredmény:

Előtte

[GSF] Picture

Utána

[GSF] Picture

Ez később módosítható. Indítsd el a telepítőt és katt a "Modify" gombra.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Animebj

Tudom, ebben a fórumtémában a valódi programozásról írtok, de számomra az alábbi is annak számít, ezért remélem, tud valaki segíteni benne.

Pár hete készítettem ezt a wiki-t a Wikia segítségével, ám sehogy se tudom megoldani azt, hogy a képességrõl író infobox normálisan mûködjön. Most az van, hogy a "{{:"XY"}} beillesztése után a fejezeteket és egyéb szöveges részeket egyszerûen "odanyomja" a másik infobox-hoz valamint "összeáll" minden ilyen infobox egymással, emiatt pedig átláthatatlan az egész szócikk.

A választ elõre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest

Sziasztok, Üdv. Mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni Visual C++ fordításban. Van egy kis forráskódom, amit sajnos nem tudok futtatható programmá fordítani.

Eddig Pascal és Delphi programozással kísérleteztem, ezekkel nincs is gondom, de sajnos az említett forráskód Visual C++-ban íródott,

és ilyen fejlesztõrendszerem nincs, ami meg ingyenes volt, azzal sehogyan sem jutottam elõrébb, mert valami nem igazán mûködött a fordításnál. Egy jópár hibaüzenettel leállt a fordítás. Ráadásul a C++-ban nem igazán vagyok járatos.

Szóval abban kérném a hozzáértõk segítségét, hogy legyenek szívesek megnézni a kódot, hogy egyáltalán jó-e, és ha igen, akkor legyen szíves valaki ezt nekem le is fordítani egy futtatható programmá. Természetesen Windows-ra kell.

Íme a forráskód:

#include "stdafx.h"

#include <fcntl.h>

#include <sys/types.h>

#include <sys/stat.h>

#include <io.h>

#include <stdio.h>

#include "test.h"

#ifdef _DEBUG

#define new DEBUG_NEW

#endif

// The one and only application object

CWinApp theApp;

using namespace std;

unsigned long CalcChecksum( unsigned char* buffer, unsigned long len, unsigned long seed );

int _tmain(int argc, TCHAR* argv[], TCHAR* envp[])

{

int nRetCode = 0;

int fh;

unsigned char buffer[0x8000];

unsigned short len = 0x7FFC;

unsigned short count;

unsigned short seed = 1;

unsigned long chkSum;

// initialize MFC and print and error on failure

if (!AfxWinInit(::GetModuleHandle(NULL), NULL, ::GetCommandLine(), 0))

{

// TODO: change error code to suit your needs

_tprintf(_T("Fatal Error: MFC initialization failed\n"));

nRetCode = 1;

}

else

{

// TODO: code your application's behavior here.

if( argc != 2 )

{

cout << "usage: CalcChecksum.exe drive:\\path\\info.dvr" << endl;

return 0;

}

fh = _open(argv[1], _O_RDONLY | _O_BINARY);

if( fh == -1 )

{

cout << "Error opening file " << argv[1] << endl;

}

count = _read( fh, buffer, 0x8000 );

if( count != 0x8000 )

{

cout << "Error reading file " << argv[1] << endl;

return 0;

}

_close(fh);

chkSum = CalcChecksum( &buffer[0], len, seed );

_ultoa( chkSum, (char*)&buffer[0], 16 );

cout << "Checksum: 0x" << buffer << endl;

}

return nRetCode;

}

unsigned long CalcChecksum( unsigned char* buffer, unsigned long len, unsigned long seed )

{

unsigned char nrOfSegments;

unsigned long regECX = seed;

unsigned long regEDX = 0;

unsigned long regEDI = 0;

unsigned long retVal;

nrOfSegments = len / 0x15b0;

for( unsigned short i = 0; i < nrOfSegments; i++ )

{

for( unsigned short j = 0; j < 0x15b0; j++ )

{

regEDX = buffer[i*0x15b0+j];

regECX += regEDX;

regEDI += regECX;

}

regECX = regECX % 0xFFF1;

regEDI = regEDI % 0xFFF1;

}

for( i = (nrOfSegments*0x15b0); i < len; i++ )

{

regEDX = buffer;

regECX += regEDX;

regEDI += regECX;

}

regECX = regECX % 0xFFF1;

regEDI = regEDI % 0xFFF1;

retVal = (regEDI << 16) | regECX;

return( retVal );

}

ennyi lenne...

Ha valaki tudna segíteni, akkor azt nagyon szépen megköszönném!

(ha sikerül lefordítani, akkor majd írok egy e-mail címet. :) )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest

Halihó...!

Senki nincs, aki tudna segíteni??? Vagy már senki sem használ C++-t? Vagy csak a topic halt meg? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...