Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Linux Kezdõknek


SHADOW

Recommended Posts

SHADOW
Nincsmit, kötelességemnek érzem, hogy minél több embert térítsek át Linuxra wink.gif

Az isokat gondolom ki kell csomizni, és úgy ráírni a cd-re, aztán format, majd cd-ről bootolás???

Link to comment
Share on other sites

Chaser
Alapból nem használok atit, mer szarok, és kész. (de ezt ne folytassuk;))

Mondjuk a driverek jobbak nVIDIÁRA, de sztem az Ati kártyák mellett az nV lóillatanygot sem ér.

Ki tudja mikor lesz Mandrake 10.2? Mert az végre Xfree 6.8-at fog használni.

Haverom teljesen visszatért Winre(setétoldal mármint a Win), mert nem lehetett normálisan particionálni és nem tetszett neki annyira hogy fenthadja(LÚZZER).

Mondjátok mit ér a Win ha vírusíróval (most ú?jat raktam fel) 119 vírus van a gépet és utána össze is omlik, na mit ér?

Semmit még annál is kevesebbet,annyira keveset hogy negatív terek jönnek létre a helyén.

Tényleg Red Faction van Linuxra???

Link to comment
Share on other sites

SHADOW

Ha már itt tartunk, akkor vki összeszedné a legfontosabb linux kifejezéseket, és melléjük írná azt is, h mit is jelentenek pontosan???Thx.

Link to comment
Share on other sites

Chaser

Wilber nagy gáz lenne ha Mandrake 10.2 bétát tenném fel csak kipróbálnám, nem tom de nekem valahogy a Mandrake disztrók tetszenek a legjobban.

Link to comment
Share on other sites

Wilber

Ha már itt tartunk, akkor vki összeszedné a legfontosabb linux kifejezéseket, és melléjük írná azt is, h mit is jelentenek pontosan???Thx.

A legfontosabb, amivel sokat találkozhatsz fórumokon, az a RTFM, vagyis Read The Fucking Manual smile.gif De ha mondasz konkrét kifejezéseket, amiket nem értesz és érdekelne én szívesen megmondom mi az, ha tudom (ha meg nem tudom, utánanézek)

Chaser: Hát szerintem várd meg a stabil 10.2-t. Amúgy meg próbálgass különböző distrokat, legalább lesz egy kis tapasztalatod smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Gyu

Én is elkezdtem Linuxozni (Hurrá) nagyon fincsi SuSE 9.2 költözött fel a gépemre 64 bites módban. nyami.

Minden szép és jó, csak a Total Commander hiányzik. De az nagyon...

Link to comment
Share on other sites

conjurer
Én is elkezdtem Linuxozni (Hurrá) nagyon fincsi SuSE 9.2 költözött fel a gépemre 64 bites módban. nyami.

Minden szép és jó, csak a Total Commander hiányzik. De az nagyon...

Ott a Midnight Commander, az is jó.

Link to comment
Share on other sites

Wilber

Én is elkezdtem Linuxozni (Hurrá) nagyon fincsi SuSE 9.2 költözött fel a gépemre 64 bites módban. nyami.

Minden szép és jó, csak a Total Commander hiányzik. De az nagyon...

Megkóstoltad? smile.gif

mc, ahogy conjurer is mondta.

Link to comment
Share on other sites

Gyu
Megkóstoltad? smile.gif

mc, ahogy conjurer is mondta.

Ja, csak nem fut smile.gif

feltelepítettem és csinálja a semmit...

Link to comment
Share on other sites

Wilber
Ja, csak nem fut smile.gif

feltelepítettem és csinálja a semmit...

A Suse vagy a mc?

Link to comment
Share on other sites

Gyu
A Suse vagy a mc?

rákattintok az mc ikonra (vagy beírom parancssorba) egy kicsit kiteszi az órát, aztán ennyi

Link to comment
Share on other sites

Wilber

rákattintok az mc ikonra (vagy beírom parancssorba) egy kicsit kiteszi az órát, aztán ennyi

blink.gif

Fura... Mennie kéne. Ez gáz ph34r.gif

Link to comment
Share on other sites

conjurer
rákattintok az mc ikonra (vagy beírom parancssorba) egy kicsit kiteszi az órát, aztán ennyi

hagyományos karakteres felület (Ctrl+Alt+F1) alatt is próbáltad már?

Link to comment
Share on other sites

SHADOW

A legfontosabb, amivel sokat találkozhatsz fórumokon, az a RTFM, vagyis Read The Fucking Manual smile.gif De ha mondasz konkrét kifejezéseket, amiket nem értesz és érdekelne én szívesen megmondom mi az, ha tudom (ha meg nem tudom, utánanézek)

ÉN elolvasnám az RTFM-et, de még az sincs.De most a distro szúrja a szememet.Mi az? blink.gif

Meg leszettem a 4cd-t, amit adtál linkben.Isoban vannak.De nem találtam semmi setupot rajtuk.Hogyan kéne akkor mégis feltenni??? blink.gif

Link to comment
Share on other sites

conjurer

ÉN elolvasnám az RTFM-et, de még az sincs.De most a distro szúrja a szememet.Mi az? blink.gif

Meg leszettem a 4cd-t, amit adtál linkben.Isoban vannak.De nem találtam semmi setupot rajtuk.Hogyan kéne akkor mégis feltenni??? blink.gif

distro=disztribúció

Isokat kiírod, és cd-ről bootolod a géped.

Link to comment
Share on other sites

Chaser

Gyu neked nVIDIA vagy Ati kártyád van?

Mert én nekem most sem sikerült beállítanom a VGA-m.

Pedig tök csöcs(South Parkban mondták) ez a Linux.

Link to comment
Share on other sites

conjurer
Gyu neked nVIDIA vagy Ati kártyád van?

Mert én nekem most sem sikerült beállítanom a VGA-m.

Pedig tök csöcs(South Parkban mondták) ez a Linux.

Az újjabb disztróknál már nem nagyon van vga-gond, próbálkozz egy olyannal.

Link to comment
Share on other sites

Wilber

distro=disztribúció

Isokat kiírod, és cd-ről bootolod a géped.

Hmm, te úgy nézel ki, mint aki ért a témához... Vagy te is csak úgy teszel, mintha értenél hozzá, mint én? biggrin.gif Neked van Linuxod? Ha igen, milyen? (Nemtom miért, mindenkitől megkérdezem, milyen distrot használ smile.gif)

Link to comment
Share on other sites

Chaser

Én kiprószálm a Mandrake 10.2 beta2-?t van egy is de ez gondolom jobb, egy próbát megér.

Ugye a 10.2 az már XFree 6.8-at használ(ez 100%)???

Link to comment
Share on other sites

Chaser

Bocsánat nem XFree-re gondoltam hanem Xorg 6.8-ra.

conjurer szerinted a Mandrake 10.1 nem elég új?

Az a baj hogy Xorg 6.7-re nincs driver ezért kéne 6.8-as és nekem a Mandrake disztrók gyünnek bé a klegjobban, nekem ez tetszik.

Link to comment
Share on other sites

SHADOW

distro=disztribúció

Isokat kiírod, és cd-ről bootolod a géped.

Thx smile.gif Ja, és isokat csak simán rányomom a cd-kre, vagy bontsam ki előbb, és úgy írjam ki?

Link to comment
Share on other sites

SHADOW

Meg lenne még egy kérdésem install előtt.Azt szeretném megcsinálni, h a linuxom lesz az elsődleges oprencer, a win xp pedig másodlagos.Szal ajánlatos egy format, aztán linux, majd win, vagy a mostani xp-mre feltehetem a linuxot?És ha igen, akkor ott beállíthatom-e vhol, h a linuxot indíccsa el automatikusan a gép?

Link to comment
Share on other sites

Wilber
Meg lenne még egy kérdésem install előtt.Azt szeretném megcsinálni, h a linuxom lesz az elsődleges oprencer, a win xp pedig másodlagos.Szal ajánlatos egy format, aztán linux, majd win, vagy a mostani xp-mre feltehetem a linuxot?És ha igen, akkor ott beállíthatom-e vhol, h a linuxot indíccsa el automatikusan a gép?

Előbb legyen fent az XP és utána a Linux. Aztán amikor felraktad a Linuxot, Grub boot manager-rel választhatod, melyik oprendszert indítsa. Asszem alapból 5 vagy 10 másodpercig ha nem csinálsz semmit, az alapértelmezettet indítja, de ezt ki lehet kapcsolni asszem a /etc/grub.conf-ban, vagy valahol máshol.

Link to comment
Share on other sites

Chaser
Meg lenne még egy kérdésem install el?tt.Azt szeretném megcsinálni, h a linuxom lesz az els?dleges oprencer, a win xp pedig másodlagos.Szal ajánlatos egy format, aztán linux, majd win, vagy a mostani xp-mre feltehetem a linuxot?És ha igen, akkor ott beállíthatom-e vhol, h a linuxot indíccsa el automatikusan a gép?

Vázeg.

Leszeded a PArtition Magic programot, csinálsz a Linuxnak partíciót, és ha felrakod annak van rendszerindítója és kiválaszthatod hogy melyikkel akarsz dolgozni, de alapból a Linux indul.

ISO-val kapcsolatban, ha Nerot használsz megkeresed azt hogy CD kép felírás és kiírod és minden jó kira lesz.

ÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉERTEEEEEEEEEEEEEEEM????

Link to comment
Share on other sites

Wilber

Vázeg.

Leszeded a PArtition Magic programot, csinálsz a Linuxnak partíciót, és ha felrakod annak van rendszerindítója és kiválaszthatod hogy melyikkel akarsz dolgozni, de alapból a Linux indul.

ISO-val kapcsolatban, ha Nerot használsz megkeresed azt hogy CD kép felírás és kiírod és minden jó kira lesz.

ÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉERTEEEEEEEEEEEEEEEM????

Chaser vegyél már vissza, te sem értettél mindent elsőre amit én mondtam, ne idegeskedjél, ha most ő nem ért valamit.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...