Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vélemények a 2015. januári számról


hmolnarj

Recommended Posts

hmolnarj

pcw_dvd_201501_n.jpg

 

Még el sem kezdődött az új esztendő, de mi már 2015-ben járunk. December 31-én érkezik a januári magazin, amibe szinte csak a legjobb eszközök és szolgáltatások kerülhettek: megkerestük a mögöttünk hagyott év legkiválóbb termékeit, a legbiztonságosabb online tárhelyeket, a legizmosabb phableteket és mini tableteket, valamint a legjobb vírusvédelmeket. Megmutatjuk azt is, hogy miként érdemes tuningolni a PC-det, hogyan építhetszt új generációs Wi-Fi hálózatot, hogyan űzheted el a gépedben megbújó rezsidémonokat, illetve, hogy miként készíthetsz saját szervizcsomagot a Windows 7-hez. És nem mellékesen a magazinhoz ismét ajándék magazin, valamint két teljes verzió, a Pluson pedig kedvezményes játékvásárlási lehetőség jár. A részletes tartalmat itt találjátok:

pcworld.hu/tartalom

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Épp tegnap olvastam ki a decemberi számot. Már várom, hátha ideér még idén.

Link to comment
Share on other sites

payskin
A Microsoft magára hagyta, mi befoltozzuk a rendszert

Windows 7

Az utolsó mentőcsomag

 

:pislog: Blikk World?

Link to comment
Share on other sites

1933

Jót röhögtem! (Bocs, nevettem!). Ugyanis azt írja ki a lap alján, hogy:

 

 

"0 felhasználó olvassa ezt a témát.

 

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó"

 

Akkor én most hogyan írok hozzászólást, sőt, még néhány oldalt is megnéztem és az előző oldalon már elhelyeztem egy másik hozzászólást is. (roll) :fetreng:

 

No sebaj, fátylat rá!

 

A decemberi számból még van pár oldal, aminek a betűit nem láttam, mert közben az életem egyes funkcióit gyakoroltam (vendég és rokon fogadás, bájcsevegések telefonon és Skype-on, eszmecsere barátokkal hasonló módon, kulináris élvezetek - a nejem fantasztikusan jól főz, amit minden látogató, aki evett nálunk, az is sokszor elmondja - nem beszélve a kötelező rokonlátogatásokról, stb.), egyéb hobbijaim is vannak.

 

Holnap csak azért megyek ebben a hidegben ki, hogy az újságostól elhozzam a lapot. Remélem most sem hiába ugrom be hozzá.

 

Mindenkinek azt kívánom, hogy 2015-ben is olyan jó legyen a magazinunk mint eddig volt, sőt még jobb, ha lehet!!!! (Sajnos tapsoló emotikont nem találtam! TAPS). :istenvagy:

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Nekem már ideért. :) Gyorsan átpörgettem, jónak ígérkezik. :taps:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Majd meséljétek el a szomorú történetet a Microsoft által magára hagyott, szegény kis Windows 7-ről, annyira kíváncsi vagyok rá.

---

Kedves jóakaróm megosztotta velem a cikket. Elolvastam. Utána hosszan gondolkodtam rajta, hogy mi legyen. Megírjam, ne írjam? Van értelme? A pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve, ez a cikk is biztos segítő szándékból íródott. Maradjunk ennyiben.

 

Érdeklődőknek szeretettel ajánlanám a Windows 7 frissítésekről szóló fórumtémánkat.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Balázs: Arról szól a cikk, hogy 2015. jan. 13-án lejár a win7 alapvető támogatása, és 2020-ig már csak kiterjesztett támogatás lesz. Ezért SP2 nem lesz nagy valószínűséggel. Továbbá a cikk abban segít, hogy hogyan készítsünk lemezképet amibe be tudjuk integrálni az eddigi frissítéseket. Ezekhez kínál programokat: pl.: Explorer++, Dexpot, Listary, BusyBox, Copyq Ultimate Settings Panel. Szóval RT 7 lite programmal barkácsolásra tanít. Nem rossz cikk, nekem érdekes volt. Aki jártas a témában, annak biztos unalmas lehet a cikk, de én szívesen olvastam. Elsőnek ezt olvastam el a te kedvedért.

 

Most vettem észre, hogy már olvastad.

Link to comment
Share on other sites

grimyboy

Ma vettem meg ezt a számot és a plus aktiválása után le akartam tölteni a Website X5 Home 11-et, de csak egy png-t tölt le zip-be csomagolva

Ez normális? :D (ez az első pc world-öm, szóval lehet én vagyok a béna )

 

A lemezt nem tudom megnézni mivel nincs optikai meghajtóm.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Akkor érdemes telepíteni a http://www.szoftverb...ls-lite-v4.html programot és beolvastatni.

 

Ellenőriztem valamit nagyon elrontottak a plusz-on, mert ez a tömörített állomány csak egy 1,2MB-os képet tartalmaz a programról. Írni kell a velemeny@pcworld.hu címre.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Nahát pont ezekben az órákban olvastam ki a januári magazint. Úgy látszik szünetben több időm volt.

Link to comment
Share on other sites

1933

Magazin:

 

Én is elkezdtem olvasni és már jól haladtam vele, de még nem értem a végére.

 

Az mp4-es videókat megnézem, ami elég sokáig tartott, de megérte mind tartalmi, mind pedig minőségi szempontból.

Megjegyzem, hogy nem mindegy volt mivel nézem, mert a VLC (Ubuntu alatt) kifogástalanul olvasta a hangot és a

videót is, egy másik, simán csak médialejátszó a neve, az a videót csak imitt-amott tudta követni, de a hang az rendben

megjött azon is.

 

A továbbiakat még csócsálgatom, bár kb. a fele anyag az érdeklődési területemen kívül esik, de azért elolvasom, hogy

azért képben legyek még akkor is, ha nekem nincs olyan, amiről szó van (nincs W7, 8, 8.1, okos telefon, csak asztali

és hordózható gép, meg tablet.). Ergo, a Win programok sem nagyon foglalkoztatnak, mert ami kell, az van nekem is.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Az mp4-es videókat felmásolom a NAS-ra és este megnézem a tévén. :) Na jó csak a bittanórát. Mert a többit már láttam, érdekes volt mind eddig. Jó volt ez a nyomkövetés is. Persze a többi termék bemutató is. Este fogom megnézni a bittanórát. (Remélem.)

Edited by petzolkri
Link to comment
Share on other sites

Nuker

Nincs túl sok véleményem az aktuális számról, csak irigykedem azokra, akik már olvasták. Nálam ma is üres volt a postaláda. :weep:

Link to comment
Share on other sites

hmolnarj
Nálam ma is üres volt a postaláda. weep.gif

 

Ha nem érkezik meg a héten, akkor kérlek, hogy írj egy levelet ezzel kapcsolatban a terjesztes@pcworld.hu címre és kiküldjük újra

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Együtt érzek veled Nuker.

Link to comment
Share on other sites

szabo.g.tibor

A januári szám 68. oldalán "Az öt legjobb űrlapkészítő" c. cikkben a Google Űrlapokról írják: "... a válaszokat ellenben csak táblázatba gyűjti, nem készít saját elemzést."

Ilyesmit az ír, aki csak 5 percig használta ezt az alkalmazást. A grafikus elemzések az űrlapszerkesztő Válaszok opciójának "Válaszok összegzése" pontja alatt érhetők el.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Talán elkerülte a figyelmét a cikk írójának.

Link to comment
Share on other sites

Nuker

Ha nem érkezik meg a héten, akkor kérlek, hogy írj egy levelet ezzel kapcsolatban a terjesztes@pcworld.hu címre és kiküldjük újra

 

Hétfőn kaptam is választ, hogy elnézést, postáznak egy másikat. Valószínűleg gyalog hozzák, mert ma csütörtök este van és még nem ért ide. Szerintem, ha holnap se lesz a januári a postaládában, megkérem az ügyfélszolgálatost, hogy utalja vissza az előfizetésem árát.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Van már újságod Nuker?

Link to comment
Share on other sites

aszabo

A 2015. januari szamban megjelent mini-tableket es phableteket osszehasonlito teszttel kapcsolatban lenne nehany megjegyzesem. Mivel mar tobb, mint 1 eve van egy Nexus 7 (2013) tabletem, ezert errol tudok velemenyt irni.

Nos, a cikkben azt irjak, hogy a Nexus 7 OTG tamogatasa nem terjed ki kulso adathordozokra, ez azonban nem felel meg a valosagnak, honapok ota hasznalok kulso USB tarolot minden gond nelkul. Sot, ide tarolom a kulonbozo ROM-okat ill. ROM menteseket is, hiszen a Nexus 7 nagy elonye, hogy egyreszt szinte azonnal mindig megkapja a legujabb Anroid-ot, masreszt a Google Nexusokhoz van a legtobb fozott ROM is.

Masik eszrevetelem, hogy a Nexus 7 Antutu ertekere 19294-es pontszamot irnak, nekem meg soha nem sikerult ilyen alacsony erteket kapnom, altalaban 26-28 ezres ertekem van, attol fuggoen, hogy melyik ROM-on tesztelem, sot meg a 4.4.4-es gyari ROM-mal is ugyanezek az ertekek jottek ki.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Az Antutu nem egy egzakt benchmark. Lazán mér 5.000 ponttal kevesebbet attól függően (nálam), hogy mennyire üres a memória, plusz még kernel, ROM verzió, stb.

Mondjuk -10.000 az tényleg talán sok egy kicsit.

Link to comment
Share on other sites

Nuker

Igen petzolkri, már van, megvettem egy újságosnál. :( Remélem, hamar visszaér a pénzem, egyre jobban tetszik a Minecraft, lehet, megveszem. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Ezt sajnálattal hallom. Az nem lehet, hogy nálad is egy újság rabló van? Társasház? Tuti nálad is kilopták. :( A piszkos ingyenélők.

Link to comment
Share on other sites

Nuker

Eddig nem tűnt el semmi sem a ládánkból, pedig nem csak ezt a lapot járatom. Ha így is történt, elég szemfüles lehetett, nem sokkal a postás érkezése után érek haza. Ráadásul kétszer, legalább is feltételezem, hogy kétszer, mivel sem az eredetit, sem az újra elküldött lapot nem kaptam meg. Nem is akartam előfizetni, mint ahogy biztosan emlékszel is, végül mégis megkockáztattam egy fél évet. Sajnos, nem jól alakult. :(

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...