Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Madarat tolláról, felhasználót programjairól... ;-)


TheSaurida

Recommended Posts

TheSaurida

TheSaurida, ennyire azért ne szálljunk el, jó? Amúgy is, fent van nekem az Anticrash összeomlás elleni program, úgyhogy baj nem lehet.

:gépel:

 

Az Anticrash (tényleg, létezik ilyen?) a kéretlen impulzus ellen se védett meg. Arra a NoSmoke való (hogy ne füstöljön el az elektronika).

Link to comment
Share on other sites

payskin
fent van nekem az Anticrash összeomlás elleni program

 

Mindjárt elsírom magam... Térden állva könyörgöm, mondd, hogy ez vicc volt. :ima:

 

 

A Softonic 2011-ben találta meg, de a CNET szerint 2002. december 19-ei (!!!!) az utolsó verzió, a Tucows pedig linkeli az eredeti gyártót, a Dachshund Software-t, de természetesen nincs semmi a megadott címen.

 

És ez egy 29 dolláros shareware. :facepalm: (Ma valahogy különösen rosszul tolerálom az irtózatos sötétségnek ezt a fokát, lehet, hogy az időjárás miatt?)

Link to comment
Share on other sites

scht

Ennyire mélyen én nem néztem utána, csak kíváncsi voltam létezik-e ilyen. :)

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Persze hogy! Sárkány ellen sárkányfű. ;)

Link to comment
Share on other sites

payskin
:fetreng:
Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Azok a régi jó 2002-es progik! Azokban még volt anyag!

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Oké, oké...., az Anticrash az a Windows összeomlás ellen véd, és nem a hardver-meghibásodás ellen. Viszont hagyjuk ezt a témát, jó?

Mint már egyszer írtam: ha megérkezik az eszközöm, akkor majd úgyis jelentkezek.

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Ilyen lassú? Lehet, hogy USB 1.0-s.

Link to comment
Share on other sites

payskin
az Anticrash az a Windows összeomlás ellen véd

 

Igen, pont, ahogy a sárkányfű a sárkány ellen. :igen:

 

Addig is, amíg megjön a csodaketyere, nem csinálnál néhány képet a Vezérlőpult Programok eltávolítása ablakáról? Kíváncsi vagyok, hány ilyen hasonló gyöngyszem van még telepítve arra a csodálatos gépre. :)

Link to comment
Share on other sites

pcmester

TheSaurida, kérdem én: mi lassú?? Itt szó se volt sebességről (amúgy a gépem az USB 2.0-ás!).

Spányk Blázs, mad lehet, hogy csinálok egy képet, de az jó nagy (azaz magas) lenne. Esetleg inkább írjam le ide listában?

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Maga a kütyere lassú, hogy még mindig nem ért oda. Bocs.

Egyébként, ha egy eszköz USB 1.0-s, akkor dughatod akár 3.0-s gépbe is.

 

Engem is érdekel az a lista, nem baj, ha hosszú, sőt...

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Aha, TheSaurida, ha otthon leszek, majd leírom. Szerintem pedig biztos, hogy a kütyü 2.0-ás.

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Mondanám, hogy van egy csomó segédprogram (CCleanertől kezdve), amik két kattintással kilistázzák a telepített programokat, de te biztos több ilyet ismersz, mint mi összesen itt a fórumon. ;)

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Áh, TheSaurida, egyszerüen kiírom a vezérlőpultból, tehát nem kellenek egyéb programok. :P

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Dicséretes önmérsékletet tanúsítasz a hülye/fölösleges segédprogramok telepítgetésének terén.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Akkor már nem lenne egyszerűbb egy PrintScreen vagy más alkalmas képernyőmentés, a lényeg kivágva (vagy a felesleges szélek levágva), majd a képet feltölteni egy képmegosztóra és a bélyegképes fórum linket bemásolni ide.

Vagy ha nem egyszerűbb, legalább stílusosabb, szebb. ;)

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Akkor már ALT + PrintScreen. :) Nem kell feleslegesen körbevágni a képet.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Írd csak le, pcmester, és esetleg mindegyik mellé írjál pár szót, hogy az a programi mit csinál, miért telepítetted fel.

 

Valahogy így gondolnám:

  • Anticrash - a Windows összeomlás ellen véd

 

Ilyen felsorolást így lehet csinálni

 

[list]
[*] Anticrash - a Windows összeomlás ellen véd
[/list]

 

Számítok legalább egy RAM optimalizálóra, legalább egy Registry optimalizálóra... ;)

 

Aztán a következő lista lehetne az MSCONFIG-ból a Windowszal együtt induló programok listája. Azt hiszem, attól mind sírva is fakadnánk. :hááát:

 

---

 

Erről jut eszembe, apám panaszkodott a hétvégén, hogy lassan indul a Windows a notebookján. Megnéztem, mik töltődnek be, többek között Asus FastBoot. :D Aha, elsőként ment a szemétbe, több hasonló társával. A Windows azóta instant indul...

 

(Nyugi, csinálok majd ennek egy rendes témát az Egyébbe! :))

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Kis iróniát érzek a lassú indulás vs Asus FastBoot között. :P

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Miért? Pont azt garantálja, ami a nevéből kiolvasható. Egy Fast lesz itt gyors Boot. :)

Link to comment
Share on other sites

payskin

De ti értitek, hogy mi abban a logika, hogy Asus* vagyok, tessék itt a csili-vili notebookom, ilyen-olyan remek képességekkel, csak épp telerakom a Windowst annyi szarral, hogy használhatóság határára lassul? Mondtam apámnak is, hogy telepítsen egy tisztát, de nem hajlandó.

 

*vagy bármelyik másik OEM

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Nem ismerem a gyártók motivációit, de arra gondolok, ez ilyen "tessék, ilyen szoftveres mankóink vannak, ami nem kell, letörlöd" alapon megy. Ezek a szoftverek az optional kategóriában vannak a letöltőoldalakon, szóval ha nem akarod, nem tartod meg. Gondolom, ez lehet a koncepció.

 

Annyira nem vészes egyébként a helyzet szerintem; aránylag kevés olyan szoftvert látok már a gyártói oldalakon, aminek a használatát ne tudnám semmilyen helyzetben indokoltnak látni. Nyilván egy júzernek a fele sem kell, na de hogy melyik fele, az eltérhet. ;) Szerencsére semmi sem kötelező. Aztán nyilván az applikációfejlesztőknek is kell néha maszturbálni egyet, abból lesz a FastBoot és társai.

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Van, akinek mások a fogalmai a gyorsaságról, és/vagy nem zavarja őket, ha lassú. És pont azt se tudják, mit és miért kéne eltávolítani.

A múltkor anyósomat távirányítottam egy órán és Skype-on keresztül, mert nem indult neki a Chrome. Firefox volt, de nem tudta a gmail jelszavát, a Chrome meg igen. Végül sikerült a művelet (Chrome le, majd fel), de megszenvedtünk. Szerencsére arról már az elején sikerült lebeszélnem, hogy szerelőt hívjon, meg arról is, hogy az UPC-nél reklamáljon.

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Aha, Spányik Balázs. Elősször délután a programlistát írom le, és igen, látom a szerkesztőben a felsorolás gombot, tehát nem kellett volna megmutatni. (Linkeld ide, ha megvan a téma az Egyébben, jó?)

Annyit már előr is tudok mondani, hogy:

  • Total Commander 7.56a - Fájlkezelő (azt hiszem, hogy nem kell bemutatni).
  • Firefox - Böngésző (másik böngészőt nem engedek a gépemre!).
  • TimeLeft - [indul a Winows-sal.] Feliratmodul, stopper, óra, emlékeztető, visszaszámláló és naptár(?). Fizetős, de regisztráció nélkül mindenből csak max 1! (nekem a feliratmodul van az asztalon)
  • DS clock - [indul a Windows-sal.] Óra, de kiírhat egyéni feliratot és dátumot is, valmint egészkor és félkor lejátssza a beállított hangot. http://images.motthegioi.vn/uploaded/phuongtruc-ctv/2014_02_07/2-7-2014%205-37-29%20pm_kawb.jpg?width=600

Jó lesz valahogy így felsorolva? A listát pedig írni fogom...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...