Jump to content
GSForum - Segélyvonal

WarCraft III: Reign of Chaos + The Frozen Throne


redrepa3

Recommended Posts

Dash
Hamár itt tartunk; nem tud vki valami jó human 1on1 taktikát? Abba mindig levernek!!!!! :sad:

Gyakorolj sokat :D

Link to comment
Share on other sites

medusa

Apám itt aztán lehet tanulni! Én torony erdőkkel szoktam körbe venni a bázisaimat a jól ismert 3szög-formációban. Az elején még hatásos de később sad.gifsad.gif hajaj

Help! TFT-ben NE kampány: a vak fickó vmi varázsba kezd, le kell nyomni 30perc alatt (asszem)+van egy paladin akit ki kell szabadítani. Paladin mindíg megvan, de alig tok fejleszteni és a bázisomat mindíg lenyomják. Nekem a TFT-ből csak az igazi Craftos építgetés hiányzik. Ennek ellenére a WC3(TFT is) a legjobb rts.

Link to comment
Share on other sites

Madness
Apám itt aztán lehet tanulni! Én torony erdőkkel szoktam körbe venni a bázisaimat a jól ismert 3szög-formációban. Az elején még hatásos de később sad.gifsad.gif hajaj

Help! TFT-ben NE kampány: a vak fickó vmi varázsba kezd, le kell nyomni 30perc alatt (asszem)+van egy paladin akit ki kell szabadítani. Paladin mindíg megvan, de alig tok fejleszteni és a bázisomat mindíg lenyomják. Nekem a TFT-ből csak az igazi Craftos építgetés hiányzik. Ennek ellenére a WC3(TFT is) a legjobb rts.

Az pedig nem is nehéz. Még vagy 3 moonwell, és a paladin kiszabadítása, vagy az első támadásod után el is fogynak a felesleges egységek. A bányában asszem 5 wisp van kezdettől, és hagyd is úgy. A fákra úgy 6-ot küldj. A Herok képességeit sűrűn használni, különös tekintettel a 6-os szintű mágiákra. A főépületet mihelyt lehet fejleszdd. Az Ancient of Windben a varjúdruidákat fejleszdd maxra, és varjú alakban küldjed őket csatába. Melléjük betehetsz pár hippogriffet is. Az előbb megéri mindkét irányból megdarálni a védelmét a nagáknak vagyis:

-A gyógyító forrás környékén gyakj le mindenkit

-mindkét irányból van egy kihelyezett őrség és egy, a fő bázissal határos olyan örző védő csapat. Mindet érdemes lenyomni, lehetőleg 1-2 katona elvesztésével .

Eztán Kimérákkal érdemes űzni az ipart, meg az említett 2 légi egységgel, esetleg 1-2 mountain giantot, vagy egy nagyobb kupac huntresst is hozzácsaphatsz. Ajánlott a tornyokat, és a kis gizda, négylábon mászkáló dögöket elsőként leaprítani. A légieket leaprítját a hippogriffek. A nagy, böhöm szörnyeket, inkább a hősökkel öldd, kiemelendő a Warden shadow strike, és a druida gyökeres képessége. Biztosabb megoldás ha nem egyből a varázsló nagákra rontasz hanem a bázis központját, és gyárait zúzod szét. Aztán a kimérákkal biztos távolról ledarálod a tornyokat, és végül mehetsz a varázslókra.

Alternatív megoldás, ha 8-10 hippogriffet beküldesz az ellenség bázisába úgy hogy a 8-10 kimérád előtt tisztítsák az utat, és a maxra kifejlesztett kimérákkal célirányosan leölöd a 4 varázslót.

Nekem normal-on belefért az időbe az is hogy az egyik undead bázist leöltem.

Link to comment
Share on other sites

medusa

Kösz Madness. Megyek elkenem a szájukat! cool.gif

Link to comment
Share on other sites

MoRpH3uS
Az pedig nem is nehéz. Még vagy 3 moonwell, és a paladin kiszabadítása, vagy az első támadásod után el is fogynak a felesleges egységek. A bányában asszem 5 wisp van kezdettől, és hagyd is úgy. A fákra úgy 6-ot küldj. A Herok képességeit sűrűn használni, különös tekintettel a 6-os szintű mágiákra. A főépületet mihelyt lehet fejleszdd. Az Ancient of Windben a varjúdruidákat fejleszdd maxra, és varjú alakban küldjed őket csatába. Melléjük betehetsz pár hippogriffet is. Az előbb megéri mindkét irányból megdarálni a védelmét a nagáknak vagyis:

-A gyógyító forrás környékén gyakj le mindenkit

-mindkét irányból van egy kihelyezett őrség és egy, a fő bázissal határos olyan örző védő csapat. Mindet érdemes lenyomni, lehetőleg 1-2 katona elvesztésével .

Eztán Kimérákkal érdemes űzni az ipart, meg az említett 2 légi egységgel, esetleg 1-2 mountain giantot, vagy egy nagyobb kupac huntresst is hozzácsaphatsz. Ajánlott a tornyokat, és a kis gizda, négylábon mászkáló dögöket elsőként leaprítani. A légieket leaprítját a hippogriffek. A nagy, böhöm szörnyeket, inkább a hősökkel öldd, kiemelendő a Warden shadow strike, és a druida gyökeres képessége. Biztosabb megoldás ha nem egyből a varázsló nagákra rontasz hanem a bázis központját, és gyárait zúzod szét. Aztán a kimérákkal biztos távolról ledarálod a tornyokat, és végül mehetsz a varázslókra.

Alternatív megoldás, ha 8-10 hippogriffet beküldesz az ellenség bázisába úgy hogy a 8-10 kimérád előtt tisztítsák az utat, és a maxra kifejlesztett kimérákkal célirányosan leölöd a 4 varázslót.

Nekem normal-on belefért az időbe az is hogy az egyik undead bázist leöltem.

Na hi újra!

Nekem az az igazság hogy egyszerűen legyaktam mindenkit a paladinhoz vezető úton a kezdő csapattal, felfejlesztettem kimérát meg hippogriffet és nekimegyek tranquilityvel meg starfall-lal és kész. Kimérát földi ellen hippot meg a Couatl ellen, meg a herok, ennyi bőven elég, egy hullámba lenyomok mindenkit, leszarom UD bázist. Én hardom nyomtam ott sem olyan nehéz, nekem sikerült 6 kimérával meg négy hippoval + hero legyakni mki egyhuzamban

Link to comment
Share on other sites

Madness
Na hi újra!

Nekem az az igazság hogy egyszerűen legyaktam mindenkit a paladinhoz vezető úton a kezdő csapattal, felfejlesztettem kimérát meg hippogriffet és nekimegyek tranquilityvel meg starfall-lal és kész. Kimérát földi ellen hippot meg a Couatl ellen, meg a herok, ennyi bőven elég, egy hullámba lenyomok mindenkit, leszarom UD bázist. Én hardom nyomtam ott sem olyan nehéz, nekem sikerült 6 kimérával meg négy hippoval + hero legyakni mki egyhuzamban

Nincs is Starfall azon a pályán. dry.gif

A támadás lényege a maxitápos herok, és a Kimérák legyenek. Ez fix. Tornyokat és Illidant elsőként öldd le. Vagy ahogy neked jobb.

Link to comment
Share on other sites

markyd9

Erről a mapról jut eszembe: a Faery Dragon. Azonkívül, hogy sebezi a spellcastereket, meg éltűnik 1 kis időre, mást nem nagyon tud... Esetleg vki. tud vele mondani vmmi. taktikát, hogy Bneten egyáltalán érdemes-e vinni és hogy mire lehet használni? huh.gif

Link to comment
Share on other sites

redrepa3

Ha az ellennek sok spellcastere van érdemes 1-2-t építeni belőle, de nagy mennyiségben semmi értelme. Legalábbis szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Madness

Egyetértek. Arra jó hogy max 3 és lerakod csata elején, aztán egyeránt sebzi a hősöket, és az esetleges spellcastereket (necrora veszélyes) És még mágiaimmunis is. Úgyhogy esetleg használhatod frost wyrm vagy talondruida ellen.

Link to comment
Share on other sites

sakl

Al-Kaida level 11 battlenet gyertek a netre és kiderül mit tudtok!![sok lol] cool.gif

Link to comment
Share on other sites

Madness
Al-Kaida level 11 battlenet gyertek a netre és kiderül mit tudtok!![sok lol] cool.gif

Ma már nem. Jövő 7vége szombat valószínűleg ok. Akkorra nagy klántanácskozást hirdettek és én még nem láttam olyat hogy egy 15 fős klánból 4 nél többen legyenek egyszerre online.

Link to comment
Share on other sites

markyd9
Ma már nem. Jövő 7vége szombat valószínűleg ok. Akkorra nagy klántanácskozást hirdettek és én még nem láttam olyat hogy egy 15 fős klánból 4 nél többen legyenek egyszerre online.

Aha... A jövő hét télleg jó lesz a játék szempontjábol, ugyanis őszi szünet... biggrin.gif

Már alig várom, mert hétközben amúgy nem lehet sokat jáccani, ideje kicsit kikupáni a stas-omat biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

anx

Erről a mapról jut eszembe: a Faery Dragon. Azonkívül, hogy sebezi a spellcastereket, meg éltűnik 1 kis időre, mást nem nagyon tud... Esetleg vki. tud vele mondani vmmi. taktikát, hogy Bneten egyáltalán érdemes-e vinni és hogy mire lehet használni?  huh.gif

Ja!Megspórolod az upgrade árát és inkább gyártasz Huntress-t vagy Druid of the Claw-t. biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

anx
Gyakorolj sokat biggrin.gif

3 paraszt a bányába,1 altart dob a másik 2 farmot és még 3 paraszt gyártása indul.Aztán ha az altar kész jöhet egy barrack a másikkal torony.Aztán ha a hős kész pár footman és indul a creep.Majd ha jön az ellen(creep alatt a bázison papokat,puskásokat lehet gyártani bőszen.)teleporttal haza osz' gyakás majd rombolás.

Link to comment
Share on other sites

Madness
Ja!Megspórolod az upgrade árát és inkább gyártasz Huntress-t vagy Druid of the Claw-t. biggrin.gif

Azzal nem spórol fa*szt se. De az biztos hogy úgy legalább lesz esélye nyerni.

Link to comment
Share on other sites

markyd9
3 paraszt a bányába,1 altart dob a másik 2 farmot és még 3 paraszt gyártása indul.Aztán ha az altar kész jöhet egy barrack a másikkal torony.Aztán ha a hős kész pár footman és indul a creep.Majd ha jön az ellen(creep alatt a bázison papokat,puskásokat lehet gyártani bőszen.)teleporttal haza osz' gyakás majd rombolás.

Tudom, annyira béna azér nem vaok, de inkább maradok az orkoknál. wink.gif

Link to comment
Share on other sites

redrepa3

Én Orccal elértem a 25 wint, msot rámegyek az UD-re. Minden fajjal megcsinálom a legelső ikont asszem. UD jobban megy 5 win 2 loss. smile.gif Őszin szünetben sajnos sad.gifsad.gifsad.gif el kell utaznom és nem tudok játszani. UD szerintem egy noobnak egyértelmüen jobb mint az ORc. Az Orcok nehezek. Egy idöben mindig mass Aireztek ellenem és kikaptam, de mass batriderrel jól meg lehet őket lepni. m1. UD jobb.

Link to comment
Share on other sites

Madness
Én Orccal elértem a 25 wint, msot rámegyek az UD-re. Minden fajjal megcsinálom a legelső ikont asszem. UD jobban megy 5 win 2 loss. smile.gif Őszin szünetben sajnos sad.gifsad.gifsad.gif el kell utaznom és nem tudok játszani. UD szerintem egy noobnak egyértelmüen jobb mint az ORc. Az Orcok nehezek. Egy idöben mindig mass Aireztek ellenem és kikaptam, de mass batriderrel jól meg lehet őket lepni. m1. UD jobb.

Nightelf a legjobb, és ezt senki sem kétli. Hipertápo cuccai vannak. Szerintem a Humannal a legnehezebb nyomni, de orccal sem olyan egyszerű. Az orkok nagyon ott vannak a szeren csak nehéz kihozni belőlük a legjobbat. Humanbol szinte lehetetlen, mert légellenes egyságekkel nem nagyon van ellétva. A Gyrocopter, meg a Siege tank olyan ritka mint a fehér holló, és akkor is általában halált okoz (annak a halálát aki használja). A puskás nem rossz, de azért gyenge. A griffet meg a másik légit nem is említem, mert azok nagy tömegben sem képviselnek jelents előnyt. 3-4 hippogriff, vagy gargoyle nagyon hazatudja őket vágni. És az még nem is mennyiség, 10 Frost Wyrmhez, vagy másfél tucat wyvernhez képest. Lovag jó, casterek jók, a puskás nem rossz, és a mostar team is nagyon ott van a szeren, de ennyi.

Link to comment
Share on other sites

redrepa3

Viszont az a fura hogy az abszolut best playerek, level 50 körül jórészt humanosok. Szerintem a humannak az invisibility varázslata nagyon erös és azzal meccseket lehet nyerni. De tényleg van egy faj erősorrend:

1. NE

2. UD

3. ORC

4. HUM

Link to comment
Share on other sites

markyd9
Viszont az a fura hogy az abszolut best playerek, level 50 körül jórészt humanosok. Szerintem a humannak az invisibility varázslata nagyon erös és azzal meccseket lehet nyerni. De tényleg van egy faj erősorrend:

1. NE

2. UD

3. ORC

4. HUM

az undeadeket annyira nem csípem. Néha elszórakozgatok mass nerco, wrym, vagy ilyesmivel, de annyira nem jön be.

Madness: Mondtad, hogy gyrocoptert meg tankot senki sem használ. Namármost gyro-t télleg nem, baromi gyönge, pedig antiairnek szánták, mégis alig sebez, és simán leszedik. Tankot viszont.... még régebben a klánnal volt egy elég emlékezetes meccs 2 human ellen. Én orkkal, a teammate pedik NE-vel. Az ellenfél egy kicsit szokatlan taktikát választott: az egyik mortar teamet és tankot vitt, a másik pedig sorci+knightokat. Háát baromi húzós meccs volt, vagy 3x b*sztuk szét 1más bázisát, aztán egy "elkeveredett" csapat kiméra miatt vesztettünk. Ugyanis a csapattársam felderíteni küldötte az összes kiméráját, és belerohant az enemybe. A sorcik le-slow-ozták, és a tankok meg a riflemanok elintézték őket. Aztán lerohantak, és vesztettünk smile.gif

Link to comment
Share on other sites

redrepa3

Sztem a gyrocopterrel jól lehet felfedezni. Másra nem jó. jó gyors és kész. Az ember beállítja shift gombbal hogy szlangáljonn a fontos helyek között, bányák között stb... Bár Humannel nem játszottam sokat, de sztem másra nem jó.

Link to comment
Share on other sites

redrepa3

Egyébként UD-vel már 7-2 a statom. Ahogy visszanézegetem a replayeket egészen megdöbbentő hogy az emberek alig-alig csinálnak felderítést. Én Orccal is tele raktam a pályát sentry warddal és UD-vel is sokat shadezek. Tök hasznos, az ember tudja hogy mije van az ellennek és tudja counterozni. Lehet hogy azért van mert nagy részt level 10-20-al játszom (még!) csak.

Link to comment
Share on other sites

Madness

Egyébként UD-vel már 7-2 a statom. Ahogy visszanézegetem a replayeket egészen megdöbbentő hogy az emberek alig-alig csinálnak felderítést. Én Orccal is tele raktam a pályát sentry warddal és UD-vel is sokat shadezek. Tök hasznos, az ember tudja hogy mije van az ellennek és tudja counterozni. Lehet hogy azért van mert nagy részt level 10-20-al játszom (még!) csak.

Szerintem azt lényegtelen tudni hogy mije van az ellenfélnek. Felkészülsz minden eshetőségre, és mikor először megrohanod akkor már úgyis látszik hogy miket gyárt. A felderítés nekem csak akkorm jött be mikor kis pályán 1v1-ben folyton lerohantam az ellenfél második bányáját, mikor még meg csak épült a haunted gold mine, aztán szépen kifogyott a régibánya, a tartaléék, és közben mindig hátbatámadtam, gyengítgettem, és nem tudott semmit tenni. Mindig tudtam hogy merre van. Az hogy mit gyárt, az annyira felesleges tud lenni hogy el sem hiszed. A gyrocopter elvileg úgy jó hogy csinálsz egy-másfél tucatot mert csak 1 kaja, és ki lehet fejleszteni hogy terültere sebezzen, és akkor mind a 20 gyro egyenként sebzi az összes ellenséges légit. Egyetlen hátránya a dolognak, hogy önmagában nem szoktak gargoyle-t meg hippogriffet csinálni, és a Frost Wyrmek első lövésére a 20 gyro-ból 15 aláhull, kiméra meg úgysem tud levegőbe támadni. Human azért jó mert annak vannak a legjobban használható Casterei (4 autó mágia, wardfogalás és a polymorph), és nagyon táp az Archmage aura. Láthatatlansággal felderíteni lehet nagyon jól, és esetleg körbefogni az ellenség hősét.

Link to comment
Share on other sites

Madness
Egyébként UD-vel már 7-2 a statom. Ahogy visszanézegetem a replayeket egészen megdöbbentő hogy az emberek alig-alig csinálnak felderítést. Én Orccal is tele raktam a pályát sentry warddal és UD-vel is sokat shadezek. Tök hasznos, az ember tudja hogy mije van az ellennek és tudja counterozni. Lehet hogy azért van mert nagy részt level 10-20-al játszom (még!) csak.

Lvl 20-30 tájékán marhagyorsan felderítenek, de általában csak azért hogy tudják hova rusholjanak, hova tegyék a második bányát stb. Akkor úgysem derül még ki hogy mire tápolsz. Ellenben Lvl 30 tájékán is vannak nagy looserek.

Link to comment
Share on other sites

redrepa3

Ezzel ugy nem értek egyet, a felderítés igenis fontos dolog, ha benn van az ellen városában egy sentry wardod vegy egy shaded akkor az egész játék alatt folyamatosan tudni fogod hogy mit csinál. Nem érhet meglepetés, tudod hogy mikor kell aggresszívnak lenni és mikor inkább csak gyüjtögetni az egységeket, creepelni stb. Team gameben tényleg nem fontos de szvsz 1v1-ben ez a játék egyik alapja. A láthatatlanság pedig támadásra is nagyon jó, csinálsz 5-6 mortar teamet, láthatatlanná teszed őket, bemész velük az ellen városába, és még azelőtt leszed a főépületét meg még 1-2 épületet mielőtt odateleportálhatna. Vagy akár egész seregeket lehet láthatatlanítani.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...