Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Alaplaphoz nincs Win10-es driver?


RockFonok

Recommended Posts

RockFonok

Sziasztok!

 

Nagybátyámnak csak win7-hez van drivere, gyártó hívatalos oldalán is meg néztük de nincs. Frissitettem neki a win10-re, de elég sok gond van, le fagy recseg a hang kékhalál is szokot néha lenni, böngésző is sokszor összeomlik, néha lese játsza neki a filmeket zenéket. Windows7-nél nem volt ilyen gond. Rakjam neki vissza a win7-re? Én saját gépemet is le frissitettem win10-re, és semmi baja nincs, de nekem van alaplapomhoz win10-es driver.

 

Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

payskin

Tőled is megkérdezem, mint a múltkor a másik témában: erre a kérdésre milyen segítséget vársz? Mi van a fejedben arról, hogy mit fogunk írni?!

 

Olvasod el, amit írtál. Az egyetlen tény, amit megtudtunk, hogy van nagybátyád. Ez rendkívül fontos a dolog szempontjából. A világon semmit nem árultál el a szóban forgó gépről vagy annak részeiről, sem a "gyártóról", sem telepítés mikéntjéről, sem arról, hogy mit értesz alaplap driver alatt, ami a nagybátyádnak nincs.

 

Ez így egy teljesen paff igen/nem kérdés.

 

Igen. :hááát:

 

A végén megszámolod, hogy melyikből van több, és aszerint visszarakod Win7-re vagy hagyod szívni a nagybátyádat? :huh:

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Az esetek többségében össze lehet guberálni Win10-es drivereket is, de a Win7-es driverek egy része is nagy valószínűséggel jól fog működni. Konkrétumokkal pedig csak akkor, ha válaszolsz Balázs kérdéseire. :)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Akkor ez eddig 1 igen és 1 nem. :)

Link to comment
Share on other sites

RockFonok

Processzor: Intel processzor celeron E3400 2.60 GHz, 800 MHz FSB

Alaplap: Gigabyte GA-G31M-ES2L

Ram: 4GB

Tápegység: CODEGEN 300X 300W

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ahogy a költő mondta: Fukar kezekkel mérsz, de hisz nagy úr vagy. :hááát:

  • Grafkártya?
  • Minek nincs drivere a Windows 10 szerint?
  • Hogyan lett rá Windows 10? Frissítéssel vagy tiszta telepítéssel?
  • Ebből az alaplapból 4 különböző típus volt -- ez melyik? Nem biztos, hogy fontos, csak lehet, hogy nem mindegy, honnan töltünk drivert hozzá.
  • Lakástűzre van-e biztosítása a nagybácsinak? (Codegen táp.)

Link to comment
Share on other sites

RockFonok

Saját gépemet is frissítettem Windows 10-re, és semmi gond vele. De nekem van windows 10-hez driver.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Szerte a világon számtalan ember frissített már Windows 10-re, és semmi gondjuk nincs. Megannyi embernek meg van gondja. Ebből tehát nem indulhatunk ki. :)

 

Azt is értem, hogy az alaplap oldalán nincs Win10-es driver, de ez egy idén legalább 7 éves, a Windows 7 idején megjelent nagyon népszerű alaplap, amit már egy ideje valószínűleg nem támogat a Gigabyte. Ennek lehet az is az oka, hogy ez a lapkakészlet (G31/G33) és integrált grafika (GMA 3100) 2012-ben már a Windows 8-hoz sem volt elég -- az intelnél is csak Windows 7-es driverek vannak.

 

Találtam képernyőt arról, hogy frissítés előtt szól a Win10 telepítő, hogy a gépre ugyan felmegy a Windows 10, de a G31/G33-as lapkakészlettel bajok lehetnek. Úgyhogy nagy meglepetés nem érhetett. Mondjuk, ezt valószínűleg egyszerűen lehetne orvosolni valami kis fogyasztású, egyszerű grafkártyával az elmúlt 4-5 évből.

 

Vagy visszarakhatjátok rá a Win7-et is, ha abban jobban bíztok.

 

A tápot majd Fujitsu szakérti, de nálam a Codegen az a kategória, amit bottal sem piszkálok meg. A 2000-es években megszórták a piacot a szar, olcsó házaikkal, amikben még táp is volt, gondolhatod, hogy miből van. De van a PH!-n is kimondottan Codegen tápokkal foglalkozó fórum, ha ott rákeresel a 300x-re, csoda dolgokat olvashatsz róla.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
trutyifix

Sziasztok!

 

Nagybátyámnak csak win7-hez van drivere, gyártó hívatalos oldalán is meg néztük de nincs. Frissitettem neki a win10-re, de elég sok gond van, le fagy recseg a hang kékhalál is szokot néha lenni, böngésző is sokszor összeomlik, néha lese játsza neki a filmeket zenéket. Windows7-nél nem volt ilyen gond. Rakjam neki vissza a win7-re? Én saját gépemet is le frissitettem win10-re, és semmi baja nincs, de nekem van alaplapomhoz win10-es driver.

 

Előre is köszönöm a segítséget!

Először is eredeti e a win 10 vagy hókolt mókolt?

Tiszta telepítéssel telepítetted, vagy csak lefrissítetted?

Ha tiszta telepítéssel telepítetted, akkor telepítés után a gyártó oldaláról le kell tölteni a .inf kiterjesztésű chipset drivert. Újraindítás után, feltelepíted a VGA drivert utánna szintén ujra indítod.Majd a hnag és egyéb perifériák drivereit is ugyan így.

Ha ezután sem megy érdemes lenne a HDD S.M.A.R.T adatait megnézni. Erre az egyik legjobb program a HDD sentinel program.

Ha nem tudod kielemezni a S.M.A.R.T adatokat kérlek oszd meg és segítünkHa abszolut nem indul a win, egy live linux segítségével is kinyerhetők a Smart adatok, illetve a memóriák is letesztelhetők modulonként..

Codagen tápok között vannak/voltak jók illetve rosszak is.Érdemes lenne azt is megvizsgálni hátha tul kicsi a teljesítménye.Hány wattos a tápod?

Ha nem eredeti a windowsod hanem hókolt- mókolt, akkor a legelső amit tehtsz, hogy veszel egy eredeti windowst, vagy letöltesz egy linuxot.

Kékhalált legtöbször rossz hardver, vagy nem megfelelő driver okozhatja, de elképzelhető a nem megfelelő táp miatt is.

Ha túl régi a tápod lehet hogy már nem adja le azt a teljesítményt ami a hardverek helyes működéséhez szükséges.Ezért is lehet kék halál.

Link to comment
Share on other sites

trutyifix

Sziasztok!

 

Nagybátyámnak csak win7-hez van drivere, gyártó hívatalos oldalán is meg néztük de nincs. Frissitettem neki a win10-re, de elég sok gond van, le fagy recseg a hang kékhalál is szokot néha lenni, böngésző is sokszor összeomlik, néha lese játsza neki a filmeket zenéket. Windows7-nél nem volt ilyen gond. Rakjam neki vissza a win7-re? Én saját gépemet is le frissitettem win10-re, és semmi baja nincs, de nekem van alaplapomhoz win10-es driver.

 

Előre is köszönöm a segítséget!

 

De elsősorba én driver gondra gondolok.A win 10 hez jók a win 8/8.1/7 driverek is .

Lényeg hogy 64 bites rendszerhez 64 bites drivert tölts le. 32 biteshez pedig 32 bitest.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...