Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hardver biztonságos eltávol


qpisti

Recommended Posts

qpisti

Sziasztok!Laptopomon Win7 fut, rendszeresen használok pendrive-o(ka)t hozzá. A "Hardver biztonságos eltávolítása és az adathordozó kiadása" ikon megjelenik a tálcán, de ha rákattintok, nem csinál semmit. Így az intézőből szoktam eltávolítani az usb-eszköz(öke)t, jobb egér-helyi menü-kiadás, ez így működik.Viszont vettem egy külső hdd-t, amit így nem tudok leválasztani, mert ennél a helyi menüben nem jelenik meg a Kiadás parancs (gondolom, mert nem pendrive, hanem hdd).Tehát mindenképpen életet kellene lehelni a "Hardver biztonságos eltávolítása és az adathordozó kiadása" ikonba.Tud valaki tanácsolni valamit?

Link to comment
Share on other sites

qpisti

Bocs, a cím az lett volna, hogy a >>"Hardver biztonságos eltávolítása és az adathordozó kiadása" ikon nem működik<<, nem tudom, miért maradt le a fele ...

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Azért maradt le a fele, mert a hosszú í betűt nem szereti a fórum motor a címben, és onnantól kezdve levágja a címet.

 

A leválasztás használata nem kötelező, simán kihúzhatod e nélkül is a gépből az eszközöket. Arra kell csak figyelni, hogy ne akkor húzd ki, amikor épp mentesz rá. Figyelembe kell venni, hogy a gép lehet, hogy azt írja, hogy végzett a mentéssel, de valójában még ír rá. Ez csak pár másodperces késés szokott lenni. Szóval ha az utolsó írás után vársz vele mondjuk fél percet, már tuti, hogy minden az adathordozón lesz.

Link to comment
Share on other sites

qpisti

Köszi, de mivel a sima kihúzás bizonytalan (ír vagy nem ír?), mégis maradnék annál, hogy az ikont életre bírjam ... de hogy? :)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Teljesen igazad van, én sem javaslom ezt a módszert. Egyrészt adatírás akkor is történhet, amikor te azt hiszed, hogy nem. Másrészt az a tuti, ha a HDD-d leáll a leválasztáskor.

 

Ha WD My Passportod van, akkor tedd fel a WD Quick View-t; azzal le is fogod tudni választani, és le is fog állni rendesen. Ha más, akkor nézzél utána; a jobb gyártók szoktak adni ehhez szoftvert. Amúgy annak az ikonnak működnie kéne; másik Windowson nézted?

Link to comment
Share on other sites

qpisti

Köszi, Fujitsu, igen, a hdd-nek van saját Drive Managere, az működik, így ez a probléma megoldódott.

De amilyen hülye vagyok, most már csak azért is érdekel, hogy miért nem működik az a nyavalyás ikon? :) :)

[Hát hogy jön ő ahhoz, hogy ne működjön, mikor működnie kéne??? :) :) ]

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Valószínűleg valami nem stimmel a rendszer körül. Talán egy újratelepítés megoldaná. :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...