Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Madarat tolláról, felhasználót programjairól... ;-)


TheSaurida

Recommended Posts

TheSaurida
  • Firefox - Böngésző (másik böngészőt nem engedek a gépemre!).

 

Hogy sikerült eltávolítanod az Internet Explorert? ;)

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Hát, TheSaurida, sehogy, csak mélyen elástam a rendszerbe, és a Firefoxot tettem alapértelmezetté, de ha egy mód van, akkor nem használom.

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Nálam is a Firefox az alapértelmezett, de ha egy mód van, akkor az Operát használom helyette.

Link to comment
Share on other sites

payskin
és igen, látom a szerkesztőben a felsorolás gombot, tehát nem kellett volna megmutatni

 

:huh: Bocs, hogy segíteni próbáltam...

 

Izgatottan várom a lista többi részét, addig is óvatosan kérdezem, hogy az megvan-e, hogy a Windows a tálca jobb szélén magától mutatja az időt, és ha ráviszed az egeret, akkor a területi beállításoknak megfelelő formátumban mutatja a dátumot is. Arról nem is beszélve, hogy az emberi agy egész jó hatásfokkal képes követni az idő múlását, én, például, egyes napokon 90% pontossággal meg tudom mondani az aznapi dátumot, de ha elbizonytalanodnék, lenézek a képernyő jobb alsó sarkába. Na mindegy, nem vagyunk egyformák.

 

---

 

Kár, hogy már nem lehet a témáknak címet és alcímet adni, annyi ötletem lett volna... :lol:

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Nagyon élsz. ;)

Olyan segédprogram nincs, ami az egérmutató alakját változtatja? Tehát ha pl. szöveg fölé viszed, akkor kis függőleges vonal, ha az ablak szélére, akkor kétfejű nyíl, és így tovább? És ha már ablak: ablaklapozó segédprogramok is léteznek, 2, 3 és (talán) 4 dimenziós kivitelben is.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Órában és naptárban én a Windows 7 widgetjeit használom pluszban a Balázs által jelzett alap tálca megoldás mellett. Ezek a widgetek Windows 8/8.1-en is előcsalhatók. Ez van, szeretem foglalni a képernyő jobb tetejét egy analóg órával is. ;) XP-nél volt egy 3rd party program erre.

 

Hanem amit nem gondoltam volna, általában Firefoxot használok asztali gépen és nem nagyon csípem a Chrome-ot, de olyan történt, hogy van egy weboldal, ami nem jelenik meg rendesen se Firefoxban, se Internet Explorerben, azt monták Operában sem. Kizárólag Chrome alatt, és mivel fontos az oldal egyelőre és a többi böngészőben használhatatlan, kénytelen voltam feltolni egy Chrome-ot is a céges gépre.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

A DS clockról nekem a legendás DS analóg órája jutott eszembe (a váltó mögött, a sebességmérőtől jobbra: http://www.autowp.ru...21_pallas_5.jpg). :)

 

Ha a pontos időre vagyunk kíváncsiak, akkor nem árt tudni, hogy a számítógép RTC-je elég pontatlan is lehet (pár hét alatt akár 1-2 perc eltérést is össze tud hozni a valós időhöz képest), és alapértelmezés szerint a Windows ritkán frissíti (ráadásul egy távoli szerverről, ami hát így olyan, mint a kutya vacsorája). Ezen lehet segíteni, valahol egyszer le is írtam, hogy hogyan.

 

Egyébként a hendik is folyamatosan szinkronizálnak, szóval ha a pontos idő kell, inkább abban bízzatok, az nem hazudik (kivéve, ha lefagy). ;) Egyébként meg: http://www.timeandda...ungary/budapest

 

Ahogy nézem, pcmester mindkét segédprogramja kiváltható lenne teljesen ingyenes online szolgáltatásokkal.

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Ugyan, ilyen online izéket akárki tud használni. Az igazi szakember felkutatja és letölti a segédprogramokat (fel is töri, ha kell), hogy igazi, egyedi Windowsa lehessen.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Ilyen szakemberekre gondolsz? :)
Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Ez fájt. Tényleg.

Pedig azt hittem, magas a fájdalomküszöböm.

De amúgy nem feltétlenül ilyenekre gondoltam, hanem azokra, akik a saját gépüket rakják tele kis csodákkal, amiktől az csak jobb és gyorsabb lehet.

Ha meg mégis belassul, feltesznek három lassulásgátlót és két gyorsítót a négy vírusirtó mellé.

Link to comment
Share on other sites

scht

Hellóka Feri..., ez kegyetlen :fetreng:

Link to comment
Share on other sites

pcmester

A hangkártya problémák topikban kezdett dolgot fojtatnám itt: Itt a lista, amit megígértem:

  • Video to gif - Ezzel videót vagy annak részletét lehet animált gif képbe konvertálni (valamiért a programlistában csak annyi jelenik meg névnek, hogy 2.0).
  • 3D Windows XP Screen Saver - A Windows XP alapértelmezett képernyőkímélőjének a sokkal jobb változata.
  • 7-Zip 9.0 - Kicsomagoló és tömörítő progi. Szerintem már ismeritek.
  • a Musical Generator 2.0 - Képből generál zenét, de edig nem igazán sikerült használnom.
  • Adobe Flash Player
  • Adobe Reader 9.5.5 - Közismert pdf olvasó.
  • Adobe Shockwave Player 11.5 - Hasonló szerepű program, mint a Flash Player.
  • Adobe SVG Wiever 6.0 - :?: Passz. Erről semmit se tudok.
  • Anti-lost CD Ejector Lite - A billentyűzet vagy az egér segítségével nyithatjuk és csukhatjuk a CD meghajtót. A menüjéből kényszeríthető még az Autorun indítása is.
  • Asterix Demo - Egy játék demo változata...
  • Audacity 2.0.5 - Hangszerkesztő program.
  • BootSkin - Boot képernyő cserélő.
  • SEGA emulátor - Játékok futtatásához.
  • CamStudio 2.0 - Képernyővideózó progi (sajnos rendszerhangot nem rögzít a videóhoz).
  • Celestia 1.2.4 - Profi planetárium szoftver.
  • Chameleon Window Manager 2.2.0.407 verzió - Ablakkezelő. Többek között: képernyő bal vagy jobb oldalára igazítás, ablak-átlátszóság, ablak rögzítése a töbi fölé és kicsinyítés ikonként a Windows órájához.
  • Charlie the Duck - Régi klasszikus DOS-os játék. eJwVwlEKgCAMANAbOci_LjNEp67UyVz40-Gjx6tm8wTYe7sl2WgkcVE69KAsWEKnhR5iDdqY0CpheuLtCufXH_9rlneqTFFjGaF960kfNQ==.jpg
  • Chicken Shoot X-Mas Edition - Reptyúkokat kell lövöldözni, és ez a karácsonyi verzió.
  • Clock Screen Saver - Képernyőkímélő-óra.
  • CodeStuff Starter - :?:
  • Crazy Minesweeper 2.0 - Aknakereső játék.
  • Crazy Taxi - Őrületes tempóban kell a városban embereket időre fuvarozni a megadott helyre. Ebben nincs helye finomkodásnak!
  • CyberLink PowerDVD 9 - DVD lejátszó.
  • DEAMON Tools Lite - Virtuális CD meghajtó iso képfájlok valódi CD-ként szimulálásához.
  • Dino Island - Szigeten kell dínóparkot építeni és irányítani.
  • Disney's Donald Duck Quack Attack - Disney Donald kacsás kalandjáték.
  • DjVu Solo 3.1 - .djvu formátumú dokumentumolvasó (hasonló funkciójú, mint az Adobe Reader).
  • Doom 3 Demo
  • DVD TO AC3 RIPPER version 3.0.0.0 - A DVD hangsávját szedi le AC3-ba. (próbálkoztam, de nem vált be)
  • EarthTime - Megmutatja, hogy a földön hol milyen napszak van és hogy ott hány óra van épen. (Arra már nem emlékszek, hogy képernyőkímélő volt, vagy az asztalon futott.)
  • Easy DE-DA Extractor 6.2 - Zenei CD mentő mp3-ba, hangfájlkonvertáló és zenei CD író(?).
  • Easy2Convert RAW to BMP 1.4 - Képkonvertáló raw-ból bmp-be.
  • FileNote - Beépül a jobbgombos helyi menübe, és txt-t készít oda, ahol a kijelölt fájl van, a kijelölt fájl nevével. Így bármely fájlhoz fűzhetünk leírást vagy megjegyzést.
  • Fly on Desktop 1.5 - Szimulálja a képernyőn a valódi legyek viselkedését.
  • Folder Maker v 1.2 - Beépül a jobbgombos helyi menübe, és különböző státuszú és színű mappaikont adhatunk mappáinknak.
  • FontPage - Pontosan kilistázza a betütípusokat, és megmondja, hogy hány darab van (többet nem tudok róla).
  • Ford Racing 2 Demo - Ford autókkal csapató off-road verseny időre.
  • Fraps - Ha hatástalan a PrintScreen gomb, ez akkor is lop képernyőképet, és esetleg képernyő-videót is készít a játékról.
  • FreeWar Pong 1.0 - Klasszikus, sajnos csak két játékosos módban használható pong játék.
  • Garbage Truck Simulator - Kukásautó-szimulátor :P. Egy szemétszállító céget kell irányítani, és a szemétürítést elvégezni (azaz kukásautót vezetni).
  • Garfield Nine Lives Screen Saver - Flash képernyőkíméló Garfield 9 életéről.
  • Google Earth - Google Föld. Sajnos nálam valamiért el se indul.:-(
  • GP Vs Superbike - Motorral vagy versenyautóval versenyezhetünk igazi versenypályán, vagy gyakorolhatunk minnél jobb köridőt menni.
  • Happy Note! Tetris - http://cdn.cutephp.c...11/p_11180.jpeg
  • hp Laserjet 1005 - A nyomtatóm drájvere.
  • HyperSnap-DX 4 - Képlopó, képernyőkép-készítő.
  • Iconchanger - Ikoncserélő.
  • Inel® Graphics Media Accelerator Driver - Az integált videokártyám drájvere.
  • Java 7 Update 45
  • Kochmeister Pfanne 2 XS (demo) - Német nyelvű játék, melyben állatokat kell lelőni sodrófával(!) vagy bárddal(!).
  • Latern 3D Screensaver 1.0 - Hangulatos 3D olajlámpás (viharlampa.jpg) képernyőkímélő.
  • Lingoes 2.8.1 - Szövegfordító, de sajnos a Google Fordítón alapszik.
  • Lucky Luke - A híres Lucky Luke-nak segíthetünk vadnyugati lövöldözős kalandjai során. (Mivel régi, ezért csak Win98 támogatással és 256-os színmóddal fut.)
  • Mafia - The City of Lost Heaven - Bekapcsolódhatunk egy kitalált városban lévő mafiabanda történetébe az egyik taxisofőrből lett bandatag, Tommy szerepén keresztül az 1930-as években, amerikában.
  • Microsoft .NET Framework 2.0 Service Pack 1
  • Microsoft .NET Framework 3.0 Service Pack 1
  • Microsoft .NET Framework 3.5
  • Microsoft Office Enterprise 2007 - 2007-es Microsoft Office magyar nyelven.
  • Microsoft Security Essentials - Ez a jelenlegi vírusírtóm.
  • Microsoft Train Simulator - A Microsoft vinatszimulátora.
  • Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable
  • Microsoft Visual C++ 2010 x86 Redistributable - 10.0.30319
  • Mini Notepad - :?:
  • (Disney) Monsters, Inc. Scare Island - A Disney Szörny Rt játéka, melyben a szörnykiképző pályákon kell helytállnunk.
  • 111815.png Moorfrosch XS - Egy bélával kell átugrálni forgalmas utakon és veszélyes folyókon át a pálya másik végéig, anélkül, hogy elütnének, vagy vízbe esnénk.
  • Moorhuhn - Reptyúk-lövöldöző.
  • Moorhuhn 2 - Reptyúk-lövöldöző.
  • Moorhuhn Winter Edition - Reptyúk-lövöldöző.
  • Moorhuhn 3 - Reptyúk-lövöldöző.
  • Moorhuhn Slotmaschine - Interactive Screensaver.
  • Moorhuhn Sushi - Halas képernyőkímélő.
  • Mozilla Firefox 32.0.2 (x86 hu) - A böngészőm. Másikat soha se használnék, ha lehet!
  • MP3MyMP3 3.1 - :?:
  • ObjectBar - A tálcát akartam kivláltani ezzel, de nem vált be, és kikapcsoltam.
  • OpenAL
  • Ocarle VM VirtualBox 4.2.6 - Virtuális számítógép szoftver. Nekem egy magyar meg egy orosz XP és egy angol Win98 van benne.
  • PaintBox - :?: Azt hiszem, hogy ez valami Paint szerű rajzprogram lehet(?).
  • PHP Notepad - :?:
  • Popcorn Screen Saver - Alul begurulnak a kukoricaszemek a képernyőre, és kipattognak!
  • qBittorrent 3.0.5 - Torrent program magyar nyelvvel, mellyel pikk-pakk meg lehet találni bármit.
  • QuickTime Alternative 1.75 - QuickTime fájlok lejátszása a QuickTime nélkül.
  • Quite Universal Circuit Sumulator 0.0.18 binary package for Win32 - Virtuális áramkör-szimulátor.
  • RamaRadio 2.69.1 - Internetes rádióvevő progi. A világ bármely internetes adója hallgatható ezzel.
  • Readon TV Movie Radio Player 7.5.0.0 - Internetes TV adások ézhetőek ezzel. (Nekem az amúgy kifogástalan Flash-ra panaszkodik, és ezért nem működik.)
  • Realworld Cursor Editor - Kép- és cursorszerkesztő. Készíthető vele cursor, animált cursor, kép vagy animált gif kép. Voltaképpen ez egy "félprofi" program.
  • Screen Booty - Ezzel házilag lehet egyedi Bootképernyőt szerkeszteni.
  • scren7 Screen Saver - Flash alapú Asterix képernyőkímélő.
  • ScummVM 1.6.0 - Játéklistázó és futtató alkalmazás. Többek között játszhatóak ezzel a Humongous játékai is.
  • SMPlayer 0.6.9 - Médialejátszó, amit azért tettem fel, mert a VLC nem bírt az ékezetes feliratozással.
  • StarBite - Pöttyökből kell tetszés szerinti kéet kirakni. http://img.informer..../323842_1_3.png
  • Super Mario 3: Mario Forever
  • Super Mario Bors. Screensaver
  • TextSound - Szövegfelolvasó.
  • Timecursor 1.0 - A cursorhoz írja piciben a pontos időt.
  • Tornado Flash Player 1.5
  • Total Commander 7.56a -Népszerű fájlkezelő.
  • Total Commander Ultima Prime 5.8.0.0 - A népszerű fájlkezelő kibővített tudású verziója.
  • Total Recorder - Szoftverekből lehet ezzel hangot loponi, vagy mikrofonbenenetről felvenni.
  • toystorysaver - Toy Story képernyőkímélő
  • TP-LINK TL-WN721N_TL-WN722N Driver - Az USB WiFi adapter, amivel netezek.
  • TurboDemo 7.5 Trial - Programok működéséről készíthetünk gyors prezentációt.
  • Ultimate Paint 2.80 - Képszerkesztő, voltaképpen egy kibővített tudású Paint.
  • UltraISO Premium v9.5 - Iso lemezképfájl-készítő.
  • Unity Web Player
  • UnPacker 1,5,0,1909 - Egy kicsomagoló, de mióta kipróbáltam, nem használtam (jobb a 7-Zip).
  • Use VLC for YouTube - ???
  • vBus 2.2.1 - Busszimulátor.
  • Visual Task Tips 2.1 - Ha rákerül a cursor egy tálcán lévő programra, akkor megjelenik az indexképe.
  • VLC media player 1.1.5 - Médialejátszó. Szerintem ezerszer jobb a MediaPlayernél!
  • VonVez 1 - 2D vonatvezetős játék.
  • Wav-2-Midi - Wav fájlokat konvertál midi hanggá.
  • Winamp - Médialejátszó.
  • WinBoost 4.48 - Rendszerbeállítgató progi (például el lehet tüntetni az asztali ikonokról a nyilat).
  • Windows Installer 3.1 (KB893803)
  • Windows XP Creativity Fun Packs - Player Visualizations
  • Windows XP Creativity Fun Packs - Windows XP Power Toys
  • Windows XP Video Screensaver Powertoy
  • WinHTTrack Website Copier 3.30 - Telljesen átmásol veboldalakat a merevlemezünkre az off-line eléréshez.
  • WinRAR 5.20 (32-bit)
  • WinZip
  • WinZipper - Valószínüleg hasonló, mint a WinZip, de sose használtam.
  • XviD MPEG-4 Video Codec
  • ZModeler - 3D modellező program.
  • Zorro v1.5 Beta - A gyorsbillentyűjének hatásásra (ha éppen fut) megjeleníti a kijelölt területet a képernyőből, és a többi rész fekete marad.

Nos, jó hoszú lett, de ez a telepített programjaim listája (legalábbis azoké, amik benne vannak a vezérlőpult programlistájában), amit kértetek. type.gif Remélem, hogy megfelel.

Link to comment
Share on other sites

Bowie

10/10

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Vannak portable darabok is netán? Nem mintha ez kevés lenne...

És hol az Anticrash?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nincsenek szavak... :o Mindnyájan tudtuk, hogy ezt fogjuk az arcunkba kapni, mégis váratlan és fájdalmas szembesülni a realitással. Mondjuk számítottam még 2-3 codecpackre, de így is mélyen megérintett. A számítógépkínzás és az operációsrendszer-gyilkosság minősített esete.

 

Szerintem be is zárhatjuk a témát. :facepalm:

---

Tegye fel a kezét, a 7zipnél tudta, hogy a végén ott lesz a WinRAR is! Pacsi! :) A WinZIP-re és még egy ZIP-bazirgálóra nem számítottam, és akkor ott a Total Commander, ami szegről-végről ebbe a csoportba is beletartozik. :D

 

Kéne csinálni egy csoportosított változatot, hogy lássuk, miből mennyi van.

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Nem lesz boncolás se?

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Aha, szóval a portable programjaimat hiányoljátok, nemde? Nos, azt nem tudom listába szedni, mert annyira itt-ott vannak a gépemen, de annyit mondhatok, hogy amiket a #25-ben írtam, a DS Clock, meg a TimeLeft az valóban nincs a programlistában, de telepítősek, csak még a régi C-n lévő rendszerre lettek telepítve, és az ikonjukat betettem az indítópultba, mivel továbbra is használni szeretném az E-n lévő rendszerben is.

 

Szóval, Spányik Balázs, a listám kegyetlen volt? Sajnos ez az igazság. Én ilyen próbálgatós típus vagyok.

TheSaurida, mit boncolgassak ezen? Nem volt talán elég alapos a listám?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Neee... párhuzamosan telepített oprendszerekből átlinkelt alkalmazások?! :pfúj: Erre az érzésre gondolhatott Arany János, amikor a Mintha a szívébe nagy kést mártanának. sort írta a Toldiba.

 

Ez már horror...

 

:frankenstein::tv_horror:

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Nem is neked kéne boncolgatni (meg nem is téged), hanem azt átnézni, hogy mi az, amit a Windows esetleg alapból is tud, mihez telepítettél 2-3-sok programot, pedig egy is elég lenne, mi az, amit széles és hosszú ívben el kéne kerülni, és így tovább. De ehhez egy gyakorló szent türelmével megáldott PC-zseni (nem, nem ez az új nickem) kellene.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ennél sokkal bonyolultabb helyzet. Ahogy mondani szokták, a gyógyuláshoz vezető első lépés annak felismerése, hogy beteg vagyok. Amíg nincs meg belül az a nyugtalanító érzés, hogy talán nem így kellene használni a Windowst, vagy hogy talán a problémáim oka nem az, hogy beszart a hardver, hanem, hogy módszeresen és alaposan legyilkoltam az operációs rendszert, amit használni próbálok, addig hiába mondják külső hangok, hogy srác, ez így nagyon nem oké, egyik fülemen be, a másikon ki.

 

 

Link to comment
Share on other sites

scht

Csodás lista, engem az a kérdés foglalkoztat a legjobban, hogy miért kell a legyek viselkedését szimulálni a képernyőn??

A Moorhuhn nevű játékkal 1988-ban játszottam (először és utoljára), ha jól emlékszem C64-en.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

A légy az nálam is vitt mindent. :lol: Meg a popcorn.

Azért ha jönne valaki egy bazi nagy légycsapóval és rávágna a monitorra, azt megnézném. :muhaha:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Annak a rendszernek valószínűleg már nem számítana. De tudom ajánlani Mizsi avatarját, mint energiatakarékos megoldást...

 

photo-thumb-375.jpg

Link to comment
Share on other sites

scht
:fetreng:
Link to comment
Share on other sites

Temporary

Kéne csinálni egy csoportosított változatot, hogy lássuk, miből mennyi van.

F- fájlkezelő

G - játék

M - multimédia

SS - képernyővédő

SYS - rendszer programok

TW - rendszer buheráló

xx - egyedi igények miatt telepített programok

 

f

7-Zip 9.0 - Kicsomagoló és tömörítő progi. Szerintem már ismeritek.

f

UnPacker 1,5,0,1909 - Egy kicsomagoló, de mióta kipróbáltam, nem használtam (jobb a 7-Zip).

f

WinRAR 5.20 (32-bit)

f

WinZip

f

WinZipper - Valószínüleg hasonló, mint a WinZip, de sose használtam.

g

Asterix Demo - Egy játék demo változata...

g

SEGA emulátor - Játékok futtatásához.

g

Charlie the Duck - Régi klasszikus DOS-os játék.

g

Chicken Shoot X-Mas Edition - Reptyúkokat kell lövöldözni, és ez a karácsonyi verzió.

g

Crazy Minesweeper 2.0 - Aknakereső játék.

g

Crazy Taxi - Őrületes tempóban kell a városban embereket időre fuvarozni a megadott helyre. Ebben nincs helye finomkodásnak!

g

Dino Island - Szigeten kell dínóparkot építeni és irányítani.

g

Disney's Donald Duck Quack Attack - Disney Donald kacsás kalandjáték.

g

Doom 3 Demo

g

Ford Racing 2 Demo - Ford autókkal csapató off-road verseny időre.

g

FreeWar Pong 1.0 - Klasszikus, sajnos csak két játékosos módban használható pong játék.

g

Garbage Truck Simulator - Kukásautó-szimulátor

g

. Egy szemétszállító céget kell irányítani, és a szemétürítést elvégezni (azaz kukásautót vezetni).

g

GP Vs Superbike - Motorral vagy versenyautóval versenyezhetünk igazi versenypályán, vagy gyakorolhatunk minnél jobb köridőt menni.

g

Happy Note! Tetris

g

Kochmeister Pfanne 2 XS (demo) - Német nyelvű játék, melyben állatokat kell lelőni sodrófával(!) vagy bárddal(!).

g

Lucky Luke - A híres Lucky Luke-nak segíthetünk vadnyugati lövöldözős kalandjai során. (Mivel régi, ezért csak Win98 támogatással és 256-os színmóddal fut.)

g

Mafia - The City of Lost Heaven - Bekapcsolódhatunk egy kitalált városban lévő mafiabanda történetébe az egyik taxisofőrből lett bandatag, Tommy szerepén keresztül az 1930-as években, amerikában.

g

Microsoft Train Simulator - A Microsoft vinatszimulátora.

g

(Disney) Monsters, Inc. Scare Island - A Disney Szörny Rt játéka, melyben a szörnykiképző pályákon kell helytállnunk.

g

Moorfrosch XS - Egy bélával kell átugrálni forgalmas utakon és veszélyes folyókon át a pálya másik végéig, anélkül, hogy elütnének, vagy vízbe esnénk.

g

Moorhuhn - Reptyúk-lövöldöző.

g

Moorhuhn 2 - Reptyúk-lövöldöző.

g

Moorhuhn Winter Edition - Reptyúk-lövöldöző.

g

Moorhuhn 3 - Reptyúk-lövöldöző.

g

StarBite - Pöttyökből kell tetszés szerinti kéet kirakni.

g

Super Mario 3: Mario Forever

g

vBus 2.2.1 - Busszimulátor.

g

VonVez 1 - 2D vonatvezetős játék.

m

a Musical Generator 2.0 - Képből generál zenét, de edig nem igazán sikerült használnom.

m

Audacity 2.0.5 - Hangszerkesztő program.

m

CyberLink PowerDVD 9 - DVD lejátszó.

m

DVD TO AC3 RIPPER version 3.0.0.0 - A DVD hangsávját szedi le AC3-ba. (próbálkoztam, de nem vált be)

m

Easy DE-DA Extractor 6.2 - Zenei CD mentő mp3-ba, hangfájlkonvertáló és zenei CD író(?).

m

Easy2Convert RAW to BMP 1.4 - Képkonvertáló raw-ból bmp-be.

m

MP3MyMP3 3.1 -

m

QuickTime Alternative 1.75 - QuickTime fájlok lejátszása a QuickTime nélkül.

m

RamaRadio 2.69.1 - Internetes rádióvevő progi. A világ bármely internetes adója hallgatható ezzel.

m

Readon TV Movie Radio Player 7.5.0.0 - Internetes TV adások ézhetőek ezzel. (Nekem az amúgy kifogástalan Flash-ra panaszkodik, és ezért nem működik.)

m

SMPlayer 0.6.9 - Médialejátszó, amit azért tettem fel, mert a VLC nem bírt az ékezetes feliratozással.

m

Total Recorder - Szoftverekből lehet ezzel hangot loponi, vagy mikrofonbenenetről felvenni.

m

Unity Web Player

m

VLC media player 1.1.5 - Médialejátszó. Szerintem ezerszer jobb a MediaPlayernél!

m

Wav-2-Midi - Wav fájlokat konvertál midi hanggá.

m

Winamp - Médialejátszó.

m

XviD MPEG-4 Video Codec

m

Video to gif - Ezzel videót vagy annak részletét lehet animált gif képbe konvertálni (valamiért a programlistában csak annyi jelenik meg névnek, hogy 2.0).

m

HyperSnap-DX 4 - Képlopó, képernyőkép-készítő.

m

Fraps - Ha hatástalan a PrintScreen gomb, ez akkor is lop képernyőképet, és esetleg képernyő-videót is készít a játékról.

m

DEAMON Tools Lite - Virtuális CD meghajtó iso képfájlok valódi CD-ként szimulálásához.

m

Adobe SVG Wiever 6.0 -

m

PaintBox -Azt hiszem, hogy ez valami Paint szerű rajzprogram lehet(?).

m

Tornado Flash Player 1.5

m

Use VLC for YouTube - ???

m

OpenAL - 2D-s és 3D-s hanghatások létrehozását teszi egyszerűvé,

ss

3D Windows XP Screen Saver - A Windows XP alapértelmezett képernyőkímélőjének a sokkal jobb változata.

ss

Clock Screen Saver - Képernyőkímélő-óra.

ss

Fly on Desktop 1.5 - Szimulálja a képernyőn a valódi legyek viselkedését.

ss

Garfield Nine Lives Screen Saver - Flash képernyőkíméló Garfield 9 életéről.

ss

Latern 3D Screensaver 1.0 - Hangulatos 3D olajlámpás (

ss

Moorhuhn Slotmaschine - Interactive Screensaver.

ss

Moorhuhn Sushi - Halas képernyőkímélő.

ss

Popcorn Screen Saver - Alul begurulnak a kukoricaszemek a képernyőre, és kipattognak!

ss

scren7 Screen Saver - Flash alapú Asterix képernyőkímélő.

ss

Super Mario Bors. Screensaver

ss

toystorysaver - Toy Story képernyőkímélő

ss

Windows XP Video Screensaver Powertoy

sys

hp Laserjet 1005 - A nyomtatóm drájvere.

sys

Java 7 Update 45

sys

Inel® Graphics Media Accelerator Driver - Az integált videokártyám drájvere.

sys

Microsoft Security Essentials - Ez a jelenlegi vírusírtóm.

sys

Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable

sys

Microsoft Visual C++ 2010 x86 Redistributable - 10.0.30319

sys

Microsoft .NET Framework 2.0 Service Pack 1

sys

Microsoft .NET Framework 3.0 Service Pack 1

sys

Microsoft .NET Framework 3.5

sys

Microsoft Office Enterprise 2007 - 2007-es Microsoft Office magyar nyelven.

sys

CamStudio 2.0 - Képernyővideózó progi (sajnos rendszerhangot nem rögzít a videóhoz).

sys

ScummVM 1.6.0 - Játéklistázó és futtató alkalmazás. Többek között játszhatóak ezzel a Humongous játékai is.

tw

Iconchanger - Ikoncserélő.

tw

CodeStuff Starter - Automatikusan innduló programok listája

tw

BootSkin - Boot képernyő cserélő.

tw

Screen Booty - Ezzel házilag lehet egyedi Bootképernyőt szerkeszteni.

tw

Chameleon Window Manager 2.2.0.407 verzió - Ablakkezelő. Többek között: képernyő bal vagy jobb oldalára igazítás, ablak-átlátszóság, ablak rögzítése a töbi fölé és kicsinyítés ikonként a Windows órájához.

tw

FileNote - Beépül a jobbgombos helyi menübe, és txt-t készít oda, ahol a kijelölt fájl van, a kijelölt fájl nevével. Így bármely fájlhoz fűzhetünk leírást vagy megjegyzést.

tw

Folder Maker v 1.2 - Beépül a jobbgombos helyi menübe, és különböző státuszú és színű mappaikont adhatunk mappáinknak.

tw

FontPage - Pontosan kilistázza a betütípusokat, és megmondja, hogy hány darab van (többet nem tudok róla).

tw

ObjectBar - A tálcát akartam kivláltani ezzel, de nem vált be, és kikapcsoltam.

tw

Realworld Cursor Editor - Kép- és cursorszerkesztő. Készíthető vele cursor, animált cursor, kép vagy animált gif kép. Voltaképpen ez egy "félprofi" program.

tw

Visual Task Tips 2.1 - Ha rákerül a cursor egy tálcán lévő programra, akkor megjelenik az indexképe.

tw

WinBoost 4.48 - Rendszerbeállítgató progi (például el lehet tüntetni az asztali ikonokról a nyilat).

tw

Windows XP Creativity Fun Packs - Player Visualizations

tw

Windows XP Creativity Fun Packs - Windows XP Power Toys

tw

Zorro v1.5 Beta - A gyorsbillentyűjének hatásásra (ha éppen fut) megjeleníti a kijelölt területet a képernyőből, és a többi rész fekete marad.

tw

Timecursor 1.0 - A cursorhoz írja piciben a pontos időt.

tw

Anti-lost CD Ejector Lite - A billentyűzet vagy az egér segítségével nyithatjuk és csukhatjuk a CD meghajtót. A menüjéből kényszeríthető még az Autorun indítása is.

xx

Celestia 1.2.4 - Profi planetárium szoftver.

xx

DjVu Solo 3.1 - .djvu formátumú dokumentumolvasó (hasonló funkciójú, mint az Adobe Reader).

xx

Lingoes 2.8.1 - Szövegfordító, de sajnos a Google Fordítón alapszik.

xx

Ocarle VM VirtualBox 4.2.6 - Virtuális számítógép szoftver. Nekem egy magyar meg egy orosz XP és egy angol Win98 van benne.

xx

qBittorrent 3.0.5 - Torrent program magyar nyelvvel, mellyel pikk-pakk meg lehet találni bármit.

xx

Quite Universal Circuit Sumulator 0.0.18 binary package for Win32 - Virtuális áramkör-szimulátor.

xx

TextSound - Szövegfelolvasó.

xx

Total Commander 7.56a -Népszerű fájlkezelő.

xx

Total Commander Ultima Prime 5.8.0.0 - A népszerű fájlkezelő kibővített tudású verziója.

xx

TP-LINK TL-WN721N_TL-WN722N Driver - Az USB WiFi adapter, amivel netezek.

xx

TurboDemo 7.5 Trial - Programok működéséről készíthetünk gyors prezentációt.

xx

Ultimate Paint 2.80 - Képszerkesztő, voltaképpen egy kibővített tudású Paint.

xx

UltraISO Premium v9.5 - Iso lemezképfájl-készítő.

xx

Windows Installer 3.1 (KB893803)

xx

WinHTTrack Website Copier 3.30 - Telljesen átmásol veboldalakat a merevlemezünkre az off-line eléréshez.

xx

ZModeler - 3D modellező program.

xx

Adobe Flash Player

xx

Adobe Reader 9.5.5 - Közismert pdf olvasó.

xx

Adobe Shockwave Player 11.5 - Hasonló szerepű program, mint a Flash Player.

xx

Google Earth - Google Föld. Sajnos nálam valamiért el se indul.:-(

xx

Mozilla Firefox 32.0.2 (x86 hu) - A böngészőm. Másikat soha se használnék, ha lehet!

xx

Mini Notepad -

xx

PHP Notepad -

xx

EarthTime - Megmutatja, hogy a földön hol milyen napszak van és hogy ott hány óra van épen.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...