Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vélemények a 2014. februári számról


hmolnarj

Recommended Posts

hmolnarj

:szia: :szia: --> pcw_dvd_201402_n.jpg :szia:

A februári számunk a noteszgépek körül forog. Megmutatjuk, hogy miként biztosítható be gépünk a lopások ellen, illetve melyek azok a kiegészítők, amelyekkel még többet hozhatunk ki a noteszekből. Ezen felül lesz még CES2014, YouTube, gépházak, felhő tárhelyek, Google Docs, zene stream szolgáltatások stb. A teljes tartalom itt található:

pcworld.hu/tartalom

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

A tartalom még az előző havi link, de gondolom majd frissül. Már várjuk az olvasnivalót!

Link to comment
Share on other sites

kolbaszhun

Helló!

Azt szeretném kérdezni hogy hol kapható a Zalman Z9 Plus ház 16 ezerért mert mindenhol 22 ezer körül található és ez sokaknak köztük nekem is okozhat "gondot".

Előre is köszi.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Van egy érzésem, hogy a cikk írásakor még annyiba került. Viszont van olyan politikai vonatkozása van a dolognak (amibe a fórum szabályzat nem enged betekintést), hogy ennyivel időközben drágább lett. Ha tavasszal sikerül győzedelmeskedni, olcsóbb lesz. :)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Bár nem tudom, melyik többszörösen lejáratódott, megbukott, levitézlett politikusbűnözőkből álló, a közéletből legalább egy évtizede végérvényesen elzavarandó, legalja moslék féreg banda győzedelmeskedésére gondolsz, de igazából mindegy is: bármelyik populista gempa és trágyanyaló bandája nyer, ennek az országnak reszeltek. Nem hiszem, hogy ettől bármi is olcsóbb lesz.

Link to comment
Share on other sites

hmolnarj

Azt szeretném kérdezni hogy hol kapható a Zalman Z9 Plus ház 16 ezerért mert mindenhol 22 ezer körül található és ez sokaknak köztük nekem is okozhat "gondot".

 

Sajnos az történt, hogy a cikk megírása után drágult a termék (itt látszik a grafikonon: http://www.arukereso.hu/szamitogep-haz-c3085/zalman/z9-plus-p51209843), ez nem jellemző, inkább csökkeni szoktak az árak

Link to comment
Share on other sites

payskin

Tavaly szeptemberben íródott a cikk? :hááát:

 

És a RAM-ok jutnak még eszembe hirtelen...

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

2014. január 1. (bár aznap nem hinném, hogy sok bolt nyitva lett volna :P): 15.920 Ft

2014 január 7: 16.020 Ft.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Csökkenő tendenciát mutat, tehát 1-2 hét múlva akár megint 16e is lehet az ára. :)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Olyannyira, hogy az ipon grafikon szerint ma egy ezrest esett az ára! :o

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Tyű micsoda árfigyelés. Jut eszembe karácsonyra vettünk egy SSD-t és nagyon felturbózta az asztali pc-t. Nagyon gyors lett nem is gondoltam volna, hogy egy 7, éves gépen ily lendületet tud adni.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Nem lett az gyors, csak kevésbé lassú. :D Az a baj, hogy én már megszoktam az SSD-t, és ha várnom kell valamire 2 másodpercet, nem az jut eszembe, hogy régen kellett vagy 6-8-at is, hanem az, hogy miért kell várnom bármennyit egyáltalán? :) Ráadásul egy MATLAB induláskor elszarakodik 15-20 másodpercet valamivel még így is a laptopomon, mi lenne, ha merevlemezről futna?

 

Egyébként szoktam én hagyományos merevlemezzel szerelt gépekkel is dolgozni, azok aztán kerregnek rendesen, mikor be kéne tölteni valamit. De ott tudom, hogy lassú, öreg (C2D) gépekről van szó, azoktól nem is várom az azonnali reakciót. De a saját gépeimtől igen. :)

Link to comment
Share on other sites

payskin

A MATLAB kanyarban sincs a mostanában igen népszerű Starbound játékhoz képest, ami 1:1-ben idézi fiatalságomat, amikor 3-4 percet kellett várni a C64 előtt, hogy betöltődjön a Raid Over Moscow -- lemezről! Nem hittem volna, hogy még valaha visszajön, hogy szó szerint percekig egy Loading feliratot bámulok. ;)

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Biztos hozzá szokok, de az még később lesz. Addig is élvezem a gyorsaságot.

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Átrágtam magam az újságon, van jópár számomra hasznos infó benne.

 

Ezen kívül örülök, hogy végre olyan főszerkesztőnk van, aki a fórumot is látogatja. :)

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Még a reggel itt volt két video belinkelve játék tesztről. Lelkes és szerintem nem volt kivetni való a tesztelőben, kár hogy rögtön fikázták az itteniek. Gondolom ezért kivettétek a linket. Nekem tetszett a belinkelés, már rég nem játszottam ilyen játékkal, de sokat fejlődött a játékipar.

Link to comment
Share on other sites

Greene

1.: A videót készítő játéktesztelőt szerintem senki nem "fikázta".

2.: A hozzászólásokat áthelyeztem, mert inkább a játékajánlóba való írások érkeztek.

3.: Örülök, hogy tetszett a belinkelés, találkozhatsz vele a játékajánló topicban, mert ott a helye az ilyen videóknak.

 

+1: A fórum nem csak az aktuális lapszám témájából áll. A két szám megjelenése közötti üres időben tessék olvasni a többi témát is, mert érdekes dolgok jöhetnek szembe.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Köszi már keresem, mert a sógorom nagy játékos és Ő is szívesen megnézné. Köszönöm a tanácsot Greene!

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Én kértem az áthelyezést, hogy ne offoljuk szét a topikot. Nem vagyok hipokrita, hiszen magam is folyton csapongok, és vezetem az offolási statisztikákat, nyilván nincs is ezzel problémám alapvetően. Viszont a topikot olyanok is olvassák/írják, akik amúgy a fórum egyéb részeit nem, és nem biztos, hogy szerencsés az, ha az újságról folytatott értekezéseiket meg-megszakítjuk az én ömlengéseimmel, mert nem fogják érteni, hogy mi van. :)

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Igaz, de pont ezért jó ez a fórum, emberek vagyunk és jó kis társaság. Remélem 1933 felhasználó jól van, mert már rég irt ide, és tudjuk már régi motoros.

Link to comment
Share on other sites

1933

Igaz, de pont ezért jó ez a fórum, emberek vagyunk és jó kis társaság. Remélem 1933 felhasználó jól van, mert már rég irt ide, és tudjuk már régi motoros.

 

Kedves petzolkri!

 

Igencsak jól esett bejegyzésed! Sajnálom, de mostanában eléggé el voltam "havazva", sok-sok elfoglaltságom akadt. Igaz ugyan, hogy néha -néha be-be néztem, de csak úgy futtában és most végre megint itt vagyok. (közben rendbehoztam egy barátom számítógépes parkját, minden rendben működik, hardver, szoftver és főleg Linux, Live DVD-k, Live penndrájvok, tabletek, persze sok-sok külső közreműködő bevonásával).

 

Szépen színesedik a PCWORLD megjelenése és tartalma is, ahogy úgy nagyhirtelenében átnéztem (bokros teendőim közepette). Köszönjük a lap munkatársainak!

 

Most jöjjön a sirám, ami tulajdonképen idehozott (előre megírt szöveg). Ime:

 

Igencsak morcos vagyok!

 

Már régen tervezgetem, hogy egy virtuális gépet alakítsak ki az egyik facér merevlemezemen. Unom ugyanis a sok újraírható CD/DVD törlését és újraírását, hogy azokból egy Live CD/DVD-t csináljak a különféle Linux változatokkal való ismerkedés céljából.

Kinéztem magamnak egy weblapot, amiben a Linux-ra telepített (KVM) virtuális gép előkészítését és létrehozatalát írja le a szerző, amolyan "szájbarágósan". Hol mit lehet találni, terminálba beírni, látszólag igen egyszerű. Meg is csinálok mindent, de ekkor jön a baj, mert azt írja ki, hogy nincs kapcsolat. Milyen kapcsolat? Áll az egész, nem tudom folytatni, mert semmit sem írt le a szerző arról, hogy hogyan is működik a virtuális gép, hiányoznak a részletek, a részinformációk, amit a szerző tud és természetesnek veszi, hogy annak, aki ilyesmire merészkedik, annak tudni illik. Akkor meg minek írta le a szájbarágósnak tűnő cikket???? Ujjgyakorlatnak, netán azért, hogy megcsillogtassa, hogy milyen okos? Vagy elfogyott a lelkesedése? Akik tudják, azoknak felesleges volt leírni, mert úgyis tudják, akik meg nem tudják, azok meg tátsák el a szájukat, hogy Ő milyen okos és ügyes! De azt nem látja, hogy Ő tulajdonképen egy jól képzett szakember, de jó szakírónak nem lehet mondani. Csak a lényeget nem írta le ahhoz, hogy meg is lehessen érteni és csinálni. Ha ez kevés? Dögöljön meg az, aki nem tudja és ne áhítozzon sikerélményekre, "a cipész maradjon meg a kaptafánál". Vagy Ő is egy cipész a maga módján, ne cikket írjon, mert ahhoz nem ért, csinálja a szakmáját, amihez ért! A szakíró az ért hozzá, az a szakmája, ha ért hozzá. Vagy csak elmesél valami újabb érdeklődésre számot tartó eseményt, mert az is érdekes, vagy ha segíteni akar valakinek problémája megoldásához, akkor azt is jó hatásfokkal teszi, körültekintően, ahogy egy szakírónak illik tenni. Ha nem, akkor inkább csináljon mást, de ne kapálni menjen, mert ahhoz is érteni kell, nehogy a hasznos növényt vágja ki a gaz helyett. Nem?

 

Sajnos, a szakcikktől nem lehet kérdezni, azt ami nincs benne, ezért én inkább a személyes konzultációt kedvelem. Nem lustaságból, hanem mert jobb a hatásfoka. Ezért, ha hozzám fordulnak nagyon szívesen ötször is elmondom azt, amit tudok, mert visszaemlékszem kíváncsi ifjúkoromra, meg a sok elutasításra és arra, hogy mennyi időt vesztegettem el az ismételt kérdezősködésre, holott legalább ötször-tízszer többet tudnék, ha jobb lett volna a hatásfok (kevesebb elutasítás esetén). Most, öregkoromra, már ráérek! Mert ugyebár hová siessek?

 

A fentieket nem célzatosan írtam, nem vonatkozik a PCWORLD szakíró gárdájára! De valahol csak el kellett panaszoljam bánatomat és azt ott teszem, ahol talán megértik, mert közelebb állunk egymáshoz.

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Én Ubuntu vagy Windows alatt az ingyenes Oracle VM VirtualBox -t használom virtuális rendszerek tesztelésére. Mindkét rendszeren megfelelően megy, csak kell hozzá egy erős asztali gép.

Link to comment
Share on other sites

1933

Kedves petzolkri!

 

Volna-e mód arra, hogy szóban összejöjjünk, akár Skype-on, akár a gmail-en (Hangouts), mert írásban igen komplikált és hosszadalmas.

Szeretném a tapasztalataidad megkérdezni.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Igazándiból ezen sok mindent megbeszélni való nincsen. Kell hozzá egy erős gép, ami virtualizációs támogatással rendelkezik. A VirtualBox-ot be kell konfigurálni (memória, CPU mag szám, stb.), és tökéletesen fog működni. De egy 5-6 éves átlag géptől ne várd le ezt. Főleg, ha inteles a CPU.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...