Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows 8.1-en futó virtuális XP nyomtatási problémája


Öregfiú

Recommended Posts

Öregfiú

Az asztali gépemhez LPT-n keresztül kapcsolódó HP OfficeJet 1150 Pro nyomtatómat Windows 8 telepítése után nem tudom használni, mivel ehhez a nyomtatóhoz a HP már nem adott ki eszközillesztő programot. A Windows 8.1 eszközök és nyomtatók szekciójában a HP OJ 1150 nyomtató megjelenik, de azzal a jelzéssel, hogy nincs hozzá driver telepítve, ezért a Windows 8.1 alatt nem is nyomtat. A megoldás érdekében Sun Virtualboxot és erre Windows XP SP3 Professionalt telepítettem a gépemre, Az XP-re a nyomtatót feltelepítettem, és a rendszer üzemkésznek jelzi a nyomtatót. Nyomtatási feladat esetén azonban hibaüzenetet küld a rendszer, és nem hajlandó nyomtatni.

Kérem a hozzáértők segítségét és tanácsait a megoldás megtalálásához, melyet előre is köszönök.

 

Öregfiú

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

És mi volt a hibaüzenet?

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Talán ez is segít:

Link to comment
Share on other sites

Öregfiú

@SkyBird

 

A hibaüzenet alkalmanként különbözik (lelke van ennek a rendszernek...) így pl.: "kifogyott a papír" vagy "hiba".

Gyanítom, hogy a gazda rendszer (Win 8.1) meghajtó hiánya teszi lehetetlenné az XP és a nyomtató közötti kommunikációt. De akkor mi haszna van a virtuális gépnek?

Link to comment
Share on other sites

Öregfiú

@Temporary

 

Köszönöm a linket. Annak ellenére, hogy eléggé jó szinten beszélem az angolt (más nyelvek mellett), a kommentár szövegéből csak a jól-rosszul felolvasott és elmotyogott angol szavakat értettem meg. Ez esetleg a 71.évemre jellemző csökkent hallásomra is visszavezethető, A bemutatott nyomtató keresési lépéseket én is elkövettem, sajnos egyik printer meghajtója sem segített a HP OJ 1150 pro életre keltéséhez. Mindenesetre tovább próbálkozom a szöveg és a lépések képi megjelentetésének desifrálásával, sajnos egyre csökkenő reménnyel...

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Az USB-LPT adapter kábel nem jöhet szóba?

Link to comment
Share on other sites

Öregfiú

@Temporary

 

Ezt is próbáltam, de nem jártam sikerrel. Úgy látszik, hogy az ördög a megfelelő driver hiányában rejtőzik. Azonban örömmel jelenthetem, hogy egy vakmerő próbálkozással a HP Deskjet 1120C nyomtató driver feltelepítésével sikerült életre kelteni a Windows 8.1 alatt a tetszhalott HP OfficeJet Pro 1150C nyomtatót. Ezt a megoldási lehetőséget a többi sorstársamnak is szíves figyelmébe ajánlhatom. Nagyon köszönöm az ötleteket és a segítséget. További jó és eredményes együttműködést kívánok a fórum tagjainak.

 

Öregfiú

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
:yeah::oké:
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...