Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows 8.1 Update


payskin

Recommended Posts

SkyBird

Olvastam reggel a cikket, szerintem teljesen korrekt és jó. Igaza van a szerzőnek, ez az eddigi legjobb MS desktop oprendszer, még ha a csempékkel én sem vagyok túlzottan nagy barátságban. Ehhez persze nagyrészt az is hozzájárul, hogy nem igazán van jó és értelmes csempés app, és azok is elég fapadosak.

De asztali rendszerként jobb, mint a sokak által és méltán hőn szeretett Windows 7. Azt megértem persze, akinek valamiért kompatibilitási problémája van, vagy olyan procija van, amivel a Win 8.1 már nem működik, csak a Win 8.

 

A cikkben szerepel, hogy a korábbi Windows 8 kulcsokkal tiszta telepítéssel nem telepíthető a Windows 8.1, csak az aktivált 8-as frissíthető az Áruházból. Ez igaz.

Viszont ha pl. legális Win8 Pro verziónk van és mégis tiszta telepítést akarnánk, akkor bármilyen 8.1-es Pro kulccsal telepíthetjük tiszta telepítéssel a 8.1-et. Természetesen aktiválva nem lesz, de az slmgr /ipk paranccsal megpróbálhatjuk lecserélni a korábbi legális 8-as kulcsunkra, és azzal aktiválódnia kellene.

:hmm: Nem tudom, ez egy tipp, mert én magam nem próbáltam. Illetve meg lehetne próbálni a korábbi Win8 token mentést visszaállítani ugyanazon a hardveren, partíción. Ezt sem próbáltam.

Link to comment
Share on other sites

TothTibor

@Garono

".... Szeretném, hogy ez az ökörség pár éven belül feledésbe merüljön, és csak rossz emlék legyen, mint a Vista."

 

A Microsoft politikáját ismerve eddig, nem tartom valósznűnek, hogy feledésbe merüljön. Azaz érzésem (és másoknak is) mint a sima Windows 8 topicban is leírták, addig örüljünk, amig van lehetőség desktop felületett használni.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Én sem hiszem, a Vistát is csak keresztülnyomták, igaz, kissé módosított formában, de a Win7 egyértelműen a Vista SP1/SP2 közvetlen folytatása. Valamit még javítanak majd ezen is, és ezt is keresztülnyomják. A legkevésbé valószínű verzió az, hogy meghátrálnak.

 

A csempék zsákutca jellege sem egyértelmű, én legalábbis nem tudok statisztikát, amely kimondaná, hogy egyértelműen a csempés felület miatt nem váltanak az emberek. Én nem is hiszem, hogy amiatt nem váltanak, itt több tényező is felmerült már okként. Mert egy dolog az, hogy a csempe nekünk nem jön be, egy másik, hogy egyáltalán nem biztos az, hogy mi vagyunk többségben. Nekem pl. a csúcsosra felzselézett buzihaj sem jön be, meg a férfifülbevaló sem, meg a cicafiú stílus sem, és nagyon valószínűnek tartom, hogy akiknek a szervezetében még termelődik némi tesztoszteron, hasonlóan éreznek. Aztán nézzetek körbe az utcán. Szóval nem annyira egyértelmű ez, mint amilyennek esetleg mi gondoljuk.

Link to comment
Share on other sites

LBANDI1

@ SkyBird

slmgr /ipk paranccsal lelehet cserélni a telepítő kulcsot a legális Win8 kulcsra és lehet aktiválni a WIN 8.1-t

Link to comment
Share on other sites

TothTibor

@Fujitsu :igen: :igen: :igen:

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

@ SkyBird

slmgr /ipk paranccsal lelehet cserélni a telepítő kulcsot a legális Win8 kulcsra és lehet aktiválni a WIN 8.1-t

 

:oké: Ez jó hír. :igen: Nekem is így volt logikus, de próba nélkül óvatos voltam tutira mondani nagy nyilvánosság előtt.

 

 

A 8.1 frissítéssel néhány korábbi beállított registry érték is törlődik vagy alapértelmezettre vált. Ilyen a parancsikon nyilak eltávolítása vagy az indítási késleltetés csökkentése Desktopra bootolva.

Ha az Asztalra bootolást állítjuk be, akkor feltétlenül hozzuk létre ezt a registry kulcsot. Sokan gyorsít még SSD-n is és a "felhasználói élményt" javítja. 8)

 

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Serialize]
"StartupDelayInMSec"=dword:00000000

Link to comment
Share on other sites

Garono

Egyébként az csillagos ötöst ér, hogy a Windows telepítő még a régi, Aero-szerű stílusban pompázik.

Link to comment
Share on other sites

stabipapi

SkyBird.

Tudom azt gondolod hogyha nem tudom miként hozzam létre az általad tanácsolt registry kulcsot, akkor jobb ha nem is állok neki. Igazad lehet, de azért kérlek segíts? Az op.rendszerem legális Win8 pro x64. Talán le kellene töltenem ezt a progit? "Windows Registry Editor Version 5.00"

Előre is köszönöm.

 

SkyBird.

Az általad ajánlott kulcsot hogy tudom létrehozni? Talán arra gondolsz, ha ez gondot okoz nekem akkor jobb ha nem nyúlok hozzá? Azért kis segítséggel biztosan sikerülne. A rendszerem Win8 Pro x64 és jogtiszta.

 

Az előbb szerkeszteni akartam de nem sikerült. Elnézést kérek.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Bemásolod ahogy van az egészet egy Notepad szövegfájlba, és elmented .reg kiterjesztéssel vagy később átnevezed.

Utána duplaklikkre belefésüli a rendszer.

Link to comment
Share on other sites

stabipapi

Köszönöm már meg is csináltam.

Link to comment
Share on other sites

raid

Sziasztok!

Win 8.1 telepítő IDE hdd-re telepítéskor, minden működik be boot-ol lát minden particiót, a fájlokat kibontja újra indul, eszközöket betölti, de kiírja hogy felkészülés, több mint 30 percen keresztül nem történik semmi. A proci PAE-t NX-et SSE2-t támogat alaplap Abit KN8 proci Athlon 64 X2 4200+.

Mi a probléma?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Nem mai darab az a gép. Szerintem nem kompatibilis valamelyik hardvereddel a Win 8.1.

Link to comment
Share on other sites

raid

Én is arra a következtetésre jutottam. Azt hogyan lehet kideríteni hogy mi nem kompatibilis? Még kipróbálom majd Sata hdd-m re telepíteni.

Egy hiba üzenetet irhatna ki.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Az AMD prociknál a 3DNowPrefetch utasításkészletet is támogatnia kell, különben csak a Windows 8 telepíthető, a 8.1 nem.

Azt nem tudom, hogy ez a proci ilyen-e.

Intelnél is van néhány plusz utasításkészlet, ami nélkül nem megy. Ilyenkor hibaüzenet van és nem települ.

Link to comment
Share on other sites

raid

Értem, pont nem támogatja a cpu-m, de semmilyen hiba üzenetet nem kapok csak meg ál lefagy a telepítés, egyszer sikerült eljutnom a fiók létrehozásig de lefagyott.

Ezt a 3DNowPrefetch utasítást sehogyan nem lehet kikerülni, ugy ahogy itt leirják a PAE NX SSE2 hiánya esetén:

http://dirtywindows....sszorok-eseten/

3DNowPrefetch ez létfontosságu neki?

32 bit-es Windows 8.1 ről van szó, vagy annak is kell?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Kell neki.

Az mindegy, hogy 32 vagy 64 bites, vagy Pro vagy Enterprise.

Hogy ilyen hekkeléssel rá lehetne-e erőltetni, azt meg nem tudom. Ha igen, biztosan lesz hasonló leírás.

Hogy egyáltalán mennyire érné meg, az kérdés. :hmm:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Még csak hétfő van, de ez itt LOL of the Week esélyes:

 

As usual, we won’t provide links to any such products but we bet your Google search skills will lead you right to the source, which is MDL by the way...

 

Innen: Windows 8.1 activation has been bypassed.

 

A vicces témába is írhattam volna. :D

 

---

 

Ó teljes tévedésben vagyok. A Microsoft fanboiok színpadias felháborodása a kommentekben, hogy ilyen cikk egyáltalán létezhet, és hogy a Microsoft helyében már rég felszólították volna a Neowint, hogy távolítsa el, mert ez maga az erkölcsi fertő -- nos, ez sokkal viccesebb, mint maga a cikk. Hogy lehetnek emberek ennyire hülyék? :facepalm:

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Vannak ilyenek sajna... Én a Torrent Freak nevű oldalon akadok néha gyöngyszemekre amikor például a "törvényes maffiózók" lekapcsolnak egy oldalt és erről kikerül oda egy cikk. Kész agyrém...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
mikcip

Sziasztok!

XBMC-t telepítettem Win 8.1 RTM alatt (leginkább a WMC-vel nézhető TV kiváltására).

A problémám a következő: valamelyik hazai TV adást szeretném megnézni, de az XBMC program folyton azt írja ki, hogy „DBVViewer Client: a kapcsolat megszakadt”, illetve „nem lehet a felvétel szolgáltatáshoz csatlakozni”.

Máskor meg azt, hogy „Nincs PVR ügyfél elindítva”

Hiába nézem, csak azt látom, hogy a „PVR ügyfélhez kapcsolódó beállítások” -nál nincs semmi lehetőség beállításokra.

Letöltöttem a DvbViewer.exe állományt zip formátumban, és az XBMC-ben telepítettem is, majd engedélyeztem a megfelelő helyen.

De az eredeti problémámon egy fikarcnyit sem tudtam ezzel változtatni.

Mire gondoljak, hol a hiba? Mit tehetnék?

 

Üdv: mikcip

Link to comment
Share on other sites

saabi78

Sziasztok,

segitsegert fordulok hozzatok:

par hete rendeltem egy lenovo B575e tipusu laptopot gyari win 8 start op.rendszerrel. Korabban win 7 -es gepem volt, ami sokkal jobban tetszett. De nem is ez a lenyeg. Ami nagyon zavar az az, hogy az interneten lassu, föleg ha videot szeretnek nezni meg a youtube csak csak megy, de ha mas weboldalt nezek akad a lejatszas rettentöen. Internetem stickes van, ha pld filmet töltök le jön 1000 kb/s-mal, ez nem lehet az oka.

Ujratelepitestöl nem felek, csinaltam mar, viszont nem kaptam a gephez driver lemezt, a merevlemez sincs patricionalva 500 g egybe :/

Lenne ötletetek?

Elöre is köszönöm!!

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Az 1 megabites internet mellett még a 480p-s videó is akad.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Na most az lehet, hogy valakinek nem tetszik a Win 8 vagy 8.1, de az tuti, hogy nem lesz lassabb vagy akadozóbb, mint a Win 7. Sőt inkább gyorsabb lesz, kevesebb erőforrással beéri. Emiatt nem érdemes újratelepíteni.

 

Van még ilyen, hogy Start a 8-ason is? Nem figyeltem.

Viszont nemrég egy HP-Mini netbookra a Win 7 Starter helyett ráküldtem egy Win 8.1 Pro-t, és mondhatom egész szuper. Elfogadható a sebesség, igaz videókra nem próbáltam, pedig Atom N550 1,67 GHz proci 1 GB RAM, amiből valószínűleg még lecsíp a videokártya. SSD-vel persze még gyorsabb lenne.

Minden driver rendben, egyedül az van, hogy a Modern UI appok nem indulnak el, mert keveslik a felbontást. 1024x600, és ebből a 600 kevés neki. Még jó is, véletlenül sem tudják elindítani ezeket a csempés cuccokat, a Desktop meg egész jól megy.

Pont a kevesebb erőforrás igény miatt próbáltam.

Ezen felbuzdulva még a végén kedvet kapnék egy Win 8.1-es tabletre. ;)

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Az új gépek nagyon barátságos áron kaphatóak, én is szemezgetek velük. Most az ASUS 10.1"-os gépe a befutó nálam, 64 GB SSD-vel, mágnescsatolós dokkolóval (billentyű + tapipad), 120-ért egész jó ár érte. Ja és tartalmazza a Win 8.1 Pro-t és az Office 2013 Home & Students kiadását is az ár, ami így nézve pedig nagyon barátságos.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:hmm: Ez minden bizonnyal RT. Vagy nem?

RT-st azt mégsem vennék.

100 körül van Asus 10,1"-os tablet is Androiddal és Atom procival. Jó, azon meg Office nincs, de ha a Win8 RT-n nem megy a Desktop, a csempés appok helyett az Android inkább jobb szerintem.

Egyelőre egyiket sem veszek, habár egy Note 3-mal szemezgetek.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...