Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Küszöbön a "Threshold"


payskin

Recommended Posts

SkyBird

Így van. Azért beáldozni nem akarták, csak nem gondolták, hogy ekkora pofára esés lesz. Most meg lassan teljes hátraarc.

Azért csiszolódik a dolog lassan, mert a 9-es kábé olyan lesz, aminek elsőre kellett volna.

Nekem ugyan semmi bajom a 8-as vagy újabban a 8.1 verzióval desktopon, sőt kedvelem, mert mindig csak egy jobb Win7-ként tekintettem rá. A csempés hóbelevanc meg csak egy ráadás.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Start menüvel, Metro-t nem használva meg nem sokkal több, mint a hetes.

 

De, mint ahogy azt már számtalanszor kitárgyaltuk. Nagyon komoly fejlesztések vannak benne minden szinten.

 

A Metróval kapcsolatban: quod dixi, dixi. Lehet, jósnak kéne mennem. :)

 

A koncepció valószínűleg az volt, hogy feltételezték, a tapizós kütyük hamarosan átveszik az uralmat (lásd Mobile First), és mind kevesebben fognak desktopozni; illetőleg utóbbi rétegnek is meg fog felelni a csempés felület. Tekintve, hogy már szinte mindenkinek ott a zsebében a tapicskolós telefon, egyre többeknél ott a tablet, és egyre népszerűbbek a tapizós képernyőjű laptopok is, a világnak látszólag nincs sok baja az ujjazással (a csajoknak meg pláne nincs); tehát maga az ötlet éppenséggel lehetett volna legitim. Ott számíthatták el magukat a srácok, hogy még épp elegen használnak hagyományos gépeket egérrel és billentyűzettel ahhoz, hogy egy tapizásra felépített platform kudarcot valljon. És arra is jó esély van, hogy ez a későbbiekben is így lesz; mert az érintőképernyő nem minden felhasználási területen nyerő. Valószínűleg erre már rájöttek ők is, legalábbis a visszakozásból erre lehet következtetni. Persze hogy önmagában ez mennyire vetette vissza az eladásokat, azt nem tudom.

 

Ami biztosan hátrányosan érintette, az az, hogy egyrészt nem kommunikálták megfelelően a fejlesztéseket (ez remekül látszik az általam most beidézetthez hasonló megjegyzésekből is); másrészt a vállalatok várhatóan azt mondták: most frissítettünk Windows 7-re (most jelentése: < 5 év), ami egy tök jó rendszer, az XP is jó volt előtte 10 évig; most már hagyjatok minket békén legalább további X évig. Van egy olyan érzésem, hogy akármilyen is lehetett volna a Windows 8, akkor sem tarolt volna lényegesen jobban a vállalati szektorban, mint így. Persze ez csak az én feltételezésem. Viszont épp ezért nem lennék meglepve azon sem, ha a 9-es sem bizonyulna rövid távon kasszasikernek, pontosan a Windows XP-effekt miatt.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Az utóbbi években -- részben az XP-effekt miatt is -- átalakultak a Windows-használati szokások. Hiába van 3 éves fejlesztési ciklus, ha az új verzió nem tud valami olyat, amitől lerakjuk a hajunkat, főleg, ha van már egy bejáratott, korábbi verzió, és esetleg még az upgrade ára is magas. Ez így kész pofára esés.

 

Ebből a fejlesztési ciklust valószínűleg nem fogják kitolni (sőt, most a "küszöb" még mindig korábbra van ígérve); ugyanakkor szerintem nem tudnak már olyat dobni, hogy letegyük a hajunkat és rohanjuk a frissítésért. Így egy taktika maradt: legalább azt hozni, amit a bejáratott verzió tud, néhány valóban érdekes és hasznos újdonságot rápakolni, és drasztikusan csökkenteni a frissítés árát. Minden más eset az XP-effektust erősíti.

 

 

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A win9-nek akkor lesz nagy sikere, hogyha tényleg ingyen adják, ahogy az a korábbi hírmorzsákban volt. Illetve ezen kívül még szerepet játszik az x86-os tábla piac is, ami egész szépen fejlődik, már árban is vannak elég barátságos gépek. Az XP terméktámogatását meg rég meg kellett volna már szüntetni, nem szabadott volna ilyen sokáig kitolni. Ez elég káros dolog volt az MS részéről.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ez igaz, csak hogy ők beleszámoljak az SP-ket is, amit én mondjuk nem tennék. Az meg azt jelentené, hogy 2011-ben vége lett volna (5+5 év esetén). Akkor már Win 7 SP1 is kint volt. Ehelyett kivárták a Win 8 megjelenését a cégek, mert az XP még bőven támogatott, és utána vettek Win7-et, mert az inkább XP-s kinézetű, és nem kell Mancika titkárnőt képzésre küldeni, mert nincs régi start menü. Ezzel saját magukat szívatják, mert pénzt buknak, nem is keveset, de ez már az ő dolguk.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Azért messze nem csak Mancika néninek hiányzik a Start menü.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Az oké, hogy nem csak neki hiányzik, de ha ő elé oda raknák a Win8-at, azt se tudná, hogy mit kezdjen vele, mert neki azt tanították, hogy a bal alsó gombra kell kattintani, és ott is fog megjelenni egy menü, ahol a bal felső gombra kell kattintani. Szimpla Win8 esetén még start gomb sincs, ez már elég nagy kihívást jelentene neki. ;)

Link to comment
Share on other sites

Gaborovics

Én a Windows 8-8.1 vonallal elvagyok, de a Win 8.1-es start gombjának a funkciója számomra olyan, mintha itthon megnyomnám a villanykapcsolót, és erre bekapcsolna a tévé. Van egy gomb, ami nem feltétlenül azt csinálja, amit várnánk.

Link to comment
Share on other sites

Garono

a Win 8.1-es start gombjának a funkciója számomra olyan, mintha itthon megnyomnám a villanykapcsolót, és erre bekapcsolna a tévé.

 

10/10

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Win 8 esetében meg el volt rejtve. Bár igazándiból tényleg nem kell a start menünek gomb, mert ott van a billentyűn, még táblagépeken is. De ezt próbáld meg elmagyarázni gy R=1 felhasználónak, hogy ez most hogy működik. Kb. fél perc ezt megérteni. Megszokni már azért több idő.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Van egy gomb, ami nem feltétlenül azt csinálja, amit várnánk.

 

Hát igen. Akkor még dafke nem akartak "rendes" Start menüt és valamit meg mégiscsak adni kellett a népnek. Vajúdtak a hegyek és összegereblyéztek néhány egyébként hasznos funkciót, hogy meglegyen a kisegér. ;):P

Megint külön meg kellene szokni, hogy mik vannak itt. :hááát: De megszoktuk és már alkalmazkodtunk a Start menü hiányhoz is.

Azóta már nincs Ballmer, se Sinofsky és az új rendszer "slágere" az összekombinált Start menü lesz úgy, hogy állítólag ezzel akarják váltásra kapacitálni a népeket. :facepalm: Meg hogy fizessenek, ha fizetős lesz.

Link to comment
Share on other sites

noel73

Szerintem ezt a start menü mizériát be lehetne fejezni.

Van start menü a Windows 8.1 ben is, csak kicsit másképp.Kezdőképernyő a neve.ugyan úgy ott van minden mint a régi start menübe, és még alkalmazásokat is lehet rá telepíteni.

Telepítesz egy programot az megjelenik ott is, és meg is hívható onnan.Mi másra kéne a start menü.Ez modernebb , halad a korral.

 

Maga az operációs rendszerrel sincs semmi baj.Működteti a hardwereket, rendesen.Ez a dolga.

 

Windows 7 ben például nem ismert fel minden hardwer telepítéskor.Driver mi egymás...kész nyűg volt...ezt csak feltelepítem és már működik is.

 

Vállalati környezetben viszont nem tudom elképzelni.Kicsit nevetséges ez Kezdőképernyő....Ha csinálnának egy windowst vállalati felhasználásra metro nélkül akkor tökéletes lenne.

Otthonra viszont ez így tökéletes...és Mari néninek is el lehet magyarázni hogy mostantól nem start menü van hanem szép kezdőképernyő, csempékkel.a csempékkel tudja indítani a programokat akár csak a start menüből régen.

 

aztán a "start menü" kikapcsolható....és az asztalról lehet indítani a programokat ikonból.

 

Tehát nem is értem mire ez a hisztiparádé hogy "start menüt akarunk"...minek akartok olyat ami van.....

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
mintha itthon megnyomnám a villanykapcsolót, és erre bekapcsolna a tévé.

 

Láttam már ilyet tróger kivitelezők produkciójában. :) Igaz, ott a rádió kapcsolt be egy másik helyiségben a villanykapcsolóra. :D

 

Mari néninek is el lehet magyarázni hogy mostantól nem start menü van hanem szép kezdőképernyő, csempékkel.a csempékkel tudja indítani a programokat akár csak a start menüből régen.

 

Ezt nekünk el is mondták anno a Graphisoft Parkban; és megmutatták, miért baró a Windows 8. Onnantól kezdve komoly késztetésem volt, hogy kipróbáljam; addig nem. De azt azért hozzá kell tegyem, maga a rendszer egyikünkből sem váltotta ki az instant get érzést, és szerintem egyikünk sem használ 8-at a mai napig, pedig mindannyian jogosultak vagyunk rá, akik ott voltunk. Én már mondjuk elterveztem, hogy átállok a 8.1-re, de most épp lusta vagyok, meg más dolgom van; meg ha 1 éven belül jön a következő, akkor azt már megvárom. 1 évre nem telepítek rendszert, akkor már minimum 2. :)

 

Az a baj, hogy a fejlesztéseket, újításokat nem kommunikálták megfelelően a tömegek számára. Mari néni meg miért tanulna meg valami újat, amikor neki ez látszólag semmi haszonnal nem jár? Hiszen még itt, a topikon (ahova azért nem hülye emberek írnak) is tartja magát ez a tévhit, hogy a Windows 8 ~= Windows 7 + Metro.

 

Az meg, hogy a fiúk szeretnének kapcsolható Start menüt, teljesen legitim óhaj SZVSZ. Az új generációs Start menüt sem oktrojálták a felhasználókra az XP-ben, hanem meghagyták a hagyományost is; aztán már csak a Vistából vagy a 7-ből került ki az az opció. Itt is lehetett volna hasonlóképpen. Önmagában a Start menü elhagyása engem sem érdekel különösebben, de elfogadom, hogy van, aki másképp látja. Ha pedig magáról a Metróról mint PC-s futtatókörnyezetről beszélünk, az vérgáz. Táblagépen, érintős cuccokon biztos komoly fejlődés; de egy egerészős PC-n, ahol 20 éve tombol a multitasking, ez inkább visszalépés – legalábbis felhasználói oldalról. (Azt én elfogadom, hogy fejleszteni biztos baromi jól lehet rá.) Nem véletlen, hogy desktopon futó metrós appokról megy már a pletyka egy ideje.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Azt én elfogadom, hogy fejleszteni biztos baromi jól lehet rá.

Sima WPF-et használ a Modern UI, így a grafikai megoldások is viszonylag egyszerűek (csak előtte értsd meg a működését, kezdő programozóknak eléggé macerás tud lenni :P), és erre jön még a Win8 illetve a Win8.1 SDK, ami tartalmaz pár animációt (hover effectek, ablak lapozás effectek, stb.), illetve közvetlen hardver elérést és megosztást biztosít. Vagyis pl. a webkamera / előlapi kamera elérése és annak képe a monitoron való megjelenítése 3 sornyi kódból meg is van.
Link to comment
Share on other sites

payskin

Ej, de kár, hogy nem fórumoztam a hétvégén... Vagy mekkora szerencse, mi? Nézőpont kérdése.

 

Szia Noel! Üdv a fórumon! Mennyire szimpatikus fickó vagy így helyből, mindig nagy szeretettel fogadjuk az új vendégeket itt, a Segélyvonalon. Ha hosszabb ideig terveznél maradni, a hardwer kifejezést egy életre felejtsd el -- van hardver és hardware, ezekből lehet válogatni. A többit a többiek elmondták. :)

Link to comment
Share on other sites

Garono

Szerintem ezt a start menü mizériát be lehetne fejezni.

...

 

Ja, tisztára modernebb, meg halad a korral. Tök jó, amikor 3-4 ablak meg van nyitva egymás mellett, és használni akarnám a csodálatos Start képernyőt, akkor az előjön a 23"-os monitoron teljes képernyőn, teljesen megakasztva engem a munkamenetemben. Tényleg tök modern.

 

Meg amúgy pontosan hol választod el a vállalati környezetet az otthoni felhasználástól? Mert aki tegyük fel rendszerint vállalati környezetben használja a Windowst nap közben, az este már csak ilyen fogyatékos 1, maximum 2 ablak/kijelző módon használja a gépét? Mert otthonra elég neki az is? Hát elmondom, hogy nem, nem elég.

 

Az is tetszik, hogy képes voltál csak azért regisztrálni a fórumra, hogy ezt elmondhasd. 10/10

 

tartja magát ez a tévhit, hogy a Windows 8 ~= Windows 7 + Metro

 

Most nem tudom, hogy itt rám gondolsz-e, mert nekem szoktál ilyeneket írni, amit egyébként én el is hiszek (történetesen, hogy a motorháztető alatt sokkal modernebb a Win8). De engem nem kárpótol a modern belső a fogyatékos kezelőfelületért.

Link to comment
Share on other sites

payskin

És ezzel vagyunk így páran. :fütyül:

 

---

 

Későn jövőknek: noel időközben elbúcsúzott tőlünk. Bánatos szavait és kommentárunkat a Recycle Bin őrzi az örökkévalóságig.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Tényleg, miért nem látjuk a Recycle Bint? Érdekelne, mit válaszolt; még ha nem is tudnék már rá reagálni. :)

 

Most nem tudom, hogy itt rám gondolsz-e

 

Nem vagy nem kizárólag. A topikra/témacsoportra gondoltam, ahol legalább féltucat ember jött már ezzel a sablonnal az elmúlt pár évben. És főleg azért zavar, mert a témát már számtalanszor megbeszéltük; és még így is mindig előjön ez, ami azt mutatja, hogy vagy nem olvasnak vissza, vagy a dolog a rögeszméjévé vált a tisztelt tagok egy részének.

 

Abszolút megértem a felület miatti problémákat, de ugye ennek önmagában ehhez az állításhoz nincs sok köze.

Link to comment
Share on other sites

Gaborovics

Noel "villámlátogatása" vitt egy kis változatosságot a szürke hétköznapokba. :D

Link to comment
Share on other sites

payskin

Összeszedtem, csak az első bekezdésében volt 8 hiba. Az a baj, apám, hogy mi már túl öregek vagyunk ehhez, és nem vettük észre, hogy a normális időközben hogy leértékelődött.

 

A "hadlyuk"-ot láttad a Bajban vagyok témában? Ma az visz mindent, mint a Lola-T.

 

Garono: simán lehet, reggel arra sem emlékeztem, mit csináltam szombatom. Annyiban maradtam magammal, hogy valószínűleg aludtam.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Petőfi Sándor Mary Jo Foley: Szeptember végén

 

Még állnak a csempék az új felületen

Még Start Screen nyílik az ablak előtt

De látod amottan a tech preview buildet?

Már Start menüben van a nem-tudom-mi-ami-rímel-az-előttre

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Első sor helyett:

"Még csempe borít a felületen mindent"

"Még csak most tettem le az Auto Bildet"

"Még most nyeltem le a csokimat, a Rittert"

"Még számolom a kapacitást, a Millert"

"Még csak lezártam a Híradóban Hillert"

"Még nem szólt a pártközpont, mik az új hírek"

 

Utolsó sor helyett:

"Már rég láthattunk ennyire menőt."

"Tán a fejük lágya végre benőtt."

"Elküldtek pár felülettervezőt."

"Talán Linuxra váltásom eldőlt."

"Addigra tán megromlik a befőtt."

"Ennek láttán tán nem hívok rendőrt."

"Agyamba egy kis dopamint belőtt."

 

Lehet választani! :D

Link to comment
Share on other sites

payskin

Köszönöm szépen! Taps! :taps:

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Ez tetszett nekem is! Felolvastam, hogy a család is művelődjön e szép versen. :windows::bezsong:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...