Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows 11


payskin

Recommended Posts

payskin

Erre most nagyon be vannak indulva, be akarják fűzni a Steamet meg az Epicet.

Elképzelni nem bírom, ez hogy valósulna meg. A Steam nemcsak egyszerűen egy bolt, a köré fel van építve egy élmény, egy közösség. Úgy érzem, kicsit esünk át a ló túloldalára, arccal a földnek.

---

Megy az oltás keményen a támogatott CPU-k miatt (is):

---

Ezt is muszáj megmutatnom: File Explorer screenshot -- nyilván mindenki anyázik, hogy hol vannak a tabjai, meg elég borzasztóak a mappaikonok is, de egy ennél sokkal érdekesebb dolog van a képen: toolbar van ribbon helyett! Hoppácska?! Hát mégsem a ribbon az ultimate UI elem minden problémára?

Image

Kezd a dolog egy kicsit ilyen teljes "hátra arc!"-nak tűnni UI/UX szemszögből. Minden hülyeség, amit az elmúlt 15 évben kitaláltak és erőszakkal lenyomtak a felhasználók torkán, az most már nem mégsem tűnik annyira jó ötletnek? Meh.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 6/23/2021 at 7:19 PM, jagdtigger said:

Lehet róla szó ha végre kihasználnák azt hogy képes automatikusan váltani normál és tabletmód között. Csak egy külön UI kellene a normál módhoz...

Az a szörnyű, hogy még mindig nem látják be, hogy teljesen más UI kell egy tablethez meg teljesen más egy (asztali)számítógéphez.

22 hours ago, payskin said:

 

 

0:03 és 0:016 között amit látunk, simán lehetne a betöltő képernyő, legalább jól nézne ki :D

9 hours ago, jagdtigger said:

Ahogy elnézem 8th gen I3 és azokkal egyenértékű mennyiségű/minőségű utasításkészletet ismerő CPU kell neki.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
4 hours ago, Fujitsu said:

Ne legyen már egy munkanap egy reinstall, és a beállításokat se kelljen már egyesével exportálni a programokból, legyen erre valami közös szolgáltatás, amit a programfejlesztők könnyen beépíthetnek a programjaikba.

Ami az egyiknek öröm a másiknak bánat. Nekem pl anno ha új gépet építettem bárkinek, volt egy ilyen (persze feláras) szolgáltatásom, hogy összerakás után visszaraktam meg beállítgattam a régi cuccokat. Ez a user habitusától függően Win telepítéssel együtt 2-12 óra plusz foglalkozást jelentett nekem, és ehhez mérten mennyiségű plusz pénzt. Nem ritkán szereléssel és telepítéssel, visszaállítással, egy-egy project végére tizen ezer Ft-ok maradtak a zsebemben, ami pl 2006-ban nem is volt rossz pénz egy napi munkáért, sőt havi szinten sem, ha azt nézem, hogy átlagban havi 3-4 gép akadt. Persze ez ma már sajnos nincsen :( , így a dolog talán elvárható, meg ugye jólesik Google Chrome-nál is mikor visszaszinkronizál mindent. :)

Ugyanakkor egy frissen összerakott (vagy csak újrahúzott Windowst) mindig felemelő telepíteni számomra, plusz ilyenkor dől el, hogy mi az ami marad és mi az ami nyugdíjba megy, esetleg melyik szoftvert melyikkel váltom? Most is volt ilyen amikor átálltam a 10400F-es konfigomra. 


Mi baj van a registry-vel? (ok, sérülékeny, meg egy ős örökség, mert már a Win95ben is volt, de amúgy?) 

3 hours ago, payskin said:

Kezd a dolog egy kicsit ilyen teljes "hátra arc!"-nak tűnni UI/UX szemszögből. Minden hülyeség, amit az elmúlt 15 évben kitaláltak és erőszakkal lenyomtak a felhasználók torkán, az most már nem mégsem tűnik annyira jó ötletnek? Meh.

Ez még nekünk jó is lehet

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
6 hours ago, payskin said:

UEFI-vel és bekapcsolt Secure Boottal együtt

Először beépítik a linuxot majd megkeserítik a dual boot-ot használó emberek életét. Látom MS még mindig a régi.....

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
2 hours ago, payskin said:

Elképzelni nem bírom, ez hogy valósulna meg. A Steam nemcsak egyszerűen egy bolt, a köré fel van építve egy élmény, egy közösség.

Attól még a boltrészét integrálhatják a Store alkalmazásba és a folyamataiba, és ugyanúgy megmaradhat mellette a Steam app, amiben lehet intézni a licenceket, statisztikákat, közösségi ügyeket stb.

De szerintem akkor sincs semmi, ha ez a része végül nem sikerül. Nyilván továbbra is fel lehet tenni majd külön alkalmazásokat, és a feltett alkalmazások is menedzselhetnek más alkalmazásokat, ahogy a Steam meg a többi teszi. Kötelezni nem lehet senkit, hogy tegye be az appját a Store-ba, ahogy pl. Androidon is telepíthetsz pl. APK-t. Ezzel olyan nagy baj nincs szerintem.

Én annak nagyon szurkolok, hogy megvalósuljon ez a csomagkezelő szisztéma, mert ez végre valódi előrelépést jelentene a felhasználóknak a "rajzoljunk pár új ikont", "rendezzük át a Start menüt" meg "legyen beépített hírfigyelő szolgáltatás" jellegű alibizéssel szemben. Hogy egy gombnyomásra frissíthetném az összes alkalmazásom, nem egyesével megnyitva mind a több tucatot, nyomkodva a Help -> Check for updates menüpontot, már amelyikben egyáltalán van ilyen. Meg nem a háttérben futtatva egy saját frissítőprocesszt, mint egy csomó alkalmazás csinálja. Vannak már persze 3rd-party megoldások erre, pl. Patch My PC, de az csak az appok egy töredékénél tudja ezt eljátszani, és nem kapcsolódik hozzá felhőszolgáltatás és szoftverbolt, meg nem is a rendszer integráns része.

Szerintem erre nagyon is valós igény van, amire mindeddig basztak, pedig pl. az Android már nem két napja van a piacon, és én már évek óta mondogatom, hogy ebbe az irányba kellene továbbfejleszteni a Windowst, mert ránézésre húsz évvel van elmaradva ilyen téren. Arról már nem is beszélve, hogy ez üzletileg is elég komoly haszon lehetne a Microsoftnak, mert a vállalatok jelenleg nagy számban használnak 3rd-party kliensmenedzsment megoldásokat (Symantec, Ivanti stb.), és ha ezt a szoftverdisztribúciót beépítve tudná a Windows, és a többieknél olcsóbban adnák mellé az SCCM-et, azzal nagyon sokakat át lehetne csábítani szerintem a saját táborukba.

2 hours ago, payskin said:

de egy ennél sokkal érdekesebb dolog van a képen: toolbar van ribbon helyett! Hoppácska?! Hát mégsem a ribbon az ultimate UI elem minden problémára?

Az Office365 már rég ugyanilyen felületű. Nem tűnt el a ribbon, az ott a ribbon, amit felül látsz, csak összetömörítették, hogy vertikálisan ne foglaljon akkora helyet. Igazából ez egy toolbarosított ribbon, amit vissza lehet nyitni teljes méretű ribbonná, bár ezen a képen pont nem látom ezt a lefelé mutató nyilat a jobb oldalon. (Az Office365-ben megvan.)

Én régen rühelltem a ribbont, de mára megszoktam; igazából ha értelmesen van kialakítva, akkor szerintem egész jó megoldás toolbar helyett is. Az más kérdés, hogy programfejlesztési szempontból ritka elbaszott egy jószág. Én nem is tudom, hogy képzelték a használatát pl. .NET alatt; egy 3rd-party library kell hozzá, hogy használható legyen. A sima WPF-es RibbonWindow objektum meg egy bugos, ótvaros, szar szemét, aminek a Microsoft elengedte a kezét. Mivel sajnos használom, így tudom.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
57 minutes ago, Lord_KROK said:

Ez a user habitusától függően Win telepítéssel együtt 2-12 óra plusz foglalkozást jelentett nekem, és ehhez mérten mennyiségű plusz pénzt.

Én meg sosem kértem pénzt ilyesmiért, ellenben kurvára unom, mivel több gépen a mai napig nekem kell csinálnom a telepítéseket és a frissítéseket is. Még a saját gépemen is unom, nemhogy még több más gépen eljátszani ugyanazt.

Már régóta keresek erre valamilyen otthoni megoldást, eddig a Patch My PC állt hozzá a legközelebb, egy ideig próbálgattam is, de sajnos egy csomó programot nem ismer, és azt sem tudom teljesen biztosan, hogy mennyire biztonságos hosszú távon. (Azért a zsarolóvírusok világában kurvára megnézi az ember, mit honnan enged telepíteni.) Régóta tervezgetem, hogy írok magam egyet, aminél be tudja állítani mindenki magának, hogy milyen programokat és milyen forrásból akar telepíteni, és támogatná a portable programokat is. Nyilván egy gépnél nem nagy segítség, de ha több gépet kell menedzselni, akkor már nagyon hasznos lehetne. Csak hát nincs nagyon időm ilyesmikre.

57 minutes ago, Lord_KROK said:

Mi baj van a registry-vel? (ok, sérülékeny, meg egy ős örökség, mert már a Win95ben is volt, de amúgy?) 

Pl. az, hogy az egyes beállításokat egy több száz megabájtosra felhízó, retek adatbázisból kell kitúrni, ahelyett, hogy pár kB-os konfigfájlokat használna, amiket lehetne normálisan hordozni is. Nézd meg, a Linuxban hogy néz ez ki. Kb. olyan, amikor valaki épelméjű módon old meg egy feladatot, amivel a kernel a 20 MB-os háttértárú beágyazott rendszereken is jól tud működni, meg a világ legdurvább szuperszámítógépein is.

A Windowsnál azt láthatod, amikor a programozók alapállása az, hogy PC-n a processzoridő és a memória is végtelen, úgyhogy basszunk bele nyugodtan egy resource hog adatbázist meg egy webböngészőt a rendszer közepébe, jó lesz az úgy a parasztnak, vegyen csak még drágább hardvert, ha már az n+1-edik GB memória meg a húszmagos processzor sem elég ahhoz, hogy ne lagoljon be ez a szar.

Tessék, lenyomom a Start gombot a billentyűzeten, és majdnem egy másodperc múlva jelenik meg a menü a 16 GB RAM-os, i7-6700HQ-s, NVMe SSD-s gépemen. Utána már rögtön megjelenik, de elsőre érezhetően röccen. A büdös életben nem fogja megközelítőleg sem tudni az azonnali reagálás érzetét, amit pl. egy akár hardverileg sokkal gyengébb Macen tapasztalhatsz meg, és ahogy egyre jobban terheled, úgy jön ki egyre jobban az architekturális hátránya.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

payskin
48 minutes ago, jagdtigger said:

Először beépítik a linuxot majd megkeserítik a dual boot-ot használó emberek életét.

Secure Boottal nem lehet dual bootolni? Nem értek hozzá, ezért kérdezem.

47 minutes ago, Fujitsu said:

ez egy toolbarosított ribbon

Az összecsukott ribbonon eddig nem látszódtak ikonok és nem voltak elérhető funkciók, csak a ribbonfejlécek aka menüpontok, ahogy most van a Win10-es fájlkezelőben. Akkor ez valami új hibrid, ezek szerint? Nem használok Office 365-öt... 

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
Just now, payskin said:

Secure Boottal nem lehet dual bootolni? Nem értek hozzá, ezért kérdezem.

Csak akkor ha a bootloader és az összes kernelmodul digitálisan aláírt és az UEFI megbízik ebben az aláírásban. Az összes gépemen ki van lőve így nem tudom hogy mi a módja linux esetén mert alapból a UEFI csak a MS által aláírt dolgokat engedi elindulni.

Link to comment
Share on other sites

payskin
14 minutes ago, Fujitsu said:

egy több száz megabájtosra felhízó

Ezt sosem fogom megérteni, hogy hogy nem tudták 25 év alatt megoldani, hogy minden programnak kutya kötelessége legyen eltakarítani maga után. Ha adott a registry egy X állapota, feltelepítem az Y programot és használom 3 percig (mert az alatt is belepetézhet a registrybe), aztán eltávolítom, a registrynek X állapotra kéne visszaállnia (feltételezve, hogy más közben nem szart bele). Mint a verziókövető rendszerek és a commit. Mondjuk a DLL Hellt sem tudták soha megoldani, úgyhogy hova is gondolok?

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
10 minutes ago, payskin said:

Az összecsukott ribbonon eddig nem látszódtak ikonok és nem voltak elérhető funkciók, csak a ribbonfejlécek aka menüpontok, ahogy most van a Win10-es fájlkezelőben. Akkor ez valami új hibrid, ezek szerint? Nem használok Office 365-öt... 

Igen, az összecsukott ribbon ugyanúgy teljes értékűen használható marad, mint a kinyitott, csak a funkciók egy részét betömöríti a gombok alá a leggyakoribbak/legnépszerűbbek kivételével:

 

11 minutes ago, payskin said:

Ha adott a registry egy X állapota, feltelepítem az Y programot és használom 3 percig (mert az alatt is belepetézhet a registrybe), aztán eltávolítom, a registrynek X állapotra kéne visszaállnia (feltételezve, hogy más közben nem szart bele).

És ebből következik az is, hogy minél több programot használsz, annál lassabb lesz az egész. Mintha azt üzenné a Microsoft, hogy lehetőleg ne telepíts fel semmit, ha pedig sok programot akarsz használni, így jártál. Végül is pont ezért vásárol meg az ember egy operációs rendszert. :D

Egy időben próbálkoztam azzal, hogy amiből csak lehetett, portable-t használtam, hátha így valamennyire intakt marad a registry. (Azért illúzióink ne legyenek, a rendszerfrissítések is fújják fel rendesen.) A gond az, hogy ez meg kényelmetlen, mert így pl. a jobb gombos kontextmenübe nem tud beépülni az alkalmazás, és a frissítést is manuálisan kell végezni a ZIP-et letölt + kicsomagol módszerrel, ahelyett, hogy megnyomnék egy gombot a programban.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Not bad, de a Fájlkezelő képén nincs menü (mármint a ribbon fejléc) a toolbar felett... Na, majd meglátjuk jövő héten. ;)

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
1 hour ago, Fujitsu said:

Én meg sosem kértem pénzt ilyesmiért, ellenben kurvára unom, mivel több gépen a mai napig nekem kell csinálnom a telepítéseket és a frissítéseket is. Még a saját gépemen is unom, nemhogy még több más gépen eljátszani ugyanazt.

Már régóta keresek erre valamilyen otthoni megoldást, eddig a Patch My PC állt hozzá a legközelebb, egy ideig próbálgattam is, de sajnos egy csomó programot nem ismer, és azt sem tudom teljesen biztosan, hogy mennyire biztonságos hosszú távon. (Azért a zsarolóvírusok világában kurvára megnézi az ember, mit honnan enged telepíteni.) Régóta tervezgetem, hogy írok magam egyet, aminél be tudja állítani mindenki magának, hogy milyen programokat és milyen forrásból akar telepíteni, és támogatná a portable programokat is. Nyilván egy gépnél nem nagy segítség, de ha több gépet kell menedzselni, akkor már nagyon hasznos lehetne. Csak hát nincs nagyon időm ilyesmikre.

Pl. az, hogy az egyes beállításokat egy több száz megabájtosra felhízó, retek adatbázisból kell kitúrni, ahelyett, hogy pár kB-os konfigfájlokat használna, amiket lehetne normálisan hordozni is. Nézd meg, a Linuxban hogy néz ez ki. Kb. olyan, amikor valaki épelméjű módon old meg egy feladatot, amivel a kernel a 20 MB-os háttértárú beágyazott rendszereken is jól tud működni, meg a világ legdurvább szuperszámítógépein is.

A Windowsnál azt láthatod, amikor a programozók alapállása az, hogy PC-n a processzoridő és a memória is végtelen, úgyhogy basszunk bele nyugodtan egy resource hog adatbázist meg egy webböngészőt a rendszer közepébe, jó lesz az úgy a parasztnak, vegyen csak még drágább hardvert, ha már az n+1-edik GB memória meg a húszmagos processzor sem elég ahhoz, hogy ne lagoljon be ez a szar.

Tessék, lenyomom a Start gombot a billentyűzeten, és majdnem egy másodperc múlva jelenik meg a menü a 16 GB RAM-os, i7-6700HQ-s, NVMe SSD-s gépemen. Utána már rögtön megjelenik, de elsőre érezhetően röccen. A büdös életben nem fogja megközelítőleg sem tudni az azonnali reagálás érzetét, amit pl. egy akár hardverileg sokkal gyengébb Macen tapasztalhatsz meg, és ahogy egyre jobban terheled, úgy jön ki egyre jobban az architekturális hátránya.

Én meg kértem. Ugyanis javarészt távoli ismerősüök, egymásnak ajánlgatásokból épült fel akkoriban a klientúrám, sokszor olyan emberekhez mentem akiket még csak nem is ismertem. Ha ilyeneknél az ember eltölt pár órát, miközben munkának tekinthető dolgot végez, azért szvsz korrekt pénzt kérni, pláne ha mindneki elégedett. Persze akadtak olyanok, akik ingyen gondolták volna, meg kevesebbért (van pár storym erről egy jó pár fent van egy másik fórumon, itt úgy érzem erősen OFF ez az egész), de alapvetően igencsak jó kiegészítés tudott lenni. Sőt, pl 2006-ban május közepe és szept eleje között nem dolgoztam semmit, csak ezekből simán átvészeltem a nyarat. Komolyan tervezni nem lehett vele, de olyan dolgok mint +1GB RAM (akkoriban nagy szó) meg egy kis nyarlás a Balatonnál simán összejött ígyis... 

Saját gépnél meg mint mondtam ez a "rendrakás" ideje. 2-3 évente nekem belefér egy fél napos telepítgetés, plána ha jókora teljesítményugrás jár vele. 


Nos már értem mi bajod a registryvel. 
"A Windowsnál azt láthatod, amikor a programozók alapállása az, hogy PC-n a processzoridő és a memória is végtelen" -  igen, ezt mindenkitől hallom. 

Hűűűű ott valami baj lehet, ha majd 1mp. nekem abban a pillanatban ugrik elő szolgálatra készen! I5 10400F + 16GB DDR4 + SATA 480GB SSD.

Link to comment
Share on other sites

Dani991
1 hour ago, payskin said:

Secure Boottal nem lehet dual bootolni? Nem értek hozzá, ezért kérdezem.

De lehet, nekem 2015 óta van UEFI-s, Secure Bootos gépem, és a kezdetektől fogva működik így.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Akkor le vagyok maradva....


Visszatérve témára az azért nagyon érdekelne mégis mi az az igen alapos és sziklaszilárd indok ami miatt előírták a TPM-et.... Legjobb tudomásom szerint egyedül a bitlocker használja, de az meg nincs home verzióban szóval totál logikátlan.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
7 hours ago, Lord_KROK said:

Én meg kértem. Ugyanis javarészt távoli ismerősüök, egymásnak ajánlgatásokból épült fel akkoriban a klientúrám, sokszor olyan emberekhez mentem akiket még csak nem is ismertem. Ha ilyeneknél az ember eltölt pár órát, miközben munkának tekinthető dolgot végez, azért szvsz korrekt pénzt kérni, pláne ha mindneki elégedett.

Nekem semmi gondom nincs ezzel, én viszont jellemzően csak a családban és a baráti körben vállaltam ilyesmiket, ott meg értelemszerűen nem fogadok el érte semmit. (Persze más területen meg én is számíthatok rájuk.) Idegeneknek valószínűleg én sem csináltam volna ingyen.

7 hours ago, Lord_KROK said:

Saját gépnél meg mint mondtam ez a "rendrakás" ideje. 2-3 évente nekem belefér egy fél napos telepítgetés, plána ha jókora teljesítményugrás jár vele. 

Én meg utálok felesleges dolgokkal időt tölteni, amiket könnyen lehetne automatizálni is. A mostani gépem 4 éve van meg, azóta nem is telepítettem újra, egyszerűen nem érdekel, és ha van egy szabadon eltölthető napom, azt nem ilyen hülyeségekkel akarom elbaszni.

A munkában napi 10 órát dolgozom komplex szoftverrendszereken, folyamatosan problémákat kell megoldanom, JTAG-gel kelek, Visual Studióval fekszem. Baromira nem vágyom rá, hogy szabadidőmben a privát eszközeimen futó, consumer OS-eket és a rajtuk futó appokat baszogassam. Ez egy maszturbáció, ami a céljaimhoz egy bittel sem visz közelebb. A lehető legegyszerűbb működést és karbantartásmentességet várok el, lehetőleg out-of-the-box. Nyilván ettől még igyekszem rendet tartani, de arra heti 15 perc elég, a reinstallhoz meg kellene egy munkanap alsó hangon, ha mindent vissza akarok tenni, hogy ne akkor kelljen majd ezzel szarakodni, amikor épp kellene az adott program.

Pont ezért motoszkál egyébként jó ideje bennem a gondolat, hogy át kéne állni Macre. Az tényleg produktivitásra van tervezve, nem arra, hogy az ember a rendszer öncélú marhaságaival szívassa magát. Két dolog tart vissza: egyrészt az Apple mint vállalat és az üzletpolitikájuk, valamint az, hogy több programom sem futna rajta, maximum valami emulációval, de ahhoz nincs sok kedvem.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Nem csak a skalpolók fognak nyerészkedni....

Ja és a korábbi híresztelésekkel ellentétben ténylegesen kelleni fog a 2.0, nem elég az 1.2. A CPU lista is úgy néz ki hogy valós. Semmi sem támogatott ami régebbi mint 8th gen intel vagy 2nd gen ryzen.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
14 minutes ago, jagdtigger said:

Semmi sem támogatott ami régebbi mint 8th gen intel vagy 2nd gen ryzen.

Érdekes, de szerintem így próbálják egyszerre a két rendszert versenyen tartani, akinek nincs TPM2.0 annak ott a Win10.

Mikor jön ki a Win11? 

 

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
3 minutes ago, Lord_KROK said:

Érdekes, de szerintem így próbálják egyszerre a két rendszert versenyen tartani, akinek nincs TPM2.0 annak ott a Win10.

Mikor jön ki a Win11? 

 

https://www.windowscentral.com/windows-11
 

Quote

Microsoft says that it expects to begin shipping new Windows 11 PCs this fall. Windows 11 will also begin rolling out as a free upgrade for Windows 10 users around the same time, though not everyone will be offered the update straight away. The upgrade to Windows 11 will also be optional, meaning Windows 10 users can remain on Windows 10 until support is dropped in 2025.


Versenyről meg szó sincs:
https://arstechnica.com/gadgets/2021/06/make-way-for-windows-11-windows-10-end-of-life-is-october-2025/
 

Quote

The first strong indication that bigger things may be coming landed last week from a Microsoft-published EOL notice for Windows 10. "Windows 10 Home and Pro"—no code names, no minor version numbers—is now listed as retiring on October 14, 2025. "Retiring" is a part of the Modern Lifecycle Policy and means that the retired product leaves support entirely; this does not follow the old Fixed Lifecycle Policy with "mainstream" and "extended" support. Retired is retired—hit the pasture.

 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Van még némi időnk..

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nyilván, ha kihoztak egy új oprendszert, a régit már nem fejlesztik tovább. Azt már csak támogatják. Egy ideig.

A fejlesztések -- ha egyáltalán marad ez az évi két feature upgrade, és valami azt súgja, nem marad --, a Windows 11-be mennek innentől.

Nincs gáz a TPM 2.0-val, ha a BIOS támogatja az fTPM-et, mert a procikban benne van az ehhez szükséges kiegészítés. Itt most a világ szeme az alaplapgyártókon van, hogy kiadnak-e esetleg BIOS-frissítéseket azokhoz a nem túl régi alaplapokhoz, amikben mégsincs benne, vagy széttárják a karjukat, hogy nem tehetnek semmit, tessék fáradni a kasszához, és venni újat. Valószínűleg a processzorkorlátozás is erről szól. :hmm:

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
1 hour ago, payskin said:

Nincs gáz a TPM 2.0-val

De, elég nagy SZVSZ. Rengeteg embert ismerek aki a mai napig valami szutyok celeron/pentium/Ax APU-s gépet nyüstöl és nem tervezik lecserélni amíg meg nem pusztul a HW. És hát a frissítések megléte se nagyon érdekli őket szóval újabb XP van észülőben.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
7 hours ago, payskin said:

Valószínűleg a processzorkorlátozás is erről szól.

Komoly felhasználótáboruk lesz, ha már a 2016-2018-as gépeket sem támogatják, beleértve pl. a mai napig gyártásban lévő, hetedik generációs Intel Core procikat: https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/series/95544/7th-generation-intel-core-i7-processors.html

Hogy én nem fogok emiatt másik gépet venni, az kurvaszentség.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

payskin

Na, kijött a tesztverzió; sajnos az előzetesen belengetett nyilvános (letöltöd ISO-ban, aztán azt csinálsz, amit akarsz) helyett egyelőre Insiderek számára jön Update formájában. Jókat írnak róla: majdnem minden bemutatott újdonság benne van (a Teams és az Android nincs), csak még eléggé csiszolatlan, nyeklik-nyaklik.

Nincs ribbon a fájlkezelőben. :laugh:

Szintén jó hír, hogy elkezdtek gondolkodni bizonyos 7th generációs CPU-k és a Ryzen 1000-es széria támogatásán, tehát azért csak eljut a fülekbe a felhorkanás.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 6/27/2021 at 5:52 PM, Fujitsu said:

Komoly felhasználótáboruk lesz, ha már a 2016-2018-as gépeket sem támogatják, beleértve pl. a mai napig gyártásban lévő, hetedik generációs Intel Core procikat: https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/series/95544/7th-generation-intel-core-i7-processors.html

Hogy én nem fogok emiatt másik gépet venni, az kurvaszentség.


Azért itt örülök, hogy végül a vadi új rendszerhez ragaszkodtam, és nem valami Haswell alapú Xeonnal (esetleg, mellé egy kínai lap + DDR4 ) kombóval  vittem tovább a vonalat. nem, nem kifejezetten a Win11 miatt, mert perpill nem különösebben érdekel, hogy menne-e vagy sem (jelen állapotában nyilván) de már ez előrevetíti, hogy jövőállóan döntöttem.
Az a sejtésem, hogy  akárcsak a Win10-re (újabb hardevereknek csak új Win-re lesz driver, új DX, stb) erre is rá leszünk előbb-utóbb kényszerítve, és az nekem jelenetene egy nem tervezett upgarde-t, amihez nem sok kedvem lenne ... 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...