Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vélemények a 2013. novemberi számról


hmolnarj

Recommended Posts

hmolnarj

8)8) --> pcw_dvd_201311_n.jpg 8)

Íme a novemberi PC World, Firefox OS és Windows 8.1 bemutatóval, nagy okostelefon és táblagép összeállítással, valamint ingyenes Windows Phone Superguide magazinnal.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Még nem jött meg.

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Nekem megjött. Az esti olvasmány megvan. :D

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Már nekem is megjött. Én is olvashatok.

Link to comment
Share on other sites

1933

Igen tisztelt fórumtársak!

 

Ma reggel kaptam kézbe a PCW novemberi számát és rögtön megakadt a szemem

a fedőlapon elhelyezett címen: "Feltörhetetlen jelszó!" és máris a 86. oldalon kötöttem ki.

 

A cikket végigolvasva néhány gondolat merült fel bennem. Ezek a következőek:

 

- Ha védekezni akarok a behatolás ellen, akkor egy Linuxos Live DVD-t teszek

be a gépbe (akinek módja van rá, az kikapcsolja a rack fiókba dugott HDD-t

és máris vírus-védetté válik a gépe, ahogy én is teszem), és ilyen módon

máris el lehet menni vele bármelyik WEB-lapra veszélytelenül. Na jó! Van

olyan Live DVD is, ami már egy úgynevezett "TOR" szerveren keresztül egy

teljes körű Anonimitást is biztosít (állítólag). Ilyenkor letöltésekhez

vagy USB pendrájvot, vagy USB csatolású, külső HDD-t kell használni.

Sajnos ez a módszer nem használható sem okos-telefonoknál, sem tableteknél!

 

- Felmerült bennem az a gondolat is, hogy vajon az a hely, ahol a jelszót

használom, mennyire feltörhetetlen, abban nem lehetnek programhibák?

Így azokban meg lehet bízni? Hiába a jó jelszó, ha annak ellenőrző szoft-

vere lehetővé teszi a behatolást és az egész belső rendszer felderítését!

 

- Azokon a helyeken, ahol jelszóval lehet csak belépni, elképzelhető-e az,

hogy a több tíz-, száz-, vagy ezerszeres próbálkozás ne tűnjön fel és ne

tiltsák azt le?

 

- Az előbbi módszer alkalmazása egy akármilyen személynél is megéri, hacsak

az illető nem egy fontos intézmény kulcsembere, széleskörű hozzáférési

jogokkal?

 

- Bármennyire is fennállnak mindenkit érintően a behatolási veszélyek, azért

"nem szabad átesni a ló másik oldalára" és nem szabad elmisztifikálni az

egész vírusügyet. Írjunk a "Feltörhetetlen jelszó!" helyett "Majdnem hogy

feltörhetetlen jelszó!"-t. Mert az sincs kizárva, hogy "vak tyúk is talál

szemet", ugyanis bár nagyon ritkán, de az is előfordulhat, hogy már az első

próbálkozásra eltalálják a jelszót!

 

Tovább nem akarom ragozni, de ugyanezt, ugyanígy, menekülő utak megjelölése

nélkül látom sok-sok helyen, s ez csak plágiumnak minősíthető, de elégségesnek

nem. (Ez egyetlen egy ember magánvéleménye, ami semmit sem minősít.)

 

******************

 

No azért nem minden rossz! Különösen a PCWTV! Hát fiuk, lányok, nagyon szépet

alkottatok!

 

GRATULÁLOK!

 

Nagy élvezettel néztem végig valamennyi mp4 videót, csodás színek, helyszínek,

ami nekem különösen kedves, ugyanis gyermekkorom helyszíne, az óbudai Árpád-

gimnáziumba jártam 1944-től. (Gyermekkoromat ugyanis Óbudán töltöttem és

Kelenföldre 1967-ben költöztem, amikor az óbudai Flórián teret és környékét lebontották és újraépítették.)

Szóval mind minőségben, mind előadásmódban kitűnő az e havi videó produktum.

A bemutató hű képet nyújt a kütyükről és szerintem minden igényt kielégít.

Hajrá! Így tovább. Az újságot most kezdtem igazán olvasni.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ahhoz, hogy a TOR háló anonimitást biztosítson, be kell tartani 1-2 szabályt:

- Mindig a legfrissebb TOR átjárót kell használni. Ezt induláskor jelzi is, ha nem friss a szoftver.

- A Javascript támogatást ki kell kapcsolni a böngészőben, és semmilyen körülmény között ne kapcsold vissza (alapból ez be van kapcsolva).

- Ne használj olyan felhasználónév /jelszó párost, amit máshol, normál körülmény között használsz.

- Használj TOR mailt a levelezésre, regisztrációkra.

- Az így használt oldalakat csak TOR hálón keresztül használd, mert különben visszakövethető vagy. (az onion-os domaineket egyébként is csak így lehet megnyitni)

- Ne adj meg semmilyen személyes adatot, ha kell, akkor hamis adatokat adj meg.

 

Ha ezeket betartod, akkor tényleg nem lehet megtalálni téged, ugyanis a TOR háló a hagyományos proxyhoz képest egy "mátrix-hálózatot" épít fel úgy, hogy nem tudja, hogy ki-kivel kommunikál, csak a közvetlen gépeket ismeri (de ez még kevés), ráadásul a tartalmat is több szálon, titkosítva küldi, aminek a titkosítási kulcsát csak a küldő és a célgép ismerhet, a többi gép csak kódrészleteket kap, amit egyesíteni kell(ene). Ezt külsősként nem lehet megoldani. Ráadásul a TOR háló működéséhez minimálisan 9 átjáróra van szükség (3 x 3-as mátrix).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
1933

Kedves [OP]Destoy-man!

 

(De kacifántos leírni az itteni azonosítódat a magyar billentyűzeten!)

 

Köszönöm a kiegészítést! Egyébként ezzel a Live CD-vel, illetve az egész anonimitási témával úgy akadtam össze, hogy valamelyik Linux-os ISO fájlt kerestem és a kereső behozta nekem a WEB-lapját. Kíváncsiságból letöltöttem és felégettem egy DVD-RW lemezre, majd utána néztem az eredetének.

 

Megjegyzem az anonimitás az viszonylagos is! A TOR üzemeltetőinek azért van hozzáférése és ha őket is lefizették, akkor mit érhet az egész????

 

A kíváncsiság néha érdekes következményeket szül.

 

 

Kedves Petzolkri!

 

Hadd gonoszkodjak egy kicsit!

 

Mond, te nő vagy? Mert ha igen, akkor a fenti megjegyzések, hogy "Még nem jött meg" meg hogy "Már nekem is megjött" igencsak félreérthetőek! Gondolom, hogy a második a nagy megkönnyebbülés felkiáltása volt! NEM?

 

Hahaha! Bocs!

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A TOR hálózat nem központosítva üzemel, így hiába fizetik le a TOR háló üzemeltetőit, semmilyen információt nem tudnak adni arról, hogy ki, milyen kommunikációt hajtott végre a rendszeren. A központi rendszeren, mindössze egy IP cím gyűjtemény van, ami az online felhasználókat mutatja meg, illetve jelzi, hogy ő csak egy kliens, végpont, vagy kliens és végpont is egyben. Az adatkapcsolat a te gépeden fog felállni, attól függően, hogy kihez tud csatlakozni a rendszer, az előbbi lista alapján. Az, hogy ez a struktúra hogyan épül fel, csak az általad futtatott kliensprogram tudja, ahol ráadásul lehetőség van bármikor új struktúrát kérni úgy, hogy az adatkommunikáció ne szakadjon meg (az aktív kapcsolatoknál megmarad a régi felállás, az új adatfolyamok pedig már az új kapcsolatot használják). Az átmenő gépek nem tudják, hogy mit, és kinek közvetítenek, mert azt darabokban, kódolva teszik, és nem IP alapon azonosítják a következő gépet, hanem a TOR hálózat saját azonosítójával teszik. Még a CIA-nak sem sikerült feltörniük a rendszer. Igaz, hogy azt hitték, hogy sikerült, de pár héttel később rájöttek, hogy a saját gépeiket törték fel, ugyanis ha nem azonosítható egyértelműen a teljes struktúrában a kapcsolat, akkor visszairányít a te gépedre.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

1933: nem vagyok nő. És nem a havi ciklusra gondoltam. Így utólag olvasva tényleg félreérthető. Bár akkor röviden fogalmaztam.

Link to comment
Share on other sites

1933

Kedves petzolkri!

 

Nem akartalak megbántani, de mint ahogy a szöveget kezdtem, csak egy kicsit barátilag gonoszkodtam.

Ha netán ezt nem veszed jó néven, máskor visszafogom magam veled kapcsolatban.

 

**************************************************************************************************************************************

Igen tisztelt szakújságírók, akik nem röstellik meglátogatni ezt a fórumot és írásomat netán elolvasnák!

 

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy a Windows XP (Prof. és Home kiadások) szerelmesei, akik sem a Windows 7, sem a sokat szidott Windows 8 kiadásokra

nem akarnak áttérni különféle okok miatt (egyes nem olcsó, speciális programok kedvelői, amik az újabb verziókon nem használhatóak eredeti szolgáltatásaival,

vagy egyáltalán nem használhatók; nem használnak hozzá internetet, mert nincs rá szükség, s így biztonsági problémáik sem merülnek fel, mert nem dugnak

be a gépbe külső tárat, ami esetleg fertőzött tartalmú; illetve azt hiszik, hogy végre olcsón hozzájuthatnak egy "uraságoktól levetett, használt" példányra egy

lelkiismeret nélküli korábbi tulajdonostól, stb.).

 

Ezek a szerencsétlenek, ha valamiért a már telepített és még működő példányuk tönkremegy, elszáll és újra kell telepíteni, akkor hogy fogják aktiválni az

újonnan telepített rendszert, aminek a támogatása lejárt, de a nagylelkű szoftvertulajdonos (MS) megengedte, hogy a használati jogot a géppel együtt

(vagy a hologramos lemezzel és számlával együtt el lehet adni. Netalántán az utóbbi időben 20-25 frissítéseket adó cég egyik frissítéseként letölt egy kis

programot, amit jól meg kell őrizni, hogy az újratelepítés után elindítva ne legyen szükséges az aktiválás? Gondolom ez lenne a tisztességes megoldás a

nagylelkű, utólagos értékesítés engedélye helyett!

 

Tisztelt szakújságírók! Szíveskedjenek kideríteni, hogy hogy is van ez? Utána ország-világ szeme láttára és füle hallatára közzétenni "piros nagybetűkkel"!

Nehogy a lelkiismeretlen, bűnözők, összeszedvén mindenhol a leselejtezett hologramos (vagy másolat) telepítőlemezeket a papírjaikkal együtt (a nyomaték

kedvéért), vagy anélkül, vagyonokat keressenek a szegény, becsapott Windows XP (Prof. és Home kiadások) szerelmeseinek kárára.

 

Lehet, hogy ez egy halva született ötlet, de azért egy kört megér és lehet, hogy a zárt kapuk megnyílnak a kopogtatásra. Ámen!

 

Persze arra nem számítok, hogy a szóban forgó cég szíve meglágyul, de egy ilyen tárgyú cikk esetleg a tévelygők jobb útra térítését fogják szolgálni és nem

esnek bele a csapdába.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Őszintén szólva nem igen értem a gondolatmenetedet, hogyan lehetne egy rakat pénzt keresni hologramos XP telepítőkkel, meg hozzá tartozó számlákkal. Ki adna ezért pénzt, már amennyiben egyáltalán "megfelelő" mennyiségben be lehetne gyűjteni?

A hologramos telepítő CD egyébként sem feltétel.

A legvalószínűbb, hogy akik még az XP-hez ragaszkodnak világszerte nagy mennyiségben, az amúgy is warez. Azt meg külön aktiválni sem kell, ha mennyiségi kulcsa van. Márpedig a legegyszerűbb ez.

Kizárt, hogy tömeges XP vásárlásba kezdene valaki, de ha jól sejtem ez se lenne legális, mert csak úgy nem adhatsz-vehetsz oprendszert te magad, mint egy árucikket. Használati jogot vásároltál, ha valóban vetted.

Akkor meg már nem jobb az ingyenes warez? :lol:

Cégeknél is lehet még XP, ami vagy legális, vagy nem, de kizártnak tartom, hogy egy cég most vásároljon XP-t.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Pedig itt a helyi önkormányzat megtette. 500 XP-t vásároltak az új gépeikhez (a gépek még nincsenek meg), mondván az általuk használt softwarek nem biztos, hogy jól működnek az újabb oprendszereken (a programozás gyöngyszemei).

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Ott se lehet valami magas szinten a rendszergazda.

Lehet, hogy még DOS-os adatbáziskezelőt használnak. :P Na de 500 gépen? :hááát: Pontosabban 500 még nem létező gépen?

Eddig hány gépük volt?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Több, mint 500. Csak a régi gépeket cserélik, amikben 1GB, vagy még annyi memória sincs. Kb. használhatatlanok.

A gépek beszerzése folyamatban van, csak 500 komplett gépet nem tudnak egyik pillanatról a másikra szállítani, ráadásul előrekonfigurálva, telepítve küldik a gépeket.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

1933: nem haragszom, kell a humor.

 

Az XP-t én is nagyon szerettem. Kár, hogy eljár felette az idő, vagy pl. bizonyos új hardverekre el se indul a telepítő. Azért az Ubuntu is jó alapfeladatokra.

Link to comment
Share on other sites

1933

Kedves olvasótársak!

 

Hát ha már vesézünk, akkor nosza rajta.

Ha valakinek hologramos lemeze van, nagyon sok laikust be lehet csapni vele. Hivatalos kinézet, a "potenciális baleket megdumálják" és ha megveszi, akkor már rajta múlik, hogy mit csinál a lemezzel. Nem esett még le? Persze ezt is lehet nagyban csinálni. Fogalmunk sincs, hogy az emberi hiszékenység milyen széleskörű és mit lehet az emberekkel "megetetni". Időnként nem árt elolvasni a "Zsarú magazint", vagy megnézni a "Kékfény" c. műsort, netalán néhány krimit megnézni a kábel TV csatornáin, hogy képzeletünket csiszoljuk, nem kell a fájdalmas módszert (falhoz dörzsölve a fejet) alkalmazni.

 

Még azt is el tudom képzelni, hogy az 500 db hologramos lemezt eladja valamelyik lelkes, jóindulatú, de laikus és együgyű, önkormányzati képviselőnek, illetve ugyanilyen adottságokkal rendelkező, kezdő kisiparosnak, meggyőzve őt arról, hogy régi gépeket kilóra megvéve, hozzáadva a hologramos lemezeket, jól el lehet adni a laikusoknak.

"Nagy az Isten állatkertje!"

 

Igen tisztelt olvasótársaimat ilyenformán biztos nem lehetne csőbe húzni!!!!!

 

Nekem is van 4 db XP Home és Prof. hologramos lemezem (egyet-egyet megvettem, amikor szabadúszó műszaki fordítóként működtem, a másik kettőt meg a géppel együtt adták). Én is nagyon megkedveltem a Win 3.1-et, a Win 98-at majd az XP-t is, főként azért mert a hozzájuk kötődő szoftverek sok örömet okoztak. Mindenesetre most már nem az újabb Windows verziók, hanem a Linux az, amit kiszorította a Windowsokat. A DOS 6.22-t még most is szeretem és magáncélra még használom is (minek a verébre ágyúval vadászni!)! Erre szolgál a P I-es 133 MHz-es gépem 65 MB RAM-mal, floppyval. Kár hogy a Linuxban nincs DOS, bár "Dosemu" azért van.

 

Milyen jó volna egy Basic rendszerű Tablet, ami mindig kéznél van. Hohóóóóóóó! Volt ilyenem is, de annak kétsoros,40 karakteres kijelzője volt, Nemrég adtam oda egy harmadikos gyereknek, aki vágyakozó szemekkel nézte. Megmutattam neki, hogy lehet BASIC programot írni vele. Nagy boldogan mutatta első szerzeményeit (otthon már régen játszik az apja gépén).

 

De jó a mai gyerekeknek!

 

Én első éves gimnazista koromban (1944) még Sztrókai Kálmán: 100 kísérlet c. könyvét használtam és csináltam az első villanymotort cérnagurigából, kötőtűből, konzervdoboz pléhből, virág kötő 1 mm-es vasdrótból, stb. A II. világháború után pedig saját készítésű, detektoros rádión hallgattuk a lakihegyi adón sugárzott, "A szabin nők elrablása" c. előadást és híreket. 1952 tavaszán már ugyancsak saját készítésű rövidhullámú morze adóval csináltam meg első rádió összeköttetésemet az OK1AEH hívójelű (Emil Hlom nevű), csehszlovák rádióamatőr állomással.

 

Elnézést kérek, de egymás után jönnek elő a gondolatok, ahogy elkezdek írni valamit itt a fórumon.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Nem baj nyugodtan 1933. Itt jó a társaság. írj bátran.

Link to comment
Share on other sites

Wiqui

Sziasztok!

 

Egy kis meglepetést okozott e novemberi szám.

A 11-dik oldalon a"Shareware és egyéb programok" ajánlójában 4 programot (Privacy Optimizer, EaseUs Data Recovery, TestDisk & PhotoRec és Dexpot) ajánlottatok, és a 72-73-dik oldalon találom a hozzájuk kapcsolódó cikkeket. Én arra gondoltam, kicsit bővebben olvashatok a progikról. Ezzel szemben két szoftvernél (EaseUs Data Recovery, TestDisk & PhotoRec) betűre pontosan ugyanaz van írva, mint az ajánlóban, a Dexpot-nál még a mondat utolsó szakasza is "hiányzik", s mindháromnál csak kissebb, kevesebbet mutató kép fért el. A Privacy Optimizer-nél ugyan jóval nagyobb kép került a cikkhez, de a leírásban csak annyival több infót kaptam, hogy ingyenes változata erőssen butított, kedvcsinálásra alkalmas csak. Persze nem azt vártam, hogy részletes leírást kapok róluk, csak valami bővebb, vagy újabb infót kapok a programokról, ha már beharangoztátok. Így viszont, szerintem, egy oldal "pocsékba" ment az ismétlések miatt. Vagy csak én értettem félre valamit?

Egyébként nagyon jó, tetszik az újság is, a PCWTV is színvonalas. A jelszavas cikk két progiját ki is próbáltam, és a KeePassX jött be. Ez ugyanis, a LastPass-sal ellentétben, nem akarja "agresszíven" átvenni a hatalmat a jelszókezelés felett.

 

További jó, és sikeres munkát kivánok!

Link to comment
Share on other sites

1933

Kedves Wiqi, meg aki még olvassa!

 

Igen, én is észrevettem a duplázást, de azt már nem akartam szóvá tenni, mert amúgy is az örökös kritizáló szerepét töltöm be, bár remélem nem túl bántóan. Egyébként az EaseUS szerzőit ismerem,mert van néhány programjuk, amit szeretek használni.

Csak a jobbító szándék vezet. Örömömre szolgál, hogy a szerkesztő gárda pozitívan áll hozzá és szent a béke! Tudom, hogy nem egyszerű dolog az igencsak heterogén összetételű olvasógárda igényeit kielégíteni. Jó ez a gárda, na meg az olvasótársak is!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...