Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows 10 - az "utolsó" Windows


payskin

Recommended Posts

robirobot9

Akkor senki nem tudja nekem megmondani, hogy hogyan tudnám klónozni a windows 10 pro operációs rendszeremet? Találtam már néhány klónozó programot, de mindegyik az adatokat is átviszi. Szóval olyan kellene amin ki tudom választani, hogy az adatokat is átvigye, vagy olyan is jó ami egyáltalán nem viszi át az adatokat csak az op. rendszert. Fontos lenne még, hogy ki tudjam választani, hogy hova tegye a klónozott operációs rendszert. Jelen esetben pendrive -re, mivel a windows 10 -em nem érzékeli a dvd lemezeket.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Látszik, a számítástechnika még egy kicsit távol áll tőled (bocs). De ez így nem lehetséges. Vagy mindent viszel, vagy újratelepítést csinálsz. Ráadásul ha más gépre akarod vinni, akkor megint gondok lehetnek. Bár a Vista óta kibírja az OS a lap cserét is, de azért nem szereti. ;) Ha meg az a cél, hogy telepítés után legyenek meg bizonyos beállítások, akkor egyedi telepítő készletet kell készíteni. Win 10-hez nem tudom, hogy megjelent-e már a hozzávaló szoftver, de a kérdésből ítélve, nem biztos, hogy boldogulnál vele. Ugyan van hozzá egy elég puritán grafikus felület, de erősen ajánlott, hogy konzolosan készítsd el a lemez képet.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Nem biztos, hogy jól értem, de a Windows biztonsági mentése pont erre van, nem? Már ha most "klónozás" alatt a lemezkép mentését értjük. Kiválasztod, mit akarsz menteni, létrehozod a lemezképet a pendrive-on, oszt' viszlát. Ha vagy olyan ügyes, hogy a C-re csak a rendszert teszed, akkor mehet egy komplett partíciómentés csak a C-ről.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Az nem teljesen világos nekem sem, hogy mi lenne a pontos valódi célja, és azt miért ezen a módon akarja megvalósítani.

Link to comment
Share on other sites

Egonkiss

A szürke csempéket át lehet valahogy szinezni?

Link to comment
Share on other sites

BlueGold

Ezt a kodot ki kell másolni egy cmd-be. Rendszergazdaként futtatni, utána le van a gond a "haza jelentésekről"

 

Echo jelentesek off

sc stop DPS

sc config DPS start= disabled

sc stop WdiServiceHost

sc config WdiServiceHost start= disabled

sc stop WdiSystemHost

sc config WdiSystemHost start= disabled

sc stop DiagTrack

sc config DiagTrack start= disabled

sc stop dmwappushservice

sc config dmwappushservice start= disabled

Pause

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

@Luke2135: Köszi, az otthoni gépen megnézem. Őszintén nem tudtam, hogy az SSD-t nem kell "mentesíteni".

Link to comment
Share on other sites

Egonkiss

Mióta a Windows10 fut a gépemen, a Skype állandóan lefagy. Más felhasználó is tapasztalta ezt a jelenséget?

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

@Lalolib: Nemhogy nem kell, hanem egyenesen tilos. De szerintem már a Windows 7 sem akarta defragmentálni az SSD-ket.

Link to comment
Share on other sites

TothTibor

A Windows 7-nél még ellenőrizni "illet", de a Windows 8-tól kezdve már SSD-nél alapból tiltva volt. Erről az IPON-n volt egy nagyon jó cikk, amit az SSD fórumba be is linkeltem azt hiszem. https://ipon.hu/elem...ows_8_hoz/1566/

Link to comment
Share on other sites

togaba

Sziasztok!

 

Meg tudná írni valaki, hogy mi történik a 10-es installja során a Windows Live Mail-lel, (most 7-esem van)? Sehol nem találtam erre választ. Elég komoly méretű és több fiókot magába foglaló levelezésem van a gépen.

 

Köszi.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Készíts róla biztonsági mentést, és akkor nem lesz gond vele. De egyébként frissítéskor minden további nélkül át kell vinnie a leveleket a programmal együtt.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

@togaba

Megmarad beállításokkal együtt. Most néztem meg mert egy ideje már az outlook-ot használom... :D

 

Újabb gyöngyszem a microsoft-tól :lol: (Szolgáltatási szerződés 7b pontjából):

"Szolgáltatásokat, ideértve azokat is, amelyek megakadályozzák a Szolgáltatások elérését, hamisított játékok játszását és nem hitelesített hardverperifériák használatát."

Link to comment
Share on other sites

Luke2135

 

Újabb gyöngyszem a microsoft-tól :lol: (Szolgáltatási szerződés 7b pontjából):

"Szolgáltatásokat, ideértve azokat is, amelyek megakadályozzák a Szolgáltatások elérését, hamisított játékok játszását és nem hitelesített hardverperifériák használatát."

 

Mi is van azokkal a szolgáltatásokkal? :) Mintha kimaradt volna valami az idézetből.

 

Egyébként 0:29:38-kor felébredt a gép alvó üzemmódból. Csak úgy, magától. Némi nyomozással kiderítettem, hogy egy bizonyos User_Feed_Synchronization volt a ludas. Még jó, hogy nincs neki beállítva, hogy alvó üzemmódból ébresszen, és egyébként is csak 6:59-kor kellett volna futnia. Valami RSS ellenőrzéshez tartozik, amit ki is kapcsoltam az internetbeállítások - tartalom - hírcsatornák és webszeletek - beállítások lapon. Meg a feladatütemezőben is. :)

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Csak a lényeget ragadtam ki belőle, ezért is írtam oda honnét van de akkor ide másolom az egészet:

b. Automatikusan ellenőrizhetjük az Ön szoftverének verzióját, amire a Szolgáltatások nyújtása és a szoftverfrissítések letöltése és a konfigurációs módosítások végrehajtása érdekében van szükség – ezért nem számítunk fel díjat – azért hogy frissíthessük, bővíthessük és továbbfejleszthessük a Szolgáltatásokat, ideértve azokat is, amelyek megakadályozzák a Szolgáltatások elérését, hamisított játékok játszását és nem hitelesített hardverperifériák használatát. Előfordulhat, hogy Önnek frissítenie kell a szoftvert, hogy továbbra is használhassa a Szolgáltatásokat. Az ilyen frissítésekre a jelen Feltételek vonatkoznak, kivéve ha a frissítésekhez további vagy más feltételek tartoznak, amely esetben ezek az egyéb feltételek alkalmazandók. Amennyiben Ön nem fogadja el a frissítésekre alkalmazandó további vagy más feltételeket, Ön nem kaphatja meg és nem használhatja a frissítéseket. A Microsoft nem köteles frissítéseket elérhetővé tenni, és nem garantálja, hogy terméktámogatást fog nyújtani ahhoz a rendszerverzióhoz, amelyhez Ön a szoftvert licencbe vette.

 

Már csak az a kérdés hogy milyen "szolgáltatások" elérését akarják megakadályozni... :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Apróságok, de egy átlag felhasználónak (mint én) bosszúság:

 

1. Képkezelőben van minden, csak a kép méretét nem lehet megváltoztatni.

2. Az OneNote program aláhúzza a helyesírási hibát (bár nem mindegyiket), de nem "ajánl" fel helyette semmit (vagy nem tudom előcsalogatni?). Pedig a gépemen ott csücsül az Office 2007, onnan éppenséggel át tudná venni. A vicc az, hogy ha a böngészős outlook-ból indítom el, akkor van javaslat.

3. Ami a legnagyobb butaság: A beépített Naptár program az első indításkor átveszi az outlook naptár bejegyzéseit, de utána visszafele már nem szinkronizál. Ráadásul fontos lenne, mert a céges gépemen a 7-es Windows fut.

4. Az új emailekről csak a startmenüben "tájékoztat". Miért nincs buborék ablak mint a 8.1-ben?

5. A Műveletközpontnak mi lenne a feladata? Oké, hogy ott megjelennek az értesítések, de azokat is csak akkor veszem észre, ha kinyitom. Egyéb munka közben "láthatatlan" marad.

 

Lehet, hogy a fenti bosszúságok csak az én tudatlanságomból adódik? ;)

Link to comment
Share on other sites

payskin

@Lalolib: Nemhogy nem kell, hanem egyenesen tilos. De szerintem már a Windows 7 sem akarta defragmentálni az SSD-ket.

 

Tegnap délelőtt kaptam meg a SSD-t a Thinkpadembe, este néztem végig a "mit tiltsunk le a Windows 7-ben, ha SSD-t használunk" listákat, és bizony ott volt az ütemezett töredezettségmentesítő is. Lehet, hogy ha SSD-re telepíted, akkor talán nem rakja be a taskot, de így, hogy vinyóról váltottam SSD-re, ott volt.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Migrálni nem szoktam SSD-re, csak tisztán telepíteni, viszont a legutóbbi ilyen (bő egy hónapos) emlékem egy zsírúj gépnél az, hogy bár mint mindig minden Windowson a Vista óta, itt is az ütemezés letiltásával kezdtem, igazából az ütemezett futtatás ellenére sem futtatta volna az SSD-n a mentesítést. De nincs kizárva, hogy rosszul emlékszem. :D Biztos, ami sicher alapon mindig kikapcsolom a teljes ütemezést, Windows 10 alatt is, hagyományos winyón is. (Majd én tudom, mikor akarok defragolni, nekem nehogy itt épp munka közben kezdjen rá magától.)

 

A beépített Naptár program az első indításkor átveszi az outlook naptár bejegyzéseit, de utána visszafele már nem szinkronizál.

 

Ez a Google Calendarnál is így van? Próbálta valaki?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Pont ezt akartam írni, hogy azt nem néztem, mire van ütemezve, csak az, hogy volt, és kitöröltem.

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Néhány napos használat után a megújított Start menü hasznát sem látom, főleg az élő csempéknek, melyeket csak akkor kerülnek a szemem elé, ha kinyitom a Start menüt. Ezt olyan önigazolás, a Microsoft így akarta "megmenteni" a csempéit. Mert legalább egy billentyűzet kombinációval tudnám ki-be kapcsolni a teljes képernyős Start menüt. Az sem lett volna rossz megoldás, ha elindítok egy programot és az nem teljes képernyőn jelenik meg, akkor a startmenü automatikusan "eltűnik", majd a program bezáráskor visszatér. Mert alapjában véve hasznos lehet néhány élő csempe, de csak akkor ha azok a szem előtt vannak és nem a háttérben. Tudom, hogy a csempéket ki lehet biggyeszteni az asztalra, de azt meg öszvérmegoldásnak látom, hiszen akkor minek az új start menü?

A Win10 az alapok szintjén nagyon jónak látszik, hiszen gyors és remélhetően folyamatosan fejlődni is fog, de az látszik, hogy felhasználás terén innentől az "Áruháztól" várhatjuk a javulást, mert a beépített programok melyeket naponta használnánk elég kezdetlegesek (képkezelő, filmnéző, naptár, posta).

Link to comment
Share on other sites

TothTibor

@pcmester Sajnos nem! Csak Windwos 7; 8; 8.1-ről ingyenes a frissítés.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Azért egy XP-s gépre Win10-et telepíteni nagy bátorság. ;) Valószínűleg nem véletlenül XP van azon a gépen, mert a 7 vagy a 8 nem fut el rendesen. A 10-nek se kisebb az étvágya, mint az említett kettő rendszernek. A Vista (is) még anno olcsón, kevesebb mint 10e forintért frissíthető volt Win 8-ra. Ha időben kapcsolt az ember, akkor szépen megúszta ennyivel a Windows beszerzését.

Link to comment
Share on other sites

fery69

Beszerezhetem a Windows 10-et olyan eszközhöz is, amelyen Windows XP vagy Windows Vista fut?

 

A Windows 10-et megvásárolhatja a Microsoft Áruházban, vagy valamely kiskereskedőnél, és telepítheti azt a meglévő eszközére, amelyen a Windows XP vagy a Windows Vista fut – amennyiben az eszköz megfelel a Windows 10 minimális műszaki követelményeinek. Minden meglévő fájlról biztonsági mentést kell készítenie a Windows 10 telepítése előtt. A telepítés tiszta telepítés lesz.

Ugyanakkor javasoljuk, hogy ismerje meg a Windows 10 élményét újabb eszközön is. Biztosak vagyunk benne, hogy elégedettebb lesz a napjainkban elérhető, megfizethető árú számítógépekkel. Jelentős fejlődés ment végbe a számítógépek téren, mióta a Windows XP, illetve a Windows Vista 2001-ben és 2006-ban megjelent.

 

Forrás: Windows 10 Gyakori kérdések – Microsoft

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Épp erről beszéltem. Pont ezért nem adják ingyen, mert nagy valószínűséggel szarul fog működni rajta. Utána meg lehet utálni az MS-t, hogy ilyen sz@rt hogy lehet kiadni. Pedig nem az OS-el van a gond, hanem a géppel. Tiszta Win Vista szindróma lenne, mint amikor a P3-as gépekre 256MB rammal telepítettek Vistát, és csodálkoztam, hogy lassú a gép.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...