Jump to content
GSForum - Segélyvonal

WD Elements 1078 USB eszköz


PistiApu

Recommended Posts

PistiApu

Jó napot/estét kívánok tisztelt Fórumozók!

 

Segítséget szeretnék kérni.

 

Vásároltam egy WD Elements 1078 USB 3.0-ás, 1 TB-os külső merev lemezt, ami az alábbi gondokat okozza nekem:

 

1. Adott egy asztali gép Windows 7 Home Premium operációs rendszerrel, Gigabyte alaplappal (GA-H61M-USB3V). A fenti külső merevlemez csatlakoztatásakor keresi az illesztőprogramot, de hosszas keresés után végül kiírja, hogy nem sikerült találnia. Az "Eszközök, nyomtatók" között nem látható, az USB eszközök biztonságos kiadásánál szintén nem jelenik meg.

2. Van egy Asus X52F laptop Windows 7 Home Premium operációs rendszerrel, USB 2.0 ás csatlakozóval, amely azonnal megtalálja az illesztőprogramokat, 2 db drivert talál és rendben is találja ezeket. Az "Eszközök, nyomtatók" között ez esetben sem található, viszont az eszközök biztonságos eltávolításánál ott van, de csak az első sor, amire kattintani kell, hogy biztonságosan el lehessen távolítani.

3. Kínomban elővettem egy FujitsuSiemens 10 éves masinát (Windows 7 Home Premium operációs rendszerrel, USB 2.0 ás csatlakozóval) és láss csodát, minden további nélkül zavartalanul működik. (Csak a gép rettentő lassú!)

 

Én azonban azt szeretném, ha az asztali géppel tudnám rendeltetésszerűen használni (ennek van USB 3.0-ás csatlakozása), no meg az Asus-sal is ...

 

Köszönettel várnám valaki szíves segítségét, hogy mi a megoldás a problémámra.

 

Üdv: PistiApu

Link to comment
Share on other sites

Temporary

A lemezkezelőben látszik?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Csak tipp, de bármilyen más USB3-as eszköz működik az első gépen? Nem az a gond, hogy maga az USB3 nem működik?

Link to comment
Share on other sites

PistiApu

T. Temporary!

 

Köszönöm a hozzászólást.

 

Én nem látom sehol. Amennyiben a lemezkezelő alatt az "Eszközkezelő"-t érted, ott látszik az egyébnél és sárga felkiáltójel van mellette. Hiába próbálom a frissítés opciót, nem talál drivert. De ugyanazo(k)on az USB 3.0-ás csatlakozáso(ko)n másik külső HDD hibátlanul működik.

 

Üdv: PistiApu

Link to comment
Share on other sites

PistiApu

T. Spányik Balázs!

 

Köszönöm Neked is a hozzászólást.

 

A birtokomban lévő minden külső HDD kifogástalanul működik mindegyik USB 3.0-án. Van ennek a HDD-nek egy nagybácsija, egy WD Elements 1023 USB 2.0, még az is teljesen jól működik.

Meg vagyok lőve!

 

Üdv: PistiApu

Link to comment
Share on other sites

PistiApu

Tisztelt Temporary, tisztelt Spányik Balázs!

 

Készítettem két képernyőfotót, de sajnos nem biztos, hogy fel tudom feltölteni.

 

javascript:HighlightAll("frmUpload.forum5")

javascript:HighlightAll("frmUpload.forum5")

 

Üdv: PistiApu

 

Kérdezném, hogy hogyan kell a képfeltöltés.hu-ról feltölteni képet?

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Az illesztőprogrammal nem lehetne gondja, mert plug & play, azaz csak csatlakoztatod, és működnie kell (a rendszerben megvan minden szükséges driver). Itt valami a rendszerrel nem stimmel. Próbáld meg törölni a drivert, esetleg újratelepíteni az USB3-as drivert (az alaplapgyártó weboldalán megtalálod). Amúgy csak az USB3-as portba bedugva nem működik, vagy az alaplapod semelyik USB-portján csatlakoztatva sem?

Link to comment
Share on other sites

PistiApu

Tisztelt Fujitsu!

 

Köszönöm a reagálást.

Sajnos semelyik USB-porton sem megy.

 

Üdv: PistiApu

Link to comment
Share on other sites

PistiApu

Tisztelt Fujitsu!

 

A külső HDD drivere eltávolítva, ez nem volt gond.

A Gigabyte honlapjáról letöltöttem az USB3-as drivert az alaplaphoz, ki is csomagoltam. A kérdésem az, hogy melyik exe, vagy msi, vagy más fájlt indítsam el a telepítéshez. Magamtól nem nagyon merek kísérletezni, mert nem értek az ilyen dolgokhoz.

 

http://kepfeltoltes.hu/view/160110/USB3_Driver_foto_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Köszönettel: PistiApu

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

A Setup.exe-t. Mindig, vagy általában. Vagy Autorun.exe, ha van. Most az nincs. ;)

Link to comment
Share on other sites

PistiApu

Tisztelt SkyBird!

 

Köszönöm szépen. :)

 

Üdv: PistiApu

Link to comment
Share on other sites

PistiApu

Tisztelt Fórumozók, kedves Urak!

 

Minden tanácsot, amit kaptam végigvittem, sajnos az eredmény egy nagy NULLA! Lásd az első két linknél.

 

Honnan tudok egy normális drivert letölteni és telepíteni az eszközhöz?

Próbáltam rákeresni, hogy WD Elements 1078 USB Device driver, a második két linknél vannak a képernyőfotók. Az a bajom, hogy ilyen eszközt a hivatalos WD oldalon nem találok, a utility pedig (az én olvasatom szerint) erre nem jó.

 

Segítséget kérnék.

 

http://kepfeltoltes.hu/view/160111/Foto_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/160111/Foto_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/160111/Foto_3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/160111/Foto_4_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Üdv: PistiApu

Link to comment
Share on other sites

PistiApu

Tisztelt [OP]Destroy-man!

 

Köszönöm, megpróbálom, de csak holnap, mert ehhez a géphez kíván letelepedni a ház asszonya. (Én kis papucska vagyok.)

 

Üdv: PistiApu

Link to comment
Share on other sites

PistiApu

Tisztelt Fórumozók!

Tisztelt [OP]Destroy-man!

 

Köszönöm a szíves segítséget. Siker!

Ezennel a témát a részemről bezárom.

 

Minden jót kívánok, még egyszer köszönet és üdv mindenkinek: PistiApu

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...