Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Lassú videólejátszás


secon

Recommended Posts

secon

Kedves Mindenki!

 

A következő a konfigurációm van:

ASUS P9X79 alaplap (2011 tokozás)

Intel i7-3820 processzor

16GB (4x4GB) Corsair Vengeance (Blue Kit) 1600MHz memória

Nvidia PNY Quadro 600 1GB vga

OCZ VERTEX 3 120GB SSD

WD Green 1TB, 64MB

Thermaltake Smart 630W táp

 

A probléma:

Nemrégiben vásároltam meglévő Dell U2312HM monitorom mellé egy ugyan olyan tipusút. Eddig semmi hibajelenség nem volt, de most, az új monitoron az online videók lejátszása (teljes képernyőn) lassúúú... először azt gondoltam, hogy biztos a vga az elsődleges monitorra összpontosítja az erőforrások zömét, de nem így van, ugyanis megcseréltem és u. ilyen lassú. Az újabb monitor elvileg hibátlan, nem vettem észre más hibajelenséget, így nem gondolnám, hogy abban keresendő a hiba. Gondoltam még a DVI kábelre, mert észrevehetően "vékonyabb" keresztmetszetű az új monitoré, mint a régié.

Mindkét monitor egyébként 60Hz-en 1920x1080 felbontáson fut.

 

Valójában nem értem a hibajelenség okát és nem gondolnám, hogy a monitor vagy a hardver más eszközei gyengék lennének egy online videó megnézéséhez! A monitor drivere is fel van telepítve (sőt a kalibrált fájlt is betöltöttem). A videókártya drivere a legfrissebb!

 

Kérlek benneteket, hogy ha tudjátok vagy sejtitek a hibajelenség okát, írjátok meg, mert baromi idegesítő.... :(

 

 

Üdv.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A monitor nem befolyásolja a film sebességét. A géped finoman is fogalmazva elég erős, így azzal se lehet gond, vagyis marad a szoftveres hiba, illetve említetted, hogy ez online filmlejátszáskor fordul elő. Ott bele szól az is, hogy milyen interneted van, milyen minőségben van fent a film, illetve, hogy a kiszolgáló server egyáltalán ki tud-e rendesen szolgálni.

 

Ha leírod a film pontos környezetét, milyen programmal, programokkal próbálod lejátszani, akkor többet tudok mondani róla.

Link to comment
Share on other sites

secon

Leginkább az online filmeket szoktam böngészni, pl. vidto.me videóportálról. Közben egyébként a kábeleket is megcseréltem és a hiba ugyan úgy fenn áll. Ha a régi monitort kihúzom, akkor pedig tökéletesen működik. :/

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man
Ha a régi monitort kihúzom, akkor pedig tökéletesen működik. :/

Akkor valószínűleg ez lesz a gond. A gépben egy tervezésre szánt VGA van, ami valószínűleg szinkronba szeretné hozni a két monitort, de mivel azok nem egyformák, és feltehetőleg a műszaki paraméterei sem egyeznek meg, így a kártya késlelteti az egyik jelet.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

... monitorom mellé egy ugyan olyan tipusút. ...

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Hopsz, azon átsiklottam. :) Viszont ez szinkronizálási hiba lesz. Akkor viszont lehet át kéne nézni a driver beállításait.

Link to comment
Share on other sites

secon

Köszönöm a tippet és a segítséget, erre nem gondoltam. Kipróbálom :)

Üdv.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...