Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Böngészõk


Skullkid

  

188 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

HD2

Ha valakit érdekel egy új böngészõ akkor ajánlom a Vivaldi-t. A régi Opera készítõitõl van, még a chrome-os blink motor elõtti idõkbõl, sokaknak nem tetszett az átállás, és ezt akarják kijavítani. Sajnos ez is chromium alapú, de alig lehet ráismerni.

A felület teljesen testreszabható, követi az adott oldal színsémáját ha akarod.

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
HD2

Frissítettem 49-es Firefox aurorára. (Developer) Egész jó ez az új dizájn, bár kicsit vivaldis, de úgysem ez érdekelt, hanem a multiprocess fülkezelés. :) Eddig nem rossz.

firefox_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Leon121

Valaki használ Edge-t? Tudnátok javasolni értelmes adblock programot hozzá? Amit találtam, az bár baromi jó volt, de két hét után fizetőssé szeretne válni, méghozzá elég drága is... 

Amúgy magával a böngészővel elégedett voltam azt leszámítva, hogy a Bing-et használta alapértelmezett keresőnek a Google helyett. Bár biztos ezt is át lehet használni. Viszont az internetet adblock nélkül járni egészen elképesztően durva élmény... 

Link to comment
Share on other sites

HD2

A win10 anniversary update-el jön a kiegészítő támogatás Edgehez. Lehet adok egy esélyt neki én is, mert ez volt az egyik legnagyobb tényező ami miatt próbálni se próbáltam igazán.

Link to comment
Share on other sites

Leon121

Igen, tényleg megjött a kiegészítő támogatás, rögtön raktam is adblockot, és már mindjárt más így. :D

Viszont mióta frissült a böngésző, azóta ezen a fórumon nem kezeli az utolsó olvasatlan hozzászólásra ugrást, meg a youtube-on se jön be elsőre a bal oldali menü valamiért, csak ha újratöltöm...

Link to comment
Share on other sites

HD2
On 2016. 08. 08. at 4:39 PM, Leon121 said:

Igen, tényleg megjött a kiegészítő támogatás, rögtön raktam is adblockot, és már mindjárt más így. :D

Viszont mióta frissült a böngésző, azóta ezen a fórumon nem kezeli az utolsó olvasatlan hozzászólásra ugrást, meg a youtube-on se jön be elsőre a bal oldali menü valamiért, csak ha újratöltöm...

Nekem meg nem engedi a hozzászólást itt a fórumon, úgyhogy vissza is váltottam pár nap után firefoxra. Még mindig nem az igazi a sebesség se, aztalin jó, de laptopon még mindig meg tudom akasztani, ami firefox esetében jóval ritkábban történik meg.

Link to comment
Share on other sites

Leon121
On 2016. 08. 13. at 7:07 PM, HD2 said:

Nekem meg nem engedi a hozzászólást itt a fórumon, úgyhogy vissza is váltottam pár nap után firefoxra. Még mindig nem az igazi a sebesség se, aztalin jó, de laptopon még mindig meg tudom akasztani, ami firefox esetében jóval ritkábban történik meg.

A Youtube-os gond megoldódott, az az adblockkal függött össze. A fórumon meg hol kezeli, hol nem az ugrást. De ez is csak az asztali gépemen, Win10 tableten nincs gond, pedig elméletileg ott is ugyanaz az Edge fut. Franc se érti ezt.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Sok-sok éve (vagy 6) Chrome-ot használok. Ez idő alatt sok mást is kipróbáltam de egyik sem tudott meggyőzni. Nekem normál otthoni felhasználásra ez vált be a legjobban. (és sajnálom is, hogy a Windows phone-omra IE van) 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
HD2
On 2016. 08. 18. at 5:43 PM, Lord_KROK said:

Sok-sok éve (vagy 6) Chrome-ot használok. Ez idő alatt sok mást is kipróbáltam de egyik sem tudott meggyőzni. Nekem normál otthoni felhasználásra ez vált be a legjobban. (és sajnálom is, hogy a Windows phone-omra IE van) 

Nekem még kizárólag egy ok van, amiért nem váltok Chrome-ra. Az pedig az, hogy nem lehet 100%-osan kikapcsolni az SSD-re cache-elést. (Hiába próbáltam, nekem mindig pakolt valamennyit rá, ellenben firefoxxal, amiben totál kiirtható és átvihető ramba) Ha pedig valaki sok HD streamet néz, akkor nagyon nem mindegy az SSD élettartamának. Itt az elmúlt 30 nap adatforgalma. Strapabíró SSD-k ide vagy oda, én inkább megkímélném ettől minden hónapban. :D Nyilván ebben benne van minden letöltés is, de a fele sem gyenge mennyiség, és mivel nem tudom hogy működik pontosan a chrome cache-e inkább biztosra megyek. (Az is használ ram cache-t, de fene tudja mikor, meg mire, weboldal betöltésénél chrome-al kavar 1-2%-on az ssd, míg firefoxxal 0%-on ül)

epUgh.PNG

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 2017. 05. 02. at 7:48 AM, HD2 said:

Nekem még kizárólag egy ok van, amiért nem váltok Chrome-ra. Az pedig az, hogy nem lehet 100%-osan kikapcsolni az SSD-re cache-elést. (Hiába próbáltam, nekem mindig pakolt valamennyit rá, ellenben firefoxxal, amiben totál kiirtható és átvihető ramba) Ha pedig valaki sok HD streamet néz, akkor nagyon nem mindegy az SSD élettartamának. Itt az elmúlt 30 nap adatforgalma. Strapabíró SSD-k ide vagy oda, én inkább megkímélném ettől minden hónapban. :D Nyilván ebben benne van minden letöltés is, de a fele sem gyenge mennyiség, és mivel nem tudom hogy működik pontosan a chrome cache-e inkább biztosra megyek. (Az is használ ram cache-t, de fene tudja mikor, meg mire, weboldal betöltésénél chrome-al kavar 1-2%-on az ssd, míg firefoxxal 0%-on ül)

epUgh.PNG

Hogy mikre tudsz te gondolni. (és milyen régi kommentekre válaszolni :D

Mondjuk én semennyi HDstreamet nem nézek, meg ami YTn is pár percnél hosszabb azt inkább szedem le a HDDre. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
HD2

57-es verziótól kezdve érdemes lesz ránézni ismét a Firefoxra aki mást használ, új motort kap, a nightly verzióban már tesztelhető, új kinézet is jön, érezhetően gyorsabb lesz.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Pepperoni

Hello mindenki.

Sajnos miközben drivert kerestem egy bluetooth adapterhez, sikerült benyelnie a Google Chrome-nak egy vírust, ami miatt a keresőmotor megváltozott, települt egy bővítmény, és sehogy sem tudom (a normális beállításokkal) visszacsinálni egyiket sem.

Ha előfordult veletek hasonló, hogy oldottátok meg? Win Defender ugyan talált egy kártevőt, amit ki is törölt, de a keresőmotor még így is egy 'web' nevezetű. Van valami más megoldás a Win reinstallon kívül?

köszi a válaszokat!

Link to comment
Share on other sites

moody
On 2017. 11. 02. at 7:59 PM, Pepperoni said:

Hello mindenki.

Sajnos miközben drivert kerestem egy bluetooth adapterhez, sikerült benyelnie a Google Chrome-nak egy vírust, ami miatt a keresőmotor megváltozott, települt egy bővítmény, és sehogy sem tudom (a normális beállításokkal) visszacsinálni egyiket sem.

Ha előfordult veletek hasonló, hogy oldottátok meg? Win Defender ugyan talált egy kártevőt, amit ki is törölt, de a keresőmotor még így is egy 'web' nevezetű. Van valami más megoldás a Win reinstallon kívül?

köszi a válaszokat!

Előszőr is állítsd vissza az alap beállításokat a chromeba. Aztán a telepített programoknál töröld le a telepített programot, keresőmotrot. Aztán tudom ajánlani a Malwarebytes nevezetű programot. Nekem segített.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
HD2

Végre kijött a végleges verzió a Firefox Quantum-ból, teljesen át lett dolgozva. Letöltés Tesztek alapján gyorsabb a Chrome-nál is, már vagy fél éve használom a beta/nightly változatot, csak tanusítani tudom.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Edemking

Valakinek van arra tippje, hogy miért lehet az hogy a chrome egy hete körülbelül egyszer csak használhatatlan lett? Például ha már 2-3 tab meg van nyitva akkor a youtube már képes "bufferelni" de a valóságban csak akkor folytatódik a videó ha újra töltöm a lapot. A gépem kb. 8 éve ugyan az, annyi különbséggel, hogy november egy 1030-at vettem bele (AMD Phenom II 925, 8gb, nvidia 1030). Eddig nem volt ilyen jellegű gondom se win7 se win 10 alatt, a komponens lista ugyan az egy jó ideje, nem lenne minek indokolnia az én tudásom alapján ezt a hirtelen teljesítmény esést, aztán a múlthéten egyszer csak mégis beütött. :huh:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
moody
On 2018. 04. 03. at 8:39 PM, Edemking said:

Valakinek van arra tippje, hogy miért lehet az hogy a chrome egy hete körülbelül egyszer csak használhatatlan lett? Például ha már 2-3 tab meg van nyitva akkor a youtube már képes "bufferelni" de a valóságban csak akkor folytatódik a videó ha újra töltöm a lapot. A gépem kb. 8 éve ugyan az, annyi különbséggel, hogy november egy 1030-at vettem bele (AMD Phenom II 925, 8gb, nvidia 1030). Eddig nem volt ilyen jellegű gondom se win7 se win 10 alatt, a komponens lista ugyan az egy jó ideje, nem lenne minek indokolnia az én tudásom alapján ezt a hirtelen teljesítmény esést, aztán a múlthéten egyszer csak mégis beütött. :huh:

Próbáltad alaphelyzetbe beállítani? Így mindent töröl, kivéve persze a könyvjelzőket. Vagy nem lehet hogy szolgáltató a ludas?

Link to comment
Share on other sites

Edemking
13 hours ago, moody said:

Próbáltad alaphelyzetbe beállítani? Így mindent töröl, kivéve persze a könyvjelzőket. Vagy nem lehet hogy szolgáltató a ludas?

Próbáltam az alaphelyzetbe visszaállítást, sajnos az sem működött. Ezek után csináltam egy teljes újra telepítést, egyenlőre működik megint rendesen.

Link to comment
Share on other sites

HD2

Nem is tudtam, hogy a Firefox következő nagy újításán (WebRenderer) a Szegedi Tudományegyetemről (is) dolgoznak. GitHub Még egy ok, hogy Firefoxot használjunk!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Godzillamessage

Tudna valaki abban segíteni, hogyan lehet beállítani, hogy a program bezárásakor ne léptessen ki az aktív bejelenkezésből (pl innen)? Lehet, fáradt vagyok már hozzá, de nem tudok rájönni..
77.0.1 (64bit)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
payskin

Chrome-ot telepítettem, és örömmel tapasztalom, hogy beköszöntött a 2023 Refresh névre keresztelt új felület. :facepalm:

  • szarrá kerekített minden
  • brutális térközök a könyvjelzősávon, kb. a könyvjelzőim fele fér ki arra a helyre ahol eddig az összes volt... 
  • a bal sarokba (ahova 10+ éve izommemóriából megyek az odaszögezett Gmail fülre) beraktak egy kirobbanthatatlan legördülőt, egy listát a nyitott és nemrég bezárt fülekről. Nem lehet kikapcsolni. 
  • A menü sem a régi (ami egy sima windowsos menü volt), hanem ilyen csicsa ikonos nagy sortávolságos, 2x annyi helyet foglalós, biztos Material 

Mondom a lényeget, itt lehet kikapcsolni: chrome://flags/ - utána ezt keresd meg: Chrome Refresh 2023 és állítsd át Disabled-re.

Agyrém. :banghead: 

image.png

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...