Jump to content
Sign in to follow this  
payskin

Felelős állattartás

Recommended Posts

payskin
1 hour ago, XCube said:

Az 36 nm nem tól sok egy macskának, pláne ha nincs sok lehetősége mászni és ugrálni.

Tudom. :( Ráadásul olyan kialakítású a lakás, hogy a leghosszabb távolság a nagyszoba hosszúsága, a leghosszabb futótávolság pedig egy U, a nagyszoba ablaktól (radiátortól) a hálószoba ablakig (radiátorig), max 10 méter, de ilyet csak akkor csinál, amikor rajta van az 5 perc.

1 hour ago, XCube said:

Milyen sűrűn játszol vele? Egyáltalán játékos?

Minden nap játszom vele, többfélét is. Egyébként nem könnyű vele játszani. A labdázás, például, négyesélyes:

1. nem csinál semmit, ül egy helyben (általában a konyhapulton), néz, én sétálok fel-alá a lakásban és focizgatok.

2. "menekül" a labda elöl: én a folyosó egyik végén a labdával, ő a másik végén bújik valami mögött --> gurítom/rúgom a labdát, ő ugyanakkor elstartol --> valahol találkoznak, 100-ból 2-szer hozzá is ér --> ő megérkezik hozzám, a labda a macska helyére --> én átsétálok a labdához --> goto 10.

3. labda a kanapéra: én megpróbálom lábbal felpöccinteni a labdát a kanapéra, ő nagy lendülettel felugrik a kanapéra... aztán vagy utoléri, vagy nem; ha utoléri, vagy lepofozza, vagy nem. Van, hogy a kanapén várja, hogy jöjjön a labda, és ha dobom neki, belepofoz. Van, hogy csak simán gurítom a labdát a kanapé mellett, ő meg felvetődik a kanapéra előle, és onnan nézi a gurulást.

4. macska bevágtat a fotel mögé, én begurítok neki a fotel alatt egy kislabdát, ő elvetődve beleüt, 50%-ban kigurul valahol a labda. ez a leginteraktívabb az összes közül.

Nem tud úgy játszani a labdával, ahogy a menhelyi cicák, akik egy labdával egy egész szobát bejátszottak, üldözték, levadászták, ugráltak, kéjesen henteregtek körülötte, és közben leszarták, hogy az emberek meg a többi macska mit csinál.

Ilyen tollas-madzagos (horgászbotos) játékokkal sem úgy játszik, mint a normál macskák, hogy rohan levadászni a repkedő tollat, hanem megbűvölten nézi, ahogy repked a toll. Úgyhogy azt szoktuk játszani, hogy van egy kartondoboz-alagutunk (nagy kedvenc), a toll meg azt csinálja, hogy elindul az egyik oldalán, és eltűnik a kanyarban, és akkor hűűű... ez tűrhetetlen, el kell kapni és össze kell nyalni. Kb. 3 és fél percig játék.

Van még nyeles-zörgős-tollas játék, ezzel az ágyban szoktuk azt játszani, hogy ugrik a toll az ágy egyik oldaláról a másikra. Régen vetődött utána, próbálta elkapni, mindenáron megharapni a zörgő bigyókat a tollak között, vagy az egész műanyag ketyerét, amiben a tollak vannak. Mostanában ezt is csak ámulva nézi. Max ha eldugom a takaró mögé vagy alá, az vált ki ingert, akkor ugrik utána. 

Szóval, nem egyszerű vele játszani. Sokszor abbahagyja a játékot, felül a mosogatópultra, vagy lefekszik a kedvenc helyeire, bebújik a kartondoboz-alagútba, és nem csinál semmit. Ilyenkor én percekig bohóckodok még, gurítom neki a labdát, rázom a tollat, eldugom a tollat, beszélek hozzá, ő meg néz. :)

1 hour ago, XCube said:

A fő kaparó hely nálam az előszobai folyosó, amikor haza jövök ott nyújtózik általában üdvözlésképpen.

Ez nálam is így van, de az "előszoba", az egy 1x1 méteres négyzet, ahova belépek a bejárati ajtón. Ott szokott fetrengeni nyújtózkodni, de oda nem tehetem a kaparófát. A hálószobába azért vittem be, mert ott rojtosra kaparja a szőnyegpadlót, de azzal is az a gond, hogy örököltem egy franciaágyat, ami a szoba 70%-át elfoglalja, marad kb. 80 centi az ágy vége és a beépített szekrény között (itt kaparja rojtosra a szőnyegpadlót), ide raktam le. De ez ránézésre nem az a jó kis hely, ahol kiálló menyétfarkat lehetne levadászni. 

1 hour ago, XCube said:

A hálószobába bejárhat, de éjjelre nem jöhet be két okból.

Én együtt alszom vele. Amikor megkaptam, épp olyan fázisban voltam, hogy utáltam a hálószobát és a nappaliban a kanapén aludtam. Akkor rászokott, hogy feljön az ágyra és befészkeli magát a két lábam közé. Na, azóta ez van, csak most már a hálószobában. Ha fordulok, akkor felkel, megvárja, míg kivariálom magam, és visszafekszik úgy, hogy hozzáérjen a lábamhoz. :) Az éjszakák 95%-át átalusszuk, néha előfordul (mint múlt héten is), hogy valami energia marad benne, és randalíroz éjjel, megeszi az összes kajáját és kér még, ilyesmi. Tényleg ritka.

Köszi, hogy leírjátok ezeket srácok, mert eléggé magányos vagyok így a gondjaimmal, jó valakivel megosztani ezeket, meg örülök, hogy ti is macskások vagytok, és próbáltok segíteni a tapasztalataitokkal. 

gebali1991

Az én macskám aztán semmi pénzért nem aludná át az éjszakát, kivéve ha valami trauma éri nap közben mondjuk utazás :D REndszerint alszik nappal nyolctól hatig, aztán kb. este nyoltól 11-g, végül éjféltől-egytől (attól függően én mikor fekszem) kb. négyig de legkésőbb ötig. Akkor üdvözlésképpen bejön a hálóba, elkezdi rágni az ágy lábát, ekkor felkelünk és kap kaját (próbáltuk erről leszoktatni de ha kellett, annyi nap ismételte meg az egész éjszakás ágyrágást, amíg csak nem adtunk neki végül valamit), ekkor vagy eszik vagy nem (wtf), de odajön aludni hozzánk dorombolva. Szóval hülye szegény.

Azt mondjuk nagyon szeretem amikor havi egyszer négy éjszakát éjszakai műszakban vagyok és nem érti mi történik, miért nem alszom már, olyankor az első éjszaka végig őriz hogy rendben vagyok-e, menjek már aludni, akkor is ha kókad le a feje. 

payskin

Jó, hát én se úgy értem, hogy alszik egész éjjel. 22:30 és éjfél között indul az esti program, amikor átköltözöm a hálószobába, akkor jön ő is. Kicsit kiül még az ablakba mozizni, ezután szoktunk tollas botosat is játszani pár percig. Ha megunja, elmegy kajál egy kis szárazat, onnan megint ablak, onnan pedig két esélyes a dolog: vagy jön dorombolni (felfekszik a mellkasomra és 10-15 percig doromb és bújás), vagy rögtön lefekszik valahova a lábam mellé, és éjszakai üzemmód bekapcsol. Nyilván nem alussza végig az éjszakát, néha felkelek arra, hogy kint ül az ablakban; néha arra kelek reggel, hogy a nagyszoba át van rendezve vagy az előszoba úszik az alomban, jobb esetben a száraz kajában (ha nem sikerül bevenni a kanyart, és beleakad az etetőtálba). Szóval, nyilván fent van éjszaka, amíg én alszom, csak elvan magában, ritkán kelt fel. Reggel 6-kor indul általában a reggeli program azzal, hogy bekapcsol a k rádió. Ha éjjel megevett mindent, és éhes, felébreszt, hogy itt az ideje a reggelinek -- kitámolygok, adok neki enni, megyek vissza szundikálni. Ha nem éhes, és nincs játszhatnékja sem, akkor megvárja, míg az ébredés első jeleit adom, és sok bújásos dorombolással ébreszt. Imádom. :D 

Marci (nem hallgat rá):
OQnPjh5.png

bcom
34 minutes ago, payskin said:

Köszi, hogy leírjátok ezeket srácok, mert eléggé magányos vagyok így a gondjaimmal, jó valakivel megosztani ezeket, meg örülök, hogy ti is macskások vagytok, és próbáltok segíteni a tapasztalataitokkal

Én nem. Kutyánk van. Kettő. Keverékek, kanok, testvérek. Na, ez is jó móka. :D

payskin

Nem baj, bcom, téged is szeretünk. ;) 

XCube
3 hours ago, payskin said:

Én együtt alszom vele. Amikor megkaptam, épp olyan fázisban voltam, hogy utáltam a hálószobát és a nappaliban a kanapén aludtam. Akkor rászokott, hogy feljön az ágyra és befészkeli magát a két lábam közé. Na, azóta ez van, csak most már a hálószobában. Ha fordulok, akkor felkel, megvárja, míg kivariálom magam, és visszafekszik úgy, hogy hozzáérjen a lábamhoz. :) Az éjszakák 95%-át átalusszuk, néha előfordul (mint múlt héten is), hogy valami energia marad benne, és randalíroz éjjel, megeszi az összes kajáját és kér még, ilyesmi. Tényleg ritka.

Köszi, hogy leírjátok ezeket srácok, mert eléggé magányos vagyok így a gondjaimmal, jó valakivel megosztani ezeket, meg örülök, hogy ti is macskások vagytok, és próbáltok segíteni a tapasztalataitokkal. 

A különválás és költözés után nekem is volt egy ilyen időszakom, hogy nem bírtam a hálószobát. Akkor együtt aludtunk mi is a kanapén, már ha egyáltalán alvásnak lehet csúfolni egy két személyes nem kinyitható ülőalkalmatosságon eltöltött éjszakát :laugh: .

A másik macskánk velünk aludt, mindig az én lábamnál. Nagyon összehaverkodtunk, sajnáltam is, hogy elválnak útjaink, igazi egyéniség a Dante. Greebo is, de ő inkább a mosómedvés módon. Ja igen, ő hallgat a nevére. Mármint a Greebora. Mert hogy több neve is van. Bundás Greebo Burrogi. A bundás az az egyik barátomtól jön. A burrogit én mondtam rá, mert mindig burrog. Aztán mikor a nemesi név összeállt azon kezdtem gondolkodni, hogy sürgősen találnom kéne egy tartósabb barátnőt :laugh: .

1552417845_IMG_6610.JPG

1552417844_IMG_4231.JPG

Ez másfél éve közvetlenül a költözéskor készült:1552418039_IMG_3293.JPG

Marci jó pofa :) . Hátul is van zoknija?

payskin

Aha, mind a négy lábán zoknis. Húgom lányai _Csizminek_ hívták a Csizmás Kandúr után, de az nem tetszett. Aztán egy nap rám nézett felkelés után, ezzel az összeborzolt szemöldökű, morcos nézésével, mondtam is neki, hű de Mirci Morci Marci vagy. Így lett Marci. De ha beszélek hozzá, Cicunak hívom, amire dettó nem hallgat, viszont nyomós oka lehet annak, hogy a Marcira sem. :D 

Godzillamessage

Helyzetjelentés: a kutyusnak újra kinőtt a szőre. Még van egy nagyon pici felület ahol nem fedte el teljesen, de az új szőr teljesen egészségesnek tűnik.  :)  Nem tudom, hogy a gyógyszer segített, vagy a vitamin, de a vitamint nem hagyjuk abba.

payskin

Nálunk a helyzet változatlan, de esetemben felelős állattartásról már rég nem beszélhetünk... :( Hétvégén voltam macskaszakértő ismerősnél, gondoltam, próbálok tőle tanácsot, segítséget kérni, erre kiderült, hogy haldokolni kezdett az egyik mentett cicája, tegnap el is altatták.

Mindenhonnan csak a rossz dolgok dőlnek. Elegem van minden állattartó, állatmentő dologból, csak a kín meg a szenvedés. Mindenről leiratkoztam a Facebookon.