Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Barkácsolás és szerelés otthon


Godzillamessage

Recommended Posts

Leon121
2 minutes ago, XCube said:

Hengerrel viszont lényegesen gyorsabban halad. Csak egy tipp :) .

És tud az szépen mindenhol festeni? Elég régi drótkerítés, nem olyan sima.

Link to comment
Share on other sites

XCube
2 minutes ago, Leon121 said:

És tud az szépen mindenhol festeni? Elég régi drótkerítés, nem olyan sima.

Áthúzod hengerrel és rájavítasz ecsettel. Én így csináltam, mert egy szakasz ecsetelés után a világból akartam kiszaladni :D .

De ha van időd és türelmed, akkor jól van az ecsettel is.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Kicsit nagyon gettó de működik:

https://www.dropbox.com/s/f82uzta11itgo8z/IMG_20200517_164531.jpg?dl=0

Kidobásra volt ítélve amúgy is mert sikerült lerántania valakinek, csodával határos módon a kijelző túlélte..... Sok mindenre amúgy sem lenne jó úgyhogy befogtam műhely gépnek:

https://www.dropbox.com/s/35936nsh0o77x7r/Képkivágás.PNG?dl=0

 

Link to comment
Share on other sites

Leon121

Szeretek festeni. Nem is tudom, van-e másik feladat, aminek ennyire jó a ráfordítás/eredmény mutatója, látványosság szempontjából. :happy: Hétvégén tároló helyiséget festettem, sima full egyszerű fehér diszperzittel, még csak egy réteggel, de már jó ránézni. 

Link to comment
Share on other sites

bcom
14 minutes ago, Leon121 said:

Szeretek festeni. Nem is tudom, van-e másik feladat, aminek ennyire jó a ráfordítás/eredmény mutatója, látványosság szempontjából. :happy: Hétvégén tároló helyiséget festettem, sima full egyszerű fehér diszperzittel, még csak egy réteggel, de már jó ránézni. 

Nagyon jó érzés a frissen festett helyiségbe belépni. Mi múlt hétvégén festettünk ki két gyerekszobát színesre, már nagyon rájuk fért. A festéssel nincs is bajom csak előtte el kell pakolni és elő kell készülni. Na az a nagy meló. 

Link to comment
Share on other sites

Leon121

Betonfestékről, betonfestésről van valakinek esetleg tapasztalata? Van két garázshelyiség (illetve az egyik tároló, a másikhoz meg még kocsi sincs, de lényegtelen :D ), aminek újra lett betonozva az alja. Nagyon nem akarok rá sokat költeni, szóval lekövezni, vagy PVC-t rakni oda szerintem nem fogok. De aztán olvastam, hogy van olyan, hogy betonfesték, amivel talán padlót is lehetne festeni, csak nem tudom, mennyire tartós az ilyen...? 

Link to comment
Share on other sites

XCube
On 5/20/2020 at 7:42 AM, Leon121 said:

Betonfestékről, betonfestésről van valakinek esetleg tapasztalata? Van két garázshelyiség (illetve az egyik tároló, a másikhoz meg még kocsi sincs, de lényegtelen :D ), aminek újra lett betonozva az alja. Nagyon nem akarok rá sokat költeni, szóval lekövezni, vagy PVC-t rakni oda szerintem nem fogok. De aztán olvastam, hogy van olyan, hogy betonfesték, amivel talán padlót is lehetne festeni, csak nem tudom, mennyire tartós az ilyen...? 

Én tartós festéket nem ismerek, ami tartós az a műanyag vagy gyanta bevonat, de az cserébe drága is. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

XCube
On 5/20/2020 at 7:42 AM, Leon121 said:

Betonfestékről, betonfestésről van valakinek esetleg tapasztalata? Van két garázshelyiség (illetve az egyik tároló, a másikhoz meg még kocsi sincs, de lényegtelen :D ), aminek újra lett betonozva az alja. Nagyon nem akarok rá sokat költeni, szóval lekövezni, vagy PVC-t rakni oda szerintem nem fogok. De aztán olvastam, hogy van olyan, hogy betonfesték, amivel talán padlót is lehetne festeni, csak nem tudom, mennyire tartós az ilyen...? 

Ha tartósan akarod autómentesen használni a garázst, akkor hasznosabb jól szigetelni a bejáratokat. Az elemek hatása ugyanúgy tönkreteszi a bevonatokat, mint magát a betont, a PCV pedig csak elfedi a hibákat, amiket időben orvosolni lehetne. Nem tudom, hogy az új beton hogy lett simítva. Ha felületkeményítő nélkül, akkor bármilyen bevonattal szívás az egész, mert a felület elporlik és viszi magával az új réteget.

Amikor látom ezeket a csodatévő YouTube "szakembereket" mindig elgondolkodok rajta, hogy amikor a csodaszép fűtetlen kanadai "garázspadlómetál" szétrepedezik, akkor milyen garanciát tudnak nyújtani. Mivel a cucc, amivel dolgoznak akril alapú (máshogy nem is tudna vele így dolgozni), egyenesen repedésre van ítélve hosszú távon.

Vannak polimer alapú cuccok, amik tényleg tartósak, de azok nem a megfizethető kategóriába tartoznak. És a későbbi bontó brigád úgy fog örülni nekik, mint majom a farkának, mivel azt elég lesz lehúzni a beton tetejéről :D .

Link to comment
Share on other sites

Leon121
11 hours ago, XCube said:

Ha tartósan akarod autómentesen használni a garázst, akkor hasznosabb jól szigetelni a bejáratokat. Az elemek hatása ugyanúgy tönkreteszi a bevonatokat, mint magát a betont, a PCV pedig csak elfedi a hibákat, amiket időben orvosolni lehetne. Nem tudom, hogy az új beton hogy lett simítva. Ha felületkeményítő nélkül, akkor bármilyen bevonattal szívás az egész, mert a felület elporlik és viszi magával az új réteget.

Amikor látom ezeket a csodatévő YouTube "szakembereket" mindig elgondolkodok rajta, hogy amikor a csodaszép fűtetlen kanadai "garázspadlómetál" szétrepedezik, akkor milyen garanciát tudnak nyújtani. Mivel a cucc, amivel dolgoznak akril alapú (máshogy nem is tudna vele így dolgozni), egyenesen repedésre van ítélve hosszú távon.

Vannak polimer alapú cuccok, amik tényleg tartósak, de azok nem a megfizethető kategóriába tartoznak. És a későbbi bontó brigád úgy fog örülni nekik, mint majom a farkának, mivel azt elég lesz lehúzni a beton tetejéről :D .

Már válaszoltál egyszer, de köszi. :D 

Link to comment
Share on other sites

XCube
3 hours ago, Leon121 said:

Már válaszoltál egyszer, de köszi. :D 

Tudom, csak idő közben eszembe jutott még pár dolog és gondoltam leírom.

Amúgy meg persze csak hunt :troll: .

Link to comment
Share on other sites

Leon121
Just now, XCube said:

Tudom, csak idő közben eszembe jutott még pár dolog és gondoltam leírom.

Amúgy meg persze csak hunt :troll: .

Én feledékenységre és/vagy alkohol általi befolyásoltságra tippeltem, de nekem mindeeeegy. :D

 

Link to comment
Share on other sites

bcom
4 minutes ago, XCube said:

Amúgy meg persze csak hunt :troll: .

Hát azzal itt sokat lehet nyerni.:D

Link to comment
Share on other sites

XCube
16 minutes ago, Leon121 said:

Én feledékenységre és/vagy alkohol általi befolyásoltságra tippeltem, de nekem mindeeeegy. :D

 

Ezt kikérem magamnak. Ma még csak a második vodkámnál tartok :drinka:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Leon121

Ajtót festettem maradék festékkel alsó épületben. A színéről eszembe jutott valami:

vwx7c16gjtxzm07oqg9v.jpg

:D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
jagdtigger

Van egy faja fejtörőm nektek villanyszerelés témában. Adott egy házikó amibe a kivitelező behúzta az összes tikbelet. Mindennek megvan a helye kivéve 3 lila vezetéknek ami lámpához kéne hogy vezessen azonban méréssel egyik közelben található lámpához sem köthető (nem tudtam még mindent végignézni mert pont odapakoltak ahol egy csomó "luk" van a falban). És itt jön a fejtörő. Ellenállást mérve nyilván mindhárom szakadás egymáshoz képest. Viszont ha felkapcsolom a megszakítót akkor kettőn megjelenik 144 V, ellenállást mérve 0-ához és fázishoz képest szakadás. Na ez meg mi a rosseb lehet? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...