Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vélemények a 2015. júniusi számról


hmolnarj

Recommended Posts

hmolnarj

pcw_dvd_201506_n.jpg

 

Éledezőben a PC-s piac, azon belül is a játékra kihegyezett konfigurációk világa. Építettünk háromféle gépet, kerestünk kész alternatívákat, és azt is megnéztük, milyen előnyei vannak egy vérbeli játék-PC-nek. Emelett leteszteltük a legújabb generációs, PCIe-csatlakozós SSD-ket, az Intel Galileo Gen 2 és Raspberry Pi 2 barkácsgépeket, navigációs szoftvereket, sőt hazánkban elsőként egy 3D nyomtató összehasonlító teszttel is készültünk. A szoftverek szerelmesei pedig friss Windows 10 bemutatóval, rendszerklónozással, távvezérléssel és egy új Android Superguide magazinnal kényeztethetik magukat. A részletes tartalmat itt találjátok: pcworld.hu/tartalom

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nahát, pont konzolverő gamer PC-t akarok építeni! :igen: Melyikőtök járt gondolatolvasó-tanfolyamra? :D

Link to comment
Share on other sites

hmolnarj

Én vagyok a szellemi, Marci pedig a gyakorlati apja a cikknek :)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Kíváncsi leszek... ;)

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Örömmel jelentem, már új címre várom a kedves magazinom. Jó nagy postaládába.

 

Fujitsu: ha még emlékszel, sikerült elköltöztem!

 

Annyi dolgom volt, hogy februári számtól nem tudtam olvasni, de majd pótolom.

 

Hurrá!!!

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Gratulálok. :oké: Remélem, az új szomszédokat kevesebbszer kell majd pofán rúgnod. :)

Link to comment
Share on other sites

Nuker

A 47. oldalon olvasható "az Office mintájára előfizetéses lesz a Windows 10" témában hol találok bővebb információt?

Link to comment
Share on other sites

payskin
Link to comment
Share on other sites

Nuker

Ezt gondoltam én is, de a szerkesztőségben van legalább egy ember, aki nem ért egyet. Korábban online, most nyomtatásban. Szomorú, mert "ők" elvileg szaklap, nem a Blikk. Az olvasó elhiszi amit írnak és így alkot véleményt. Hogy mehetett ez a nyomdába?

Link to comment
Share on other sites

hmolnarj

Sziasztok,

 

felhívnám a figyelmet arra, hogy a lap május 24-én ment nyomdába, amikor még kevés konkrétumot lehetett tudni a rendszer üzleti modelljéről a SKU-k és az upgrade útvonalak kivételével. A cikkben a szerző feltételesen fogalmaz, mint eshetőségről - ami egyébként korábban háttérbeszélgetéseken témaként rendre elkőkerült. Azaz a hazai leányvállalat dolgozói utaltak arra, hogy lesz Windows, mint szolgáltatás, ami az üzleti szférában az Update-tel valamilyen szinten megvalósul majd. A Balázs által belinkelt oldal is ha jól látom két nappal ezelőtti, ekkor a magazin már kijött a nyomdából. Sajnos egy havi magazinnál előfordulnak ilyen esetek, amikor lapzárta után jön egy hír, és felülírja a dolgokat - természetesen amint lehetőségünk lesz, pontosítunk majd, és nem feltételesen fogunk fogalmazni, hanem immár tényként állíthatunk.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Tegyük hozzá, hogy az általam belinkelt lap sem számít hivatalos véleménynek, egy Community Moderator mond valamit az answers.micrsoft.com oldalon. Hivatalosan senki nem jelentett ki semmit, csak találgatások vannak január óta, amik leginkább az "egy évig ingyenesen lehet upgrade-elni, de mi lesz utána?" félreértésből adódtak, és próbálták különböző találgatásokkal megválaszolni a kérdést. Azt szomorúan olvasom, hogy ebbe a hazai MSHQ is beszállt, aminek valószínűleg az lehet az oka, hogy senkinek fingja sincs arról, mi a kézzel fogható, konkrét hosszútávú terv a Windowszal kapcsolatban. :)

Link to comment
Share on other sites

Nuker

Nem látom a feltételes módot, csak tényközlés. Meg a szerző szerint még sok a megválaszolatlan kérdés: mennyi lesz a havidíj, lesz-e dobozos, érkeznek-e kritikus biztonsági frissítések előfizetés nélkül, előfizetés szüneteltethető-e. Mindegy, majd javítjátok.

 

 

Balázs, igazad van, nem tudják. Talán június végére lesz minden kérdésere válaszuk.

Link to comment
Share on other sites

payskin
I heard Microsoft representatives mention they are moving to a servicing model for Windows 10, does that mean Windows 10 is going to require a subscription?

 

No, Windows 10 remains a perpetual license, which means, you can upgrade to Windows 10 and use it forever without it expiring or going into any reduced functional mode.

 

Ez is answers.microsof.com-ról van, viszont a nagy Windows 10 FAQ-ban, amibe most rakhatták bele kékkel kiemelve, és ez azért hivatalosabbnak tekinthető.

Link to comment
Share on other sites

hmolnarj

Igen, most már ez a hivatalos álláspont. Azaz az upgrade ingyenes lesz, és ingyen fognak majd hozzá érkezni a frissítések. A pénz pedig majd jön az üzleti felhasználóktól, az új belépőktől, az Áruház 20 százalékos jutalékából, ja és persze az Office, OneDrive előfizetésekből.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Sosem volt más a hivatalos álláspont, pontosabban ennek ellenkezőjét sosem állította senki, csak rengetegen félreértették a (szándékosan?) rosszul fogalmazott mondatokat.

 

De vajon az MSHU miért asszisztált akkor az előfizetős cikkhez? :hmm:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Nuker

Az MSHU még mindig ott tart, hogy a dobozos Windowsból az upgrade OEMet csinál. Nem foglalkozom ezzel ezután, hülye vagyok, hogy érdekel egyáltalán. Marad a 8.1 és mindenki mehet nyaralni.

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Nálam a 7.0 marad és mehet mindenki nyaralni. Megvárom, míg kiforrja magát a dolog: egy évem van váltani, nem? :kávézik:

Link to comment
Share on other sites

payskin

De. :igen:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Drága főszerkesztő úr, tisztelettel kérdezem, hogy hogyan definiálja a kisebb vagyon kifejezést?

 

Nem kell már kisebb vagyont kifizetnünk a 3D-nyomtatókért és kellékanyagaikért.

 

A tesztben szereplő termékek árai:

  • 834 900 Ft
  • 699 900 Ft
  • 370 000 Ft
  • 230 000 Ft

Értem én, hogy minden relatív, de azért mégis...

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man
Nem kell már kisebb vagyont kifizetnünk...

Kisebbet tényleg nem, inkább nagyobbat. ;) Csak olvass a sorok között. :D

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ó, erre a megfejtésre nem gondoltam! :hátpersze:

Link to comment
Share on other sites

hmolnarj

Nézd meg, hogy egy és két évvel ezelőtt hol voltak a nyomtatók árai, és hol vannak most. Csináld magad nyomtatót egyébként már 200 ezer forintért is vehetsz

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Nem vagyok gépész, de állítólag ez a technológia már nagyon régen ismert a gyártásban, és komoly dolgokra nem igazán használható. A rapid prototyping terén van létjogosultsága; de komplexebb gépelemek, műszaki cikkek előállítására, amiről sok ember fantáziál, egészen biztosan alkalmatlan.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Most nem tudom, hogy ide írjak-e okosságokat vagy a másik júniusi témába? :fütyül:

 

eVsBPkq.png

 

 

Na jó, kijavítom... (egyem az áldott jó lelkemet).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...