Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Insider Preview Build 17xxx (RS5)


payskin

Recommended Posts

Temporary

"VMware player 6.0.3-ra nálam nem ment fel, 0x0000005D hiba kódot adott."

 

Az a BIOS-ban (host-alaplap) nem volt Enable-re állítva a "No-Excute Memory Protection"

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Jött a hétvégén új VirtualBox, kipróbáljátok? Az újdonságok alapján van benne Windows 10 tweak.

 

Akkor jónak kell lennie. Mondtam, hogy előbb-utóbb frissítenie kell az Oracle cégnek.

Kipróbálom, amúgy is szoktam frissíteni a VirtualBoxot, bár nálam már VHD-n is van a Preview, ami jobb megoldás, mint a VB. Hacsak nem félünk és tartunk az MS említett kémtevékenységétől. ;):P

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:hmm: Úgy néz ki mégsem teljesen jó még ez az új VirtualBox a Win10-hez. Nálam legalább is nem. :hááát:

Frissítettem a 4.3.18 verzióra a programot és az extension csomagot is. Ezután elindítottam a Win10 Preview-t és a GuestAdditions-t is telepíteni akartam.

Ment egy ideig, majd lefagyott a következő képernyőképpel.

 

VirtualBox_4.3.18_hiba._www.kepfeltoltes.hu_.png

 

Újraindítás után az Eszközkezelőben a VirtualBox grafikus driver még mindig nem jó.

A telepítéskor már nem lehetett kiválasztani, hogy a 3D drivert is frissítse vagy sem. Talán ezért, de mintha ez máskor is így lenne. A 3D-nek nem kellene mennie, azt ki szoktam hagyni. Volt hogy gondot okozott már.

Vagy várni kell egy újabb verziójú VirtualBoxra, vagy esetleg egy tiszta telepítésnél még jó, vagy nálam van valami gubanc. Ettől még működik a virtuális gépen, de nyilván nem annyira tökéletesen.

A VHD-ra telepítéssel viszont nincs ilyen gond.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Nálam rendben volt az új Virtualbox. :)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Állítólag új build jön, és update-ként töltődik majd le, és mindenkinek még sokkal jobb lesz, mint valaha.

 

Viszont azt olvasom Szüret Pali bácsinál, hogy:

 

Under the new plan, the non-Pro version of Windows 10 will combine aspects of Windows RT and Phone into a single SKU that works on handsets and small tablets, and eschews the desktop. But the Pro and Enterprise versions—which is what Microsoft has made available in the Technical Preview—will soldier forward with the desktop as the primary shell. Those Modern apps—excuse me, Universal apps—and their runtime and app model will continue, but will now run within—and interact with—the desktop.

 

Ne adja az atyaúristen, hogy a Home verzióban ne legyen Desktop, mert elsírom magam.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

A Windows Update-en nincs új frissítés egyelőre. Eddig 1 hotfix volt a WU-n, plusz a Defender adatbázis.

Kikapcsoláskor viszont önmagától frissített tegnap 9 csomagot a VirtualBoxra telepített, míg ma a VHDX-en lévő pedig 11-et.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
Under the new plan, the non-Pro version of Windows 10 will combine aspects of Windows RT and Phone into a single SKU that works on handsets and small tablets, and eschews the desktop. But the Pro and Enterprise versions—which is what Microsoft has made available in the Technical Preview—will soldier forward with the desktop as the primary shell. Those Modern apps—excuse me, Universal apps—and their runtime and app model will continue, but will now run within—and interact with—the desktop.

 

Ne adja az atyaúristen, hogy a Home verzióban ne legyen Desktop, mert elsírom magam.

+1 Senki se fog csak ezért pro-t venni. Inkább átáll a sötét oldalra... :démonikacaj: (Én csak szimplán átírom a grub-ot hogy a linuxot indítsa alapból :D , ha meg játszani akarok csak akkor lesz win...)

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Ne adja az atyaúristen, hogy a Home verzióban ne legyen Desktop, mert elsírom magam.

 

Annyiban nem érint, hogy egyébként is Pro verzióim vannak, így ezek frissülnek. Vagy ha a Jagdtigger által említett sötét oldal kerülne szóba, akkor meg szintén Pro lenne. Ha egy kütyüvel adják a jövőben, akkor az egy kérdés, de legfeljebb újratelepítés, oszt meglátjuk. ;)

Ezzel együtt remélem, hogy nem lesz így. Valami olyasmit emlegettek, hogy a rendszer automatikusan felismeri, hogy milyen hardveren fut, és ehhez állítja be magát. Az persze kérdés, hogy ezen túl mit lehet átállítani szándékosan bármilyen módon.

Pl. ha teszem azt egy Tranformer kütyü le van húzva a billentyűzetről, akkor tabletként funkcionál érintőképernyős módon. De legyen lehetőségem ekkor is, hogy desktopként használjam. Persze ehhez rá kell dugjak valami billentyűzetet és egeret mondjuk egy USB-s rádióvevős megoldással, hogy értelmesen lehessen így használni. Akkor meg ezt érzékelnie kell, hogy egér van rajta és tudnia kell a desktop módot megint. Viszont olyan ne legyen, hogy mindenképpen a rendszer akarja rámerőszakolni, hogy miként fut, és megakadályozza, hogy én másképp döntsek és váltsak. Azért egy Phone nyilván nemigen lesz desktop, de egy tabletnél miért ne.

 

A Windows Update-en nincs új frissítés egyelőre. Eddig 1 hotfix volt a WU-n, plusz a Defender adatbázis.

Kikapcsoláskor viszont önmagától frissített tegnap 9 csomagot a VirtualBoxra telepített, míg ma a VHDX-en lévő pedig 11-et.

 

Ehhh, nem is figyeltem, hogy patch kedd van, és a Previewt még fél 7 után csekkoltam. 7 után megérkezett erre is a WU-n két frissítés, 1 Flash Player és 1 Internet Explorer 11.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Nálam csak egy MS SQL 2012 SP2 csücsül(t) a WU-n. Épp most tölti, több mint 1 GB, pedig csak a Management Studio van feltelepítve belőle. :pislog:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Azért arra nem számítottam, hogy ezt a témát is át kell majd nevezgetni... :)

 

Na, töltikézitek a 9860-at? ;) Állítólag nem lesz belőle ISO.

 

Neowinen sorban írnak az újdonságokról:

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Elvileg a WU-ban kéne lennie, de nálam még nem találja.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Valamelyik cikk írta, hogy a metrós gépház Recovery and Update, vagy ilyesmi menüpontjánál érhető el.

Ettől még lehet, hogy a desktop WU-nak is ki kellene jeleznie, mert őszintén szólva ezt a metrós cuccot nemigen szoktam birizgálni. (Mostanában a Preview-t se nagyon.)

:hmm: Apropó, nem az volt, hogy nem metrós lesz? Vagy hogy nem annyira.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Közben reklamált, hogy nincs elég hely a C-n. Csináltam neki, majd 1 óra múlva jelezte, hogy újra kell indulnia a gépnek. Leokéztam, 4 újraindítás és már megy is az új verzió.

WU-n nem érhető el, a háttérben automatikusan letölti a szükséges fájlokat, és magától indítja a telepítőt is.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Igen, ezt csinálta már eddig is a korábbi rendszerfrissítésekkel. A WU-n nem volt semmi, kivéve legutóbb a Flash Player és IE 11 frissítést, de kikapcsoláskor meg jelzi, hogy x csomagot frissít, meg indítsuk újra. A Preview rendszerfrissítéseit így tölti le silent módon.

Én most nem tudom piszkálni november elejéig, de az említett frissítések jó irányba tett lépések szerintem.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Akinek esetleg nem tenné fel magától ide dugták el:

PC Settings>Update and Recovery>Preview Builds

Link to comment
Share on other sites

1933

Hát, jó estét kívánok!

 

Fujitsu megmondta a tutit.

 

Köszönöm a reakciókat arra amit beírtam és általában egyet is tudok vele érteni, de mint kihangsúlyoztam,

a véleményem szubjektív és ezért nem is kell vele egyetérteni. Nálam ez látszik az én értékítéletem szerint.

Arról is meg vagyok győződve, hogy nem vagyok naiv, csak éppen a vágyaim, vagy a zsigereim mondatják

velem azt, amit mondok és írok. Persze ez nem jelenti azt, hogy mindent helyesen látok, vagy hogy soha

sem tévedek. Hát persze én is "emberből" vagyok. Bátor meg azért vagyok, mert koromnál fogva és életutam

során sok mindent láttam és átéltem, ez meg rányomja az emberre a bélyegét. DE! Soha sem késő tanulni.

Tényleg! De minek? Csak mert most már ráérek?

Szép nyugodtan és derűsen kell nézni a dolgokat és akkor szép lassan elmúlik minden, mint amikor az ember

este lefekszik, kényelmesen elnyúlik és álomba szenderül. No és persze szépeket álmodik, szinte nem éri meg

felébredni. De fene tudja! Azért jó lenne látni azt, hogy hová fejlődik a világ.

Tényleg, vajon milyen lesz a jövő operációs rendszere, egyebek mellett?

 

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Semmi baj azzal, ha leírod a véleményed, akármi is az. Mások viszont leírhatják a véleményük a véleményedről. :)

 

Tanulni valóban sohasem késő; sőt, az egész élet erről szól. Amíg élünk, folyamatosan tanulunk. Ha abbahagyjuk, a mai világban az azt jelenti, hogy halott emberek vagyunk. Egyébként is általános igazság, hogy minden csak addig működik, amíg működtetik. A szellemi épség megőrzésének egyetlen lehetősége az agy folyamatos tornáztatása. ;) (A testi épségé meg a mozgás.)

 

Nekem egyébként tetszik, hogy érdeklődsz az újdonságok iránt, és folyamatosan új dolgokat próbálsz ki. Pontosan ezt kell csinálni. Mindig újabb és újabb projektek, új tervek, célok, aktív élet – ez a titok. Igen, még 90 év felett is. Az már nem élet, ha az a legfőbb kérdés, hogy hol a legolcsóbb a csirkefarhát. Ahogy a mondás is tartja: nem az számít, hány év volt az életedben, hanem az, hogy mennyi élet volt az éveidben! ;)

 

Fogalmam nincs, milyen lesz a jövő operációs rendszere. Majd meglátod! :)

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Gondolom UI mentes. Értitek? ;) "Gondolom"

 

azaz nem lesz tapizás és egerészés, csak gondolat vezérlés és esetleg szemmozgás figyelés.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
SkyBird

Nahhh, úgy néz ki nálam nem lehet frissíteni a 9841 buildet 9860-ra. És ezzel nem vagyok egyedül, van egy pár hasonló bejegyzés a neten, igazából működő megoldás nélkül.

Lett egy kis időm, gondoltam frissítek és az Update & Recovery alatt letöltöttem az új buildet, majd install. Molyolt egy kicsit, majd azt mondja, hogy nem tudom installálni a Windowst virtuális meghajtóra. Eddig azon volt, VHDX, ahogy említettem korábban.

Az üzenet bezárása után molyolt még egy kicsit megint, talán visszaállított ezt-azt, majd különböző hibakódokat jelenített meg a további telepítési próbálkozásokra. Ilyenek hogy 0xC1900200, 0x8024200D, 802426007. És ez már a második nekifutás, mert tegnap ugyanezt csinálta, csak ma uninstalláltam a NOD32-t és megnéztem az Update-et, és már nem jelenítette meg a letöltött új buildet, hanem újra le kellett tölteni. Na mondom, talán frissítettek megint, vagy tökmindegy, fussunk neki megint. De mint kiderült, ez nem megy. Igaz annyira nem bánom, de gondolhattak volna rá. :hááát: Vagy ugyan mi a gond a VHD, VHDX alatti frissítéssel, ha egyébként meg lehet telepíteni. (Volt akinek WM Player alatt nem ment.)

A log fájlban az overall progress 1 %, szóval mindjárt kilőtte. Volt akinek elment 96%-ig is, ahogy láttam a neten.

Nem lett jobb a DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth parancs után sem. Szóval inkább a 9860 build .iso-t kell leszedni a tiszta telepítéshez.

Link to comment
Share on other sites

payskin

És van olyan?

Link to comment
Share on other sites

1933

Aki tudja, kérem mondja meg.

 

Nagyon érdekes, hogy a novemberi számhoz mellékelt DVD-n lévő mp4-es videó fájlban szereplő Win 10

a 9841 számú verzió volt, ahol a a bemutatott [C] indító ikon szerepelt, de nekem a 9860-as verzióban az

nincs. Azt hol lehet megtalálni?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

@1933

Én nem értem, hogy milyen [C] ikonra gondolsz és az miért ne lenne az új 9860 buildben, ha a Windowshoz tartozott egyáltalán. Nyilván látni kellene az a videot, de más se reagált.

Egyébként a parancssornak szokott lenni C betűt tartalmazó ikonja, de nem tudhatom, erre gondoltál-e. Viszont az meg tuti van mindegyik Windowsban.

 

Más. Próbálkoztam ezzel az ESD .iso átalakítással, mert a VHDX meghajtóra telepített rendszer nem hajlandó magát frissíteni. :hááát:

A dolog működik, de csak részsikert tudtam elérni. A létrehozott 9860 build .iso telepítőt tudom telepíteni tiszta telepítéssel VirtualBox alá, sőt a GuestAdditions is települ, noha az Eszközkezelőben a grafikus drivert továbbra is hibásnak jelzi. Korábban nem települtek a kiegészítők ennyire szépen. Nyilván merevlemezre is menne így a 9860 tiszta telepítés.

Viszont ami a lényeg lett volna, a VHDX-re való telepítés nem sikerül, illetve pontosan az elindítás nem sikerül. Rápakoltam az új .iso-ból a dism paranccsal ugyanúgy. Beszúrom a boot menübe az új rendszert és indítanám a telepítéshez, a Windows\System32\Winload.exe 428-as hibát jelez, nem tudja ellenőrizni a digitális aláírást.

Gondoltam lecserélem a 9841 buildnek megfelelőre, ami saját tulajdonba vétel után megoldható. Ekkor tovább is lépett, és most meg egy másik hosszú nevű dll fájllal volt problémája. Na ekkor eluntam, marad így.

Link to comment
Share on other sites

payskin
B2QmTBDCcAA4DuU.jpg
Link to comment
Share on other sites

payskin

Kijött!

 

Microsoft bejelentés

 

Érdekesség, lesz ISO.

 

And finally – we heard from you loud and clear you want ISO images of the new builds we release. We felt it was important to listen to that and give you what you want – but there’s a catch. Getting the update & install data from our Preview Builds mechanism is super important for us. It helps us ensure smooth ESD distribution, download, and upgrade success for this program going forward, and also will help us ensure great upgrades for people once we release Windows 10. So we’re going to release the ISOs at the same time as we publish to the Slow ring. That means if you want to be FIRST and FASTEST to get the build, you’ll need to use our Preview Builds mechanisms (either automatic or Check Now in PC Settings to download.) If you must have an ISO you’ll have to be a bit more patient. I hope that you’ll consider that a fair tradeoff.

 

Wow, ezek most tényleg figyelnek... :D

 

Neowin cikk

Now, Microsoft does point out that there are some known problems with the new build. The company says that "as with the last build, you're getting hot-off-the-presses code which means there are a few issues". These include:

  • In some cases you may get a black screen when trying to log-in or unlock. The only option is to hold the power button to hard reboot.
  • You will be unable to connect to Distributed File System network locations.
  • Some systems may see disk growth of 20GB+ due to driver install duplication. On systems with low disk space this can block setup and cause a rollback to the previous build.
  • Skype calls will disconnect and Music will stop playing if those apps are minimized.
  • There are several known issues with screen sharing with Lync.

 

Kommentek között találtam: W10 Changelog :o

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...