Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Stephen King Könyvek


Jakab_Mistype_III

Melyik a legjobb SK könyv?  

281 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

on-the-edge

hírek:

az írásról állítólag mostanság fog megjelenni 1600 pénzért...majd ugyancsak augusztusban a rémkoppantók utánnyomás 2200-ért.

amerikában októberben colrado kid, 2006 õszén lisey's story és vmikor cell....szóval nem unatkozik a mester. smile.gif szerencsére...

augusztus 15-16.-án az rtl klub arra vetemedik h lejácca a rózsa vére címû filmet, melynek king írta a forgatókönyvét. (és nem a könyvbõl készült a film, amit a mûsorújság elkövetett...szóval ne keressetek ilyen könyvet)állítólag elég borzasztó, de azért megnézem, mert úgy illik... biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

elindir

Tegnap megnéztem A holtsávot, de nem vagyok elájulva tõle. Elég gyenge volt!

Link to comment
Share on other sites

on-the-edge
Tegnap megnéztem A holtsávot, de nem vagyok elájulva tõle. Elég gyenge volt!

ne is ájulj el tõle... biggrin.gif

nekem már öröm ha vmi kicsit jobb mint a king-adaptációk többsége biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

Zabraxas

A szavazásból az Az miért maradt ki??? huh.gif Amúgy sztem az összes King könyv jó, mert van egy olyan beteges atmoszférája a sztoriknak hogy engem egyszerûen magával ragad és olyankor csak olvasok és semmi más smile.gif

Link to comment
Share on other sites

on-the-edge
A szavazásból az Az miért maradt ki??? huh.gif Amúgy sztem az összes King könyv jó, mert van egy olyan beteges atmoszférája a sztoriknak hogy engem egyszerûen magával ragad és olyankor csak olvasok és semmi más smile.gif

igen. king leírja azt amit gondol, keményen, és nagyon találón.

az írásról még mindig nem jelent meg.... dry.gif

[vkinek esetleg van peter straub, ill. clive barker könyve?]mer én sehol se találok tõlük.... -a pokoltûz klubbot igen, de arra most nincs fedezet...

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Hgondolokozom rajta hogy leolvasok egy King könyvet,ti melyiket ajánljátok?

Link to comment
Share on other sites

Jakab_Mistype_III
Hgondolokozom rajta hogy leolvasok egy King könyvet,ti melyiket ajánljátok?

Én a Ragyogással kezdtem, és úgy szerettem bele... az írásaiba.

Az Állattemetõt is tudom ajánlani, vagy az Éjszaki mûszakot, ami pedig egy novellagyûjtemény.

Link to comment
Share on other sites

on-the-edge
Hgondolokozom rajta hogy leolvasok egy King könyvet,ti melyiket ajánljátok?

igen kezd a ragyogással. az a legismertebb.

viszont aztán választhatsz: mit szeretsz jobban: a horrort, a thrillert, a fantasyt...

és a novellái csodálatosak, mindegyiket ajánlom.

(és mikor jelenik meg már az a **** Írásról, drága európa??)

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon
igen kezd a ragyogással. az a legismertebb.

viszont aztán választhatsz: mit szeretsz jobban: a horrort, a thrillert, a fantasyt...

és a novellái csodálatosak, mindegyiket ajánlom.

(és mikor jelenik meg már az a **** Írásról, drága európa??)

fantasy érdekelne inkább

Talizmán az jó?

Link to comment
Share on other sites

Jakab_Mistype_III
fantasy érdekelne inkább

Talizmán az jó?

Nem. Legalábbis én nem bírok továbbjutni a hetven és feledik oldalon. Kábé ott álltam meg, de már másodszot. Ha fantasy, akkor legyen inkább a Mágus (régebbi kiadásban a Sárkány szeme), az jó. (Amikor olvastam Linkin Parkot hallgattam, és még most is az a hangulat jut eszembe azokról a számokról biggrin.gif )

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon
Nem. Legalábbis én nem bírok továbbjutni a hetven és feledik oldalon. Kábé ott álltam meg, de már másodszot. Ha fantasy, akkor legyen inkább a Mágus (régebbi kiadásban a Sárkány szeme), az jó. (Amikor olvastam Linkin Parkot hallgattam, és még most is az a hangulat jut eszembe azokról a számokról biggrin.gif )

Hah,én meg OPM-et hallgattam az albumot vagy 5 ször végig mig leolvastam a könyvet,és nekem is tök az a feelinget érzem mikor hallgatom a zenét laugh.gifsmile.gif

ok majd keresem a boltban.De horror is jöhet.

láttam a boltban a napkutyát meg mvi olyan boritot amire egy sir ovlt és ráirva hogy george komor meg még párat.Ja sötét torony 4-5.

De biztos van több.

Mijen fantasy van még?Ha már mondjuk esetleg rendelek többet tudjak

Link to comment
Share on other sites

on-the-edge
fantasy érdekelne inkább

Talizmán az jó?

ne hallgass Bilincsre. biggrin.gif

a sárkány szeme nagyon szép...mese...elolvashatod, tényleg nagyon jó. viszont a talizmán gyönyörû. Jack kalandos utazása a két világ között, nem bírtam letenni. smile.gif

meg aztán ott van a setét torony-sorozat...de elõtte olvasd el ezeket...

Link to comment
Share on other sites

on-the-edge
Hah,én meg OPM-et hallgattam az albumot vagy 5 ször végig mig leolvastam a könyvet,és nekem is tök az a feelinget érzem mikor hallgatom a zenét laugh.gifsmile.gif

ok majd keresem a boltban.De horror is jöhet.

láttam a boltban a napkutyát meg mvi olyan boritot amire egy sir ovlt és ráirva hogy george komor meg még párat.Ja sötét torony 4-5.

De biztos van több.

Mijen fantasy van még?Ha már mondjuk esetleg rendelek többet tudjak

a george komor-os az a halálos árnyék. az is elég ügyes könyv! smile.gif

ha rendelsz, akkor setét torony 1-5. , az, végítélet így elsõ körben. smile.gif

ha a setét torony elsõ kötetén végigszenveded magad, akkor utána borzasztó jót fogsz olvasni... biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon
ne hallgass Bilincsre. biggrin.gif

a sárkány szeme nagyon szép...mese...elolvashatod, tényleg nagyon jó. viszont a talizmán gyönyörû. Jack kalandos utazása a két világ között, nem bírtam letenni. smile.gif

meg aztán ott van a setét torony-sorozat...de elõtte olvasd el ezeket...

Ok Talizmán és Sárkány Szeme elöször aztán sötét torony 1-5 ig,aztán meg a többi:)

Igy gondoltam,Talizmánt elsönek mert sok jot hallottam rola

Link to comment
Share on other sites

elindir

Kaposvárott a plázában láttam a Talizmánt, de vmilyen rejtélyes okból kifolyólag nem vettem meg. Normális vagyok én????

Link to comment
Share on other sites

on-the-edge
Kaposvárott a plázában láttam a Talizmánt, de vmilyen rejtélyes okból kifolyólag nem vettem meg. Normális vagyok én????

ez NAGY hiba volt..... ohmy.gif

Link to comment
Share on other sites

on-the-edge
Kaposvárott a plázában láttam a Talizmánt, de vmilyen rejtélyes okból kifolyólag nem vettem meg. Normális vagyok én????

ez nagy hiba volt.... ohmy.gif

Link to comment
Share on other sites

Xenons

Üdv!

Nincs ezek között:

Tom Gordon segíts! a címe.

Link to comment
Share on other sites

on-the-edge
Üdv!

Nincs ezek között:

Tom Gordon segíts! a címe.

milyen érdekes!

én pont azt az egy könyvet sorolnám az elsõ helyre king leggyengébben kidolgozott könyvei közül... biggrin.gif

de ebbõl is látszik, h mennyire mások az ízlések egy témán belül is...

Link to comment
Share on other sites

on-the-edge
ez nagy hiba volt.... ohmy.gif

...nem tom miért küldtem el ezt kéccer, de fölfoghatjuk, h a nyomatékosítás kedvéért történt... biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

CriticSpirit

milyen érdekes!

én pont azt az egy könyvet sorolnám az elsõ helyre king leggyengébben kidolgozott könyvei közül... biggrin.gif

de ebbõl is látszik, h mennyire mások az ízlések egy témán belül is...

én sem hiányolom.az egyik leggyengébb.semmi extra,kb. olyan mintha egy hosszabb,gyenge novellája lenne.mert a tartalma nem több egy novelláénál.

hamár novella:most olvasom az Éjszakai mûszakot.sztem nem a legjobb novelláskötete,de teccik persze.viszont túl sok novella lezáratlen marad.nincs bajom az ilyen novellákkal,de sztem ennyire sürítve már sok......hiányzik a bosszú íze,amikor a jó gyõz biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

on-the-edge
én sem hiányolom.az egyik leggyengébb.semmi extra,kb. olyan mintha egy hosszabb,gyenge novellája lenne.mert a tartalma nem több egy novelláénál.

hamár novella:most olvasom az Éjszakai mûszakot.sztem nem a legjobb novelláskötete,de teccik persze.viszont túl sok novella lezáratlen marad.nincs bajom az ilyen novellákkal,de sztem ennyire sürítve már sok......hiányzik a bosszú íze,amikor a jó gyõz biggrin.gif

én azt imádom amikor nincs megoldás...azaz hagyja h az olvasó döntse el, h mi a vége... smile.gif

és én mindig rossz véget találok ki! biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

CriticSpirit
én azt imádom amikor nincs megoldás...azaz hagyja h az olvasó döntse el, h mi a vége... smile.gif

és én mindig rossz véget találok ki! biggrin.gif

állítom amúgy h. ezekben a novelláiban hal meg a legtöbb barátnõ\feleség smile.gif

Link to comment
Share on other sites

on-the-edge
állítom amúgy h. ezekben a novelláiban hal meg a legtöbb barátnõ\feleség smile.gif

biztos rossz kedve volt amikor írta õket...biggrin.gif

a csontkollekciót olvasd el, abban van néhány nagyon jó novella! (a köd, a jaunt, a tutaj, túlélõ típus-rohadt bizarr...)

Link to comment
Share on other sites

Darkdawn
én azt imádom amikor nincs megoldás...azaz hagyja h az olvasó döntse el, h mi a vége... smile.gif

és én mindig rossz véget találok ki! biggrin.gif

Hát az a legjobb amikor nyitva hagyja akönyvet!!! A végítéletrõl még álmodtam is. Mármint a "tökéletes" társadalom problémán.

Most olvastam el A Hercehurca vége (rémálmok és lidércek) c. novelláját...

Hát Kingnél elpattanhatott a cérna... wink.giflaugh.gif

Szerintem azért nem rossz a Holtsáv... cool.gif

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...