Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Insider Preview Build 17xxx (RS5)


payskin

Recommended Posts

SkyBird

Lehet. Mondjuk én nem veszek, vennék 16 GB-os x86-os táblagépet, meg nem nagyon követem a csempés appokat, a játékokról nem is beszélve.

Nem is én vagyok ebben a célközönség, de természetesen legyen minél variábilisebb a dolog, úgyhogy részemről támogatom.

Ezzel csak azt akartam mondani, hogy nem morfondíroztam el rajta, hogy milyen extrémnek nevezhető esetben jöhet ez még jól.

Ahogy a dollár árfolyamot nézem, lassan tényleg jó kérdés, mit érdemes venni.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ez teljesen off itt, de...

 

Pár hete telepítettem tesóm gépére újra a Win7-et, onnan tudom. A WU-n van összevont frissítés, ami az utolsó SP-től számított, az előző hónap végéig érvényben lévő összes frissítést tartalmazza. Egyetlen szépséghibája a dolognak, hogy egyelőre csak kézi módszerrel telepíthető, ugyanis csak az ajánlott frissítések között van, és nem a kötelezőek között. Vagyis telepítés után belépsz a WU-ba, kiválasztod ezt a frissítést, telepítés után újraindítás, WU-val újrakeresteted a frissítéseket, és telepíted azt a pár frissítést, ami a csomag után jelent meg. Valószínűleg ez a későbbiekben finomodni fog.

 

[OP]Destroy-man, szerintem ezt álmodtad. Friss Win7 SP1 Pro telepítés, 173 frissítés, 705 mega, ebben benne van minden, ajánlott, fontos, szóval, amit kötelező felrakni. A nem kötelezőben 4 kisméretű bigyó üldögél.

 

Kipróbáltam úgy is, hogy nem keverem össze a fontost meg az ajánlottat. Ebben az esetben van 128 fontos frissítés, ami 548 mega, és a "Nem kötelezőben" van 52, amelyek közül a legnagyobb méretű a .NET 4.5.2, ami 54 mega, a rákövetkező sima frissítés csak 15. Egy ilyen összefoglaló csodabigyónak több száz megának kéne lenni.

 

Szóval... Mi van? Az nem lehet esetleg, hogy nem Win7-et telepítettél? Tegyek be képeket?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Őszintén szólva én is erőteljesen furcsállottam. ;)

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Win7 Home Premium SP1-et telepítettem, és egy kb. 450 megás frissítés volt. Vagy visszavonták volna azóta? :hmm: Valamikor december első felében telepítettem, akkor még volt.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:hmm: Mindenképpen volt ebben valami keveredés. Egyik, hogy az MS nem csinál az SP-ken kívül valami ideiglenesen összecsomagolt hotfixeket - azon túl, hogy maga egy KBxxxxxx hotfix több sérülékenységet is javíthat.

Másrészt, ha lenne ilyen, akkor nem az ajánlott kategória alatt jelenne meg. Ott kompatibilitási, teljesítmény és hasonló javítások vannak. Most megnéztem, ezek között nekem jóval kisebb méretűek vannak, de nem követtem máig direkt letöltéssel.

A Windows 8-nál jöttek be ezek a nagyméretű havi kumulatív, rollup, performance and reliability frissítések, amik meg sokszor ráadásul egy fő KB gyűjtő kód alatt több külön KB hotfix fájllal. :hááát::facepalm:

Nem azt mondom, mondjuk, hogy nincs abban semmi, amit tapasztaltál, de hogy mi volt az, azt nem lehet megállapítani. ;)

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Pontosan lehet tudni mikor lesz win10 magyar földön?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr
Destroy-man' timestamp='1421487267' post='467081']

Win7 Home Premium SP1-et telepítettem, és egy kb. 450 megás frissítés volt. Vagy visszavonták volna azóta? :hmm: Valamikor december első felében telepítettem, akkor még volt.

Windows Update Catalog-ban nincs ilyen, amit legfeljebb láthattál, az egy rendszerfrissítést ellenőrző akármi lehetett.

 

Persze a MS adott ki rollup-okat, de azok kisebbek jóval.

Link to comment
Share on other sites

1933

Ahogy az idő múlik, az ember egyre több tapasztalatra tesz szert és szélesíti ismeretei körét.

Van azonban egy dolog, amit csak nehezen tud megszokni, a beidegződött cselekvésekről

leszokni, illetve más cselekvéseket felvenni.

 

Például: valaki megtanul biciklizni, majd motort és utána gépkocsit vásárol.

Mind, mind közlekedési eszköz, de vezetni mindegyiket másképp kell és ugyebár, a

közlekedésben való részvétel szabályai is részben mások. No nem a KRESZ, hanem

a biztonságos előzés, a másoknak való elsőbbségadás elmulasztása esetén várható

veszély, a kezelőszervek beidegződött kezelési módja, milyen a viselhető ruházat,

amit részben az időjárás, részben az utazás célja (munka, kirándulás, színház, mozi,

stb.) igényel. Ezeket nem érdemes tovább részletezni, mert aki olvassa, már elfelejtette,

hogy mi mindent írtam bevezetőül.

 

Nem ismerősek a fenti elvárások, cselekvések, beidegződések? Hát igen! Biztos van aki

ezt gumicsontnak fogja titulálni, de sebaj, az is beláthatja, hogy mindezek a számítás-

technikai eszközök területére is igazak. Legyen az a rutinos felhasználó, Mari néni, a

munkát végző hivatalnok, programozó, újságíró, játékos, vagyis akárki, aki a kezébe

veszi és használja. Megtisztelem az olvasókat azzal, hogy nem mellékelek szótárt

a használt hasonlatokhoz (ruha=csicsás shell, beidegződés=kezelőszervek, kuplung),

 

Végigolvastam a találgatásokat, véleményeket, követelményeket a THRESHOLD

témakörben és arra a végkövetkeztetésre jutottam, hogy az autó vezetésére egy

új modell kibocsátásakor nem célszerű (nem tanácsos) megváltoztatni az időközben

szerzett tapasztalatok felrúgásával a kezelés módját gyökeresen megváltoztatni,

mert a potenciális felhasználókat elriasztja, hogy ismét újabb megszokásokat kell

kialakítani ugyanolyan tevékenységek végzésére, mivel látszólag semmi újabb

előny sem származik belőle, sőt még több pénzbe is kerül. Itt a Start menüre,

vagy a kezelés módjára gondolok többek között. Hasonlókép ahhoz, ahogy az

autóvezetést egy érintő képernyővel kéne elvégezni. Marhaságnak tartanám

mai eszemmel ezt a fajta autóvezetést, de mások is nehezen tudnák elfogadni!

Gondoljuk el Mari nénit a több ujjas autóvezetéssel. Ki merne közülünk az

utcára menni? Mari néni a mostani autókat nagy bőszen használja, még

Budapesten is és mindnyájan kimegyünk az utcára félelem nélkü!

 

Van egy újabb ötletem: az autókat kormány és sebáltó nélkül, joystickkel

kellene vezetni. Ez is megfelelne a METRO felületnek!

 

Tudom, hogy kissé túlzás az, amit fentebb leírtam, de sok benne az igazság,

mint ahogy azt már érzékeltettem, amikor megjelent a 8-as operációs rendszer.

Nem várok cáfolatokat erre a szövegemre, biztos sokaknak van miért cáfolni

a leírtakat, de azt hiszem, hogy nem ártana az egyes operációs rendszerek

készítőinek elgondolkodni az ilyen dolgokon. Ugyanúgy, ahogy nem minden

dohányos nikotin függő, hanem pótcselekvésként dohányzik, ahogy én is

tettem és leszokni csak annyiból állt, hogy a következő cigarettára már nem

gyújtottam rá (2004, ma sem dohányzom)! Nem használtam nikotin, vagy

cigaretta utánzatot.

Az egyik amerikai cég mielőtt eladná egy-egy új termékét, felkér kb. 10 utcai

járókelőt, oda ad nekik egy csomagot alkatrészekkel és szerszámokkal, meg

egy leírást arról, hogy kell a terméket üzemkészre hozni (többsávos rádió

vevőt, vagy egy adó-vevőt). Nem ismerős? A 8-as kiadása előtt a Főnőknek

le kellett volna ülni minden készülékfajta elé, vagy mellé és dolgozni azokkal

nyolc órán keresztül, különféle tevékenységeknek megfelelően. Stop!

Link to comment
Share on other sites

payskin

Na, ettől most leraktam a hajam:

 

Microsoft Spartan: Chrome Extensions targeted for native support

 

Spartan will be able to use Chrome extensions and, while we are not sure if they will work 100% natively, the way extensions have been implemented is nearly identical to that of Chrome which will make it a simple process for developers to make their extensions work on Spartan.

 

:o

 

Még egyet kell aludni. ;)

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Jobban örültem volna Firefox kiegészítőknek. ;) Na mindegy...

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Gyengébbek kedvéért kérhetném magyarul is? Előre is köszönet!

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Röviden annyiról van szó, hogy az MS új webböngészője natívan támogatni fogja a google chrome kiegészítőit.

Link to comment
Share on other sites

payskin

http://news.microsoft.com/windows10story/

 

Itt lesz a holnapi közvetítés. Ha rögtön jön az új build is, nyitok majd neki egy külön témát.

 

Szintén mai hír, hogy a build number átlépte a 10 ezret.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Szintén állítólag a megjelenő új Tech Preview még nem lesz 10000 fölött, hanem valami 992x lesz, ennyivel járnak előrébb a fejlesztésben. "Izgi"*. :hááát:

 

* Ez az az állapot, amikor még van hátra 5 óra a bejelentésig, az újságíró viszont annyira rá van pörögve a témára, hogy viszkető közlési kényszere van. Na, ilyenkor születnek ezek a "baromi fontos", gyakran teljesen légből kapott "hírek".

Link to comment
Share on other sites

payskin

nUbTWIQ.jpg

 

Egy évig ingyen lehet Windows 7-ről, 8.1-ről 10-re frissíteni! HELLÓÓÓÓ!

---

Sajnos az elejéről, az UI-ról lemaradtam, a képek pedig nem túl meggyőzőek. :(

---

Hopppácska! A Spartan demótól... :o kész vagyok. Nem hittem volna, hogy "IE"-t fogok használni, de most hirtelen azon gondolkodom, hogy kell majd egy windowsos tábla is.

---

DX12 + cross platform multiplayer gaming? :o Bármilyen Windows-eszközre streameljük a játékokat az otthoni Xboxról? Na ne... :o :o :o (Veszünk Xboxot is. :D)

---

Következő héten lesz build. 25 nyelven. Abba beleférünk vajon?

---

Hologramok. Jó, erre már nincsenek szavak. Egyben kiderült, miért lőtte le a Google a Glass projektet a múlt héten. :D

Link to comment
Share on other sites

payskin

DZl4uR9.jpg

 

OmbSqZs.jpg

 

Sajnos ez továbbra is pocsékul néz ki. Borzasztóak a színes hátterű kis ikonok a bal oldalon a kék háttéren, az egész összehatása egy gazdag hányásra emlékeztet. A teljes képernyősön pedig az a naracssárga-zöld-bordó kombó, attól egyszerűen felfordul a gyomrom, rosszul vagyok tőle. És hogy néz ki a tálca? Hogy néz ki a Windows ikon? Mik ezek a színes hátterű izék ott ilyen foghíjasan elszórva? És mit keres ott egy tök máshogy kinéző Intéző ikon? Ez továbbra is egy f o s, sajnos. :(

Link to comment
Share on other sites

payskin

Itt van a HoloLens weboldala. Besza-behu, ugyanakkor vegyük észre, hogy ezek szépen renderelt képek, úgy is fogalmazhatok, hogy egy szándéknyilatkozat. Majd amikor az én fejemen van, és az íróasztalomon Minecraftezek vele, akkor elhiszem, hogy ez tényleg a valóság.

 

Km5Tfqd.jpg

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Jó lesz ez na. Vagy majd kiderül. ;) Bár nekem speciel nem minden vonatkozására van szükségem.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Itt a Neowin galériája a 9924-ről, amiben azt írják, hogy 9926 lesz a jövő héten megjelenő előzetes, és vannak közelibb képek a Start menüről (blöergh) meg 2-3 kép a File Explorerről is.

 

Érdemes megnézni a 3. és az 5. képen, ahol közelről látszódik a Start menü bal oldala meg a tálca. Milyen katyvasz az egész?! :( Van egy alap kék háttér, ezen vannak színben abszolút nem passzoló négyzetek, mint ikonhátterek, és azokon pedig vegyesen, kis méretű, stilizált Windows 8 és színes Windows 7 ikonok, és főleg az utóbbiak néha teljesen rosszak az adott háttéren. Az UI-t tervező csapat abban a kényszerben van, hogy a felhasználónak konkrétan, körülhatárolva kell megmutatni, hogy hova taccsolhat, akkor is, ha épp nem érintőképernyős eszközt használ.

 

Félperces gondolatkísérlet: tegyük fel, hogy nincsenek színes négyzetek, viszont az ikonok akkorák, mint most a négyzetek, egységesek (vagy színesek, vagy stilizáltak), áttetsző hátterűek, esetleg egy leheletnyi árnyékkal. Mennyivel jól nézne már ki?!

 

Nem tudok napirendre térni ezen az ízlésficamon. :nem:

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A start menü háttérszíne állítható. Igaz, csak az átlátszóságot meghatározó színekkel együtt, de legalább azonos színsémát használsz, és nem össze-vissza mindent.

 

Egy évig ingyen lehet Windows 7-ről, 8.1-ről 10-re frissíteni! HELLÓÓÓÓ!

Igaz, hogy egy bakinak hála, de Win8-at is be lehetett szerezni ingyen, igaz, csak 2 hónapig. :P

 

Hopppácska! A Spartan demótól... yikies.gif kész vagyok. Nem hittem volna, hogy "IE"-t fogok használni, de most hirtelen azon gondolkodom, hogy kell majd egy windowsos tábla is.

Úgy kb. a 10-es verziótól elég komoly fejlődést mutat az IE. Simán felveszi a versenyt a többi böngészővel, ráadásul a gépigénye is a legjobbak között van. Az új x86-os táblák pedig igaz best buy kategóriát képviselnek a felső kategóriás táblák piacán. Köszönhetően a nagy szoftveres támogatásnak. Kár, hogy az AMD nincs még jelen a piacon, egy kicsit visszavethetne az áraknak. Bár kétség kívül így is lehet nagyon jó áron venni elfogadható gépet (i5 proci, 13,3" FHD kijelzővel).

 

Következő héten lesz build. 25 nyelven. Abba beleférünk vajon?

Általában a 25 nyelvben benne szoktunk lenni.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Az említett bakira visszatérve, bár már nem emlékszem pontosan mi volt, de talán a Media Center verzió környékén. Na mindegy.

Azt azért ne felejtsük el, hogy nem az a kérdés, hogy technikailag be lehet-e szerezni ingyen, hisz arra ott volna akár a warez is, hanem, hogy legálisan ingyen.

Márpedig legálisan csak azok frissíthetnek ingyenesen a korábbi rendszerről, akiknek arra legális licenszük volt. Tehát a warez elvileg kiesik, hogy gyakorlatilag is, vagy hogy lesz, az más kérdés.

Pl. Windows 8 licenszhez hozzá lehetett egy ideig úgy is jutni, hogy mellékelték egyes SSD-k megvásárlásához. Ezzel a licensszel tudtad telepíteni, aktivált is persze, de ez mégiscsak upgrade licensz volt, és hivatalosan akkor lehetne érvényes, ha mondjuk volt egy legális Win 7 licenszed is hozzá. Más kérdés, hogy ezt ki nézi, ellenőrzi.

De ugyanez az upgrade játék volt a 9.000 Ft környékén megvásárolható Win 8-nál.

Valószínűleg az ingyenes irányba elmozdulással még kevésbé "nézik". (9" alatt ingyenes Win 8.1, alapértelmezett Binggel a nagyobbak is 4.000 Ft, plusz ez a Win 10, amit még pontosan nem tudunk.)

Link to comment
Share on other sites

Dani991

Egy évig ingyen lehet Windows 7-ről, 8.1-ről 10-re frissíteni! HELLÓÓÓÓ!

 

Azt lehet tudni, hogy ez pontosan hogyan működik? Kapok egy Windows 10-es kulcsot, amivel upgrade-elhetek, és azt már használhatom az idők végezetéig, vagy egy évig frissíthetek Windows 10-re, aztán ha letelt az egy év, és újra kell telepítenem a rendszert, akkor már meg kell venni a Windows 10 licenszet?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Pontosan nem lehet tudni, mert annyit mondtak, ami megjelent.

Azt nem gondolnám, hogy az egy év itt azt jelenti, hogy valamilyen formában évente meg kell majd újítani vagy új előfizetést vásárolni az Office 365 mintájára. Habár valahol volt hasonló értelmezési kísérlet, de azt nem az MS mondta.

Ha lesz előfizetéses modell, az nem az upgrade, hanem egy új megoldás lesz.

Szerintem az lesz, hogy a kulccsal egy éven belül tudsz frissíteni. Ezután használod, vagy később még frissítheted, ha erre lehetőséget adnak.

Újratelepítésnél lehet, hogy tovább lehet vinni a licenszet majd, mert már nem géphez akarják kötni, hanem MS fiókhoz. Ilyenkor az előző telepítést deaktiválni kellene záros időn belül. Meglátjuk.

Egyébként a tokent eddig el lehetett menteni és ugyanazon a hardveren visszaállítani újratelepítés után. Vagy ott van egy (kezdeti) teljes partíciómentés lehetősége.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Jól emlékszel, a Media Centernél cseszte el az MS. Ugyanis nem sima Media Center licenceket adott ki, hanem Win 8 + Media Center licencet, ráadásul ezt teljesen ingyen, csak igényelni kellett. :)

Bár a VL licencek kiszivárogtatása is érdekes dolog volt, kb 3/4 évig jöttek az új kulcsok a neten, amit telefonon simán lehetett aktiválni. Bár utóbbi nem tartozik a legális megoldások közé.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...