Jump to content
GSForum - Segélyvonal

The Elder Scrolls III: Morrowind


Guest

Recommended Posts

FESTER
Hali!

Nem akarok pofatlankodni itt, de engemet abszolut nem ragadott meg a Morrowind...szamomra semmi olyant nem nyujtott, ami egyedi volt es nagyon elvezheto. Szamomra egy RPG-nel a hangulat a legfontosabb tenyezo, de a Morrowind-ben sajna nem talaltam meg azt a hangulatot, amely leszogezett volna a kepernyo ele...mint pl. a Gothic 2-nel.

Vki pliz mondja el, hogy mi ragadta annyira meg ebben a jatekban, mert en kb 6x raktam mar fel es kezdtem neki, de egyszer se sikerult eszrevennem azt a vmit, amitol a gamma rabul ejt smile.gif .

Én is kétszer raktam fel a morrowindet, nekem se teszett, és rövid idő alatt le is töröltem csak azután raktam fel újra amikor olvastam hogy az újságok miket írkálnak róla.Tudom hogy kezdőként nehéz benne boldogulni, de ha van egy végigjátszásod hozzá akkor iszonyúan meg lehet szeretni.

Link to comment
Share on other sites

bigboy-
Én is kétszer raktam fel a morrowindet, nekem se teszett, és rövid idő alatt le is töröltem csak azután raktam fel újra amikor olvastam hogy az újságok miket írkálnak róla.Tudom hogy kezdőként nehéz benne boldogulni, de ha van egy végigjátszásod hozzá akkor iszonyúan meg lehet szeretni.

!x sikerult jatszanom vele egy 7-ig es ugy egy darabig mintha megtetszett volna, de aztan egy akkora h*lye kuldetest kaptam nem tudom ma rkitol, hogy elegem lett smile.gif ....en is amugy azert raktam fel vagy 6x, mert a gs-esek is es sok mas online holnap meg jatekosok agyon dicsertek a jatekot....nekem vhogy megsem jott be sad.gif . Gothic sorozat rulzzz smile.gif

Link to comment
Share on other sites

GeneralHB

Nekem azonnal megtetszett már vagy másfél éve, hogy felraktam és még mindig fenn van a gépemen.

Link to comment
Share on other sites

Xatos

sziasztok!

van a morrowind ben egy kesztyűpár amelyikbőlaz egyik 20 strendzset novel a másik meg 20 nemtommit tudjavalaki hol találom meg?

jó lenne egy térkép screenshot is

ja a színe meg fehér a kesztjűnek és olyan jó 180 armort ad legalább

előre is kössz

Link to comment
Share on other sites

GeneralHB

Menj el morrowind.gumininjahq.hu-ra, nézz be a kincsesgamrába ott talán megtalálod, ha tudod a nevét.

Link to comment
Share on other sites

Dark_Lord
!x sikerult jatszanom vele egy 7-ig es ugy egy darabig mintha megtetszett volna, de aztan egy akkora h*lye kuldetest kaptam nem tudom ma rkitol, hogy elegem lett smile.gif ....en is amugy azert raktam fel vagy 6x, mert a gs-esek is es sok mas online holnap meg jatekosok agyon dicsertek a jatekot....nekem vhogy megsem jott be sad.gif . Gothic sorozat rulzzz smile.gif

ezt valahogy mindig egy-két gothic imádótál hallom... a két dolog nem ugyan az...

ezzel az erővel össze lehetne hasonlítani kotort meg fallout-ot... semmi közük egymáshoz, max csak annyi hogy mind a 2 rpg.

Link to comment
Share on other sites

Piszkos_Fred

Reszemrol elfogadom a velemenyedet, de nem ertek egyet vele. A morrowind, ahogy a tobbi elder scrolls jatek is, maga a megtestesult szabadsag, es a tenyleges szerep jatszas, mondhatni minimalis korlatokkal. Belecsoppensz egy vilagba, ahol nem jatszani, nem tomeggyilkolni kell, hanem egyszeruen csak elni. Vannak torvenyek, vannak szabalyok es van egyfajta hiearchia mindenhol. Neked csak dontened kell, mikor mit es miert teszel. Ha akarsz, ket hetig bolyongsz ugy a vilagban, hogy elo sem vetted a kardodat, es kozben csodalod a tajat, figyeled a videket es ismerkedsz a szokasokkal, szabalyokkal, es egyeb fontosnak tuno dolgokkal. Egyszoval azt csinalsz, ott es akkor, amit ahol se amikor akarsz ;]

ui: Gothicot nem ismerem nagyon, ezert nem irok kontravelemenyt a morrowind kapcsan rola, mivel nincs ertelme. A szamitogepes szerepjatek egy marha nagy gyujtofogalom, szerintem primitiv es felesleges dolog lenne a jatekokat egymassal versenyeztetni, foleg ugy, hogy teged ha belegebedunk sem tudunk meggyozni, mert mar most eldontotted mit hiszel es mi a velemenyed. A gothic is biztos jo jatek, ahogy a Morrowind is az. (a Forma1es Ferrarit kar lenne osszehasonlitani a WRC-s Toyotakkal, csak azert, mert mindketto autoverseny, es mindkettonek 4 kerekevan... Eg es fold a ketto, ahogy a Morrowind es a Gothic is)

ui2: mint irtam a legelejen, elfogadom a velemenyedet a magam reszerol, es csak sajnalom hogy nem ragadott meg a TES vilaga, mert egy nagyszeru elmenyt hagysz ki ezaltal. Ugy, ahogy valoszinuleg en is sok jo elmennyel vagyok szegenyebb, mert nem ismerem a Gothic, feltehetoen varazslatos vilagat....

ui3: az Oblivion a nextgen konzolok vezerhajoja lesz, es a Morrowind szinte minden nagyobb! dijat besoport anno a megjelenest kovetoen (meg a Bloodmoon is az ev kiegje lett soksok szinten nivos! szavazason) Mindemellett ha a GS es egyeb ujsagok is csak jokat irnak rola, akkor olyan rossz jatek akkor csak nem lehet wink.gif

Link to comment
Share on other sites

bigboy-

Eloszor is kosz, hogy elfogadtad a velemenyemet es nem rohantal le.

Masodszorra meg: ez igy tenyelg nagyon szepen hangzik, ahogy elmeselted a Morrowind-ot...elsz szabadon, azt csinalsz, amit akarsz, nem vagy kotelezve semmire stb stb....en az ilyen jatekokat nagyon szeretem...de tenyleg, nem vagy koteles ezt csinalni es csak ezen az uton vinni vegig a jatekot, hanem ugy es azt teszel, amit akarsz. Kb 6x raktam fel a Morrowind-ot, de sajna 1x se ereztem azt,a mit nagyon sokan ereztek. Nem talaltam meg azt a hangualtot, amit eljesen a kepernyo ele szogezett volna...Az elejen emlekszem, hogy meg Level 1-es voltam es mentem Balmora fele, es 1x csak vmi sas feleseg az egbol eszrevett, leszallt es megtamadt...termeszetesen meghaltam, mivel Level 1-es voltam es meg nem is volt sok tapasztalatom a jatekban.

Nekem egy RPG-ben a legftontosabb a hangulat. Ha nem jo a hangulata, akkor lehet akarmilyen, soha nem fog bejonni. A g2-t mindenkeppen ajanlom, hogy probald ki...de most komolyan...nekem sajna nem jott be a Morrowind es nagyon banom, mert tudom, hgogy mileyne rzes, amikor teljesen elvarazsol egy jatek, de szerintem neked a G2 meg teljesen bejohet. A hangulata teljesen megaradt engemet es emiatt 5x amr vegig vittem. Nem egy rovid jatek...ezt irtak a GS-esek is. Eloszor, amikor neki alltam vegig vinni...1 honap kellett mig a vegehez ertem. Masodszorra mar 3 het es egyre csokkent, de mindig megragadt teljesen a hangulat. Ajanlom a figyelmedbe a jatekot, mert lehet, hogy fog tetszeni neked is!

En mindenesetre nagyon merges vagyok, hogy a Morrowind nem jott be nekem es mar nagyon varom a folytatast.... a kepek elbuvolok, csak legyen a jatek menet is az, mert mar nagyon hianyolok egy nagyon jo rpg-t, es a g3 csak 2006 elejen jon ki sad.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest

Az Oblivion meg 2005 végén. smile.gif

Úgy érzem, Te azért nem kedveled a Morrowindet, mert túl nehéznek találod. Hogy csak az általad említett Szirti Repkedős problémánál maradjunk, rengeteg lehetőséged van, hogy megúszd a támadását. Pl. hazateleportálhatsz, vagy elrohanhatsz egy őrhöz, aki majd elintézi. Szerintem teljesen helyénvaló, hogy a játék nehézsége, így a szörnyek erőssége nem annyira igazodik (mert valamennyire igazodik) a karakter erősségéhez, így "életszerűb" játékmenetet nyújtva. A kezdő karaktereknek kicsit meg kell húzniuk magukat. A való életben beléd haraphat egy kutya 5 évesen és 34 évesen is, nemde?

Link to comment
Share on other sites

kmester

Sokat hallotam már a gémről smile.gif de sajna még nem próbáltam sad.gif

Gondoltam itt az ideje hogy kipróbáljam mer naon Istenítik a Gammát biggrin.gif

Szerintetek megvegyem?

Vki egy-két képet be tudna linkelni azt megköszönném rolleyes.gif

Ha vki írna a gémről 1-2 sort őt se verném agyon laugh.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest

Hát, bár most egy fanatikus véleményét fogod hallani: MEG KELL VENNED A MORROWINDET.

Képet láthatsz eleget a hivatalos oldalon (http://www.elderscrolls.com), egy pár szót viszont írok:

A Morrowind hatalmas szabadságot biztosít a játékosnak, hatalmas bejárható területtel, rengeteg küldetéssel és még sok minden mással. Az a szép benne, hogy nem köt semmi a játékmenetet illetően. Miután kiszállsz Seyda Neen kikötővárosában, azt teszel, amit akarsz, teljesen magadra vagy utalva.

A morrowind, ahogy a tobbi elder scrolls jatek is, maga a megtestesult szabadsag, es a tenyleges szerep jatszas, mondhatni minimalis korlatokkal. Belecsoppensz egy vilagba, ahol nem jatszani, nem tomeggyilkolni kell, hanem egyszeruen csak elni. Vannak torvenyek, vannak szabalyok es van egyfajta hiearchia mindenhol. Neked csak dontened kell, mikor mit es miert teszel. Ha akarsz, ket hetig bolyongsz ugy a vilagban, hogy elo sem vetted a kardodat, es kozben csodalod a tajat, figyeled a videket es ismerkedsz a szokasokkal, szabalyokkal, es egyeb fontosnak tuno dolgokkal. Egyszoval azt csinalsz, ott es akkor, amit ahol se amikor akarsz ;]

Szal tényleg úgy élsz, ahogy akarsz, kereskedőként, tolvajként, ősi romokat és kriptákat fosztogató kalandorként, és még sorolhatnám. Ezt elmondani nem is lehet...

Link to comment
Share on other sites

bigboy-

Ez a szabadsag mind szep es jo, de nekem sajna pl a vilag se jott be abszolut...annyira tul bonyolitottak a szornyeket, hogy pffff. Orias lebego csapos bogarak, amelyek repulokent szolgalnak....hmmmm. A zene se jott be sajna, nem tetszik a hangulata. Ez csupan az en velemenyem volt!

Link to comment
Share on other sites

bigboy-
Az Oblivion meg 2005 végén. smile.gif

Úgy érzem, Te azért nem kedveled a Morrowindet, mert túl nehéznek találod. Hogy csak az általad említett Szirti Repkedős problémánál maradjunk, rengeteg lehetőséged van, hogy megúszd a támadását. Pl. hazateleportálhatsz, vagy elrohanhatsz egy őrhöz, aki majd elintézi. Szerintem teljesen helyénvaló, hogy a játék nehézsége, így a szörnyek erőssége nem annyira igazodik (mert valamennyire igazodik) a karakter erősségéhez, így "életszerűb" játékmenetet nyújtva. A kezdő karaktereknek kicsit meg kell húzniuk magukat. A való életben beléd haraphat egy kutya 5 évesen és 34 évesen is, nemde?

Nem talalom neheznek....sot...Gothic utan meg konnyunek is tunik...ez komoly! Ott bar megvan csinalva, hogy sarkanyokkal Level 1-esen nem talalkozol,de itt....a sztorit se abszolut ertem, ezert sokszor el is tevedtem Balmora fele! Level 1-eskent nem is tudtam, hogy lehet teleportalni es orhoz meg nem tudtam futni, mert egy se volt a kozelben es meg abszolut nem ismertem a vilagot(most se igazan csak Balmora kornyeket). Az igaz, amit a vegen irsz es ertem, amit akarsz ezzel mondnai, de a jatekban az ilyensmi nagyon eltudja venni az ember kedvet, es nem minden nap harap beled a kutya azert...

Link to comment
Share on other sites

Dniworrom
Ez a szabadsag mind szep es jo, de nekem sajna pl a vilag se jott be abszolut...annyira tul bonyolitottak a szornyeket, hogy pffff. Orias lebego csapos bogarak, amelyek repulokent szolgalnak....hmmmm. A zene se jott be sajna, nem tetszik a hangulata. Ez csupan az en velemenyem volt!

ISTENKÁROMLÓ!!!! biggrin.gif

Hámáméne lenne jó az a hatalmas bejárható univerzum ami a Morrowindben van???? sad.gif

2001-es játékról beszálsz!!ne várj Unreal 3 grafikát!

1 év után újra betöltöttem csak most már rengeteg mod-dal és az összes kiegészítővel!(persze csak az ésszerű és nem a "3-dik szinten hallhatatlanná tévő mod"-okat használom) és még mindig imádom!!!!!(alig várom már a IV-et)

A zenéje meg k*rv@ hangulatos!Szerintem

Link to comment
Share on other sites

kmester

Szal van egy tábor akik nagyon fanatikusak és van akik szarnak rá.

Érdekes bár amit Pepike mondott meggyőzött.

Szombaton megyek föl Pestre oszt megveszem.biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

bigboy-
ISTENKÁROMLÓ!!!! biggrin.gif

Hámáméne lenne jó az a hatalmas bejárható univerzum ami a Morrowindben van???? sad.gif

2001-es játékról beszálsz!!ne várj Unreal 3 grafikát!

1 év után újra betöltöttem csak most már rengeteg mod-dal és az összes kiegészítővel!(persze csak az ésszerű és nem a "3-dik szinten hallhatatlanná tévő mod"-okat használom) és még mindig imádom!!!!!(alig várom már a IV-et)

A zenéje meg k*rv@ hangulatos!Szerintem

Nem azt mondtam, hogy nem jo...csak a legdurvabb szornyeket valahogy akkor kene bevezetni, amikor vagy bar 5 level-es....szerintem...

A grafikanak semmi koze nincs ahoz, hogy egy bazi nagy csapos lebego bogar helyett nem voltak kepesek mndjuk egy leg balont betenni.

A szerepjatekokat en inkabb TPS modban szeretem jatszani, de a mozgas itt egyszeruen rettenetes. Probaltal mar oldalra es kozbe elore menni TPS lapogácsaogbol? biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

kmester
Nem azt mondtam, hogy nem jo...csak a legdurvabb szornyeket valahogy akkor kene bevezetni, amikor vagy bar 5 level-es....szerintem...

A grafikanak semmi koze nincs ahoz, hogy egy bazi nagy csapos lebego bogar helyett nem voltak kepesek mndjuk egy leg balont betenni.

A szerepjatekokat en inkabb TPS modban szeretem jatszani, de a mozgas itt egyszeruen rettenetes. Probaltal mar oldalra es kozbe elore menni TPS lapogácsaogbol? biggrin.gif

Nincs belső nézet?

Ki hanyas volt a gémbe?

Link to comment
Share on other sites

bigboy-
Nincs belső nézet?

Ki hanyas volt a gémbe?

Van belso nezet is es kulso is....sajna a kulsot nagyon ellottek,mar abban az ertelemben, hogy a mozgas nagyon gagy! sad.gif De belso nezet modban jol lehet jatszani!

Link to comment
Share on other sites

Dniworrom
Nem azt mondtam, hogy nem jo...csak a legdurvabb szornyeket valahogy akkor kene bevezetni, amikor vagy bar 5 level-es....szerintem...

A grafikanak semmi koze nincs ahoz, hogy egy bazi nagy csapos lebego bogar helyett nem voltak kepesek mndjuk egy leg balont betenni.

A szerepjatekokat en inkabb TPS modban szeretem jatszani, de a mozgas itt egyszeruen rettenetes. Probaltal mar oldalra es kozbe elore menni TPS lapogácsaogbol? biggrin.gif

Valahogy meg kellett oldani a közlekedést és nemigazán értem miért találod ezt hibának?(De ha ennyire leggömbön szeretnél utazni,van egy mod ami berak egy ilyet)

Nem tom hogy te milyen szörnyel találkoztál, de nem kell megölni ha nem megy!

Egyébként már az elején félisten lehetsz (mondjuk félórai játék után!) és semmilyen gondot nem lesz a játékban!

Igen próbáltam úgy mozogni és tényleg nem jó!De ez eleve egy FPS irányítású játék, és a fejlesztők berakták meméne!(arra jó hogy megnézd magad milyen jól is nézel ki mondjuk a deadric páncélban)

Link to comment
Share on other sites

Dniworrom
Nincs belső nézet?

Ki hanyas volt a gémbe?

Hát még 1 éve volt egy 166-os karakterem aminél vagy 2millió zseton volt!

(csak unalomból toltam a szintlépést)

Link to comment
Share on other sites

bigboy-
Valahogy meg kellett oldani a közlekedést és nemigazán értem miért találod ezt hibának?(De ha ennyire leggömbön szeretnél utazni,van egy mod ami berak egy ilyet)

Nem tom hogy te milyen szörnyel találkoztál, de nem kell megölni ha nem megy!

Egyébként már az elején félisten lehetsz (mondjuk félórai játék után!) és semmilyen gondot nem lesz a játékban!

Igen próbáltam úgy mozogni és tényleg nem jó!De ez eleve egy FPS irányítású játék, és a fejlesztők berakták meméne!(arra jó hogy megnézd magad milyen jól is nézel ki mondjuk a deadric páncélban)

Zavar na, hogy az otlettelenseguket modokkal kell orovosolni, de nincs ertelme tovabb vitatkoznunk....meg 1x kesobb neki fogok, hogy lassam bejon-e a jatek. Remelem vegre valahara eszre veszem azt a valamit es a monitor ele fog szogezni....nagyon remelem, mert hianyolom nagyon!

Link to comment
Share on other sites

bigboy-
Hát még 1 éve volt egy 166-os karakterem aminél vagy 2millió zseton volt!

(csak unalomból toltam a szintlépést)

Egy normalisnak nevezheto jatekos smile.gif a jatek vegen kb. hany szintes?

Link to comment
Share on other sites

Dniworrom
Egy normalisnak nevezheto jatekos smile.gif a jatek vegen kb. hany szintes?

ha nem használod a gép bugját,(ha csak a főjátékot nézzük,a kiegészítések nélkül),de tréningelsz mindent 100-ra ,karaktertől függően 65-75 között!

Me' én nem vagyok normális játékos azért, mert a mindenkori kedvenc játékommal játszom? blink.gif

Link to comment
Share on other sites

Rayke

Már ha a zenéjéről is szó esett, akkor elmondanám, hogy ez az igazi zene. Ugyanannyira megfogott, mint a GyU zenéje.

Mert ez igazán művészet, és ezt már tanítani kell.

A DJ pult előtt mindenki tud valamit összeskrach-elni, ami rossz nem lehet, tök mind1 hogy tologatja a karokat.

Tehát az ilyen zenét kell dicsőíteni szvsz! wink.gif

Hogy mégtöbbet eláruljak magamról, én is játszottam a Gothic 2-vel, és a tűzmágussal, illetve a lovaggal végig is vittem. Rendkívül jó játék az IS!

És én nem is vitatkozok azon, melyik a jobb, egyik "táborhoz" sem tartozok, mert mindkettőt ugyanúgy szeretem. Csak én itthon egy olyan szerepet töltök be, mint játékteszter. biggrin.gif

Tehát minden megfordul a kezemben, elemzem, ha nagyon tetszik, megpróbálom végigjátszani. A Morrowind-ot sajna nem sikerült, de készül hozzá a magyarosítás.

És hiába jönnek a jobbnál jobb játékok, vagy akár az Oblivion, én magyarul végig fogom játszani a Morrowindot, hogy megnyugodjon a lelkem! laugh.gif

Link to comment
Share on other sites

Dniworrom
Már ha a zenéjéről is szó esett, akkor elmondanám, hogy ez az igazi zene. Ugyanannyira megfogott, mint a GyU zenéje.

Mert ez igazán művészet, és ezt már tanítani kell.

A DJ pult előtt mindenki tud valamit összeskrach-elni, ami rossz nem lehet, tök mind1 hogy tologatja a karokat.

Tehát az ilyen zenét kell dicsőíteni szvsz! wink.gif

Hogy mégtöbbet eláruljak magamról, én is játszottam a Gothic 2-vel, és a tűzmágussal, illetve a lovaggal végig is vittem. Rendkívül jó játék az IS!

És én nem is vitatkozok azon, melyik a jobb, egyik "táborhoz" sem tartozok, mert mindkettőt ugyanúgy szeretem. Csak én itthon egy olyan szerepet töltök be, mint játékteszter. biggrin.gif

Tehát minden megfordul a kezemben, elemzem, ha nagyon tetszik, megpróbálom végigjátszani. A Morrowind-ot sajna nem sikerült, de készül hozzá a magyarosítás.

És hiába jönnek a jobbnál jobb játékok, vagy akár az Oblivion, én magyarul végig fogom játszani a Morrowindot, hogy megnyugodjon a lelkem! laugh.gif

A zenéje tényleg nagyon gyönyörű és hangulatos!(az a csengőhangom biggrin.gif )

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...