Jump to content
GSForum - Segélyvonal

System valaki tudja a választ végre?


Elder999

Recommended Posts

Elder999

Ezt a topicot azért nyitottam mert találkoztam egy olyan hibajelenséggel amivel már kb egy éve próbálok együtt élni de állandóan nagyon zavart. A furcsa az egészben az, hogy sokan mások is találkoztak a problémával, de az okát senki nem tudta eddig még megmondani!

A jelenség a következő időről időre látszólag random módon és különösebb ok nélkül elég magas erőforrás igénnyel (proci, lemez hozzáférés) felfut egy folyamat amit ha a feladatkezelőben az ember megnézi úgy hívnak hogy system description NT kernel and system!!!

A helyzet az hogy annyi fajta tippet láttam már, hogy mi okozhatja, de eddig egyik sem bizonyult igaznak. Mellesleg ez a hiba nálam egy időben odáig fajult, hogy totál kiakadt a gép amikor ez a folyamat felfutott és olyankor totál megált kb 2-3 percre. No elmondom mit olvastam eddig aztán mazsolázzátok ki mi az igaz ebből.

Lemez kezelés - NT-s chkdsk csak folyton fut

Kernel ütköztetés - Driver miatti akadás mert kb ugyan olyan prioritással próbálja két driver is meghyvni a kernelt

Vírus - Nem igényel magyarázatot (Ebbe csak az a vicces, hogy ezt a microsoft fórumán írták)

Windows update - Nem valószínű ugyanis totál ki van kapcsolva :DD

stb...

és még sokan mások amikre most per pillanat nem emlékszem.

Szóval ha valakinek van isteni ötlete arra, hogy mi a vihar lehet ez akkor kérlek írjatok. Most csak azért nem nagyon foglalkoztam már a témával egy ideje, mert már nem akad tőle a gép csak látom, hogy attól függetlenül ez folyamatosan fut a háttérben. Ja és bersze most vettem egy vadi új SSD-t és nem szeretném, hogy megegye mert általában stabilan állandóan írja és olvassa a merevlemezt ha akarom ha nem.

Link to comment
Share on other sites

athosz69

Nekem okozta Hjack vírus, amit az ingyenes AdwCleaner el is tudott távolítani ,régi driver maradványai összeakadtak az új driver-el, valamint egy hibás windows frissítés okozta, ami összeakadt a vírusírtómmal.

http://pcworld.hu/szoftver/kekhalallal-frissitett-a-microsoft.html

http://pcworld.hu/szoftver/ujbol-hibas-frissiteseket-adott-ki-a-microsoft.html

Link to comment
Share on other sites

Elder999

Nekem Agnitum Outpost Internet Security Suite-om van teljesen jogtisztán lifetime licenszel. Az nem találná meg egy teljes heurisztikus kereséssel? A windows-om friss jogtiszta telepítés Windows 7 Professional x86 szóval a driver maradvány nem valószínű, de a Windows frissítésnek utánnanézek. Ha leszedem a frissítést az meg fogja oldani a problémát mert a tűzfaltól nem szívesen válnék meg ha már egyszer kemény delláért megvettem?

Link to comment
Share on other sites

athosz69

Ezeket a Adware, Toolbars, Browser-Hijacker, stb. vírusokat külön erre való szoftverek tudják többnyire-kevésbé a rendszerből száműzni, de ezekse mindíg és nem mindegyik ingyenes működik megfelelően. A windows által készített hibás frissítések egyébként nem csak nálam, de több ismerősömnél is előfordult.

Az Általad megszokott tűzfalról szerintem se kell lemondanod.

Nálam ezek a problémák október végéig tartottak, de azóta semmi.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Pedig ez vírus, trójai stb. Nekem manuálisan 3 óra alatt sikerült leszednem live cd-ről indítva mindent, majd csökkentett módban registriből is kiszedni ami hozzávaló. A fájlnévre, folyamatra már nem emlékszem, de a folyamatból lekövethető volt, és mindig újraéledt.

Link to comment
Share on other sites

Elder999

És a lekövetést mi képpen csináltad?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Temporary

A Process Explorer-ben (http://technet.micro...s/bb896653.aspx) kattints jobbal a folyamaton>Properities>Threads

Katt a Module gombra. Itt az Általános és a Verzió lapokon találhatsz valami közelebbit a kérdéses folyamatról.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...