Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Insider Preview Build 17xxx (RS5)


payskin

Recommended Posts

payskin

Konkrétan egyetlen link nem él még abból, amit tegnap beharangoztak, de szóljatok, ha már látjátok valahol, aztán jöhetnek a vélemények. VirtualBoxba tervezem telepíteni, ha hagyja magát.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Először egy XP helyére gondoltam direktben egy WD Black Caviar vinyóra, mert az már úgysem kell egy jó ideje.

De kaphat nálam mégis extra jó helyet egy 128 GB-os SSD üres részén dual bootként. 8):D

A VirtualBox persze teljesen jó és adott. A Win8-nál viszont csak frissített verziójú VirtualBox vitte majd emlékeim szerint.

 

Szerintem este 7-től lesz letölthető, mint a hotfixek. El is térhetnek ettől.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Nálam valószínűleg a Win 8.1 Update 1-et fogja váltani. Egyébként feltelepíthető VHD-re is, ami éles rendszerként indítható, nem kell virtuális gép alá, és ha megunod, csak le kell törölni a VHD-t, és egy Boot sector helyreállítást kell csinálni. ;)

 

Egyébként ezt a linket kell nézni:

http://preview.windows.com

 

 

A hardverkövetelmények megegyeznek a Windows 8.1-ével (via Neowin):

Processor: 1 gigahertz (GHz) or faster with support for PAE, NX, and SSE2

RAM: 1 gigabyte (GB) (32-bit) or 2 GB (64-bit)

Hard disk space: 16 GB (32-bit) or 20 GB (64-bit)

Graphics card: Microsoft DirectX 9 graphics device with WDDM driver

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Nekem is felment vboxra, igaz időt nem mértem :D . Így első ránézésre elég vérszegény kinézete van...

win10.PNGwin10-1.PNG

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

A kinézet már adott és ismert volt az előzetes képeken. No meg a Windows 8.1 alapján. Ez nem a csicsáról szól, hanem a flat dizájn. ;)

Egyébként nálam a termékkulcsot nem kérte és már aktiválva is van. 9,05 GB-ot foglal telepítés után.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Egy telefonon/tableten lehet hogy az és el is megy. De egy asztali gépre ilyet kiadni szégyen...

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

A VirtualBoxnak vannak azért korlátai. Az Additions nem települ. Valószínűleg előbb-utóbb fog verziót frissíteni az Oracle.

Az Eszközkezelőben pont a VirtualBox Graphics Adapter szerepel ismeretlen eszközként. Volt hogy az egér kurzort dobta, nem tudtam mit kezdeni, csak kilőni.

Szóval egyelőre a VirtualBox nyögvenyelős kicsit a frissítéséig. Jobb VHD-ra telepíteni vagy egy felesleges partícióra.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Hát, igazából a képekből meg a videókból mindent láttam, amire kíváncsi lettem volna. :)

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Nálam éles rendszerként állt szolgálatba.

 

A telepítési idő kérdéses, mert magára hagytam a gépet, csak azt vettem észre, hogy végzet, és kéri a beállításokat. A fiók hitelesítéses SMS nehézkesen érkezett meg, e-mailt meg még azóta sem kaptam. Valószínűleg mindenki rácuppant a telepítésre, és túlterhelődött a szerverük. A kódot nálam sem kérte, és alapból már aktiválva volt. Valószínűleg még a telepítés alatt megcsinálta.

 

A VGA driverre elég érzékeny. Első indulás után egy kicsit fagyogatott a rendszer aztán eltűnt a kép 1-2 másodpercre (ekkor jöttem rá, hogy VGA drivert telepít), majd kb. 1 perc múlva meg is szűnt ez a hiba, és azóta is stabil. A hangkártyámon kívül mindent felismert és feltelepített, még az ezer éves TV-kártyámat is, amit csak FW csatolónak használok. :P A hangkártyán viszont nem csodálkozok, mert annak spéci drivere van, és a telepítés menete sem egy sima driver telepítés, ugyanis, ha áram alatt van, akkor nem fog feltelepülni a driver, vagy szimplán nem fog működni.

 

Újdonságként említhető (amiről korábban nem láttam leírást), hogy megszűnt a tálca buborékja, helyette a ModernUI-ból ismert (már aki használt Win8-at) értesítési ablak jelenik meg. Így pl. az uTorrent is ezen keresztül üzen, ha sikeresen letöltötte a legális Linux disztrónkat. :P

Link to comment
Share on other sites

eremit

Németül nincs meg, :( helyette portugálul van.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

A win9 gondolom jobb lesz, mint a win7.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
Destroy-man' timestamp='1412238273' post='465047']

Béna programozók miatt lett végül Windows 10 a Windows 9?

 

Belefutottam egy "jobb" magyarázatba: :D

 

We were told that windows decided to call the new windows 10, because windows 9 sounds like "Windows Nein" which translates to "Windows no".

 

@petzolkri

Eddig semmi olyat nem tudott felmutatni ami arra késztetne hogy pénzt dobjak ki rá... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ingyenes lesz. Persze csak ha van eredeti Win8-ad (vagy 8.1-ed). De ha szerencséd van, akkor még a TC-ről is enged frissíteni, úgy, mint azt a Win 8 esetén meg lehetett tenni.

Link to comment
Share on other sites

payskin

petzolkri: definiáljuk a jobb fogalmát. De a Win9 biztos nem lesz jobb.

 

jagdtigger: nyugi, ez még nem az a verzió, ami alapján ilyen döntéseket kell hoznunk. A tervezett újdonságok fele nincs benne. Majd jön a Consumer Preview kb. jövő év elején.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

A VirtualBoxnak vannak azért korlátai. Az Additions nem települ.

 

Használd ez Erőt, Luke! A /force kapcsolót használva települ, de sajnos a service nem indul, így mérsékelten kiváló.

 

Most nézem, DISM-mel lehet jól kezelni a modern app-okat, számomra ez azt jelenti, hogy ki tudom majd vágni belőle (kb.) az összeset, mielőtt telepíteném majd.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Valóban, a /force kapcsolóval települ az Additions, de a VirtualBox Graphics Adapter és a VirtualBox Device felkiáltójeles marad az Eszközkezelőben. Azt hiszem hasonló vagy ugyanez a játék volt valamelyik a Windows 8 elő változat megjelenésével, míg nem frissítették a VirtualBoxot. Azután meg a 8.1 x64 mellett a CMPXCHG16B kompatibilitás dettó.

Én is inkább csak egy első próba miatt telepítettem VB alatt, hogy mire lehet számítani. Célszerűbb VHD-ra vagy egy rendes partícióra telepíteni, ha komolyabban akar vele valaki próbálkozni, ismerkedni. Ráadásul állítólag a további frissítés is simának tűnik, nem kell minden újabb béta változatnál újratelepíteni az egészet.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Lett egy kis időm, és úgy döntöttem telepítem VHD-ra a Windows 10 Technical Preview-t. A VHD annyiban jobb, hogy a mérete lehet rugalmas, dinamikusan változó.

Emellett lehetőleg a legkevesebb parancssort akartam használni, ehelyett grafikus felületen megoldani, amit lehet.

Ezért Windows 8.1 Pro alatt a Lemezkezelőt indítottam és a Művelet / Virtuális merevlemez létrehozása menüpont alatt lehetőség van VHD és VHDX virtuális merevlemezek létrehozására.

Létrehoztam mindkettőt, de a telepítéshez majd a VHDX-et választottam 50 GB dinamikusan változó méretet beállítva. Változónál nem érdemes "spórolni" a mérettel. A harmadik kép közvetlenül a létrehozás utáni állapot.

 

CreateVHDX_www.kepfeltoltes.hu_.png CreateVHD_www.kepfeltoltes.hu_.png Windows10VHD_www.kepfeltoltes.hu_.png

 

Partíciót kellene létrehozni, de ez most csak a Lemezkezelő újraindítása után lehetséges. (Vagy parancssorból a DISKPART parancs alatt.)

A Lemezkezelő újraindítása után nálam a 2 db virtuális lemez inicializálása fogadott. Az alapértelmezetten felajánlott MBR partíciókat okéztam.

 

VHD_inicializ_l_s_www.kepfeltoltes.hu_.png

 

Ezután már létre tudtam hozni elsődleges partíciót a Lemezkezelővel a VHDX meghajtón és a V: meghajtóbetűjelet rendeltem hozzá. (A VHD-hoz pedig az X:-et.)

Az ezt követő Lemezkezelő állapot az alábbi képen látszik, ahol egyúttal a D: meghajtóként mountolt Windows 10 telepítőkészlet is látható.

 

VHDpartitions_www.kepfeltoltes.hu_.png

 

Most már nem kerülhető el az admin jogú parancssor. Lehetőség van a rendelkezésre álló DISM parancs használatára vagy WAIK telepítés után az IMAGEX-re. Ugyan van WAIK már nálam telepítve, de a DISM mellett maradtam.

 

A DISM parancs a következő: dism /apply-image /imagefile:D:\sources\install.wim /index:1 /ApplyDir:V:\

 

- ahol a D:\sources\install.wim a mountolt Windows 10 .iso telepítőkészlet install.wim fájl elérési útja, a V: pedig a VHDX (vagy VHD) virtuális meghajtó betűjele. Ezek természetesen egyénileg változhatnak.

 

DISM_apply-image-01_www.kepfeltoltes.hu_.png DISM_apply-image_www.kepfeltoltes.hu_.png

 

Tehát a rendszer rákerült a virtuális merevlemezre, újra kellene indítani és bebootolni a telepítés befejezéséhez. Ehhez először a boot menübe be kell szúrni a Windows 10 indítását.

Most sem a parancssori BCDEDIT parancsot használtam, hanem a már korábban telepített EasyBCD 2.2 programot.

 

EasyBCD_www.kepfeltoltes.hu_.png

 

Újraindítás előtt le kell még csatolni a virtuális merevlemezeket. Nekem most kettő is volt. Ez megtehető grafikus felületen az Intéző jobb klikk Kiadás funkciójával, de a DISKPART parancs alatt szintén megoldható.

 

DetachVHD_www.kepfeltoltes.hu_.png

 

Ezután újra kell indítani a rendszert, és a boot menüben kiválasztva a Windows 10 indítását befejezni a telepítést.

Link to comment
Share on other sites

eremit

1. Hogyan lehet kikapcsolni a hibernálást?

2. Hogyan lehet a jelszavas, Microsoft-Accountos bejelentkezést ignorálni? Csak simán töltsön be!

 

Köszi.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Mindkettőt ugyanúgy, mint eddig. ;)

 

1./ Admin jogú parancssorban: powercfg /hibernate off

 

2./ Beírsz egy tök kamu e-mail címet és jelszót, amihez nem tud csatlakozni. Ezután már engedi a lehetőséget a helyi fiók létrehozására.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Hibernálás ki/be kapcsolása:

Start menü keresőjével indítsuk el rendszergazdai jogosultságokkal a cmd-t.

Kikapcsoláshoz: powercfg -H off

Bekapcsoláshoz: powercfg -H on

 

Offline üzemmódra nem tudom, hogy van-e lehetőség.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
Destroy-man' timestamp='1412430975' post='465067']

Offline üzemmódra nem tudom, hogy van-e lehetőség.

 

Természetesen van. :oké:

Az előbb írtam, de valószínűleg pár perccel megelőztelek. ;)

 

"2./ Beírsz egy tök kamu e-mail címet és jelszót, amihez nem tud csatlakozni. Ezután már engedi a lehetőséget a helyi fiók létrehozására."

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Igen, megelőztél. Jó tudni, hogy itt is van. Win8 esetén viszont alapból ki lehetett hagyni az online fiókot. Viszont van előnye az online fióknak is: elmenti a Windows beállításait a felhőbe, és következő telepítéskor rákérdez, hogy melyik gép tartozik ahhoz az email címhez, amivel beléptél, majd szépen letölti az összes beállítást, és telepíti a ModerUI appokat, ami korábban is fent voltak (már ha voltak telepítve).

Link to comment
Share on other sites

eremit

Nem tudom a Run parancssort adminként futtatni a powercfg -H off- vagy powercfg /hibernate off-hoz. Start Menu >> Windows System >> Run jobb klikkre csak sima Open választható.

 

Áá, megvan. Nem a Run kell, hanem a Command Prompt. Én tulok. Ezért nem ment korábban.

 

A kamu emilcímet a bejelentkezéskor kell? Szóval kipróbálom.

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...