Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Insider Preview Build 17xxx (RS5)


payskin

Recommended Posts

SkyBird

@Destroy-man

Igen, ez igaz az online fiókra. De ehhez elég csak néha bejelentkezni, nem folyamatosan. Vagy ha keresünk valami appot az Áruházban. Egyszer talán lesznek még jók is. :P

No meg megszokásból jobban szeretem, ha felhasználói nevet ír ki, nem az e-mail címet bejelentkezéskor. De még ez se akkora dolog, csak ha online Microsoft fiók lenne, ahhoz azért illene egy bonyolultabb és hosszabb jelszót megadni. Azt meg nincs kedvem minden bejelentkezéskor bepötyögni. És ilyenkor még a KeePass copypaste ugye nem megy. :lol:

Ha viszont helyi fiókos bejelentkezés van, akkor elég az egyszerűbb rövid jelszó. Mert ha a gépedhez fizikailag hozzáférnek, akkor úgyis tökmindegy.

Link to comment
Share on other sites

1933

Hahó Mindenki!

 

No itt van egy újabb megszállott! A 32 és a 64 bites verziók 20-20 perc alatt letöltődtek és a 32 bites állati gyorsan feltelepült másodiknak egy 40 GB-os HDD-re az XP mellé. (Dual boot). Utána még egy ideig fészkelődött, majd használható lett. Próbaképpen elindítottam a Skype-ot, ami a jelszó nélkül azonnal elindult és mindent tudott rólam, bár sehol se indítom automatikusan. Van Hotmail-es fiókom, a letöltés is problémamentes volt, emlékeztek rám, mert a W7 és W8 Preview verzióját is teszteltem egy évig, de maradtam az XP-nél és a Linuxnál. Sajnos sem a Logitech, sem a Creative WEB-kamerát sem ismerte fel, pedig mindkettőnek van W7 drájvere, de telepítéskor lefagyott a telepítő és újra kellett indítani a gépet. A Skype képernyő megosztás sem működött, nem is volt olyan opciója, legalább is nem találtam meg. Valamivel szimpatikusabb, mint a W8, de szoftver szegénysége a Linux után igen kiábrándító. Lesz még vele sok drájver gond! A 2x20 GB-on az XP és a W10 barátságosan megfér. Ja! Elfelejtettem megnézni a Wifi-t. Van egy USB-s Wifi stick-em, azt majd megnézem. Az Ethernet kártyát felismerte és az Internet kapcsolat létrejött!!!

 

Az Internet Explorer-rel és a Bing-gel alig tudtam a PCW Fórumra találni, mindenhová elvitt csak épp oda nem ahová kellett volna. Hozzászólás írásakor 4-5 sor után kiakadt, programhibára hivatkozva és az addigi beírásokat lenullázva, törölve. Ezért inkább Ubuntu-val írtam és írom a hozzászólást. A nyelv maradt az angol (várható volt), de az időzónát és a billentyűzetet be lehetett a magyarra állítani.

 

Igaz, az előzetes információk az ilyen hibákat előre jelezték. Időközben frissítette is magát. Az "app shop"-ban nemigen találtam olyan szoftvert, ami hiányzott volna. Ha az XP-t nem kötöm hálózatra, akkor kompatibilis vagyok a régi dokumentumaimmal és nem fogok újabbat megvenni és a drágán megvettet nem fogom kidobni. Írásaimat nem fogom ország-világgal megosztani a felhőben. Gondolom a nagy cégeknek sem jut az eszébe ilyen marhaság!

 

Csak ennyi tellett tőlem. Ez van, ezt kell szeretni (mármint nekem).

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Próbaképpen elindítottam a Skype-ot, ami a jelszó nélkül azonnal elindult és mindent tudott rólam, bár sehol se indítom automatikusan. Van Hotmail-es fiókom, a letöltés is problémamentes volt, emlékeztek rám, mert a W7 és W8 Preview verzióját is teszteltem egy évig, de maradtam az XP-nél és a Linuxnál.

 

Nyilván nem helyi fiókot hoztál létre, mint pár hozzászólással fentebb felmerült, hanem a Microsoft Live fiókkal jelentkeztél be a rendszerbe. Így meg az integrált OneDrive, Skype egyből hozzáférhető külön bejelentkezés nélkül. Sőt ez a cél és lényeg.

 

Valamivel szimpatikusabb, mint a W8, de szoftver szegénysége a Linux után igen kiábrándító.

 

Ebből a szempontból nem lehet és szabad összehasonlítani a Linuxszal. Bár az igaz, hogy a Windows sem csak egy szigorúan vett oprendszer, hanem tartalmaz némi egyéb (segéd)programot is. Az ún. Linux, mint akármilyen disztribució, az meg bőven több, az "alap'" Linux rendszernél, tele van tömve egyebekkel.

Most emlegethetném, hogy ha még akart volna is, mit engedtek egyáltalán belerakni a Microsoftnak korábban, meg mit nem, büntetések kilátásba helyezése mellett. Pl. az Internet Explorer "árukapcsolás" és böngészőválasztó program kötelezettség :P, vagy az EU által kikövetelt Media Player nélküli abszolút felesleges és sikertelen Windows N verziók.

Ez a Windows "programszegénység" ahogy említed, mindig is így volt, de nincs vele különösebb problémája szerintem senkinek. Rajtad kívül. :lol: Bocs, nem tudtam kihagyni a gyenge poént. ;) Mindenki azt telepít fel a Windowsára, azt használ, amit kedvel, ismer. Vagy amire pénze van.

Most változna annyit a helyzet, hogy pluszban lehetne az Áruházból csempés appokat telepíteni. Már amennyiben volna egyáltalán értelmes és hasznos választék az asztali programokhoz képest.

Link to comment
Share on other sites

payskin
Mindenki azt telepít fel a Windowsára, azt használ, amit kedvel, ismer. Vagy amire pénze van.

 

Magam sem mondhattam volna szebben. 1933, ha szeretnél látni Windows "disztribúciót", kérj kölcsön egy telepítőkészletet olyan ismerőstől, aki a Windowsát notebookkal együtt kapta. Gyakran egy gigányi szutyokkal van telepakolva, előtelepített szemétdomb, és gyakorlatilag az első használat után már félhalott tőle a Windows.

 

A céges gépeket is újra szoktuk telepíteni alap Windowszal, családi/ismerősi körben is mindenkinek ezt javaslom vagy csinálom, ha megkérnek rá. Saját magamnak meg olyan Windowst telepítek, amiből még azokat a felesleges dolgokat is kiveszem, ami ugyan az alap része (Media Center, játékok stb.), de nem kell, tehát ne is legyen fent.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1933

Jó estét kívánok!

 

SkyBird-nek:

A közönséges hotmail-es levelezési e-mail címmel indítottam, amihez más jelszó tartozik a Skype-on és más a bejelentkező név is, amit a gép beír, de nem indul az op. rendszerrel! Ne is induljon, csak ha én akarom, akkor!

Persze most jut eszembe, hogy a régi MSN Messengerrel is be lehet jelentkezni a Skype-ba. Aha! Akkor visszakozás!

 

Szoftver szegénység: nem találtam valami Notepad-ot (lehet, hogy béna vagyok?) sem szövegszerkesztőt, mint a Wordpad. Paint az van, zenére, videóra van benne valami, illetve a böngésző is működik. Igen, ez Microsoft, pénzbe kerülnek a programok, de akkor is szegényes. Nem? Nekem annak tűnik.

Vajon ilyen a Windowsos okos telefon ellátottsága is? Annál azért többet nyújtanak, mint a Win 10-nél. Ugyan az az op. rendszer? Mert ez a szlogen! Hát akkor vannak egyenlők és egyenlőbbek is (mint a politikában)?!

 

Spányik Balázs-nak:

Ismerős a szöveg, mert a Notebook-omat előre telepített Windows-szal kaptam és álmomban ne jöjjön elő, mennyit harcoltam, amíg a sok felesleges vacakot kiirtottam belőle! Ebben egyetértünk, de azért ebbe a "Preview"-ba is sok feleslegeset beleraktak, más hasznosat de olyat, ami nem luxus azt meg nem.

 

A Microsoft azért nem olyan szegény, hogy némi minimális felszereltséget bele ne tegyen, hogy legyen értelme pénzt adni érte. Szóval nem kell elmenni a szomszédhoz kölcsönkérni, VAN!

 

Egyébként mindenkinek köszönöm az észrevételeket, mindenben van valami hasznos, amit meg és el lehet fogadni.

 

U.i.: Egyébként azon is töröm a fejem, hogy temetik az asztali PC-t. Vajon a sok számítógépet használó vállalkozások asztali helyett a sokkal drágább hordozható, telepes gépeket fogják beszerezni a munkahelyekre? Olyan sok pénzt fognak a "trend" miatt kidobni az ablakon? Vagy netán munkaállomásnak fogják hívni az asztali gépeket és jószerével üres dobozaikat. Azt is megnézném, hogy a Windows bérelhető, felhőben működő szóvégszerkesztőit használják majd és a keletkezett bizalmas iratokat is a felhőben tárolják? Nem beszélve a papírmentes irodáról.

 

Elnézést kérek a gonoszkodásért!

 

Mindenkinek szép álmokat kívánok!

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Azt nem mondhatod, hogy Notepad (Jegyzettömb) nincs a Windowsban. :nemnem: A Previewban is van.

De említettem, ez más rendszer és filozófia, és a 90% körüli asztali elterjedtség mellett csak ilyen alap programok lehetnek benne. Habár azt mondják, hogy ha az Android és egyéb okostelefonokat, tableteket is beszámítjuk, akkor a Windows csak 14%, így a Linux kernel mára fordított. Nem kicsit.

A programok nem az oprendszer része, ez a lényeg. A Linux disztro más, de ott se egy cég, a "gyártó" készíti azokat a programokat, amikkel teletömik. Valamikor még raktárkészlet nyilvántartó is volt valamelyikben. ;)

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Mondjuk az MS elég rendesen megszívathatta volna a Linuxosokat az EU-s ítélethozatal után, de mégse tette. Pl. ha azt mondja, hogy árukapcsolás a sok-sok beépített, előre telepített program, így nem maradhat más, mint a kernel és a bash, illetve a hozzá alapkövetelmény függőségek. Akkor az Androidos piacnak is annyi lett volna.

 

Egyébként, ami alap funkciókhoz kell, az benne van a Windowsban is, sőt még több is. Egyébként van Notepad és WordPad is.

 

AZ IE hibát az MS is észre vette, így az október 2-án megjelent javítás ezt is foltozta a Flash player hibával, és javított visszajelző szoftverrel együtt. Mondjuk érdekes, hogy ezt 1 csomagba rakták, de Technical Preview esetén bőven belefér. Ráadásul az MS se mondta, hogy hibáktól mentes rendszer. Meg egyébként is a végleges változatban IE12 lesz. ;)

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Mondjuk én mindjárt raktam fel egy legújabb Firefoxot, de amúgy se nagyon használtam még.

Hogy mi megy, mi nem, a NOD32 behatolásvédő funkciója még nem tud működni, más a driver, de nyilván frissítik majd a vírusirtót. Ez minden újdonságnál hasonlóan van.

 

Beépített kémprogrammal érkezik a Windows 10 előzetese?

 

A telepítéskor én kikapcsoltam mindent, ami az MS felé bármi küldözgetésre utalt. Azt nem tudom, hogy ez mennyiben akadályozza a dolgot, amit a licenszben el kell fogadni.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

"a dolgok jelenlegi állása szerint az ilyen szintű adatgyűjtés ill. megfigyelés csakis a Windows 10 előzetes változataiban lesz várható," azért csak sikerült megint tenni valamit amivel tökön lövik a win 10 imidzsét.

 

------------

VMware player 6.0.3-ra nálam nem ment fel. 0x0000005D hiba kóddal. Arra jutottam, az lehet a háttérben, hogy az alaplapi chipsetem nem támogatja a virtualizációt.

Link to comment
Share on other sites

1933

Jó reggelt mindenkinek!

 

Fura álmom volt az éjjel. Elgondolkodtam azon, hogy lehetne még több pénzt kisajtolni a tisztelt ügyfelekből: a szoftverszegény rendszer szegénységét tovább lehetne fokozni, ha az op. rendszer csak angol nyelven és angol billentyűzettel volna megvehető és a további nyelveket és billentyűzeteket, komplikáltságuktól függően, különböző áron lehetne megvenni, ahogy az alkalmazásokat és a drivereket is.

 

No nem! Csak vicceltem, ez azért nem nagy bűn! Nemde-bár?

 

Igen, ahogy a hozzászólásokból látszik (amivel úgy nagyjából egyet is értek), vannak érvek pro és kontra (bocs), mellette és ellene annak, amit úgy első pillantásra indokoltnak tartottam.

 

Egyébként tegnap este az egyik csatornán volt egy műsor Steve Jobbsról, azaz életútjáról és az Apple megteremtéséről. (De nem vontak párhuzamot a Microsoft megteremtésével összevetve). Az ami feltűnt, az egyes kütyük bevezetése kapcsán az volt, hogy nem akart az "egy az akol, egy a pásztor" mondásra emlékeztető törekvéssel élni, vagyis asztali gépre és mindenféle kütyüre ugyanolyan rendszert használni. Ugyancsak este egy másik hasonló műsorban a mobiltelefon születésének történetét ismertették.

 

Igaz ugyan, hogy nem ehhez a témához (Win 10) kapcsolódik, de mióta az MS megbütyköltette a Skype-ot, szinte mindenki mindig "Online"-ként szerepel a partnerlistákban, mert a Tabletek Androidjai azt hiszik magukról, hogy Okos-telefonok, mivel a használók azt hiszik magukról, hogy elég a kütyüt kikapcsolni, mert a Skype is kikapcsolódik egyidejűleg. Nagy tévedés! No itt van a Microsoft sok-sok hibájának a forrása is, mert állítólag az op rendszer egyes részprogramjait készítők, csak a saját területük szintjén gondolkodnak, s lehet, hogy nincs 1 (egy) ember, aki át tudja látni az egész rendszert és a részek közti összefüggéseket összehangolja?

 

Ezzel kapcsolatban is megköszönném szíves hozzászólásotokat.

 

Ebéd előtt csak ennyit.

 

U.i.: Ezt nem fenyegetésnek szántam, mert lehet, hogy csak olvasom az írottakat és nem akarok rendszeresen "gumicsontot" bedobni a "köztudatba"!

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

"a dolgok jelenlegi állása szerint az ilyen szintű adatgyűjtés ill. megfigyelés csakis a Windows 10 előzetes változataiban lesz várható," azért csak sikerült megint tenni valamit amivel tökön lövik a win 10 imidzsét.

 

:hmm: Látod ez sajnos igaz. :hááát:

Miközben maga a rendszer a gépháztető alatt egyre jobb lesz, legfeljebb fognak a felületre még mindig panaszkodni, és egyeseknek ez továbbra is merev elutasító ok lesz.

 

VMware player 6.0.3-ra nálam nem ment fel. 0x0000005D hiba kóddal. Arra jutottam, az lehet a háttérben, hogy az alaplapi chipsetem nem támogatja a virtualizációt.

 

Inkább érdemes VHD-ra telepíteni. Ha nem félünk tőle, hogy látja az összes meghajtót és partíciót. Szerintem persze nem kell ettől félni.

Fentebb írtam egy VHD-s telepítési leírást, bár ez számodra gondolom nemigen szükséges. :D

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Azt tudja valaki, hogy hogyan lehet eltüntetni az Intézőben pluszban megjelenő lemezmeghajtókat?

Eddig Ez a gép / This PC alatt jelentek meg a meghajtók is kibontva, de most külön is megvannak, ráadásul ritkábban. Ha kibontom a This PC-t, akkor annyi helyet foglalnak, mert nálam jó néhány van, hogy az 1200 pixel függőleges felbontás is kevés, hogy görgetés nélkül megjelenjen a Hálózat. :mérges: Nekem elég volna a This PC alatti megoldás.

Valamit valahol prüntyögtek, hogy másképp lesz a megjelenítés, de nem tudom erre vonatkozott-e. De akkor legyen kikapcsolható, amit nem találtam meg az eddigi vonatkozó beállításoknál.

Nem valószínű, hogy a VHD miatt lenne, de VirtualBox alatt nem tűnt fel, igaz ott ugyebár nem is volt sok meghajtóm.

Link to comment
Share on other sites

1933

Megest jó estét kívánok!

 

Időközben fejlődtek a dolgok. Heuréka! Több felfedezést tettem, megtaláltam a Jegyzettömböt és a Wordpad-ot. Csoda történt Web kamera ügyben és képernyő megosztás ügyben. Az app-shopban talált Skype változatot kiváltottam a legújabb asztali gépekre szánt Skype verzióval és csodák-csodája, működik a kamera, a meghajtó feltelepült és végre a képernyő megosztás is működik, s barátomnak mozgóképpel illusztrált beszámolót, bemutatót tudtam tartani. Közben arra is rájöttem, hogy az egyetlen HDD másik XP-s particiójára telepített Total Commandert is el tudtam indítani a win 10 alatt (!!!!!), nem beszélve egy grafikus programmal is ugyanazt tudtam cselekedni és egy képet beiktatni a Skype avatar helyére, kivágva a saját kamera felvételéből. Az is kiderült közben a legújabb Firefox verzió telepítése után a beállítások menüben, hogy mi mindent lehet állítani és arra is rájöttem, hogy van benne tűzfal és vírusvédelmi program is. Úgy néz ki, hogy lesz belőle valami használható, csak az a baj, hogy még mindig alaposan el vannak dolgok rejtve, ahogy a Total Commanderrel végigbogarásztam. Mivel csak halvány fogalmaim vannak a Windows programozásáról, csak annyit láttam, hogy rengeteg .XML, .DLL és egyéb bináris fájl van benne Nem is célom mindet megismerni, csak olyan mértékben, hogy használni tudjam és legyen valami fogalmam arról, hogy mi és hol található benne. A leveleimet is már el tudtam olvasni.

 

Mindenkinek szép álmokat kívánok és álmodjuk meg azt, hogy már tudjuk kezelni és megszokni.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:lol: Hát bizony, bizony. Egy kicsit derültem a heuréka felfedezéseiden, miután előzőleg jól elparentáltad a Windowst, hogy nincs abban semmi program, meg használható cucc.

A derű tárgya, hogy az említett dolgok már elég régen és több Windows óta így vannak, úgyhogy én nem tudnám be a Win10 fejlődőképességének. ;) Jó, az Áruház csak a Win8 óta van, de az is két verzióval ezelőtti.

Szóval ha kiszabadulsz a Linux megszokottságából, lehet érdekes dolgokat felfedezni, nyilván visszafelé is igaz. És még nem telepítettél szinte semmit. :D

Link to comment
Share on other sites

1933

Szép jó estét mindenkinek!

 

Hát, bizony-bizony, sokat nem telepítettem a Windowsok alá, mert nem üzemeltetek vállalatot, nem buherálok videókat, filmeket, zenéket, csak grafikázom, fordítok, ehhez szótárakat, szkennereket, OCR fájlokat, rádióamatőr programokat, stb. telepítgetek, amikor kell, de ezekre a "Preview" rendszerekre még ilyesmit sem teszek fel, hacsak nincs rá éppen szükségem, vagy valamelyik hardver meg nem kívánja. Nem vagyok profi tesztelő, csak csócsálgatom, hogy érdemes-e megvennem. A másik dolog amiért foglalkozom vele, az a használat módjának felderítése, mert az alkalmazások olyan kényelmesek, amilyenre a program készítője csinálja, de az op. rendszer is és ha a rendszer nem kézreálló, akkor lehet rajta akármilyen felhasználó barát a program, azért az op. rendszer tisztességesen haza tudja vágni. Az utóbbi időben az op. rendszer gyártók igencsak elrugaszkodtak a jövedelemszerzés irányába. A mohóság miatt, nem megélni akarnak, hanem a fejlesztést is a haszon növelése diktálja olyan mértékig, hogy az már életveszélyes (környezetvédelmi szempontból). A haszon a hatalmi törekvések megvalósítását szolgálja, mert mindenki uralomra törekszik a demokrácia védelmét és a liberalizációt hirdetve! Hahaha!

 

Amit az ember használ, azt megszokja, de ha valaki rossz irányba változtat valamit, akkor az ember reklamál. A jót könnyű megszokni, a Linuxok régebbi verziói olyanok voltak, ami végre testhezállóbb volt, mint a többi. Így is lehet érdekes dolgokat felfedezni, s azt üdvözlöm is, de ha legalább is nekem negatív az eredmény, akkor azt felemlegetem. Hosszú ideig foglalkoztam munkaműveletek optimalizálásával, ezért mindig ráirányul a figyelmem. A rosszabbat is meg lehet szokni, ha nincs más, jobb. Főleg az bosszant, hogyha valami jó és célszerű, akkor miért kell azt elrontani, megváltoztatni? (Azért, mert akkor rá lehet erőltetni a felhasználóra a fizetős segítségnyújtás igénybe vételét).

 

Nekem ez a véleményem és lehet, hogy nincs igazam, de hát én ezt így érzem.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nincs is ezzel baj, csak néha úgy tűnik, hogy az érzéseid nincsenek kapcsolatban a realitásokkal. :) Például hosszan néztem ezt a jövedelemszerzős mondatot. Ugye az Apple egy éve ingyen adja az OSX frissítést. A Windows 8 megjelenéskor a valaha kiadott legolcsóbb Windows volt, a "küszöbről" meg azt hallani, hogy a Win8-tulajdonosok számára ingyen lesz, ami vagy igaz, vagy nem, majd kiderül. Tehát a vektorok pár éve éppen az olcsó, ingyenesen frissíthető oprendszerek irányába mutatnak. A Linux meg amúgy is ingyen van, és épp a disztribúciók gondozóinak jelentős bevételi forrása a fizetős segítségnyújtás, nem? ;)

 

Más részről mindegyik szóban forgó cég részvénytársaság, és mint a piacgazdaság szereplője, a jövedelemszerzés igen jelentős szerepet játszik működésében. :igen:

 

Abban nincs vita köztünk, hogy bejáratott felhasználói felületi elemeket ad-hoc módon lecserélni egy másikra csak azért, hogy ezzel egy olyan platformra szoktassuk a népet, ahol alkalmazásokat csak tőlünk/rajtunk keresztül tud vásárolni, sem nem túl etikus, sem nem népszerű lépés, de szerencsére meg is büntette őket a piac érte, és ha megnézed, ügyvezető igazgató magasságig potyogtak a fejek.

 

Igaz, nekem attól is kifordul a gyomrom, hogy most ezerrel masszírozzák mindenkibe a de most aztán nagyon hallgatunk a visszajelzésekre mantrát. Nagyszerű, csak tudnám, minek adnak ki előzeteseket már 5-6 éve, ha csak most kezdtek figyelni? Meg ez tipikusan az a mondat, amit nem elmondani kell, hanem demonstrálni. A Start menü visszahozása jó első lépés, de ennél azért 2015-ben kicsit többre lesz szükség, úgyhogy nagy szeretettel várom a Consumer Previewt.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Most tényleg úgy néz ki, hogy érdekli az MS-t a felhasználók véleménye. Működés közben is tesz fel kérdéseket a rendszer a használhatóságról. Az előbb pl. azt kérdezte, hogy megtaláltam-e a start menüben az "összes program" gombot. Kapott is egy igent. Viszont nekem 1 valami még nagyon hiányzik a start menüből, ami a teljes képernyős start menüben még megvolt, ez pedig a csoportok létrehozása. Sokkal átláthatóbbá lehet tenni vele a gyakran használt programokat.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Például hosszan néztem ezt a jövedelemszerzős mondatot.

 

Azt én is, de inkább úgy döntöttem, csendben maradok.

 

Az a baj, hogy idehaza egyes, maguknak milliárdos vagyonokat összeharácsolt politikusbűnözők (akik között szerintem épp verseny folyik, hogy ki tudja röhögve megúszni a legnagyobb botrányt is, tekintve, hogy semmiféle következménytől nem kell tartania) elültették a társadalom egy részének agyában az "extraprofit", a "gyarmatosító multi" és hasonló frázisokat, emiatt egyesek fejében pl. a Microsoft úgy jelenhet meg, mint egy kapzsi, gonosz szörny, amit egy tucat gyíkember irányít (vagy a Rothschildok, vagy nem tudom, mi a menő konteó most épp).

 

A valóság ezzel szemben az, hogy a Microsoft úgy hozzávetőlegesen 130 ezer embert jelent. Ha nincs profit, akkor bizony ezeknek az embereknek lesz nagyon rossz. Éppen ezért minden cég elemi törekvése a profitszerzés, mert ha ez nem sikerül, hosszú távon garantáltan becsukhatják a boltot. Ez nem valami ördögi terv része, hanem a világ egészen egyszerűen így működik.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Én is elszámolok minden ilyen esetben 1000-ig, és utána még kétszer meggondolom. Nem tehetek róla, de én is kicsit ilyen vagyok:

 

duty_calls.png

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Sokáig én is így voltam, de a helyzet az, hogy a neten megpróbálni igazságot tenni totális szélmalomharc. Még ha el is jutsz addig, hogy páran megértsék, amit mondasz, két hét múlva jön valaki, akinek megint el kéne magyarázni mindent a nulláról. Semmi, de semmi értelme.

 

Persze ez nem azt jelenti, hogy nem fejtem ki a véleményem, ha hülyeséget látok; de őszintén szólva nem különösebben izgat, ha valakivel valamiben nem értek egyet. Úgysincs semmi jelentősége. :)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Valóban. Épp egy órája írtam elvakult linuxosoknak, akik annak kapcsán köpködték a Microsoftot és a Windows 10-et, hogy még a billentyűzetet is figyeli és mindent elküld Redmondba, hogy kapjanak már a fejükhöz, de már tudom, hogy teljesen felesleges volt. Csak néha az ember több intelligenciát képzel a barátaiba. :hááát: Néha meg saját magába. ;)

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Mindkét rendszert használom és mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai. Ezért érdekes. Például a Gimp ugyanolyan jól használom Lubuntu alatt, mint win7 alatt, vagy a Libre office-t, stb.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Jött a hétvégén új VirtualBox, kipróbáljátok? Az újdonságok alapján van benne Windows 10 tweak.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...