Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vélemények a PC World friss lapszámáról


hmolnarj

Recommended Posts

tobvi

Tisztelt szerkesztőség!

Többször próbáltam a megadott kóddal az aktiválást, de sajnos minden alkalommal "ÉRVÉNYTELEN AKTIVÁCIÓS KÓD! üzenetet kapok.

Link to comment
Share on other sites

hmolnarj

Kedves tobvi!

 

Gyakori probléma az '1' és az "i" karakter felcserélése, amelyek hiába talpasok, sokan felcserélik azokat. Meg tudod nézni, hogy esetedben is ez jelenti a problémát? (Az esetek 80 százalékában ez okozza a problémát). Ha nem, akkor küld el kérlek a problémás kódodat a plus@pcworld.hu címre.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ezektől őszülök én is, ha kuponkódban kimennek:

 

1 (egy) l (el) I (nagy i)

 

0 (nulla) O (ooo)

 

B (bé) 8 (nyolc)

 

10 emberből 8 nem tudja jól beírni, és meg sem fordul a fejében, hogy rosszul írja be, sőt, sokan azonnal agresszíven támadnak, mert nem fogadta el a rendszer. Volt olyan esetünk, hogy a kuponkódnak egyszerűen a dátumot adtam, amikor létrehoztam a kupont, pl. 20150923, és visszaküldte az ember, hogy a 2015O923-at nem fogadja el a rendszer. Előtte beírta a 2015-öt nullával, a 9 elé viszont már O-t írt, és egy pillanatig nem gondolkodott el, nem generált nála megszakítást a dolog...

 

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Mondjuk ebből a nagy i vs. l kérdésköre a legviccesebb; itthon a router jelszavába okos módon tettem anno egy ilyet, és a jelszófájl betűtípusában is nagyon kicsi a különbség a két karakter között. Aztán 10-ből 9-szer nem sikerült elsőre csatlakozni egy-egy új eszközzel, és nem értettem az okát, miért csak harmadjára sikerül mindig beírnom a jó jelszót. :D Aztán rájöttem, hogy néha nagy i-nek nézem az l-t, és akkor nem sikerül, néha meg fordítva, és akkor igen. Ilyenkor meg már, sok év elteltével, amikor vagy egy tucat eszközön be van táplálva, a franc sem fogja átírni, úgyhogy ez van. Persze most már tudom, hogy erre figyelni kell.

 

Anno, mikor néha kaptam olyan CD-t, ami mellé a termékkulcsot valaki kézzel írta fel egy papíruszra, gyakran volt olyan, hogy nem akart menni az aktiválás. :D Mert hát a jóemberek egy-két karaktert eléggé többértelműen írtak le, és kellett pöcsölnöm rajta, hogy vajon mit értek félre. Aztán olyan is volt, amikor semmit, egyszerűen szar volt a kód. :D

Link to comment
Share on other sites

tobvi

Köszönöm a hozzászólásokat ...! Mivel 2db 1 v I volt a kódban, szisztematikus próbálkozással negyedikre siker ... Csak attól tartottam le ne zároljon ...

Köszönöm ... :)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Ezt a hármaspontozást hol a pélóban tanuljátok? Azt tudod, hogy a köszöneted így teljesen más értelmet kap? A hármaspont itt az irónia jele. :D

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ezt a hármaspontozást sehol nem tanulják, mert a magyar nyelvben az írásjelek előtt nincs (szó)köz, UTÁNA van. Meg olyan sincs, hogy hármaspont-felkiáltójel. Ez annak a lónak a másik oldala, aminek az egyik az, aki egyáltalán nem használ közöket az írásjelek után és az jobban is zavar. Na, mindegy. De mitől volna ez így irónia? :D

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Olyan van, hogy felkiáltójel után hármaspont: "Köszönöm a hozzászólásokat!..." Ez így azt jelenti, hogy basztatok nekem segíteni, eredjetek a picsába. :lol: Meg hát a "Köszönöm..."-nek is kb. ilyen az olvasata. :D

 

A három pont rendszerint a gondolat befejezetlenségét, a szövegrész lezáratlanságát jelenti. Akkor használjuk, ha a mondatban elkezdett gondolatot nem fejeztük be; még tartozna hozzá valami, amit nem írtunk le. Így lehet az irónia, a gúny jele is: "De okos vagy te..." (Mert itt kihagyjuk pl. azt, hogy "mint a tavalyi kos!")

 

Nem egészen értem, hogy lett ebből ekkora divat, hogy a szimpla kijelentő mondatok nagy részét is így próbálják lezárni sokan. Persze azt már megszoktam, hogy nem sikerül, mert háromig általában nem megy a számolás: vagy kettő, vagy négy, esetleg huszonnyolc pontot írnak egymás mellé; a hármat nemigen sikerül eltalálni. Ez a fenti példában speciel pont sikerült; már csak a szóközökkel és az indokolatlansággal van probléma. :D

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Itt is: Kellemes Ünnepeket!

Link to comment
Share on other sites

1933

Kedves mindenki! (Még a mérgesek is!!!)

 

(U.i.: ezek nem pontok, hanem felkiáltójelek, mert egyszer szó érte a ház elejét, ugyanis valamit nyomatékosítani akartam és akkor kioktattak,

hogy az a moderátornak fenntartott privilégium!).

 

Szóval, mindenkinek remélem kellemesen telt el a karácsony és ezek után szintén mindenkinek Boldog Újévet és új évet kívánok 2016-ban.

Nem mellékelem a terjengős fokozó jelzőket az újévi kívánsághoz, mert az erősen megkérdőjelezi a kívánság őszinteségét, illetve csak

arra jó, hogy látszólag fokozza az alázatosság jelzését a kívánság címzettjével szemben. Szóval csak úgy egyszerűen: legyen boldog az új év!

 

Sajnos az ilyen jókívánságok a kelleténél többször jól jönnének, még a nálam fiatalabbaknál is, mivel jó néhány fiatalabb ismerősöm panaszkodott

olyan egészségügyi kellemetlenségekre, amik az én koromban természetesnek minősülnek, s az sem ritka, hogy ezek közül már csak kevesen

vesznek részt az újévi kívánságok címzettjei, vagy küldői körében! Sajnos jó néhány (40-es és 60-as évjáratú) fiatal barátomtól kellett búcsúznom az elmúlt

években és még idén is az év elei időszakban. Nekik bizony jól jött volna egy beteljesült jókívánság.

 

Bizakodjunk! Remélem még igen sokáig találkozunk és cserélünk eszmét, meg véleményeket!

 

Szeretném egyben megköszönni a szerkesztő gárdának egész évi munkáját és sok sikert a lapnak az új évben!

 

Jó Szilveszterezést is!

Link to comment
Share on other sites

jimmy81

Sziasztok,

 

Próbáltam aktiválni a Filmbox csomagot, de amikor rábökök a böngészőben, az alábbi hibaüzenetet kapom:

 

404.Ez a plus melléklet még nincs nálad aktiválva!

 

Hogyan találom meg a promóciós kódot?

 

Előre is köszi a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Ezzel én is így jártam, de még nem foglalkoztam vele. A válasz engem is érdekel. :)

Link to comment
Share on other sites

hmolnarj

Sziasztok, kérlek titeket, hogy írjatok ezzel kapcsolatban egy mailt a plus@pcworld.hu címre. Valószínűleg nem aktiváltátok az adott lapszám Plus részét, emiatt lehet probléma.

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

:bizonytalan:

 

Inkább privátot írok Neked, ha nem baj.

 

Szerk:

 

Ha a "Teljes verziók" menüre kattintunk, megkapjuk a kódot. :D

Link to comment
Share on other sites

hmolnarj

pcw_dvd_201601_n.jpg

---

Boldog új évet mindenkinek! Kezdjük az új esztendőt egy friss PC World magazinnal :) A legújabb lapszámban összegyűjtöttük a legújabb fenyegetéseket, azokat a támadásokat, amelyek ellen mindenképpen védekeznünk kell, ha biztonságban akarjuk tudni adatainkat és pénzünket. Ezen felül megkerestük a 10 legjobb vírusvédelmet, az elmúlt év legjobb termékeit, a legjobb mechanikus billentyűzeteket, olcsó telefonokat...lesz mit olvasni, az biztos. A részletes tartalmat itt találjátok: pcworld.hu/tartalom

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Ma meg is jött a magazin a postaládába.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ernie01

Nekem sajnos máig nem érkezett meg az új lapszám (a januári). Klima Ernő vagyok és 2015. 12. 09 - én fizettem elő az újságra. A számla: törölve

 

 

A probléma megoldódott. Az újság megérkezett 16-án.

Üdvözlettel: Klima Ernő

Edited by Godzillamessage
Személyes adatok védelme
Link to comment
Share on other sites

payskin

Nagyon hosszú idő után kezembe került egy PC World! Ó, boldogság!

 

2015 Legjobbjai témakörben lennének olyan észrevételeim, hogy például

  • hogyan kell érteni azt a Win10 méltatásánál, hogy megérkeztek az univerzális applikációk? :huh:
  • hogyan sikerült az Ubernek megnyernie a Webalkalmazás kategóriát, amikor az Uber egy klasszikus mobilalkalmazás?! A weboldalán csak a régi utazásokat lehet visszanézni. :hmm:

A szerkesztőség évértékelőjét olvasva néha úgy éreztem, hogy egy párhuzamos univerzumban élek, és a "Mit vársz 2016-tól?" kérdésre adott válaszokra is kíváncsi lettem volna. ;)

 

Zimi viszont nagyon érdekeset írt az újra felfedezett, közösségi finanszírozással felújított, régi játékokról. Szerintem is generációs probléma állhat a háttérben. Miközben több játékot adnak el, mint valaha, az X+1. lehúzott bőr forgatókönyv alapján készülő "szuperprodukciók" nekünk, 40-eseknek egyre kevesebb játékélményt nyújtanak, szemben a régi klasszikusokkal, amikre ma is szívesen emlékszünk vissza. 2015-ben egyetlen AAA besorolású játékot nem vettem meg -- és nem jut eszembe egy sem, amit 2014-ben vettem volna (talán az XCOM-ot a 2014 tavaszi Steam-leárazáson), ellenben évek óta nagy érdeklődéssel figyelem az indie-fejlesztéseket, szénné Minecraftoztam magam, és alig várom, hogy a Double Fine elkészüljön a Day of the Tentacle felújított változatával.

 

Marci gépfelújítós cikke nagyon tetszett, bólogattam a tanácsoknál, csak SSD-Raidnél néztem nagyot, de végül is logikus. :)

 

A Windows Phone-os cikket csak átfutottam, de a végkövetkeztetés ambivalens érzéseket keltett. Nem mintha valaha is Lumiát akarnék venni, sőt, minél előbb látja be a Microsoft, hogy ezen a piacon már nem rúg labdába, annál nagyobb az esély, hogy egyszer még látunk egy univerzális izéktől megszabadított, normális Windowst... De azért ez, hogy ennyire nem vágják még mindig a dolgot... :nem:

 

A három védelmi programokra specializálódott tesztlabor tavalyi méréseinek összehasonlítása és összegzése is jó ötlet volt. Nem volt meglepetés a végeredmény, de az nagyon korrekt, hogy felhívtátok a figyelmet a csak az egyiknél vagy másiknál szereplő termékekre, és arra a lehetőségre, hogy a cégek esetleg "bevásárolhatják" magukat az eredménylistákra. Időközben kijött az Av-C évértékelő beszámolója nagyjából ugyanazzal az eredménnyel, ami a cikkből is lejön, illetve olyan fetrengős poénokkal, mint a Microsoft győzelme az éves összesített Téves Riasztás tesztben (0 db!). :D

 

Igazi csemege volt a Windows-összehasonlító teszt! Zseniális ötlet az Eszközkezelők telepítés utáni állapotának egymás mellé tétele. :igen: Bár Marci említette az eredmények elemzésénél, hogy a 8.1-ben és a 10-ben több háttérszolgáltatás fut, érdemes lehet tudni, hogy a Win7-ben a tűzfal mellett csak egy bénácska Defender van, míg a 8.1-ben és a 10-ben be van építve a teljes MS Security Essentials is, ami -- bár nem egy kimagasló teljesítményű védelem --, mégsem ugyanaz a súlycsoport. Hogy mennyire nem az, jól szemlélteti az Av-C októberi teljesítménytesztjének grafikonja:

 

sscDnNO.png

 

A szaggatott vonal jelzi a Windows 10-ben levő Defender referenciaterhelését, az egyes védelmi programok oszlopa pedig az arányosan kisebb vagy nagyobb rendszerterhelést mutatják. Szóval, a Win10-nek nincs miért szégyenkeznie, de egy jól megválasztott védelemmel még akár jobb teljesítményre is képes lehet!

 

Az új PC-k konfigurálásáról szóló cikkben vannak mondatok, amiket legszívesebben kivastagítottam és/vagy aláhúztam volna! Remélem, az olvasók megszívlelik a tanácsokat. Voltak viszont dolgok, amikkel nem feltétlenül értettem egyet (például a lapozófájl piszkálása), de mindent összevetve ez is egy nagyon jó, érdekes, hasznos cikk volt.

 

Amivel abszolút nem értettem egyet, az a Piactér gépajánlója (nálam jézus-isten kategória, de nem vagyunk egyformák). Meg az mATX-nél megemlített két M.2 foglalathoz szükséges ATX. Szerintem tipikus példája annak, hogy igaz, de fölösleges szőrszálhasogatás. Valószínűleg egy kezem elég volna, ha meg akarnám számolni, hányan vesznek majd csak emiatt ATX-es lapot, viszont könnyen félreérthető, és az maradhat az emberben, hogy az M.2-höz ATX kell (én is felkaptam a fejem rajta, hogy ez hülyeség, és csak második olvasásra vettem észére a "két" szót előtte).

 

Mindent összevetve, nagyon derék, jó érzés volt átböngészni, és örömmel láttam, hogy így, 10 évvel "utánunk"... na, ebből sehogy nem sikerült úgy kijönni, hogy ne valami iszonyú nagy blődség kerekedjen, ezért inkább hagyjuk. :D

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Hogy került a kezedbe? Megvetted? Előfizettél? Elloptad? Vagy mi? :D

 

 

 

(A "kölcsönkaptad"-ot hagyjuk, az olyan lehangoló.. :weep: )

 

:P

 

 

 

 

szerk: amúgy pont ilyen kritikákat kellene megfogalmaznunk amúgy. Sajna nekem nincs hozzá tehetségem. :fogatlan:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Partnernél voltam vendégségben, és a tárgyalóban, egy sarokasztalon, több újság között találtam. Amíg vártunk a harmadik félre, volt időm gyorsan átlapozni, aztán, mivel hamarosan újra találkozunk velük, bátorkodtam kölcsönkérni, és odaadták.

 

Úgy 3 órán keresztül írtam, egyébként, a hozzászólást. Ahogy olvastam, úgy írtam bele az újabb és újabb dolgokat. Aztán később sokat húztam belőle, mert túl kötekedő volt, és nem akartam, hogy az legyen (a 2015 legjobbjai között voltak rettentő gáz dolgok, de hagyjuk).

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Attól, hogy gáznak tartod, még leírhatod a véleményedet még Te is. Neked legalább van véleményed és ki is tudod magad fejezni, kíváncsi vagyok rá. 8) Hajrá! :D

Link to comment
Share on other sites

payskin

Igen, de ha piszkálódásnak veszik és/vagy megsértődnek rajta, akkor egy mozdulattal kitörlik, én meg feleslegesen írtam be. Nem ér ennyit az egész. Először is várjuk meg, hogy a fentiek kiváltanak-e bármilyen "megszakítást", aztán ennek függvényében kommunikálom legközelebb a véleményem.

Link to comment
Share on other sites

hmolnarj

Nem vesszük piszkálódásnak, örülünk neki. Egyébként ha jól emlékszem, 3-4 évvel ezelőtt már volt egy vitánk - amibe még Horváth Balázs és Giraffe is benne volt -, pont a nyertesekkel és a válogatással kapcsolatban az év legjobb termékeinél. Szubjektív kategória ez, mindig vitatható lesz

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
hmolnarj

pcw_dvd_201602_n.jpg

---

Februárt a takarékosságnak szenteltük. Friss magazinunkban többek között megmutatjuk, hogyan spórolhattok a telefonszámlán és a kábeltévé kiadásokon, melyek a legtakarékosabb nyomtatók, a legjobb irodai noteszgépek, Intel processzorok. A részletes tartalmat itt találjátok: pcworld.hu/tartalom Továbbra is várunk minden észrevételt, ötletet és cikkjavaslatot.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Bizony, már itt a tavasz hamarosan. Ma meg is jött a magazin.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...