Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Rövidítések

kareeka
 Share

Recommended Posts

arazu

teljesen máshogy kell a ten-t és a thank-et ejteni, szóval ez nem nyert. más az elsõ mássalhangzó, más az elsõ magánhangzó.

ezt az angoloknak is magyarázd akkor el

CastleCRS

teljesen máshogy kell a ten-t és a thank-et ejteni, szóval ez nem nyert. más az elsõ mássalhangzó, más az elsõ magánhangzó.

Az lehet, mégse volt olyan, h ne értették volna meg ha leírom.

• 3 weeks later...
Stauffenberg

Valamint a "thx" betûkombinációt is máshogy kéne mondani, tök mindegy milyen módszerrel olvasod ki... mégis mindenki úgy mondja, hogy "thanks"...

Amikor szlengrõl (mindegy, hogy online vagy "offline") van szó akkor felesleges adni a grammar nazi-t (bár az is igaz, hogy egy nyelvtanhoz valóban értõ ember ezzel tisztában van, esetedben ez inkább a pattogás kategóriába sorolható).

• 2 months later...
alratar

Sziasztok.

Haver megkérdezte, hogy mit is jelent az FTW rövidítés.

Sajnos nem tudtam neki megmondani, így megkérdezlek titeket?

_Raidon_

Sziasztok.

Haver megkérdezte, hogy mit is jelent az FTW rövidítés.

Sajnos nem tudtam neki megmondani, így megkérdezlek titeket?

For the win! Magyarul: a gyõzelemért!

csontee

fuck the what :lol:

Fort Worth (texas)

fuck the world

alratar

S a btw?

Cori

S a btw?

a nagy "S"?? :o

GustyX

a nagy "S"?? :o

Ez most poénos kérdés akart lenni? :D

De tényleg, ftw, btw mit jelent, mert én se vágom. Nem mintha annyira szükségem volna rá, de azért nem ártana érteni is amiket olvasok.

Cori

Ez most poénos kérdés akart lenni? :D

De tényleg, ftw, btw mit jelent, mert én se vágom. Nem mintha annyira szükségem volna rá, de azért nem ártana érteni is amiket olvasok.

nem... nekem furcsa, mivel SOHA nem hallottam még a nagy S betût btw-nek használni...

ftw 2-3 posttal lejebb van (for the win)

btw: by the way - mellesleg; ha már itt tartunk

GustyX

nem... nekem furcsa, mivel SOHA nem hallottam még a nagy S betût btw-nek használni...

ftw 2-3 posttal lejebb van (for the win)

btw: by the way - mellesleg; ha már itt tartunk

Ezt ki használta? "És a btw?" - így is kérdezhette volna :D.

Igen, de ezt mire használják? Már itt a fórumon is láttam többször, ahol nagyon nem illet a szövegkörnyezetbe a "gyõzelemért".

Joey

Igen, de ezt mire használják? Már itt a fórumon is láttam többször, ahol nagyon nem illet a szövegkörnyezetbe a "gyõzelemért".

Sok ember magyarul ír, és még épkézláb szövegkörnyezetet is nehezen tud létrehozni. Az "ftw"-t a kommentek végén szokták alkalmazni. Ezzel fejezik ki, hogy az adott dolgot milyen királynak (nyerésre áll a csapata, a kedvenc bandája megint f@sza albummal jelentkezett stb.) tartják. És igen, szinte soha nem illik szó szerint a szövegbe, ilyenkor hagyatkozz a fantáziádra. :)

Cori

jaaaa, így már világos :D

valami jó durvulós cuccra irjak :D pl te azt mondod, h a HAWX2 ftw lesz, akkor az kb annyit jelent, h a HAWX2 rohadt jó lesz :D

de joey már leírta

• 4 weeks later...
Warfare

A ftw jövõ idõben nem mûködik, mivelhogy pont arról van szó, hogy jelenleg mekkora f*szaság valami.

Cori

A ftw jövõ idõben nem mûködik, mivelhogy pont arról van szó, hogy jelenleg mekkora f*szaság valami.

nincs benne sehol se a jelen idõ, sõt ige sincs benne, szal nem lehet beskatulyázni :P

Warfare

nincs benne sehol se a jelen idõ, sõt ige sincs benne, szal nem lehet beskatulyázni :P

Igaz, de nekem furcsa jövõidõben. :D Azért legyen már valakinek tapasztalata valamirõl, mielõtt így felmagasztalja. :D

arazu

A FTW és társainak önmagában nincs igeideje - azt a szövegkörnyezetbõl tudhatnánk meg. Na de nem is igazán lehet mondjuk egy future perfect continuous mondatban elképzelni. By tomorrow I will have been thinking that xy (is) ftw for xy time? :D Nyelvtanilag helyes, de mondanak ilyet?

Szerintem nem, és mondjuk azt, hogy mindkettõtöknek igaza van, hiszen melléknévként/jelzõként/istentudjamiként felbukkanhat bármilyen mondatban, viszont elég hülyén (vagy legalábbis érdekesen) hangzik. De egyébként egy kerek, teljes mondatba foglalva se igazán hallottam senkitõl se... <valami> ftw, és kész.

Bocs a konyhanyelves megfogalmazásért, de szerintem átjött nektek is hogy mire gondolok.

MailMan

Jó, hogy nincs igeideje, mivel egyszerû felkiáltás :D (tipikus mókás, nyelvtanilag helytelen gamerszleng, helyesen vagy "for winning" vagy "for victory" lenne). Fõnév vagy ige után áll legtöbbször, és ahogy Joey is mondta, arra vonatkozik, hogy az adott tevékenység, vagy amit a fõnév jelöl, milyen überkirály ^_^

Cori

A FTW és társainak önmagában nincs igeideje - azt a szövegkörnyezetbõl tudhatnánk meg. Na de nem is igazán lehet mondjuk egy future perfect continuous mondatban elképzelni. By tomorrow I will have been thinking that xy (is) ftw for xy time? :D Nyelvtanilag helyes, de mondanak ilyet?

future perfect continuoust nem igazan hasznalnak a neten :D