Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Rap, Hip-hop


Swiss

Milyen nemzetiségű RAPet kedvelsz?  

363 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Joccy
Na ezzel csak annyiban nem értek 1et hogy (különben Te tudsz angolul? szal érted a szöveget?) az a "mádöfákö sákk" az nem azárt van ott mert hú de jól hangzik (najó azért is biggrin.gif ) de annak mindíg van vmi értelme hogy mért mondják! wink.gif

Na ebbe már én is belepofázok. Annak, h "madöfakin piájempi", jelen esetben mi értelme van. Már a madöfakin minek oda? mer jól hangzik, tele lehet rondítani ezzel a számokat, és a kis 10 éves csimoták, akiknek apuci sok pénzt ad, azok szerinte z menő. És ők a célközönség, főleg ezen szarták el ezt a műfajt, mivel a pénzesebb osztály a szarokra bukik, hát akkor szart kell nekik adni. Ezért a nagyobb rapperek inkább ilyen szövegeket nyomnak, mer az trendi vazze, mag a semmi értelem. Én bírom Eminem régebbi számait, nagy részüket kívülről tudom mind a mai napig, annak ellenére, h rocker vagyok. 2pacot nem bírom, nekem az a stílus nem jön be. De Ja Rule, DMX jol nyomják, nekem Ja Rule hangja nagyon tetszik. Na meg Xzibit. Az se tom mé tetszik, de tetszik.

Belgát meg nem szidni mer az jó! biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

on-the-edge
Na ezzel csak annyiban nem értek 1et hogy (különben Te tudsz angolul? szal érted a szöveget?) az a "mádöfákö sákk" az nem azárt van ott mert hú de jól hangzik (najó azért is biggrin.gif ) de annak mindíg van vmi értelme hogy mért mondják! wink.gif

káromkodásnak SOHA nem lehet értelme... ezek töltelékszavak, maximum nyomatéknak jók, de inkább csak az indulat még jobb bemutatásának. és ez vhol jó, de h állandóan benne legyen egy szövegben....

Link to comment
Share on other sites

endy
Na ebbe már én is belepofázok. Annak, h "madöfakin piájempi", jelen esetben mi értelme van. Már a madöfakin minek oda? mer jól hangzik, tele lehet rondítani ezzel a számokat, és a kis 10 éves csimoták, akiknek apuci sok pénzt ad, azok szerinte z menő. És ők a célközönség, főleg ezen szarták el ezt a műfajt, mivel a pénzesebb osztály a szarokra bukik, hát akkor szart kell nekik adni. Ezért a nagyobb rapperek inkább ilyen szövegeket nyomnak, mer az trendi vazze, mag a semmi értelem. Én bírom Eminem régebbi számait, nagy részüket kívülről tudom mind a mai napig, annak ellenére, h rocker vagyok. 2pacot nem bírom, nekem az a stílus nem jön be. De Ja Rule, DMX jol nyomják, nekem Ja Rule hangja nagyon tetszik. Na meg Xzibit. Az se tom mé tetszik, de tetszik.

Belgát meg nem szidni mer az jó! biggrin.gif

1:Nem vok 10éves "apuci telepénzel" korosztáj! dry.gif Bírom a sok fa.szt aki rögtön ezt a hülye dumát nyomatja..... de mind1...ez egy más kérdés! 2: a "mádöfákö piájempi".-nek valóban nincs semmi értelme abban a számban.... de ha a Te félék vennék a gfáradtságot és esetleg utánanéznének egy kiba*zott magyar szövegnek vagy vmi...akkor tudnák hogy annyi értelme van a dolognak, hogy az előzőleg mondott dolog miatt mondják! pl.: "Leszúrták a xy haverom, a q.rva élet baxa meg!" ennek itt van értelme, azért mondja mert leszúrták a haverját! Érted wazze?

Link to comment
Share on other sites

endy
káromkodásnak SOHA nem lehet értelme... ezek töltelékszavak, maximum nyomatéknak jók, de inkább csak az indulat még jobb bemutatásának. és ez vhol jó, de h állandóan benne legyen egy szövegben....

Te nyelvtan tanár vagy? biggrin.gif Na mind1... uazt tom mondani mint Joccynak! Mellesleg kimondtad a "varázsszót"! Pontosan, azért van benne, hogy az indulatot az adott helyzetben jobban "bemutassa", az 1 dolog , hogy vannak akik értelmetlenül beletszik... de a többség igenis az előbbi okok miatt teszik bele!

Link to comment
Share on other sites

Joccy
1:Nem vok 10éves "apuci telepénzel" korosztáj! dry.gif Bírom a sok fa.szt aki rögtön ezt a hülye dumát nyomatja..... de mind1...ez egy más kérdés! 2: a "mádöfákö piájempi".-nek valóban nincs semmi értelme abban a számban.... de ha a Te félék vennék a gfáradtságot és esetleg utánanéznének egy kiba*zott magyar szövegnek vagy vmi...akkor tudnák hogy annyi értelme van a dolognak, hogy az előzőleg mondott dolog miatt mondják! pl.: "Leszúrták a xy haverom, a q.rva élet baxa meg!" ennek itt van értelme, azért mondja mert leszúrták a haverját! Érted wazze?

Fogd vissza magad légyszives. Papoltok itt békéről, és mindjárt nekem ugrasz. Mutasd meg, h hol mondtam, h te ez a korosztály vagy! Azt mondtam, h egyre inkább ennek a szánalmas osztálynak csináltatják a lemezkiadók a hzenéket, én ennyit írtam. kettő: a Like Toy Soldierst hol szidtam? nem mondtam, h nincs értelme. Gondolkodj el azon, h ki a f@sz, mielőtt anyázol, jó? Minek kell mindjárt az ember torkának ugrani, nem hiszem el...

Link to comment
Share on other sites

Mozes
persze, lehet igényesen tálalni egy *** zenét is, de ahhoz nagyon tudni kell. és ezt még én sajnos nem hallottam egy kimondottan rap számban sem. a legnagyobb baj maga a zene. pedig ez egy alapvető kelléke minden számnak. és ha már valaki csak odáig jut, h megnyom két gombot és előállít egy állandó ütemet amire mond vmit, akkor az már nem lehet teljes értékű. ha eminem talán saját hangszerekkel dolgozna, vagy legalább lenne pár emberkéje akik nyomnák a háttérben vmilyen eredeti és nem számítógépkezelt hangszeren, akkor talán fölléphetne egyet a létra második fokára...

számok értelme...mi az?

Na csak eljutottunk odáig ami igazán böki a csőrőd, hogy nem igazi hangszereken játszanak meg hogy az ütem állandó. Ennek a műfajnak ez a lényege részben, úgyhogy sztem ebbe kár belekötni.

Link to comment
Share on other sites

endy

Fogd vissza magad légyszives. Papoltok itt békéről, és mindjárt nekem ugrasz. Mutasd meg, h hol mondtam, h te ez a korosztály vagy! Azt mondtam, h egyre inkább ennek a szánalmas osztálynak csináltatják a lemezkiadók a hzenéket, én ennyit írtam. kettő: a Like Toy Soldierst hol szidtam? nem mondtam, h nincs értelme. Gondolkodj el azon, h ki a f@sz, mielőtt anyázol, jó? Minek kell mindjárt az ember torkának ugrani, nem hiszem el...

Háh! Ez tetszik! laugh.gif Én hol mondtam hogy f@sz vagy? hol anyáztam? hol említettem az előző kommentembe a Like toy soliderst? a f@sz-t meg legalább annyira értettem rád mint Te ráma azt a bizonyos korosztályt! Maradjunk annyiban, hogy mind2-ten álltalánosítotunk! wink.gif

Link to comment
Share on other sites

endy

Na csak eljutottunk odáig ami igazán böki a csőrőd, hogy nem igazi hangszereken játszanak meg hogy az ütem állandó. Ennek a műfajnak ez a lényege részben, úgyhogy sztem ebbe kár belekötni.

Ez az 1ik! a másik, hogy aki rokker az ebbe minek szól bele? Mert úgysetudja megérteni hogy ebbe mi ajó...ahogy énse hogy a rokkba mi a jó! dry.gif

Link to comment
Share on other sites

on-the-edge
Te nyelvtan tanár vagy? biggrin.gif Na mind1... uazt tom mondani mint Joccynak! Mellesleg kimondtad a "varázsszót"! Pontosan, azért van benne, hogy az indulatot az adott helyzetben jobban "bemutassa", az 1 dolog , hogy vannak akik értelmetlenül beletszik... de a többség igenis az előbbi okok miatt teszik bele!

szóval a rapperek rohadtul indulatos, agresszív emberek...aha...elég rémes dolog van a világon, miért kell még nekik is... biggrin.gif

komolyan ennek van értelme, h :xy leszúrta a haverom a ***** élet **** meg...???!!! naaaaneeee... laugh.gif magánügye... laugh.gif

Link to comment
Share on other sites

endy

szóval a rapperek rohadtul indulatos, agresszív emberek...aha...elég rémes dolog van a világon, miért kell még nekik is... biggrin.gif

komolyan ennek van értelme, h :xy leszúrta a haverom a ***** élet **** meg...???!!! naaaaneeee... laugh.gif  magánügye... laugh.gif

Hát ahogy érzed....! biggrin.gif Ezen nemfogok veszekedni többet...ez benne van , hát ez van, kész! smile.gif Különben igen! ők ilyen rohadt agressszív és indulatosak azokkal szemben akik erre rászolgálnak!

Link to comment
Share on other sites

on-the-edge
Na csak eljutottunk odáig ami igazán böki a csőrőd, hogy nem igazi hangszereken játszanak meg hogy az ütem állandó. Ennek a műfajnak ez a lényege részben, úgyhogy sztem ebbe kár belekötni.

ebbe tényleg kár. nincs mibe. de h ez a lényege....lenne lényege, néha ez meg is mutatkozik, de vmi zenei kreativitást is produkálhatnának...

Link to comment
Share on other sites

on-the-edge
Ez az 1ik! a másik, hogy aki rokker az ebbe minek szól bele? Mert úgysetudja megérteni hogy ebbe mi ajó...ahogy énse hogy a rokkba mi a jó! dry.gif

feszültséglevezetésnek, annak tökéletes lenne!!!

de ebben a formában, ahogy ők csinálják....

Link to comment
Share on other sites

on-the-edge
Hát ahogy érzed....! biggrin.gif Ezen nemfogok veszekedni többet...ez benne van , hát ez van, kész! smile.gif Különben igen! ők ilyen rohadt agressszív és indulatosak azokkal szemben akik erre rászolgálnak!

és kik szolgáltak rá? huh.gif

Link to comment
Share on other sites

endy
és kik szolgáltak rá? huh.gif

Te ennyire nem ismered őket vagy most csak hülyéskedsz? biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

Joccy
Háh! Ez tetszik! laugh.gif Én hol mondtam hogy f@sz vagy? hol anyáztam? hol említettem az előző kommentembe a Like toy soliderst? a fa@sz-t meg legalább annyira értettem rád mint Te ráma azt a bizonyos korosztályt! Maradjunk annyiban, hogy mind2-ten álltalánosítotunk! wink.gif

"Bírom a sok fa.szt, aki ezt a dumát nyomatja" nem nyomattam semmi dumát, csak elmondtam a véleményem a rappről és csak a gyökér kisgyerekeket szidtam, de tényleg általánosítás volt, hagyjuk...

Az anyázást jelképesen értettem. Én azt hittem a Like Toy Soldiersre gondoltál annak a klipjében volt ilyen. Ja és ne mondd, h nem nézek rapszövegeket, mert ez nem így van.

Na. Térjünk vissza a témához.

Link to comment
Share on other sites

on-the-edge
Te ennyire nem ismered őket vagy most csak hülyéskedsz? biggrin.gif

há' de télleg kik szolgáltak rá? gondolom nem a fehérekre gondolsz....

Link to comment
Share on other sites

Joccy
szóval a rapperek rohadtul indulatos, agresszív emberek...aha...elég rémes dolog van a világon, miért kell még nekik is... biggrin.gif

komolyan ennek van értelme, h :xy leszúrta a haverom a ***** élet **** meg...???!!! naaaaneeee... laugh.gif magánügye... laugh.gif

Ez így hülyeség. Az is magánügye, h miről szólnak a számai, ebben minek belekötni?

Link to comment
Share on other sites

on-the-edge
Ez így hülyeség. Az is magánügye, h miről szólnak a számai, ebben minek belekötni?

ha magánügye, akkor miért osztja meg a nagyvilággal?

Link to comment
Share on other sites

Joccy
ha magánügye, akkor miért osztja meg a nagyvilággal?

Mondom, h azt csinál, amit akar. Ha a haverjáról énekel, akkor a haverjáról énekel...

Link to comment
Share on other sites

Wg

komolyan ennek van értelme, h :xy leszúrta a haverom a ***** élet **** meg...???!!! naaaaneeee... laugh.gif  magánügye... laugh.gif

már hogyne lenne értelme? gondolom Te szarnál rá ha a haverodat leböknék egy diszkóban mer valami pudingnak nemtetszik a képe dry.gif magánügy vazze.... EMPÁTIA szó ismeretlen? huh.gif az meg a másik hogy magánügye. ha valaki szerelmes az is a magánügye, mégis csomó embrer énekel erről! egyáltalán minek adnak ki CD-ket? mindenkinek a magánügye hogy zenél dry.gif

Link to comment
Share on other sites

on-the-edge

tessék:

ez miért jaj-de-nagyon jó szöveg? mert ezen el lehet gondolkozni is egy kicsit...

"A man walks away when every muscle says to stay

How many yesterdays - they each weigh heavy

Who says what changes may come?

Who says what we call home?

I know you see right through me, my luminescence fades

The dusk provides an antidote, I am not afraid

I've been a million times in my mind

This is really just a technicality, frailty, reality

Uh, it's time to breathe, time to believe

Let it go and run towards the sea

They don't teach that, they don't know what you mean

They don't understand, they don't know what you mean

They don't get it, I wanna scream

I wanna breathe again, I wanna dream

I wanna float a quote from Martin Luther King

I am not afraid

I am not afraid

I am not afraid

I am not afraid

I am not afraid

I am not afraid

I am not afraid"

mindjárt más lenne ez a műfaj is, ha vmi ilyesmiket produkálnának...azaz q-tip úgy láccik tud...utána is nézek a fickónak... biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

Wg
tessék:

ez miért jaj-de-nagyon jó szöveg? mert ezen el lehet gondolkozni is egy kicsit...

"A man walks away when every muscle says to stay

How many yesterdays - they each weigh heavy

Who says what changes may come?

Who says what we call home?

I know you see right through me, my luminescence fades

The dusk provides an antidote, I am not afraid

I've been a million times in my mind

This is really just a technicality, frailty, reality

Uh, it's time to breathe, time to believe

Let it go and run towards the sea

They don't teach that, they don't know what you mean

They don't understand, they don't know what you mean

They don't get it, I wanna scream

I wanna breathe again, I wanna dream

I wanna float a quote from Martin Luther King

I am not afraid

I am not afraid

I am not afraid

I am not afraid

I am not afraid

I am not afraid

I am not afraid"

mindjárt más lenne ez a műfaj is, ha vmi ilyesmiket produkálnának...azaz q-tip úgy láccik tud...utána is nézek a fickónak... biggrin.gif

kár hogy a rap pont az elgondolkodtató szövegekről szól dry.gif

pl. ez itt:

In The Event Of My Demise

by 2Pac

WHEN MY HEART CAN BEAT NO MORE

I HOPE I DIE FOR A PRINCIPLE

OR A BELIEF THAT I HAVE LIVED FOR

I WILL DIE BEFORE MY TIME

BECAUSE I ALREADY FEEL THE SHADOW’S DEPTH

SO MUCH I WANTED TO ACCOMPLISH

BEFORE I REACHED MY DEATH

I HAVE COME TO GRIPS WITH THE POSSIBILITY

AND WRIPED THE LAST TEAR FROM MY EYES

I LOVED ALL WHO WHERE POSITIVE

IN THE EVENT OF MY DEMISE.

Link to comment
Share on other sites

on-the-edge
már hogyne lenne értelme? gondolom Te szarnál rá ha a haverodat leböknék egy diszkóban mer valami pudingnak nemtetszik a képe dry.gif magánügy vazze.... EMPÁTIA szó ismeretlen? huh.gif az meg a másik hogy magánügye. ha valaki szerelmes az is a magánügye, mégis csomó embrer énekel erről! egyáltalán minek adnak ki CD-ket? mindenkinek a magánügye hogy zenél dry.gif

hopphopphopp. lassítsunk. akármilyen meglepő és mulatságos, maga a tény, h leszúrták a barátomat, a szerelmemet, így, megnevezett formában igenis magánügy. a zene ott kezdődik, h ezeket az érzéseket, érzelmeket előadjuk, mások számára úgy osszuk meg, h el tudják képzelni, h milyen lehet. de az, h elkáromkodjuk magunkat háromszor és kiabáljuk, h ***** ***** leszúrták a ***** mittoménkimet....ez kifejezetten arra utal, h nem tiszteltük azt aki meghalt. de ez már egy bonyolultabb dolog, ebbe tényleg nem érdemes belemenni, vki vagy túljut ezen, vagy nem.

Link to comment
Share on other sites

endy
há' de télleg kik szolgáltak rá? gondolom nem a fehérekre gondolsz....

Hát nem.... vagy is is-is, szal pl. ha te amerikkkába kiejtenéd a szádon hogy "néger" nem nigga meg nem "büdös fekete" csak annyit , hogy néger, akkor jobbesetben kék.zöldre vernek, rosszabb esetben (pl. egy gettó negyedben) azonnal lelőnek..... soha nem hallottál még a bandaháborúkról , a folytonos öldöklésről? A rapperek között is van ellentét bőven, hátmég a világ töbi embereivel! Nagyon sokan rászolgálnak.... pl ha egy banda megsérti a másikat stb.. amolyan west side-east side szerű cucc, majdnemhogy mindenki mindenki elllen de azért mégsem , de az "egyensúly" könnyen felboulhat! stb. stb.

Link to comment
Share on other sites

endy
hopphopphopp. lassítsunk. akármilyen meglepő és mulatságos, maga a tény, h leszúrták a barátomat, a szerelmemet, így, megnevezett formában igenis magánügy. a zene ott kezdődik, h ezeket az érzéseket, érzelmeket előadjuk, mások számára úgy osszuk meg, h el tudják képzelni, h milyen lehet. de az, h elkáromkodjuk magunkat háromszor és kiabáljuk, h ***** ***** leszúrták a ***** mittoménkimet....ez kifejezetten arra utal, h nem tiszteltük azt aki meghalt. de ez már egy bonyolultabb dolog, ebbe tényleg nem érdemes belemenni, vki vagy túljut ezen, vagy nem.

Nincs igazad! Mert azt hogy "a fucking muderer killed my wife, oh fuck u your fucking bitch tarlalal suck my dick!" ennek sok előzménye van ami pont erről szól, hogy az illetőről mond vmi és róla énekel, tiszteli stb. ez a "fák szák stb." ez már ennek a vége inkább!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...