Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows tálca miért fagy le Win7-10?


RockFonok

Recommended Posts

RockFonok

Sziasztok!

 

Pár hete Windows 7-ről frissítettem Windows 10-re minden rendben volt, de tegnap felraktam tisztán a Windows 10-et, az egész tálca le volt fagyva csak billentyűvel tudtam megnyitni. Amikor meg nyitottam ez a gép, nem tudtam bezárni. amikor felraktam a drivereket akkor jelentkeztek ezek a gondok. visszaraktam a Windows 7 tiszta telepítéssel akkor ott is ezek a gondok voltak, csak az oldja meg ezt meg nyomom CTRL ALT DELETE ZÁROLÁS. Amikor elkezdte telepiteni a frissítéseket egy újraindítás megint elkezdte. A másik problémám meg az volt, mikor el kezdtem telepiteni a Windows 7-t, amikor odaért fogadjam el a szerződési feltételeket nem tudtam rá nyomni, csak ugy sikerűlt sokáig kell nyomni CTRL ALT DELETE és utána párszor nyomogatni a K gombot, Windows 10-nél is ez volt a gond. ilyen gond sosem volt még ezzel a géppel, 2 éves gép. Remélem nem a Windows 10 frissítés rontotta el a gépemet.

 

 

2 Éves Konfig:

 

Gépház: M-Tech AS08A-BK

TÁP: FSP 400W HEXA

Alaplap: MSI H61M-P31 (G3)

Processzor: intel® core™ i3-3220 cpu @ 3.30ghz 3.30 GHz

Ram: 8GB DDR3 1333Mhz

Merevlemez: Toshiba 1TB

Merevlemez: WD 1TB

22x dual layer DVD író

12cm kék ledes ventillátor az előlapon T2

 

Integrált videókártya, és hangkártya.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Kedvenc főnököm! Óriási piros pont a megadott részletes konfigurációért, úgy érzem, mindenképpen fejlődsz, ami a kérdésfeltevést illeti. Azonban a magyar nyelvtudásod és a fogalmazási készséged továbbra is kétségbeejtő, nagyjából egy szót nem lehet érteni abból, mit kommunikálni próbálsz.

 

Kezdjük onnan, hogy mit raktál fel tegnap? Milyen Windows 10-et? Honnan volt az a Windows 10? Mit jelent az, hogy a Tálca le van fagyva? Mit jelent az, hogy a tálcát megnyitod? Mit jelent az, hogy a tálcát a billentyűzettel nyitod meg? Mit jelent az, hogy Amikor meg nyitottam ez a gép, nem tudtam bezárni. Mit nyitottál meg, mit nem tudtál bezárni? Miért raktál fel drivereket? A Windows 10 nem talált meg minden drivert? Milyen drivereket raktál fel? Honnan voltak azok a driverek? Mit old meg a CTRL ALT DEL Zárolás? Mit kezdett el megint egy újraindítás? Hogy lehet megnyo... mindegy hagyjuk.

 

Nem egyszerűen arról van szó, egészen véletlenül, hogy beszart az egered? :D

Link to comment
Share on other sites

Gaborovics

@RockFonok:

 

Szerintem te kevered a tálcát a start menüvel. Ha nem tudtad megnyitni, csak a Windows gombbal, elképzelhető, hogy szaroskodik az egered bal gombja, esetleg ha vezeték nélküli egér, kezd merülni az elem. Ezt látszik alátámasztani, hogy az "Ez a gép" ablakát nem tudtad bezárni, főleg, hogy Win 7 alatt is jelentkezett a probléma.

Link to comment
Share on other sites

payskin

"Ez a gép", most esik le. Édes istenem. Minőségi magyarítás, Microsoft. :facepalm:

Link to comment
Share on other sites

Gaborovics

@Balázs:

 

Én is elolvastam párszor, mire rájöttem, miről van szó. Gondolom, te angol nyelvű rendszert használsz.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
trutyifix

Sziasztok!

 

Pár hete Windows 7-ről frissítettem Windows 10-re minden rendben volt, de tegnap felraktam tisztán a Windows 10-et, az egész tálca le volt fagyva csak billentyűvel tudtam megnyitni. Amikor meg nyitottam ez a gép, nem tudtam bezárni. amikor felraktam a drivereket akkor jelentkeztek ezek a gondok. visszaraktam a Windows 7 tiszta telepítéssel akkor ott is ezek a gondok voltak, csak az oldja meg ezt meg nyomom CTRL ALT DELETE ZÁROLÁS. Amikor elkezdte telepiteni a frissítéseket egy újraindítás megint elkezdte. A másik problémám meg az volt, mikor el kezdtem telepiteni a Windows 7-t, amikor odaért fogadjam el a szerződési feltételeket nem tudtam rá nyomni, csak ugy sikerűlt sokáig kell nyomni CTRL ALT DELETE és utána párszor nyomogatni a K gombot, Windows 10-nél is ez volt a gond. ilyen gond sosem volt még ezzel a géppel, 2 éves gép. Remélem nem a Windows 10 frissítés rontotta el a gépemet.

 

 

2 Éves Konfig:

 

Gépház: M-Tech AS08A-BK

TÁP: FSP 400W HEXA

Alaplap: MSI H61M-P31 (G3)

Processzor: intel® core™ i3-3220 cpu @ 3.30ghz 3.30 GHz

Ram: 8GB DDR3 1333Mhz

Merevlemez: Toshiba 1TB

Merevlemez: WD 1TB

22x dual layer DVD író

12cm kék ledes ventillátor az előlapon T2

 

Integrált videókártya, és hangkártya.

Be kéne szerezni egy live linuxot, és egy másik egérrel és/vagy billentyűzettel kipróbálni.

Ha az alatt sem megy lehet hogy az USB vezérlő chip halt meg.

Ez esetbe ha garanciális az alaplap akkor ki kell cseréltetni.Ha nem újat kell vásárolni.

Tehát live linux alatt is ki kéne próbálni.

Aztán okozhat ilyen hibát egy hibás HDD is.Ennek állapotát is meg kéne nézni windows alatt egy HDD sentinellel, vagy live linux segítségével.

Ha vezeték nélküli egeret és billentyűt használsz, akkor meg kéne próbálni egy rendes vezetékes egérrel.ha vezetékes billentyűvel és egérrel működik akkor lehet hogy a vezeték nélküli egered illetve billentyűd valamilyen drivert igényel amit a gyártó oldaláról beszerezhetsz.

Első körbe ezek a feltételezéseim.

Windows update ilyen hibákat nem okoz, tehát egész biztos nem az okozta.

Mivel már telepítés alatt jelentkezik a hiba erős a gyanúm hogy az USB vezérlőd döglött be.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...