Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vélemények a 2014. augusztusi számról


hmolnarj

Recommended Posts

hmolnarj

8) --> pcw_dvd_201408_n.jpg

 

Augusztus elsején érkezik a legújabb PC World ajándék 12 darab digitális Gamestar magazinnal, fotószerkesztővel és zenerögzítővel. Ismét izgalmas témákkal készültünk: megmutatjuk, hogy hol tartanak jelenleg a robotikai fejlesztések, hogy miként lehet egy koros noteszgépet felújítani, felgyorsítani a Windows 7 boot idejét, illetve hogy milyen előnyöket tartogat egy egymilliós PC. A részletes tartalmat itt találjátok:

pcworld.hu/tartalom. Minden észrevételt, cikkjavaslatot lentebb várunk :)

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Már nagyon várom. Remélem hamar lejön Pestről a magazin.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Egymilliós gépbe, már elég sok célhardver belefér, igaz, hogy csak specifikáltan.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Ma délelőtt meg is érkezett a magazin. Hála égnek az új helyen biztonságban megérkezik. Belelapozva nagyon sok érdekes cikk van benne. A Huawei MediaPad M1 8.0 tesztnél a videó végénél egy hangya mászott a betonon. Aranyos volt az is, ahogy főszerkesztő tartja a kezében, jó nagy tepsitelefon. A való életben van aki ilyet használ az utcákon? Hamar kilophatják a vonaton. Tetszik a milliós PC összehasonlítás. Érdekes cikkek várnak még rám.

 

hmolnarj: Az online-s kollégák mit válaszoltak a fórummal kapcsolatban?

Edited by petzolkri
Link to comment
Share on other sites

hmolnarj

Az online főszerkesztő szabadságon volt az elmúlt két hétben, még egy kis türelmet kérnék

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Rendben, köszönöm a választ. Egyébként nagyon jól sikerült az augusztusi magazin. Egy cikk sem marad olvasatlan, ami azt jelenti, hogy érdekes minden téma.

Link to comment
Share on other sites

hmolnarj

Köszönjük :) Dolgozunk azon, hogy a szeptemberi még jobb legyen

Link to comment
Share on other sites

1933

Hi Atyaúrísten!

 

A videoműsor pazarul sikerült midkettejüknek dicséret érte. Szépek, kitűnő a bemutatás, élvezet volt végignézni.

Van még mit olvasni, mert még a multhavival is részben adós vagyok. Köszönjük!

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Én az e havi felénél járok. :oké: Mostanában a mobil teszteket is olvasom, pedig régen nem szerettem azokat.

Link to comment
Share on other sites

1933

Az idő múltával és a közben keletkezett benyomások során újabb dolgok jutottak eszembe.

 

Érdekes, hogy nem nagyon vonzódom az okos-telefonokhoz. Lehet, hogy azért, mert már elég öreg és konzervatív vagyok,

vagy azért, mert már szemüveggel is nehezen olvasom az apró betűket, vagy talán azért, mert nem vagyok egy maga-

mutogató fajta, hiszen a facebook-ba is csak azért eveztem be, mert egy régi külföldi ismerős meginvitált, lévén hogy más

távközlési módot nem használ (pl. Skype-t sem). Egyébként is otthonülő természetem van és ahhoz ott van az asztali gép,

a maga nagy sebességű Internet elérésével. Megosztani pedig semmit sem akarok, ha valakit valamim érdekel, akkor azt

elkérheti és elküldöm neki, ha az nem alkalmatlan nekem. Vannak az ismerőseim között olyan fiatalok, akik két kanál leves

között egy-egy beszélgetést lefolytatnak, vagy egy-egy szebb falatról készült képet megosztanak egymással ebéd közben!

Érdekes, ezt a "drogot" nem tiltják Magyarországon, pedig legalább olyan költséges és egészségtelen, mint a dohányzás

az alkohol és a játékszenvedély. Ezt onnan veszem, hogy Németországban egy pszichológiai intézet igen nagy költség-

ráfordítással vizsgálja ezeket az idegi károsodások miatt, hasonlóan a játékszenvedélyhez. Persze van aki ezzel dolgozik!

 

A cikkek zöme a Windows körül forog, amit nem csodálok, annak elterjedtsége miatt, de mivel jómagam főként a Linuxot

használom, ezért szívesebben olvasnék arról. Ezt nem is panaszként írom, mert egyes esetekben én is használok olyan

programokat, amik a Windowshoz készültek, de nincs megfelelőjük a Linuxhoz. Ilyen egy német dia és film szkenner, mert

ahhoz nincs Linuxos drájver. Majd megpróbálom a "wine" segítségével használni, hátha sikerül.

 

Mindettől függetlenül, havonta megveszem a PCWorld-öt és lelkiismeretesen végigolvasom és élvezem! Igaz ugyan, hogy

van ami jobban érdekel, de a tájékozottságot fontosnak tartom, mert az interneten bő tárháza van ugyan az ismereteknek,

de mindazt a fáradságot, hogy a fontosabbakat összegyűjtse az ember, azt meg lehet spórolni és nem biztos, hogy nekem

is ugyanolyan hozzáférésem van a forrásokhoz, mint egy profi szakújságírónak. Tisztelem az ilyen irányú erőfeszítéseiket!

Megvallom, hogy olvasom a konkurenciát is, de csak erre a fórumra járok, mert itt érzem magam otthon.

 

Másik megjegyzés az, hogy ugyan a Facebook-ra is ellátogatok, de ott nemszívesen alkotok véleményt, mert ott igen

vegyes a társaság és könnyen adódik alkalom arra, hogy belekössenek az általam mondottakba, ami előre nem látható

problémák forrása lehet! Másrészről a sok primitív alkat beterítette a politikával az emberi kapcsolatokat, ami ugyancsak

sok kellemetlenséget szül és elsősorban felelős lehet az egyes emberek közti viszonyok és kapcsolatok megromlásáért.

Mintha az ember újra visszaült volna az iskolapadba és süvölvény, felelőtlen osztálytársai vetélkedéseinek csapdájába

került volna vissza. Most már csak az hiányzik, hogy jó amerikai módra, a liberalizált fegyvertartás bevezetésével, az

iskolába fegyvereket is vigyenek és lelőjék egymást a vitázó felek vetélkedés közben.

Ezt nem vitaindítónak szántam, csak a veszélyre kívántam irányítani a figyelmet, amibe a demokrácia félremagyarázott

mikéntje, mivolta sodorhatja az embereket. Veszélyes hely a Facebook! Persze a Facebook is része az informatikának

és a szakfolyóirat kompetenciájába is tartozik.

Igencsak kellemetlen, hogy a Facebook-ba való belépés után elárasztja az embert a szelíd erőszak, hogy töltsük ki a

hiányzó személyes adatokat, amit a profilunkba kérnek. Na! Nesze neked "Privacy"! Mindenki fel van háborodva, ha

úgy érzi, hogy meg akarják sérteni a magánszférájukat, de dalolva töltik ki az egyes rovatokat, amit kérnek tőlük és

személyes jellegű fotóikat feltöltik, megosztják, pedig ha valaki az utcán fényképez és ők is a képre kerülnek, akkor

óriási ricsajt csapnak, hogy személyiségi sérelem érte őket! Na ne röhögtessenek, kérem!

Nem említettem még azt, hogy tömegek sérelmezik a mobil telefon átjátszók telepítését, mert állítólag rákot okoz!

De fene a jódólgát annak a reklamálónak, aki nem törődik a rákkal, amikor mobiltelefonját (okos, vagy nem okos),

a füléhez közel, kb. 5 watt maximális teljesítménnyel, hosszasan fecseg és fogalma sincs róla, hogy ez sokkal

veszélyesebb, mint a magas helyre telepített 20 wattos reléállomás adója, figyelembe véve azt, hogy a térerősség

a távolság négyzetével arányosan csökken. Vagyis, amikor a kisugárzott energia eléri az állomás környékén lévőket,

akkor a sugárzásnak csak elenyésző töredéke hat rájuk az illető által használt mobiltelefonéhoz képest. Ezért például,

a telefonba épített vevőkészüléknek nagy az erősítése, hogy az adó által kibocsátott nagyon gyenge jelet venni és

egyáltalán hallani lehessen. Szinte minden lakásban van vezeték nélküli telefon, wifi-vel működő tablet, vagy laptop,

mikrohullámú sütő, amik mind nagyfrekvenciás sugárzással működnek, mégsem okoznak rákos megbetegedést!

Én vagyok az élő példa arra, hogy 1952 óta használok nagyfrekvenciás adóberendezést, néha több száz wattos

kivitelben, sokszor mobiltelefon méretű, hordozható ultrarövidhullámú 2-5 wattos adó-vevőt a fülemhez tartva és

a mai napig sem találtak nálam semmilyen rákos betegséget. A világon több százezer hozzám hasonló rádió-

amatőr van, akik ugyanilyen módon folytatnak hasonló tevékenységet anélkül, hogy megbetegítené őket. Persze

nem folytatnak olyan félnapokat kitevő tevékenységet, mint a notórius mobiltelefonálók.

 

Ugyancsak megjegyezni kívánom, hogy szép színes a lap, de a Piactérnél (106. old.) a kék felületen nem látható

a fehér betűs szöveg, nem is olvasható. Világos színeknél inkább a fekete, vagy más, sötétebb színű betűket volna

célszerűbb használni.

 

Most csak ennyire tellett. Köszönöm, ha elolvasták, ha van észrevétel, nosza rajta, állok elébe.

(Ha hiba volna benne, elnézést kérek!)

-

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Érdekes a robot cikk is.

1933: A Facebooknál ez a fórum 1000-szer többet ér. Itt már letisztult a felhasználói tábor.

Reméljük a mikrohullám nem nyírja ki a fejünket. Linux cikket szívesen olvasok a magazinban, bár sokan nem szeretik, mert nem ismerik. Windowson nőttem fel, de szükséges más rendszer ismerete is. Ezért is van olyan gépen amin Linux is fut.

Edited by petzolkri
Link to comment
Share on other sites

payskin

Facebooknál. Valami többet ér valaminél, nem pedig valamitől. ;)

 

Az összehasonlítással kapcsolatban elmondanám azt a klasszikus viccet, hogy

 

- Mi a különbség a krokodil és a villamos között?

- ???

- Az egyik hosszabb, mint zöld.

 

Hogy megvilágítsam a két dolog közötti kapcsolatot: a fórum arra jó, hogy a Facebookról mindenfélét összeírjunk, amiről azt hisszük, hogy az úgy is van. Nincs ezzel semmi baj. :)

Link to comment
Share on other sites

Garono

Facebooknál. Valami többet ér valaminél, nem pedig valamitől. ;)

 

Ez egy érdekes dolog amúgy, mert tapasztalataim szerint ez nyelvjárásfüggő (ha itthon beszélhetünk egyáltalán ilyenről).

 

Én dunántúli vagyok, és a környezetemben mindenki úgy hasonlít össze két dolgot, hogy valami "akármibb" a másiknál. Pl. a Win7 jobb operációs rendszer a Win8-nál. Aztán amikor Pestre költöztem, hirtelen azt vettem észre, hogy itt a többség ezt úgy mondja/mondaná, hogy "a Win7 jobb operációs rendszer a Win8-tól". Jellemzően a keleti országrészből származók mondják így.

 

Bár ha jobban meggondolom, hiába nyelvjárásfüggő, az utóbbinak nincs értelme. :) Mert ez így azt jelenti valójában, hogy a Win7-et a Win8 teszi jobb operációs rendszerré. :D

 

Tök jó, akkor ezentúl akár ki is javíthatom, ha így hallok összehasonlítást (nagy sikerem lenne).

 

Mondjuk egy olyan társadalomban, ahol a jövő értelmisége nem tud különbséget tenni a -ban/-ben és a -ba/-be között... :hááát:

 

---

 

Hmm. http://www.e-nyelv.h...elyett-tol-tol/

 

---

 

Még egy link: http://www.nlcafe.hu...171&step=0&bw=1 (Nők Lapja Cafét linkelt már valaki itt a fórumon? :D )

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Tök jó, hogy megint ösztönösen leírtam amit gondoltam. El is szúrtam. :facepalm:

Link to comment
Share on other sites

1933

Sajnos még a TV-ben is követnek el írott bakikat a kép alján futó szalagcímeknél. Néha jót nevetek rajta, holott sírnom kéne.

Például olyat, hogy "a nőtt megölte" (nő tárgyesetben a mondat szerint), máshol meg a múltidőt írják rosszul! Ez nem az

SMS-t beküldők szövegében fordul elő (bár kiírják, hogy szerkesztve közlik azokat), hanem a hírek szövegében, amit a

TV társaság alkalmazottja, szerkesztője ír bele. Nem beszélve, hogy a latin szavakat is rosszul használják a riportalanyok,

amit aztán a köznyelvben a nézők is éppen úgy használnak "szolidaritásból" (az a trendi!!!).

Neves politikusaink közül sokan szintén nem tudják helyesen használni a hova/miben fogalmat (ba/ban, be/ben).

 

Majd elfelejtettem: nemrég találtam egy Xubuntu változatot, aminél a minimum 25 GB méretű partíció használatát ajánlják,

holott a Xubuntu-t főleg a kis hardverigénye miatt ajánlják egyébként. Ez a CAELinux XFCE felülettel. Főként műszaki

szakembereknek készült, tele van mindenféle speciális programmal (CAD-CAM, nyáktervezés, áramkör tervezés,

mechanikai méretezés és sok egyéb). Azért jegyzem meg, mert nem ártana megszellőztetni, lévén szakmabéli termék.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Garono, ha beszédben hallom, nem javítom ki, mert azt gondolom, hogy tájszólás.

 

Írásban -- szerintem -- nincs tájszólás. Ott nem kell a másodperc tört része alatt eldönteni, hogy mi jön majd ki mindjárt a számon. Nem ösztönből írunk, hanem észből, átgondolva, megfontolva (utólag a Szerkesztés gombra kattintva, és javítva :P).

 

Nem tudom, mi az a "nyelvhasználati szótár", amire az e-nyelv.hu hivatkozik, még nem találkoztunk.

 

petzolkri, semmi gond.

 

1933, a nézők a riportalany iránti szolidaritásból kezdik rosszul használni a latin szavakat?! :o Mondanál erre egy példát?

Link to comment
Share on other sites

1933
Garono, ha beszédben hallom, nem javítom ki, mert azt gondolom, hogy tájszólás.Írásban -- szerintem -- nincs tájszólás. Ott nem kell a másodperc tört része alatt eldönteni, hogy mi jön majd ki mindjárt a számon. Nem ösztönből írunk, hanem észből, átgondolva, megfontolva (utólag a Szerkesztés gombra kattintva, és javítva :P).Nem tudom, mi az a "nyelvhasználati szótár", amire az e-nyelv.hu hivatkozik, még nem találkoztunk.petzolkri, semmi gond.1933, a nézők a riportalany iránti szolidaritásból kezdik rosszul használni a latin szavakat?! :o Mondanál erre egy példát?

 

No jól belejöttem a szorítóba, mert még nem idéztem így és minden bejött idézetnek tőled. Sajnálom!

 

Nagyon sokszor használnak kötőszóként valamilyen idegen kifejezést (pl. effektíve, kvázi, stb.), ami nem oda való, csak úgy sokkal

elegánsabbnak és tudományosnak, (tudálékosnak) tűnik, ami szintén jellemző képet nyújt a nyilatkozóról a beszélőről.

Az a helyzet, hogy most nem tudok erre további példákat mondani, mert nem jegyeztem meg! Ezt is sajnálom, de ha hallok ilyet majd

feljegyzem, de akkor már azt hiszem, hogy az aktualitása már rég elmúlt. Valamikor gimnáziumban 5 évig tanultam latint, majd latin

alapú idegen nyelvet is és hirtelen feltűnt, amikor mondták és közben máshol is hallottam az adott kifejezést. Ha odafigyelsz, magad is meghallod. Ehhez TV-t kell nézni olyan csatornákon is, ahol nem fektetnek nagy súlyt a hitelességre. De hadd ne részletezzem, mert

szeretném elkerülni, hogy egyes politikai eszmék hívei nehogy megsértődjenek és ez ne vezessen parttalan vitához. A magyarországi

szavazók nagy részének fogalma sincs arról, hogy mik szavazatának várható következményei. Honnan tudhatná a szerencsétlen, hogy

pl. egy valamilyen állami funkcióba lépő valaki milyen követelményeknek kell megfeleljen? A szavazók nagy része pártszimpátia alapján

dönt, hogy kire szavaz. Ha ezt konkrétan kimondanám, legalább azok fele akik hallották a mondottakat, kést ragadnának és a másik

fele meg már védelmemre kelne. Amit mondtam, az a figyelem ráirányítására szolgált, de azt hiszem ezt a jelenséget soha sem lehet

megszüntetni.

 

Ez magánvélemény, nem kötelező elfogadni.

(Zárójelben megemlíteném, hogy jobb híján írom, de szívesebben szóban cserélnék eszmét.)

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Egyébként Molnár József igencsak sokk cikket írt az augusztusi magazinban, becsületre méltó. Jó irányba halad a nyomtatott magazin.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Az idézéssel nincs semmi gond, de most nem arra mondtál példát, amit korábban írtál. Ha volt, akkor ez volt maga a csapda, mert azt mondtad, hogy a nézők, ráadásul valaki iránti szolidaritásból használják rosszul a szavakat. Tehát nem arra voltam kíváncsi, hogy a tévében ki hogy beszél rosszul, mert azt el tudom képzelni (bár évek óta nincs otthon tévém). De olyat viszont még soha nem láttam, vagy nem találkoztam olyan emberrel, aki látott valakit beszélni a tévében, és ezt követően szolidaritásból onnantól ő is rosszul beszélt.

 

Mindegy, annyira nem fontos, csak azért ez megint egy erős állítás volt (mint múltkor a facebookos, amit hagytam elsuhanni csodálatosan működő önkontrollal), gondoltam visszakérdezek. ;)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Mintha az ember újra visszaült volna az iskolapadba és süvölvény, felelőtlen osztálytársai vetélkedéseinek csapdájába került volna vissza.

 

Nem véletlenül érzed ezt; bár a szint gyakran nem éri el az elemi iskola második osztályát. Különösen kiábrándító ez akkor, ha élőben teljesen normális, esetleg általad korábban nagyra tartott embereket látsz fogyatékos módra megnyilvánulni; ami egyébként abszolút szokványos dolog a Facebookon. A közösségi médiában nagyon sokan másként viselkednek, mint a valóságban; és bizony nagyon sokan

.

 

Veszélyes hely a Facebook!

 

Nagyon is, de ezt az átlaghülye fel sem fogja. Pedig sok esetben csak a megfelelő biztonsági beállításokat kéne alkalmazni.

 

Mindenki fel van háborodva, ha úgy érzi, hogy meg akarják sérteni a magánszférájukat, de dalolva töltik ki az egyes rovatokat, amit kérnek tőlük és személyes jellegű fotóikat feltöltik, megosztják, pedig ha valaki az utcán fényképez és ők is a képre kerülnek, akkor óriási ricsajt csapnak, hogy személyiségi sérelem érte őket!

 

No igen, a közösségi média jobb, mint a 3/2-es ügyosztály. Sosem hittem volna, hogy ha hallok egy nevet, kettő percen belül ki fogom tudni deríteni az illetőről, hol dolgozik, hol tanult, hol lakik, ki az ágyasa, miket szeret, miket olvas, miket oszt meg stb. Elég, ha tudom egyvalakinek a nevét, akit te ismersz, máris rád találtam, még ha "tizenkettő egy tucat" neved van is. Elég, ha egyetlen oldalt tudok, aminek valami szavazásán szavaztál valamire. És semmi hekkelés nincs ebben, csak az FB által mindenki számára biztosított szolgáltatásokat használom. Lekáderezni valakit sosem volt még ennyire egyszerű. Mi magunk szüntetjük meg a privát szféránkat, önként és dalolva. Aztán fel vagyunk háborodva, ha a stadionban vénaszkenner van a beléptetőkapunál. :D Ritka birka az ember.

 

A sugárzás kérdéséhez: a bázisállomások miatti pánikolást én is butaságnak tartom (ráadásul pont az adótól lefelé, a bázisállomásnak a tetején helyt adó ház lakói irányába jut a legkisebb sugárzási teljesítmény, a környező háztömbök lakói sokkal többet kapnak szerintem :D); ugyanakkor ebben a kérdésben semmi sincsen egyértelműen bizonyítva. Sem az, hogy a rádióhullámok betegségeket okoznak, sem az, hogy nem okoznak. A helyes válasz az, hogy nem tudjuk.

 

Hogy megvilágítsam a két dolog közötti kapcsolatot: a fórum arra jó, hogy a Facebookról mindenfélét összeírjunk, amiről azt hisszük, hogy az úgy is van.

 

Vagy amit látunk, hogy úgy is van – legalábbis azon körökön belül, ameddig ellátunk. Bizonyos csoportok – és néhány, más kommunikációs csatornán már szinte elérhetetlen ismerős – miatt pár éve muszáj időnként alámerülnöm ebben a szellemi kanálisban; én például pontosan látom, mi folyik ott.

 

Most olvastam, már a Balatonnál is pangás van: üresek a sportpályák, a sütögetőhelyek, a minigolfpálya; mindenki laptopon f.szbúkozik inkább.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Mondom én:

a fórum 1000-szer többet ér.
Link to comment
Share on other sites

1933

Kedves Balázs, nem szolidarításra gondoltam, csak pusztán a majmolási kedvről van szó! Idolnak, példaképnek tekinti és azt hiszi, hogy az a trendi, a menő, a király, ha úgy beszél és ezzel kifejezi a hozzátartozás érzetét. (Egyszerű ember más nyelven.....)

 

Ennyi.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Nem tudom, mi az a "nyelvhasználati szótár", amire az e-nyelv.hu hivatkozik, még nem találkoztunk.

 

Számomra is ismeretlen, de itt van róla némi információ. Ez alapján egész hiánypótló (néha én is beleakadok olyasmibe, aminek a helyesírásában nem vagyok biztos).

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Legalább ezt is tudjuk, köszi Garono

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Sikeresen kiolvasva a magazin. :olvas:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...