Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vélemények a 2014. májusi számról


hmolnarj

Recommended Posts

hmolnarj

:üdv::üdv: --> pcw_dvd_201405_n.jpg:üdv:

 

Felmérések szerint egyre többen fotóznak okostelefonnal, amellyel párhuzamosan csökken a kompakt fényképezőgépek népszerűsége. Ráadásul a DxO Labs tavalyi felmérése szerint napjaink mobiljai már jobb fotókat készítenek, mint az öt évvel ezelőtti kompaktok. Megnéztük, hogy hol tartunk most és profi fényképészek segítségével egymásnak eresztettük a két termékkategóriát. Ezen felül a HTC One (M8) és a Samsung Galaxy S5 is összecsap a lapon belül, valamint utánajártunk, hogy miként javíthatjuk meg otthon a gépeinket, illetve hogy miként szabhatjuk át a weboldalakat. A részletes tartalmat itt találjátok:

pcworld.hu/tartalom. Várjuk a véleményeket :)

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Nem értem az embereket sokszor. Képesek kilopni a magazinomat a postaládámból. A postás se értem meg miért nem tudja teljesen beletenni a ládámba, hogy az ilyen emberkék ne nyúlják le. Legjobban az bosszant, hogy a hosszú hétvége miatt még panaszt sem tudok tenni, sehol. Azt hiszem ha ez legközelebb is előfordul kénytelen leszek lemondani az előfizetést, pedig a magazint nagyon szeretem olvasni. :S

Link to comment
Share on other sites

hmolnarj

Sajnos az ilyen jelenségek ellen mi sem tudunk sokat tenni :( Írj egy mailt a terjesztes@pcworld.hu címre és pótoljuk a lapot

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Ma telefonáltam, küldenek másikat! A postán is panaszoltam, hogy tegyék bele rendesen a ládába, mert ha kilóg a magazin, úgy kilophatják. 2015 áprilisig él az előfizetésem, addigra eldöntöm mi legyen. Mivel a terjesztés nagyon megértő és pótol, ezért továbbra is előfizető szeretnék maradni.

Link to comment
Share on other sites

Greene

De ha belerakják rendesen, akkor is nagyon könnyen kiszedhető. Én ezért (is) nem fizetek elő semmire.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
1933

Kedves Petzolkri!

 

Őszinte részvétem az újságlopásra vonatkozóan! Nálam nem fér bele a postaládába, ezért nem is fizetem elő.

Talán, ha a postással beszélsz, az felhozza neked és személyesen átadja, de azt is megteheted, hogy valami

állandóan nyitva tartó üzletbe kéred leadni és ha megjön, akkor beugrasz érte. Vannak még jóakaratú emberek!

 

Azért voltam távol sokáig, mert némi nemű egészségügyi dolgokkal foglalkoztam és nem volt hangulatom ide

beugrani. Az újságot viszont rongyosra olvastam. Lett volna némi észrevételem is, de már nem emlékszem rá,

mert nem lőnek vele nyulat.

 

Más téma:

 

Arra viszont vevő volnék, ha valaki felhomályosítana DSL router ügyben, ugyanis megszűnt az internet átadása

mind a LAN portokra, mind pedig a wifi-re, miután egy siserahad mindenféle okos-telefonnal, tablettel, meg egyéb

"mi a fenével" elkezdett rohamozni (külföldi rokonság előkapta a kütyüit). A wifi szabad rendelkezésű volt, nem kellett

semmilyen jelszó hozzá.

 

Az elszigeteltség resetelés után is fennállt, holott a modemből kijövő RJ45-ös kábelt bedugva a sz. gép Ethernet

portjába az internet működött. Ugyanezt a kábelt a router WAN aljazatba dugva, sem a LAN csatlakozókon, sem

a Wifi-n nem volt internet, pedig úgy nézett ki, hogy a gépek a routert érzékelték.

 

Nálam megnézve minden rendben működött. A különbség annyi volt, hogy nálam UPC széles sávú modem van,

a barátomnál DSL modem és mindkettőből kijött az internet az UTP (RJ45) kábelen. Valamit nem csináltunk meg

a resetelés után?

 

Előre is köszönöm a választ!

 

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Resetelés után újra kell konfigurálni a routert. UPC esetén ezt nem feltétlenül kell, mert ha intelligens a router, akkor azonnal tud csatlakozni, de ADSL esetén mindenképp meg kell tenni, mert elveszti a felhasználónév/jelszó párost.

Link to comment
Share on other sites

1933

Idézet: Resetelés után újra kell konfigurálni a routert. UPC esetén ezt nem feltétlenül kell, mert ha intelligens a router, akkor azonnal tud csatlakozni, de ADSL esetén mindenképp meg kell tenni, mert elveszti a felhasználónév/jelszó párost.

 

Kedves [OP]Destroy-man!

 

Köszönöm a felvilágosítást, valahogy én is sejtettem, de ezt nem írja kifejezetten a gépkönyv! Tekintve, hogy a modem már adja az internetet (az Ethernet kártyába már benne vannak csatlakozási adatok ezért működik!). Most már minden világos! Egyébként DI-524 routerről van szó.

 

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...