Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Nincs internet pár perc után


hadan

Recommended Posts

hadan

Sziasztok!

Van egy Huawei E3276-os mobilinternet modemem. Van úgy, hogy egyáltalán van, hogy pár perc után, van hogy akár órákkal a csatlakozás után nem töltődik be egyetlen weboldal sem. A kapcsolat ugyan fennáll, de a weblapok betöltése lehetetlen. De a probléma nem itt kezdődött...

Vásároltam egy laptopot a Telekomnál és hozzá adtak egy Alcatel L100-as modemet. Egy ideig jó volt, azonban két hónappal a vásárlás után kb. 20 percig tudtam internetezni normálisan, majd egyetlen weboldal se jött be. Leadtam szervizben, ahol XP-n és Windows 7 rendszereken tesztelték, szerintük teljesen hibátlan. Én azért mégiscsak visszaküldtem, mert a laptopon Windows 8 rendszer van. Kiderült, hogy főalkatrész csere szükséges, de mivel nem volt raktáron ezért kicserélték egy teljesen újra. Az is ugyanezt a problémát mutatta. Akkor cserélték ki a fent említett Huawei modemre. Ma viszont ez is elkezdte csinálni. Most már kezd egy kicsit problémás lenni a helyzet.van, hogy 1 perc múlva használhatatlan lesz az egész. Szeretnék rájönni a probléma megoldására. Az nem lehet, hogy 3 modem ugyanazt a problémát produkálja. Gondolkodtam hálózati problémán is, node akkor nem csak nálam lenne a probléma.

Ha valami használható megoldással tudtok szolgálni az szuper lenne.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ezekben a szoftverekben szokott lenni térerő mérő (olyan, mint a telefonon is van). Az mit mutat? Mert ha csak 1-es térerő van, az bármikor elmehet. A kapcsolat nem feltétlenül szakad, mert az megmarad, sőt még az oldalt is töltené, de időtúllépés miatt ez nem siker neki.

A másik probléma a laptop tápegység részében lehet, hogy nagyobb feszültséget küld az USB-re, mint kéne, és így szép lassan megsüti a modemet (túlmelegedés).

Link to comment
Share on other sites

hadan

Én már mindenhol kipróbáltam. Teljes térerővel is ugyanezt csinálja. Egy Asus UX32A ultrabookom van. De érdekes módon egy régi kb 4 éves modemnél nem csinálja ezt.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
Peredi Zoltán

Pár napja a Google oldalán megjelent egy 30Tab Safe Navigation nevű furcsa táblázat, minden kérés nélkül.

Mi lehet ez? Hogyan lehetne megszabadulni tőle?

Azóta 15-20 perc kapcsolat után megszakad a net. Újraindítás után újra megy, de újra csak 15-20 percig.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft
Link to comment
Share on other sites

Peredi Zoltán

Köszönöm!

Egyelőre úgy szabadultam meg tőle, hogy csináltam egy 10 nappal korábbra történő Recovery-t.

De félek, hogy még lesz dolgom vele...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...