Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Stephen King Könyvek


Jakab_Mistype_III

Melyik a legjobb SK könyv?  

281 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

on-the-edge
undorító???sztem nem ugyanarról beszélünk,mert én szétröhögtem magam rajta laugh.gif

amikor a dagi srác elmegy a kajaversenyre hogy jól leokádjon vkit(már nem emlékszem kit)és ezzel beindítja a láncot tongue.gif

hát pont ez az biggrin.gif

és mindenki elkezdett hányni...biggrin.gif

filmen is láttam, hidd el, nem volt vmi szép látvány.... laugh.gif

Link to comment
Share on other sites

on-the-edge

befejeztem a napkutyát. a vége megint rohadt jó lett....

amikor a gyerek kap egy új laptopot és ezt nyomtatja ki neki:

'A kutya újra elszabadult.

A kutya nem alszik.

A kutya nem lusta.

És jön érted, Kevin.

A kutya nagyon éhes.

És NAGYON mérges.'

ahhhhh.... biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

Darkdawn
befejeztem a napkutyát. a vége megint rohadt jó lett....

amikor a gyerek kap egy új laptopot és ezt nyomtatja ki neki:

'A kutya újra elszabadult.

A kutya nem alszik.

A kutya nem lusta.

És jön érted, Kevin.

A kutya nagyon éhes.

És NAGYON mérges.'

ahhhhh.... biggrin.gif

Jó neked, nekem most nincs pénzem könyvre... sad.gif

Link to comment
Share on other sites

elindir

A Napkutya is novelláskötet, vagy nem?

Link to comment
Share on other sites

CriticSpirit
A Napkutya is novelláskötet, vagy nem?

inkább kisregény kötet.maga az egész két könyvet tartalmaz magában,az "1 és 2 perccel éjfél után"t,vmint a "3 és 4 perccel éjfél után"t.mindegyik két kisregényt tartalmaz.asszem a 3 és 4...nek a címe a napkutya az 1 és 2... meg a titkos ablak titkos kert

Link to comment
Share on other sites

freddy12

hát szerintem a ragyogás a legjobb könyve aztán a bilincsben aztán állattemetõ és végül cujo no meg persze a tûzgyujtó

Link to comment
Share on other sites

on-the-edge
inkább kisregény kötet.maga az egész két könyvet tartalmaz magában,az "1 és 2 perccel éjfél után"t,vmint a "3 és 4 perccel éjfél után"t.mindegyik két kisregényt tartalmaz.asszem a 3 és 4...nek a címe a napkutya az 1 és 2... meg a titkos ablak titkos kert

igen-igen. sztem a napkutya jobb mint a titkos ablak...sztem...smile.gif

Link to comment
Share on other sites

on-the-edge
hát szerintem a ragyogás a legjobb könyve aztán a bilincsben aztán állattemetõ és végül cujo no meg persze a tûzgyujtó

hmmm. a ragyogást alapmûként kezelem, habár nálam még mindig a talizmán van az élen...meg persze a setét torony sorozat... cool.gif

a bilincsben tényleg hihetetlenül jó, az a három napos kálvária, ennyire hitelesen ábrázolni egy nõt, nem könnyû feladat...

Link to comment
Share on other sites

Jakab_Mistype_III
igen-igen. sztem a napkutya jobb mint a titkos ablak...sztem...smile.gif

A Titkos ablak filmet láttátok? Szerintem King a könyvnek elcseszte a végét, de a filom befejezése marha jó.

- A befejezés a lényeg - mondja Johnny Depp, és beleharap a kukoricába. biggrin.gif

(Aki még nem látta, eredeti nyelven nézze meg! Aki már látta, az is!)

Link to comment
Share on other sites

elindir

Hát igen, a film nagyon jó. De miért más a vége, mint a könyvnek? Ott hogy van?

Link to comment
Share on other sites

Jakab_Mistype_III
Hát igen, a film nagyon jó. De miért más a vége, mint a könyvnek? Ott hogy van?

Mortot lelövi a seriff, nem hal meg se a feleség, se a fickó, akit (ha jól emlékszem) Timothy Hutton játszott. És a végén van valami misztikus baromság, hogy mégsem skizofrén volt, vagy ilyesmi. Már nem nagyon emlékszem, de azt tudom, hogy nekem nem tetszett, tönkrevágta az egészet.

Viszont a film nagyon jó.

Link to comment
Share on other sites

on-the-edge
Mortot lelövi a seriff, nem hal meg se a feleség, se a fickó, akit (ha jól emlékszem) Timothy Hutton játszott. És a végén van valami misztikus baromság, hogy mégsem skizofrén volt, vagy ilyesmi. Már nem nagyon emlékszem, de azt tudom, hogy nekem nem tetszett, tönkrevágta az egészet.

Viszont a film nagyon jó.

igen-igen...már nekem is rémlik vmi....habár ha jobban belegondolunk azért amikor íródott, még nagy szám volt ez a skizofrénia dolog, ezért kingnél is nagy szó volt, h ilyet írt. és mivel csak most filmesítették meg, a filmiparnak abban az idõszakában, amikor minden második film errõl szól, talán sokaknak tûnt sablonosnak. viszont tényleg meg kell említeni, h '90 elõtt írta...

a film tetszett, pláne johnny játéka, és plusz még h premier elõtt nézhettem meg ingyé.... biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

elindir

QUOTE (elindir @ Jul 26 2005, 08:52 PM)

Hát igen, a film nagyon jó. De miért más a vége, mint a könyvnek? Ott hogy van? 

Mortot lelövi a seriff, nem hal meg se a feleség, se a fickó, akit (ha jól emlékszem) Timothy Hutton játszott. És a végén van valami misztikus baromság, hogy mégsem skizofrén volt, vagy ilyesmi. Már nem nagyon emlékszem, de azt tudom, hogy nekem nem tetszett, tönkrevágta az egészet.

Viszont a film nagyon jó.

Elég érdekes ez. Kicsit különböznek.

Link to comment
Share on other sites

-Dan-
Elég érdekes ez. Kicsit különböznek.

Én nem olvastam a Titkos Ablakot -még. De így ahogy mondjátok, lehet maradok a filmnél. az nagyon jó volt!!!

Link to comment
Share on other sites

on-the-edge
Én nem olvastam a Titkos Ablakot -még. De így ahogy mondjátok, lehet maradok a filmnél. az nagyon jó volt!!!

azért el is kell olvasni... biggrin.gif

én most szünetelek egészen az on writing-ig, és utána csak a dark tower 6-ra készülök!!!! cool.gif

Link to comment
Share on other sites

-Dan-
azért el is kell olvasni... biggrin.gif

én most szünetelek egészen az on writing-ig, és utána csak a dark tower 6-ra készülök!!!! cool.gif

Oks. még meglátom. Ha látom vhol a T Ablakot biztosan megveszem! smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Darkdawn
hmmm. a ragyogást alapmûként kezelem, habár nálam még mindig a talizmán van az élen...meg persze a setét torony sorozat... cool.gif

a bilincsben tényleg hihetetlenül jó, az a három napos kálvária, ennyire hitelesen ábrázolni egy nõt, nem könnyû feladat...

Nálam AZ a nyerõ...

Most van a TV ben - már a végéhez közeledik - a Holtsáv.

Link to comment
Share on other sites

on-the-edge
Oks. még meglátom. Ha látom vhol a T Ablakot biztosan megveszem! smile.gif

a duna plazaban az alexandrában láttam... smile.gif

Link to comment
Share on other sites

on-the-edge
Nálam AZ a nyerõ...

Most van a TV ben - már a végéhez közeledik - a Holtsáv.

én is nézem. nem is olyan rossz.

Link to comment
Share on other sites

Darkdawn

Még csak 1 részt láttam smile.gif az tetszet, de addig nem akartam végig nézni amíg nem olvasom... érthetõ.

Amúgy ha figyelitek a híreket, arról beszélnke, hogy kb 5 éven belül világméretû madárinfluenza járvány fog kitörni... csak nem a Végítélet...

Link to comment
Share on other sites

on-the-edge

Még csak 1 részt láttam  smile.gif  az tetszet, de addig nem akartam végig nézni amíg nem olvasom... érthetõ.

Amúgy ha figyelitek a híreket, arról beszélnke, hogy kb 5 éven belül világméretû madárinfluenza járvány fog kitörni... csak nem a Végítélet...

nyugodtan nézheted, mert az elsõ két részben végigvitték a könyvet...a többi már más.

a végítéletben nagyon is valóságos dolgokat fejteget king...sajnos....

Link to comment
Share on other sites

elindir

Az mtv-s holtsávról beszéltek? Az vmi King-cucc???? blink.gif

Link to comment
Share on other sites

on-the-edge
Az mtv-s holtsávról beszéltek? Az vmi King-cucc???? blink.gif

igen. king könyvébõl készült, habár tényleg csak az elsõ két rész szólt a könyvrõl. de azért nem rossz....

Link to comment
Share on other sites

elindir

Nem is tudtam, hogy az King. Na, mindegy, majd lehet hogy megnézem.

Link to comment
Share on other sites

on-the-edge
Nem is tudtam, hogy az King. Na, mindegy, majd lehet hogy megnézem.

nahát ilyet....biggrin.gif

találtam az alexandrában straubtól a pokoltûz klubot, két kötet, king csupa szépet ír róla a hátsó borítón, viszont ahogy megláttam a 3000 ft-ot rajta, vissza is dobtam ahol volt...majd anyuval megvetetem...biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...