Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vélemények a 2013. októberi számról


hmolnarj

Recommended Posts

hmolnarj

:oké::oké: --> pcw_dvd_201310_n.jpg :oké:

Bemutatkozik az októberi PC World, amelyhez most a Digitális Átállás különszámunkat, egy teljes játékot, valamint az Ashampoo fotómentőjét is ajándékba adjuk.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Már megjött.

Link to comment
Share on other sites

1933

Valóban megjött! De mi jött meg? Gondolom az újság.

(Így szokott örülni az a nő, aki nem veti meg a másik nemmel való kapcsolatot!)

 

Valóban van mit olvasni és ez jó! Nézni is van mit és ráadásul egyetlen PCWTV videóra sem tudok semmi rosszat mondani.

 

Talán azt elvártam volna, hogy a szeptemberi számmal kapcsolatos észrevételemre valami válasz jöhetett volna, még ha

olyan is, hogy használjak egy gyorsabb gépet, hogy a kockásodás és a kép összetöredezettsége ne jöjjön létre!

Bár! Nem is olyan lassú a gépem. Az összes eddig megnézett mp4 videónál soha sem fordult elő nálam ezen a gépen.

 

Molnár úr! Nincs valami ötlete, hogy ez miért van? Talán hibás a lemez, de csak ennek a videónak az elejétől a végéig?

A "Képkezelők" nevű, mp4-esről van szó. Igaz, hogy megpróbáltam többféle lejátszóval is (VLC, Gnome Player, Kaffein,

stb.), de mindegyiknél jelentkezett a kockásodás.

 

Erről jut eszembe, hogy két DVD író/olvasó van a gépemben és néha a második nem működik.

Az első egy Panasonic (IDE) a második egy LG (SATA). Attól függően, hogy melyik van a BOOT sorrendben elsőnek

beállítva, az működik, a másik nem. Mindez XP-nél is és Ubuntunál is így van. Néha megtáltosodik és akkor mindkető

egyszerre működik, persze azért van kettő, mert mindkettőre szükség van (kontakt másolás, vagy Live CD mellett az

adat CD/DVD olvasása. Lehet, hogy azért mert kétféle a csatolásuk modja (IDE és SATA)?

 

Egyébként logikai úton próbáltam bejönni ide a fórumra (Közösség/Vélemény) és íme itt vagyok, mert nem láttam

"Fórum" gyűjtőnevet.

 

Máskor ilyenkor már nagyobb volt a tolongás! Az újság gazdag tartalma is indokolná. Vagy azért nem?

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Mostanában kevesebb idő van írnom. Gondolom másnak is. Azért valljuk be amúgy is nagyon rejtett a fórum, ha érte mire gondolok. A videóra nincs tippem, az idő megoldja, a következő már jobb lesz.

Link to comment
Share on other sites

vjanos

Na, nekem ez az utolsó PC World. Eddig a Dimagnál volt előfizetésem. Valamilyen oknál fogva azt az új vezetés nem támogatja. A feltett kérdésemre még csak választ sem kaptam. Én viszont nem vagyok hajlandó a Digitálstand sokkal rosszabb megoldását használni. Miért kellene nekem minden olvasásnál újra és újra letöltenem az oldalakat? Van az új vezetésnek valamilyen anyagi haszna a nethasználatomból? Mert különben nem értem, hogy miért a kevésbé használható megoldásra kötelezik a felhasználókat.

Szerintem az, aki nem látja be, hogy az egyszer letöltött, és helyben tárolt tartalom jobban használható, az nem igazán alkalmas egy számítástechnikai lap irányítására.

Köszi a több évtizedes olvasnivalókat, de gyűlölöm az erőszakot. Amennyiben erőszakkal kényszerítenek szolgáltató váltásra, inkább nem olvasom tovább a magazint.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Mobiltelefonra pl. le lehet tölteni Digitalstand kiadványokat offline használatra. Gondolom a PC World is ilyen.

Az egy másik kérdés, hogy az androidos alkalmazásuk kis képernyőkön gyakorlatilag használhatatlan.

:hmm: PC-re nem lehetne letölteni?

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Érdemes nyomtatott formában venni, vagy előfizetni és ekkor nincs ilyen probléma. Talán kényelmesebb is, bárhol olvasható.

Link to comment
Share on other sites

payskin

petzolkri: én tudok jobbat. 2-3 éve nem láttam PC Worldöt: nem kell megvenni semmilyen formában, és akkor nem bosszankodik rajta az ember! CSAK VICCELEK!

 

János: az a jó hírem van, hogy

  • Teljes együttérzésemről biztosíthatlak, bár ettől neked nem lesz jobb.
  • A szerkesztőségi jelenlét a fórumon az egy darab havi témanyitó hozzászólásban merül ki, esetleg hmolnarj szokott erre járni, de globalice nem jellemző. Ennyit az elmaradt válaszról.
  • Hidd el nekem, nem találsz olyan céget a világon, akinek ha bármilyen fórumára beírod, hogy "na ez volt az utolsó alkalom, és irgum-burgum-dörgedelem", egy másodpercre is meghatódik, és könnycseppet hullajtva gondolkodik el, hogy milyen szörnyűséget követett el ellened. Sőt, a legtöbb helyen ez azt az azonnali ellenreakciót váltja ki, hogy ha odáig el is olvasták, amit írtál, abban a pillanatban hagyják abba az olvasást, és lépnek tovább. Ugyanis azzal, akinek "ez volt az utolsó", már nem érdemes foglalkozni. Értem én, hogy azt hinné az ember, hogy erre majd felkapják a fejüket, de nem, a világ nem így működik, ez nem jó taktika.
  • Remélem, nem Windows 8-at használsz, mert akkor saját elveidet dobod a sutba! ;)

 

Link to comment
Share on other sites

hmolnarj
Molnár úr! Nincs valami ötlete, hogy ez miért van? Talán hibás a lemez, de csak ennek a videónak az elejétől a végéig?

A "Képkezelők" nevű, mp4-esről van szó. Igaz, hogy megpróbáltam többféle lejátszóval is (VLC, Gnome Player, Kaffein,

stb.), de mindegyiknél jelentkezett a kockásodás.

 

Az érintett videóval már a kezdeteknél volt egy Techshmith kodek probléma, amit később megoldottunk, legalábbis úgy tűnt, hogy igen. Gyanúm szerint ez okozhatja a keveredést, pedig a végleges videó renderelése a Premierben készült, amellyel a többi is. A válaszunk nem lustaság, nemtörödömség miatt késett, hanem mivel jelenleg a PC World hivatalos YouTube csatornájához nem férünk hozzá (egy korábban távozó kolléga nem adta át a fiók adatait) ezért meg kellett várnunk, míg a Gamestar csapat feltölti azt az ő csatornájukra.

 

Ez végre megtörtént: http://youtu.be/YAxnuw-eL24

 

A digitális PC World kiadást az év végén tárgyaljuk újra a szolgáltatókkal. Azt látni kell, hogy ez egy üzleti megállapodás, ám a felhasználói visszajelzésekre mindenképpen odafigyelünk.

Link to comment
Share on other sites

Garono

a PC World hivatalos YouTube csatornájához nem férünk hozzá (egy korábban távozó kolléga nem adta át a fiók adatait)

 

lol

Link to comment
Share on other sites

petzolkri
:lol:
Link to comment
Share on other sites

1933

Tisztelt Molnár úr!

 

Köszönettel vettem válaszát, de sajnos a DVD-n lévő videó nem lett olvasható.

No ezt csak megjegyzem, mert ugyebár azon nem lehet már segíteni. Hát

akkor fátylat rá! Ahogy az ide mellékelt videót megnéztem, jórészt pótolta a

kimaradt élvezetet. Megjegyzem ha netán elővették volna az egyik

szerkesztőségi példányhoz tartozó DVD-t, akkor azon is azonnal meg lehetett

volna nézni, hogy mi a hiba, vagy ha a fórumra bejövetelnek lett volna valami

akadálya, mivel:

"Idézet=a PC World hivatalos YouTube csatornájához nem férünk hozzá

(egy korábban távozó kolléga nem adta át a fiók adatait)",

akkor kérdezem én, aki a szerkesztőségnek nem vagyok szakértő

szakírója, hogy tudtam ide bejönni és megírni tapasztalataimat?

No, ez nem szemrehányás, csak valahogy az érveket nem értem.

Lehet, hogy a szakértelmem erre sem terjed ki? No, de mindegy.

Kinek lesz ettől gyereke? A lényeg az, hogy megkaptam a választ

és kiderült, hogy nem egy ócska csotrogányom van itthon, s ezért

nem is fogom kidobni és nem is veszek helyette egy valamilyen

"hótt drága" szuper gépet.

 

Most már kiolvastam az egész újságot és várom a következőt!

 

U.i.: No, ezt csak azért mondom, mert a digitális kivitellel nem volt semmi gondom,

mert azt nem fizettem elő, csak a pórias papíralapú laphoz adott DVD-n lévő PCWTV

mappában lévő mp4-el volt problémám!!!

 

Időközben le is töltöttem a fájlt és most már teljes megelégedésemre birtokában vagyok

és semmi gond sincs a letöltött mp4 fájl megtekintésének! Köszönöm!!!

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Nekem is papír alapú az előfizetésem és a dvd található videókkal nem volt lejátszási problémám, pedig egy 6 éves asztali géppel néztem.

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

...

Már csak pár napot kell aludni - egy kicsivel több mint egy hetet - a szeptemberi PC World megjelenéséig. A lemezmellékletre ebben a hónapban 6 teljes verzió került fel - a megszokott internetbiztonsági csomagok mellett - és a reméljük, hogy a tartalomra sem lehet majd panasz :) A programozóink dolgoznak az online átálláson, lassan végeznek a Fórummal is.

 

Mikor végeznek a fórummal és mit csinálnak vele pontosan, ha meglehet tudni esetleg? :bizonytalan:

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Hogyne lehetne tudni, a linket készítik a főoldalra. :lol:

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Jó munkához idő kell. :lol:

Link to comment
Share on other sites

NovaTerra

PC Worldhöz rendszeresen fog járni teljes játék vagy ez csak egyszeri alkalom volt?

Link to comment
Share on other sites

hmolnarj
PC Worldhöz rendszeresen fog járni teljes játék vagy ez csak egyszeri alkalom volt?

 

Dolgozunk rajta, hogy máskor is legyen. Fórummal kapcsolatban: az online-os kollégák rajta vannak az ügyön

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nem tudom, mit csinálnak, de ilyen munkatempóval engem egy hét után kidobtak volna. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
tomt0m

Segítségre lenne szükségem. Most jutottam volna el oda, hogy aktiválom az októberi

Lara Croft and the Guardian of Light játékot de már nem érhető el a megadott https://store.eu.square-enix.com/emea_europe/merchandise/

 

címen. Honnan tudnám akkor beszerezni a játékot? Úgy csináltam mindent ahogy le volt írva, de ezt a feliratot látom: We're sorry but there are no results for your search phrase. Please try with a different keyword.. Pls Help!

 

Köszi

Link to comment
Share on other sites

hmolnarj

Tudsz erről írni egy levelet a velemeny@pcworld.hu címre? Továbbítjuk az illetékesnek

Link to comment
Share on other sites

tomt0m

Oké köszönöm elküldtem levélben is, remélem sikerül megoldani a dolgot.

 

Tom

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...