Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vélemények a 2014. júliusi számról


hmolnarj

Recommended Posts

hmolnarj

:üdv: --> pcw_dvd_201407_n.jpg

 

Hamarosan érkezik a friss lapszámunk, amely nem csak a Haswell és a Kaveri processzorok, valamint a megfizethető hibrid gépek csatáját hozza, hanem az internet káros mellékhatásait is feltárjuk, rávilágítva a web kiskirályaira, illetve azokra a tényezőkre, amelyek ránk is hatással vannak. Sőt, megmutatjuk azt is, hogy miként gyorsíthatjátok fel a meglévő internet elérésetek, illetve a Windows automatizálás rejtelmeibe is elmélyülünk. A részletes tartalmat itt találjátok:

pcworld.hu/tartalom.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Ma meg is jött az új címen a magazin. Este lesz mit olvasni a családnak.

 

 

A Modding Linke nem jó az file:///G:/html/pcwtv.html címnél. De a DVD-n megvan a videó. Nekem most kifejezetten tettszett mindegyik termékbemutató. És ez a Modding is.

 

A http://pcworld.hu/ertekeles Felmérésnél Ezeket használja Farkas Gergely.. az nem lett javítva Kundella Magdolnára.

Link to comment
Share on other sites

hmolnarj

Köszi az észrevételt, javítottuk

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Ma olvasom a digi honlapján, hogy 1000Mbps sebességű internet lesz hamarosan elérhető náluk. Nem semmi mekkora fejlődés. Hamar utána is néztem, hogy a mostani gigabites router felső sebesség határa ez. És a jó öreg asztali gépem (2006-os) alaplapi LAN-ja épp támogatja az 1Gbps-t. Szerintetek ez már elméleti határ, vagy olvashatunk gyorsabb sebességű net-ről is majd 5 év múlva?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Garono, tévedj erre! 2006-os gépen gigabites LAN volt, akkor mit érdemel a DELL az idei szériás 10/100-zal szerelt notebookaiért?

 

Tényleg Józsi, erről is írhatnátok egy "fanyalgót" vagy ilyesmit, szerintem rohadt felháborító.

 

Krisz, a Digi témában beszélgetünk erről, én úgy vagyok vele, hogy eddig volt közepes Digim (azt hiszem BaseNet) 40/20-as sebességgel, és tökéletesen meg voltam vele elégedve. A világon semmi szükségem nincs gigabites internetre, a Linksys routerem is csak 10/100-as. Most a belépőszintű Digi kapcsolat 50/30-as lett, szerintem le fogok váltani a "kisebb" csomagra, majd meglátom. Egyelőre nem zökkenőmentes az átállás, de nem akarom a teljes témát áthozni ide.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Tegyük hozzá, hogy a Lenovo IdeaPad G komplett széria is 10/100-as (ja, meg a B is, meg ki tudja még, melyik). Meg a HP Pavilion több darabja is. Meg gyanítom, más márkák legprosztóbb szériái is csak 10/100-asok. :)

 

Egyébként petzolkri asztali gépről beszél. (Mondjuk a mi 2006-os asztalink alaplapija csak 10/100-as volt, de ez a gép már úgy egy éve elhullott – mi használtuk is. :D) Szerintem az van, hogy a vásárlók döntő többségének nincs igénye többre: a 100 Mbitnél gyorsabb kapcsolat azért még relatíve ritka egyrészt, másrészt mindenki wifizik. Én sem dugtam semmit noteszgép RJ-45-ös portjába az utolsó 5-6 évben.

 

Amúgy optikán terabitet is át lehet vinni, tehát az elméleti határok odébb vannak. :) Nekem jó lenne egy gigabites kapcsolat, ha lennének olyan szolgáltatások, amik mellett értelme lenne (pl. továbbfejlesztett streaming és cloud szolgáltatások). Koreában pl., ahol a gigabites net bizonyos helyeken teljesen általános, már lehet nagyban gondolkodni.

 

Idehaza, a jelenlegi körülmények mellett én is csak akkor látnám értelmét, ha extrém mértékben torrenteznék. De hát ez nálam egyáltalán nem áll fenn, a hétköznapi felhasználásom mellett meg a 60 Mbps és a 120 Mbps közötti különbséget sem igazán lehetett észrevenni.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

A konzumer kategóriás laptopok szoktak 100 Mbites LAN-nal kijönni. Szerintem is bűn, főleg manapság. Nem tudom, hogy van-e tiszteletre méltó cég és típus, mint pozitív kivétel.

A középkategóriás (kisvállalati) kivitelűektől kezdve szokott lenni evidencia a gigabites LAN. Hasonlóképpen ezeknél kezd előfordulni a matt kijelző.

Sajnos elég sok routerben is csak 10/100-as van.

Asztali PC-n nekem ezért is kell a dupla hálókártya, hogy a két alhálózatot lássam és menedzseljem.

 

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Egyelőre nem zökkenőmentes az átállás, de nem akarom a teljes témát áthozni ide.

 

Én TopNet-ben vagyok és még nem álltak át a magasabbra. Azt már várom, hogy fog zúzni 200-al lefele, vagy 50-nel felfelé. Bár eddig is jó volt a 80-as net. De itthon, több eszköz is kéri a internetet, így nem árt a gyorsaság, ha pont egyszerre használjuk. Ügyfelesek szerint: az év végéig állnak át mindenhol.

 

Sajnos elég sok routerben is csak 10/100-as van.

Asztali PC-n nekem ezért is kell a dupla hálókártya, hogy a két alhálózatot lássam és menedzseljem.

 

Ezt nem értem, ha a router 10/100-as, akkor teszel két hálókártyát a gépbe, akkor a router wan-jan jövő 120-at kettészedi két 100-ra. De mi van akkor ha a routered wan-ja is csak 100-at szed le eleve, akkor azt nem tudja csak 100-ra osztani, max. És ha többen használjátok egyszerre, akkor azon a 100-an osztoztok.

 

Garono, tévedj erre! 2006-os gépen gigabites LAN volt, akkor mit érdemel a DELL az idei szériás 10/100-zal szerelt notebookaiért?

Hű kíváncsiságból megnéztem a feleségem laptopját, asus 2013-as és csak 10/100 -as LAN-ja van. Ellenben a asztali gépembe hála égnek 10/100/1000. Routerem TP-LINK TL-WR1043ND Lan-ja gigabites, wifije 300-as. (Anno a nagy sebesség miatt választottam a drágább routert) A utp kábeleket is ellenőriztem a Cat 5e -s (volt pár régi cat 5-s, azt kicseréltem). Igaz nem tudom, hogy a TV alatt helyet foglaló BD-DVD lejátszó Lan-ja mennyit visz, a netbookomét se néztem meg. De van egy switch is az otthoni hálóban, mert kevés a router 4 portja (switch tp-link 5 port 10/100) no ez is szűk keresztmetszet lesz majd. Ha majd beállítják a 200/50-s netet akkor a jó öreg asztali (meg vagyok elégedve vele), a Nas fogja kapni a sebesség mámort :). A többi eszköz meg éldegélhet 100-on. Egyelőre nem tervezek se lefele, se felfele csomagot váltani a Digi-nél. Várom, hogy a 200/50 tényleg hogy fog zúzni, de eddig mértem sebességet és sajna csak 45/23. Régen azért többször elcsíptem a 80-at lefele.

 

Én bízom a Digiben, eddig több mint 4 év alatt nem volt gondom az internettel, a tévé adás egyszer elment, de azért mert a lent elszállt egy alkatrész a cégnél a pincében. A vezetékes telefon a kezdetekben nehezen indult el, de már évek óta stabil. (persze vettem egy normális vezetékes telefont, mert a digis ingyen telo már széthullott). Mindezeket elmondva, ezzel együtt is nagyon korrekt cég.

 

Upc-s voltam előtte, a upc net sokszor elment, órákra. A tévé is. a vezetékes telefonjuk meg méregdrága volt, bár ez a net és a tv-re is igaz volt.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Ezt nem értem, ha a router 10/100-as, akkor teszel két hálókártyát a gépbe, akkor a router wan-jan jövő 120-at kettészedi két 100-ra. De mi van akkor ha a routered wan-ja is csak 100-at szed le eleve, akkor azt nem tudja csak 100-ra osztani, max. És ha többen használjátok egyszerre, akkor azon a 100-an osztoztok.

 

Én a router LAN portjairól beszéltem, vagy arra gondoltam, mint 10/100-as.

Való igaz, hogy titeket most a Digi tart kissé lázban a sebesség emeléssel, ezért a router WAN nektek talán izgalmasabb. Nekem eszembe se jutott, mert mindenki kicsit magából indul ki. ;)

 

Nekem nincs ilyen "gondom", 10 Mbites ADSL netem van az asztali konfighoz. Netezni nekem elég, néha akad nagyobb letöltés, az is megoldható.

Lehetne Digi, de nem váltottam szolgáltatót az IPTV miatt. Felmerült később, hogy ADSL-ről kábelnetre váltok. Az EuroDOCSIS 3.0 mellett már elég gyors és kecsegtető volt, de nem vállaltam a macerát az újrakábelezéssel, árban meg összességében ugyanott lettem volna a csomag plusz-mínuszok miatt.

A mobilnetem az sokszor gyorsabb, ha van LTE, akkor a telefonon közelíti a 20 Mbpst. Viszont helyfüggő, mint most GPRS-en csak 0,02 Mbps körül, ami igazi szívás és kínszenvedés. A ping is pár ezer.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
petzolkri

Most így a hétvégén elfogyott a Pc world lapjai, azaz kiolvastam. Ez is ritka, máskor le vagyok maradva fél-egy hónappal az olvasást illetően. Vajon izzik már a következő szám? Érdekes, hogy az aktuális cikk írók még véletlen se tévednek erre, megértem, hogy nincs idő, meg úgyis ott a havi kérdőív, de azért mégis.

Link to comment
Share on other sites

hmolnarj

Éppen az utolsó simítások zajlanak és utána megy nyomdába. Ha bármilyen észrevétel van cikkel kapcsolatban, vagy témajavaslat azt írjátok nyugodtan meg. Nem biztos, hogy azonnal látni fogom/fogjuk, de rendszeres időközönként mindig rápillantunk az itt folyó beszélgetésre.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Rendben. Köszönjük.

Ami régen volt már a magazinban témák: (csak ötlet, nem kötelező):

- ebook olvasó teszt,

- tegnap leesett az állam, amikor olvastam a www.pcworld.hu-n, hogy már 6 TB-os Hdd-k is vannak. Hdd és ssd tesztek, vagy inkább beszámolók, merre is tartunk, és ez a határ meddig feszegethető.,

- talán a Digi 1Gbps nete is megér egy misét, ekkora sebességhez már tényleg core i7 gép kell.

- Linux (de csak ha van rá ember)

- a magazin végén a segélyvonalas cikkek mindig jók

- ingyenes programok bemutatása (ne csak mindig a 200eFt-os terméknek jusson 1 oldal hely) (persze eddig is jók voltak a hónap programjai, de egyet-kettőt néha ki lehet emelni)

 

Persze ezek csak most hirtelen jutottak eszembe és nem szent írás.

Link to comment
Share on other sites

Garono

- talán a Digi 1Gbps nete is megér egy misét, ekkora sebességhez már tényleg core i7 gép kell.

 

Hagyjuk már.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Garono: Mint modtam egy lehetséges ötlet, nem kell, hogy szerepeljen a magazinban. Mondjuk én arra gondoltam, hogy ekkor adatátvitelhez már erőgép kell, az ember nem is gondolná, hogy már itt tartunk, hogy a központi egység is ekkora szűk keresztmetszet. Egyéb iránt szívesen vesszem a te témajavaslataidat, hogy mi lehetne a magazinban.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Az állítással van gondja. i7 természetesen nem kell, de ha az 1 Gbps-ot (ami 125 MBps) tényleg ki akarjuk használni, értelmes sebességű háttértár annál inkább. Egy 4-5 éves átlagos merevlemez itt már simán szűk keresztmetszet lehet; ha a letöltés közben bármi más feladata is van, pláne.

Link to comment
Share on other sites

payskin

De hát egyrészt nincs 1 gigabites internet még, hogy írjanak róla cikket? :D Másrészt, mondjuk két gép között LAN-on megpróbálhatják emulálni, gyanítom, nem fog sikerülni. :D

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Nem gyakorlatias tesztre gondoltam, hanem elméletiben, ahogy anno írtad Balázs nincs is igazán értelme ekkora sebességnek. Úgy ahogy már 6TB -os HDD-k vannak. 2 éve még vakarták a fejüket a boltosok hogy 2 TB-os hdd van e már. (Én bennem az maradt meg, hogy 2 TB -os lemezt akartam venni az egyik info boltban és vakarták a fejüket, mert nem volt csak 1 TB max.)

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Valahol 2009. közepe táján jelenhettek meg az első 2 TB-os merevlemezek. Így röpül az idő, és akkor nem két év.

 

1 Gbps net még nincs, ahogy Balázs írta. Majd lesz egyszer, akkor benne lesz nyilván a hírrovatban, de erről cikket írni nem annyira lehet.

Vagy hogy van-e értelme otthonra? Plusz az átlagos otthoni eszközpark mellett? :hmm: (Ebben én sem a procira gondolok.)

Szeretjük a sebességet. Nemrég volt szó a laptopok gigabites Ethernet csatlakozásának hiányáról. Csak netezni én elvagyok a 10 megabites ADSL-en is, és ezzel még akár némi torrent is lehetne.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

A megjelenés a HDD -nél az egy dolog, de még el kell jutni a boltosokhoz is. Ha mondjuk 6 TB-os kérnék egy info boltban a legtöbb elküldene, dehát 3 TB a max. Igen eszméletlen ez a sebesség, Valamikor 5 megabites voltam én is, már annak is 7 éve. Tényleg röpülnek az évek. És hol van amikor még 2 GB-os wincsi volt a menő. Istenem. Fejlődünk.

Link to comment
Share on other sites

1933

Igen tisztelt mindenki!

 

Először is Petzolkri új aliasa tetszik (rég voltam itt, még nem láttam).

 

Másodszor: nem győzöm olvasni a júliusi számot, még nem értem a végére. Nem rossz, de azt hiszem, hogy mire véleményt mondok, már rég nem lesz aktuális.

Egyébként szívesen látnék némi szájbarágós leírást (amit eddig sajnos sehol sem találtam) arról, hogy az Androidos tableteket hogyan kell kezelni, mert az állítólagos operációs rendszer teljes értékű, ha egy külső monitort, egeret és billentyűzetet kap. Hogy lehet például megszabadulni a sok szeméttől, ami összegyűlik a használat során (hol vannak, mik azok, stb.). Aki ért hozzá és tudja csinálni, akkor csinálja és kellő önkritikával írja is le azt, hogy mit hogy csinál. Technológus koromban igen jól használható műveleti leírásokat csináltam és a teljesen laikus betanított dolgozók szakszerűen tudták elvégezni a komplikált műveleteket is. Na itt nem kell részletesen felsorolni, minden egyes szerszámot és segédeszközt, csak meg kell mutatni az ikont, meg kell mondani, hogy az mire való (magyarul, közérthetően, nem zsargonban) és azt milyen lépésekben kell elvégezni. Igaz, ezt a gépkönyvek szerkesztőinek kellett volna megtenni! De ezt pótolni lehetne akár egy fórumon, egy cikkben, stb. Erre a célra egy dadogós, szerepelni vágyó süvölvény videó, elhadart, követhetetlen, érthetetlen próbálkozásai nem alkalmasak. Sok helyen láttam olyat, hogy az eszköz képernyőjére mutatott az illető, de a kézfeje eltakarta azt amire mutatott. A leányzónak szép keze volt, a hangja kedves és búgó, de a témából szinte semmit sem lehetett érteni.

Azt hiszem ennél többet kár lenne erről regélni.

 

Harmadszor: Nálam az UPC 25-30 megabites sebesség muzsikál, de ez is sok (kb. 7 MByte a letöltési sebesség a mérések szerint), de egy 1-2 GBytos fájl letöltése így kb. 4-5 percig tart. Volt már rá példa, hogy bizony 20-25 perig is tartott!

Teljesen felesleges az az 50, vagy 120 MBytos, vagy satelites sebesség borsos árát kifizetni, mert a hely, ahonnan letölthetünk az fütyül a szolgáltatónk által nekünk ígért sebességre, úgy sem enged többet, gyorsabban letölteni, mint ami számára megfelelő! Ha a letöltési hely korlátozza azért, hogy a saját technikai feltételei a legtöbb ügyfelet szolgálhassa ki (nála is attól függ a költség, hogy mennyi az igénybe vett internet használati kvótája), valamint nehogy túl legyen terhelve.

A nagyobb sebesség akkor kell igazán, ha valaki nagyon nagyméretű fájlokat igen gyakran mozgat. Persze aki "Krőzus", annak semmi sem drága, röhögve kifizeti mellényzsebből a szolgáltatási díjat olyan sebességek mellett. Ha meg üzleti tevékenységről van szó, akkor a tisztelt "kuncsaft" majd kifizeti.

 

Elnézést kérek, ha nyitott kapukat döngettem volna!

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Az 1 Gigabites netet olyan szinten lehetne megemlíteni, hogy hogyan kell otthoni hálózatot rendesen telepíteni. Azért az elég vicces, amikor egy otthoni hálózatba a 3. routert telepítik (1 internet kapcsolattal), és közben csodálkozik, hogy állandóan ledobálja őt a hálózat, mert 10+ eszköz csatlakozik a teljes hálózatra, a routerek meg mind alsó kategóriásak, amik ezt nem tudják kiszolgálni. Más kérdés, hogy ennyi pénzből már lehetett volna venni 1 normális routert. Ráadásul azt a szemléletet is el kéne felejteni otthoni hálózatnál, hogy több router. Oda 1 router kell, és annyi switch, amennyire szükség van. Plusz lehetne írni, hogy itt a router a szűkös keresztmetszet, így arra is figyelni kell, hogy elegendő kapacitással bírjon (proci, memória, csatlakozások, stb. ).

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

@1933

Azt hiszem, hogy az a szájbarágós leírás manapság nem dívik, amit szeretnél.

Egyáltalán az oprendszerek vagy programok használatára nincs ilyen, vagy csak én nem kerestem.

Tudok egy ellenpéldát jó régről. Egyszer láttam egy könyvet az Excel használatáról egy magyar szerzőtől, jó vastag volt és gyakorlatilag totál használhatatlan szerintem. Abban volt valami ilyen részletezettség, hogy melyik menüpontban hogyan kattintsunk az egérrel, olyanokat részletezett agyonra, ami triviális. A lényeg meg elveszett. Használhatatlan volt, talán annak, aki még életében nem látott PC-t, az bevette.

 

Az Android pucolására javaslom a Clean Master appot a Playről. További leírásom nincs hozzá. ;) Böködni kell és néha felülbírálni, mint PC-s társait, bár talán kevesebb gubancot tud okozni túlbuzgósággal, mint Windowson. No meg a mondjuk a cache nem nagy veszteség.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Én a "nem teszek fel rá mindent, ami szembe jön" elv alapján használom február óta, és nincs vele gondom. Ennél mélyebbre nem mentem.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Android egyik nagy átka, hogy nem zárja be a programokat kilépéskor, és bent hagyja a memóriában. :/ Ezt viszont rendszer szinten meg lehet oldani, ha hosszasan meg van nyomva a házikó gomb, akkor előjönnek a futó alkalmazások, ezeket oldal irányba (mindegy melyikbe), ki lehet szórni, és bezárja őket, és ennek köszönhetően felszabadul a memória.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Ööö, melyik az a házikó gomb? :D Itt van előttem egy vattaúj, még SIM nélküli Nexus 5, de én ezen ilyet nem látok. Anyám Galaxy S3 Minijén se.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...