Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vélemények a 2014. októberi számról


hmolnarj

Recommended Posts

hmolnarj

:dudál: --> pcw_dvd_201410_n.jpg

Már meg is érkezett az októberi lapszámunk, amelyben kiemelten foglalkozunk a hálózatépítéssel. Ennek részeként megmutatjuk a legjobb megfizethető hálózati adattárolókat és powerline adaptereket, illetve azt is megnéztük, hogy tényleg okos-e az okostévé, tesztlaborunkban pedig az első lakossági nyolcmagos Intel proci és a legújabb X99-es alaplapok vendégeskedtek. Ráadásként egy Audio Superguide magazint is az újság mellé adunk. A részletes tartalmat itt találjátok:

pcworld.hu/tartalom. Minden észrevételt, cikkjavaslatot lentebb várunk!

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Ma meg is kaptam. :) Sajna csak később lesz időm olvasni.

Link to comment
Share on other sites

1933

Most állok neki negyedszer az írásnak, de most már egy 16 GB-os Micro SD kártyára telepített Ubuntu 10.04 most frissített változatával és az asztali gép HDD mentes állapotában. Korábban ugyanis egy 40 GB-os HDD-re telepített, dupla Boot-os, WindowsXP/Windows10-en, a W10-ben elindított Internet Explorer segítségével behozott Fórumon kezdtem beszámolni arról, hogy 3.-án én is megvettem az októberi lapot és az igencsak derék munkát végzőket dicsértem, a nagy munkát igénylő, gazdag választékú összeállítás elkészítéséért!

Bizony jó időre lesz szükség az alapos átolvasáshoz (persze azért itt-ott bele-bele olvasgattam).

 

Azért kezdtem negyedszer írni egy .TXT fájlba, mert a Linuxban nincs semmilyen közjáték és az elvégzett munka törlése azzal a felkiáltással, hogy a Fórum szoftverében tapasztalt hiba miatt a program kiakadt és ezért az eddigiekben végzett tevékenységet törölte.

 

Az új lap olvasásán felbuzdulva benéztem a WEBlapra és közben értesültem a Windows Preview 10 letöltési lehetőségről és azt meg is tettem, letöltöttem, fel is installáltam. Meglepően egyszerű és gyors volt.

A Skype-t csak úgy vaktában elindítva be is jelentkezett, még a nevemet és az összes partneremet is tudta, ráadásul még az új tulajdonosról, valamelyik partneremnek írt, nem éppen dicsérő kommentárom is ott szerepelt, szem előtt!!!

 

Hát bizony gazdag tartalomfogyasztási ajánlatával elbűvölt volna, de én inkább egyéb dolgokra figyeltem. A Skype-ban nem működött (legfrissebb változat!) sem a WEB-kamera (driver híján), sem a képernyő megosztás, hogy a barátomnak bemutassam az új operációs rendszert. (Nem szép tőle.) Egyébként van benne Start-Menü is, meg a szokásos csicsák (eye candy) is, reprezentatív, a gondosan elrejtett, ürességtől kongó, "nesze semmi, fogd meg jól", szoftverfelszereltség hiányt mutató rendszer sok mindent tartalmaz, de nem sok olyan alapszoftver van benne, amit ráfordítások nélkül lehetne valamire is használni a tartalomfogyasztáson kívül. Lehet, hogy még nem találkoztam velük?

 

Igaz, azt ígérik, hogy ez még sokat fog változni és bővülni. Majd meglátjuk!

A Windows Preview 7-et és 8-at is egy-egy évig nyaggattam, de végül egyiket sem volt kedvem megvenni. Maradtam az XP-nél és főleg a Linuxoknál. Ügyesek, gazdag szoftverállományuk van és minden azonnal működik, működött eddig.

 

"Biz-isten" azért töltöttem le, hogy ha legalább olyan jó lesz mint az XP volt, akkor én is megveszem, de ahhoz nem fülik a fogam, hogy mindent a felhőre bízzak! Azt már nem! Egyébként a drága pénzen megvett, többféle Office helyett újat már nem kívánok venni, majd az Internetet kikapcsolva használom az XP-t, vagy a Libre Office-ot.

Link to comment
Share on other sites

1933

Közben helyesbítenem kell, mert a szomorú helyzet némi kezelési és tájékozodási gyakorlattal áthidalható volt. Lásd kedvezőbb beszámolómat a "szoftver/windows 10" témánál. Minden esetre nem árt odafigyelni.

Link to comment
Share on other sites

1933

Szorgalmasan olvasgatom az októberi újságot, rendkívül gazdag tartalmával.

Ide is naponta többször benézek, de valahogy, mintha az "ebola" fertőzéstől

félnének a megszokott résztvevők, olyan pangás van itt, holott máskor,

korábban igen élénk hozzászólások voltak olvashatók.

 

Talán ez annak tudható be, hogy a Windows 10 megjelenése egy újabb

gumicsontként elhódította a sok (vagy nagyon kevés) szabadidővel

rendelkező olvasótábort.

 

Persze ennek is megvan az előnye, mert ugyebár, ha nincs téma szerint

elosztva a Fórum, akkor nehéz volna utánanézni, vagy megtalálni azt, ami

a tisztelt olvasót éppen érdekli. Ha pedig egy helyen lehetne minden témát

megbeszélni, akkor lenne látogatottság és tumultus, lehet, hogy meg is

bénulna a kiszolgáló WEB-lapja. (Ez vicc volt, nem várok rá reakciót, a

nevetést, még ha kényszeredett is volna, úgysem hallanám).

 

Tényleg! Nem lehetne egy olyan témakör, ami csak úgy, ahogy az ember

egy megszokott vendéglőbe betér és ott mindig talál barátokat, akik éppen

ráérnek és ad hoc eszmét cserélnek, mint egy klubban, ahol csak úgy

(mert minek?) egy kis időtöltésre megáll az ember.

 

Nahát! Hogy én milyen figyelmetlen vagyok! Újra feltaláltam a spanyolviaszt!

Persze ez azért van, mert nincs okos-telefonom! Ha lenne, akkor nem fájna

a látogatottság hiánya. Nosza rajta vegyünk, mert ingyen adják! De fenntartani

sokkal többe kerül, mint egy közönséges távbeszélőt, mert ahhoz egy külön,

az otthonihoz képest jóval drágább, mobil Internet előfizetés kell és az jóval

lassabb, meg korlátozott a havi forgalom.

No, nem baj, majd eljön a mindenki számára ingyenes, bármilyen jellegű

Internet hozzáférés. De kár, hogy azt mi már nem érjük meg.

Még dolgozni kell rajta!

 

További jó olvasást és pihenést kívánok! Ja! Meg jó hétvégét mindenkinek!

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Örömmel olvasom, hogy lesz websuli összefoglaló, külön kiadás.

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Ezért is jó ide járni, mert ilyen érdekes híreket tud meg az ember. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
1933

Helló Mindenki!

 

Igencsak el vagyunk hanyagolva, semmi nyüzsgés. Sajnos még az új, novemberi példány előszele sem fujdogál.

Reménykedve jövök id szinte naponta, vagy néha többször is egy nap, de végtelen magányt tapasztalok.

 

Remélem ez hamarosan megváltozik!

 

Üdv: 1933

Link to comment
Share on other sites

hmolnarj

Pár nap és elkezdjük csepegtetni az információkat a novemberi számról, éppen zajlanak az utolsó simítások :)

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

1933: de nyüzsgök, még a magazin felénél járok. Már évek óta 98 %-ban kiolvasom, ebben a hónapban. Valamiért lassabban megy a dolog. Tehát élünk, vagyunk, csak épp olvasunk. November 7-ig talán ki is olvasom.

Link to comment
Share on other sites

1933

Kedves Petzolkri!

 

Megkaptam az üzeneted a 14.10 re vonatkozóan, de a Live DVD-vel nem megy! Csak az eredeti Unity felület indul.

 

1933

 

Kedves Molnár J! Szintén köszönöm az infót! Várom az újabb lapot.

 

1933

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Én is várom az új lapot, de még van mit olvasnom az októberiből is.

Link to comment
Share on other sites

1933

Kedves Petzolkri!

 

Feltelepítettem az Ubuntu Gnome 14.10-et, rövid tapasztalataimat az Ubuntu témához beírtam.

 

Üdv 1933

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

1933: majd megnézem. Megnéztem.

 

hmolnarj: A magazinban olvastam a fujitsu scansnap sv600 lapolvasóról a segélyvonal rovatban. Érdekes gép. Ilyet nem láttam még. Esetleg lehetne egy részletes bemutató írni róla majd a decemberi számban? Hogy működik? Például a nyitott könyv ferde vonulatait automatikusan egyenesre korrigálja a rendszer? Tehát mennyire profi a gép? Örökös probléma nekem a normál szkenner, töri a könyvet, a hajlatoknál homályos, olvashatatlan marad a beolvasás. Szóval mennyire éri meg? Milyen a driver támogatás windows és ubuntu vonalon? Vagy Plung and play?

Edited by petzolkri
Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ez már tipikus könyvscanner. Az a baj ezzel a kategóriával, hogy elég húzás árak vannak. Az amazonnál pl. ez a fuji 584,99 $-ba kerül.

 

Ennél olcsóbbak az OpticBook-ok: http://www.arukereso.hu/CategorySearch.php?st=OpticBook

Itt egy rövid leírás az egyikről: http://www.infoalap.hu/opticbook/

 

Ez tulajdonképpen egy "hagyományos" scaner, annyi különbséggel, hogy az egyik oldalon nincsen szegély, vagyis a könyv hajlata kívülre esik, így nem töri meg a könyvet. ;)

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Vajon a beolvasott kép milyen, ha a vastag könyv nyitott és ugye domború a kötés miatt. Ez látszik a felvételen? Egyébként köszi a linket olvasom. Most látom, hogy te másik felépítésre gondoltál. Ime: https://www.google.hu/search?q=fujitsu+scansnap+sv600&safe=active&biw=1920&bih=943&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=uWVTVI6-Ace07QburYCQDQ&ved=0CAYQ_AUoAQ Ettől függetlenül szívesen olvasnék ilyen cikket.

Edited by petzolkri
Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Elvileg van abban a felépítésben is korrekció, de ha nagyon vastag a könyv, akkor azt már nem feltétlenül szereti. Ezért is jobb az a megoldás, amit én linkeltem, mert ott ez ki van küszöbölve, bár az is tény, hogy ott kétszer kell scannelni, amit itt csak egyszer.

 

Driver tekintetében annyit, hogy Linux alatt az ilyen professzionális felhasználású kütyüknek nincsen hivatalos driver támogatása. Nem erre készült a rendszer. Az Ubuntu egy tipikus átlag otthoni felhasználásra szánt rendszer, mihelyt el szeretnél vele kezdeni dolgozni komolyabb dolgokkal, már meg vagy lőve, mert nincs hozzá szoftver. Ettől függetlenül előfordulhat, hogy találsz hozzá valamilyen univerzális drivert, de annak a működése két esélyes, főleg úgy, hogy ezek a scannerek nem egy elterjedt megoldások.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Értem, akkor jobban megnézem a linket. Nekem volt már egy olyan hp http://www.pcmag.com/article2/0,2817,1306984,00.asp olvasóm, amivel igazán könnyű volt a vastagabb könyveket is olvasni. De 1 év 2 hét után úgy elromlott, hogy a garanciát se tudtam érvényesíteni a boltban, javítani se tudták, ergo ment újrahasznosításra a szelektív kukába. Most a sógorom kölcsön szkennerét használom jó ideje, ez is hp 3800 hagyományos felépítésű. Ez működik Ubuntu alatt is. De ha lenne megfizethető alternatíva, akkor olyat vennék. De ki akarna 300 000 ft-ot fizetni egy lapolvasóért?

 

Ezek szerint egy mezei lapolvasókat kellene nézni, aminek nincs szegélye. Hátha akad ilyen.

Edited by petzolkri
Link to comment
Share on other sites

1933

Petzolkri!

 

Nekem egy Canon Lide 50-es, USB-s lapszkennerem van, ami csodajól működik. Az USB táplálja, az Ubuntu a simple scan progival azonnal felismerte (jigaz, csak 4000 Ft volt az ára, pár évvel ezelőtt). A windows alatt szebben szkennel. telepítsed fel a gscan2pdf.deb fájlt, nagyszerű. A simple scannel dolgozik össze.

Van egy HP szkennerem is (42000 Ft) annak üveg a teteje és rá lehet tenni a könyvre, látod, hogy mit másol. Az talán jobb mint a többi, csak a dia szkennere az bovli. a levlap méretű diakép 5 perc után még kockás kontúrokat ad. nem használható!

 

Na ennyit erről.

 

Az Ubuntu 4.10 azonban elviselhető és le a kalappal a készítők előtt, a 10.04-t mesterien Uppgradelték!!!! Persze amit mondtam az még áll, de igen ügyes fickók!!! Köszönjük!

 

1933

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Összességében egész jó volt az októberi szám tele volt izgalmas cikkel. Remélem jó sokáig Molnár József marad a főszerkesztő. Jó hatással vagy a magazinra. A fórum sem tűnt el Föld színéről, igaz vannak ígéretek, de majd 1-2 éven belül megérik. Továbbra is előfizető maradok, ebben már a csúnya postaláda lopó huszárok sem akadályoznak meg.

1933: megjelent az Uhu linux 3.0

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Hamarosan érkezik a novemberi szám. Már várjuk szeretettel.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...