Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Integrált hálózati kártya furcsa hiba


tdavidka6574

Recommended Posts

tdavidka6574

Tiszteletem!

 

Egy furcsa hibajelenséggel találkoztam (ismerősömnél jött elő), melyszerint amikor az alaplapi intergrált hálózati kártyába bedugja a netkábelt, akkor felkiáltójeles lesz az internetnél. A netkábel egy TP-Link routerbe megy, ami hibátlanul működik. A tulajdonságoknál ezeket találtam:

MAC Cím | FF-FF-FF-FF-FF-FF

IP-cím | 169.254.47.27

Subnet almaszk | 255.0.0.0 <ez nem biztos>

Azt gondoltam, hogy Fix IP-re van állítva a Windows, de nem, automatikusra van állítva. A driver megfelelő hozzá, az oprendszer Windows XP. A router érzékeli, hogy bele van dugva, de a webes felületen nem írja, hogy ott lenne. Mi lehet a probléma?

 

Üdvözlettel: Dávid

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

A probléma egyértelmű, nem kap IP címet az adapter valamiért a routertől. Hogy miért, az jó kérdés.

 

Lehet fix IP címet beállítani, vagy az adapter alaphelyzetbe állításával próbálkozni parancssorból:

 

netsh winsock reset

Link to comment
Share on other sites

tdavidka6574

Rendben, kipróbáljuk amint lehet.

*****

Közben rákerestem erre az IP-címre, azt írják, hogy "a 169.254.x.x egy belső használatra szánt IP-tartomány, az XP csinál ilyet magának ha nincs fix IP beállítva és a DHCP-től sem kap. " Mondjuk a router nem látja (ellenőrizve a DHCP List-ben)... de a MAC cím miért lehet FF-FF-FF-FF-FF-FF? Ez nem érvénytelen?

Edited by tdavidka6574
Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

De az, pont azért ezt adja, mert az említett IP-hez nem tartozik eszköz, ami rendelkezne MAC címmel.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Igen, azzal a 169. kezdetű IP címmel semmire se lehet menni.

Azt az oprendszertől kapja, nevezzük úgy kínjában, hogy valami mégis legyen.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Becsületes nevén APIPA... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
tdavidka6574

Rendben. Köszönöm.

Vettünk bele egy hálókártyát, alaplapit letiltottuk és most már működik.

 

Legalább okosabb lettem ezzel. :D

 

Ui: Bocs a késői válaszért.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Ed-M

Sziasztok!

 

A segítségeteket kérném az alábbiakban.

 

Adott egy DELL Latitude X300.

Szegényke már nem mai darab, de nekem mindig ezek jutnak...

OS WinXP.

 

A hálózati kapcsolatával birkózok már egy ideje, és már tanácstalanul.

A hálókábelt bedugva nem érzékel kapcsolatot, továbbra is azt írja "nincs kábel bedugva".

 

A masina dokkolós, dokkolt állapotban másik ajzat használható, ott is ugyan ez van.

Újra raktam a drivereket, nincs változás.

Újra raktam az OS-t, nincs változás.

Kábelt is cseréltem, nincs változás.

Más gép, ugyanezen kábellel lát hálózati kapcsolatot.

 

Most gondoltam CMos battery cserére, de tervezem a BIOS frissítést is.

Van más ötletetek?

 

Üdv,

Ed-M

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Azok ezt a hibát nem hiszem, hogy orvosolnák. Nagy valószínűséggel megdöglött benne a hálókártya.

Link to comment
Share on other sites

Ed-M

Volt egy ilyen gyanúm...

 

A CMos Batt csere már megérett, de tényleg nem segített, a BIOS frissítéssel meg nem volt kedvem bajlódni.

 

Maradt az USB-s LAN adapter.

Vettem, bevált és működik. Az integráltat meg letiltottam.

 

Thx!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
davzero

Sziasztok!

 

Olyan problémám lenne , hogy ha töltök utorrentel akkor max sebességen jön wifin keresztül minden jó a letöltés de egyszer csak fel óra egy óra után vagy 10 perc változó durván visszaesik a sebesség kb 50 100 kb/s -re, sőt olyan is volt hogy teljesen befagyott a net és csak wifi ki be kapcsolással működött újra :( Nem tudom már mitévő legyen . Egyéb: port megvan nyitva tűzfal ok router ok minden más gépen jó a net pipa zöld kliensbe szóval elvileg minden jó. Próbáltam a szálakkal varialni akkor beállítást is pl utp kapcsolatot ne korlatozza van ilyen pipa kliensbe stb új driver más klienseket is próbáltam annyi változás lett hogy net nem megy el hanem megáll 100 kb/s en kb.. Nincs ötletem .Segítsetek pls . a gép új. ui: másnál neten ha töltöttem nem volt baj legalább is úgy vettem észre ott siman letöltött nagy állományokat belassulás nélkül. :/ router is új viszonylag tp link két antennás és kb 5 méterre ülök a routertől. Ez a jelenség csak akkor jelentkezik ha töltök le valamit. HA online játszom vagy skype akkor midnen tökéletes . Valakinek van ötlete? Előre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

A leírtakból azt veszem ki, hogy a router tehet róla. Nem tudom, milyen TP-Linked van, de a Broadcom SoC-nak nem nagyon kéne bekattannia némi torrenttől. :) A helyedben felflashelnék egy OpenWRT-t, meg egy kicsit pimpelném hardveresen (hűtőbordák beragasztása, kondicsere); állítólag úgy elég pöpec routert lehet belőlük csinálni alacsony büdzséből. Már persze ha nem ijedsz meg attól, hogy pákát kéne fogni. :D

Link to comment
Share on other sites

Nuker

Nekem is volt ilyen gondom, vissza kellett venni a maximális kapcsolatok számát, ha jól emlékszem. Mintha a NAT tábla, vagy micsoda kergülne meg, ilyesmit olvastam, azt hiszem.

Link to comment
Share on other sites

payskin

A következő duplán kérdezőnél úgy törlöm az egyik hozzászólást, hogy nem nézem meg, hogy érkezett-e rá válasz, és hogy a kettő közül melyikre. Kiválasztom az egyiket, és kitörlöm, majd elmegyek a témába, és ha volt rá válasz, azokat is kitörlöm. Ha ez sem segít, akkor a következő az lesz, hogy mindkét hozzászólást és az esetleges válaszokat kitörlöm. És ha az sem, akkor a duplázó új regisztrálókat fogom törölni.

 

Nem tudom hova, és hány pontos betűvel kéne felirni, hogy

NE TEDD FEL UGYANAZT A KÉRDÉST KÉT HELYEN!

Link to comment
Share on other sites

davzero

Nekem is volt ilyen gondom, vissza kellett venni a maximális kapcsolatok számát, ha jól emlékszem. Mintha a NAT tábla, vagy micsoda kergülne meg, ilyesmit olvastam, azt hiszem.

hm a szálakkal is variáltam már az se jött be :/ 150 a max. Amikor belassul net torrent miatt csak az adott gépen lesz rossz a sebesség összes többi gépen lehet maxot mérni . szóval nem értem. win 8.1 van fent 64 bit nem lehet , hogy ebben van valami bug? Viszont msának a netén ne mvolt még belassulás azért érdekes. de mért csak én gépemen fagy be a net ha letöltök nem értem. ha hibás lenne router akkor minden gépen rossznak kéne lennie oylankor nem ? Edited by davzero
Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Na de fent azt írod, más hálózaton nem volt gond a letöltéssel ugyanezen a gépen, csak a te hálózatodon. Egyébként ezt egyszerű tesztelni: kösd ki a routert, kösd be a netet közvetlenül a gépedre, és így mérd a sebességet. Ha így nem tapasztalsz problémát, akkor a router a ludas. Amúgy nem mondanám ekkor sem, hogy hibás; simán lehet, hogy csak túlmelegszik valami, vagy csak fostos a firmware. De hát még azt sem tudjuk, milyen routered van.

 

Jó lenne egyébként, ha odafigyelnél az írásodra, pl. használnál mondatkezdő nagybetűket, írásjeleket, javítanád a nyilvánvaló elgépeléseket stb. Ahogy ugyanis ránéztem erre a hozzászólásodra, el is ment rögtön a kedvem, hogy elolvassam ezt az ömlesztett, láthatóan tíz másodperc alatt becsapkodott szöveget. Aztán valahogy mégis rávettem magam, hogy elolvassam – te is rávehetnéd magad, hogy megtisztelj egy kicsit bennünket azzal, hogy érthetőbb, normálisabb hozzászólásokat posztolsz.

Link to comment
Share on other sites

davzero

munkabol irtam nem ez volt a legnagyobb gondom.... tp link router fentebb azt hiszem irtam. szerintem ha a router lenne a ludas akkor minden gepnel rossznak kene lennie nem? eleg furcsa

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Hát pedig jó lenne, ha ez lenne a gondod, mert ez fontosabb, mint a letöltés. :hááát:

 

A TP-Linknek van százmillió routere, szóval ez így, attól tartok, nem eléggé definit meghatározás. Amúgy nem feltétlen kell elromlania a kapcsolatnak a többi gépen; de mondom, hogy ezt elég könnyű tesztelni, hogy a router tehet-e róla. Egyszerűen nézd meg router nélkül is, közvetlenül a gépedbe dugva a kábelt.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ilyen hiba nálam is szokott lenni (annyival megspékelve, hogy ilyenkor az uTorrent automatikusan kilép :( ). A hiba oka szimplán annyi, hogy gyorsabban tölt le az uTorrent, mint ahogy azt ki tudná írni HDD-re. Mivel a memória betellik, vinyóra nem tud írni, ezért lelassul a letöltés, majd miután kiírt mindent memóriából, újra be kell hogy gyorsuljon.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

De fent azt írja, hogy

– más hálózaton ugyanezzel a géppel nem volt ilyen gondja, ott jött az adat teljes gőzzel;

– volt, hogy csak a router újraindítása tette helyre a sebességet.

 

Persze amilyen zavaros a hibaleírás, simán lehet, hogy félreértettem, és nem a router okozza. De ezt elég egyszerű kideríteni, kétszer is leírtam, hogyan.

Link to comment
Share on other sites

davzero

hali! Időközben töltöttem le frissítéseket is a windows 8 hoz és azt hittem megoldott valamit , de nem. Tökre kiszámíthatatlan 60 gigat töltöttem le egyben midnenféle megszakadás nélkül hibátlanul több, mint 5 óráig semmi baja nem volt . Ma probáltam letölteni valamit és 10 perc után megállt a wifi kis sárga felkiáltó jellel. Pontos száma : tl-WR841N n-es router . Nem a router újraindítása után áll helyre a kapcsolat hanem a wifi ki-be kapcsolása után. A wifi nem lehet hibás ? Még hétvégén tesztelem másnál , mert ott nem tudtam olyan hosszú ideig letölteni és a hibajalenség random jelentkezik úgy vettem észre . 10 perc 1 ora 2 óra vagy egyáltalán nem is jeletnkezik. A szálakkal varialok, de nem old meg semmit . Utolsó töltésnél 0 kb / sec - ig ment le 5 perc után ahogy variáltam a kapcsolatok maximális számaval most 50 - en van, amikor 150 volt csak 80 kb / sec - ig ment le. Még egy beállítást állítottam mer lemez is megtelítődött : lemez cache: itt 1024 mb az automatikus gyorsítótár felülbírálása opció . Ez alapból nem szokott bepipálva lenni. Hogyan tudom a wifit letesztelni hogy jó e ? Vagy valami naplozó program ?előre is köszi

 

ui.: annyi h a routerem dobozán windows 7 compatible van , de szerintem ez nem kéne , hogy bekavarjon , vagy igen ? amugy a szóban forgó gép egy rog g551 jm .illetve internetes játéknál stb semmi szakadás tökéletes . Csináltam kézi diagnosztikai tesztet az intel driverével és azt írta ki hogy nem felelt meg : nicns a szállító illesztőprogramhoz kötve a vezetéknélküli hardware hm. Esetleg még a titkosítás is kavarhat be a sebességbe ? wpa 2 psk azt hiszem erre van állítva. Előző laptomonon semmi probléma nem volt ezen a routeren .

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Simán elképzelhető, hogy a WiFi-adapter okozza a problémádat. A tesztelés nagyon egyszerű, a következő lehetőségek vannak:

1. ugyanez a gép, másik WiFi-hálózat (másik router)

2. ugyanez a WiFi-hálózat (azaz ugyanez a router), másik gép

3. a gép routerhez csatlakoztatása Etherneten

 

Elképzelhető lehetne még, hogy valaki lesöpri a hálózatodat a routerével (vannak pl. 1 W-tal adni tudó routerek; ha valaki ennyivel küldi, lehet feljelentést tenni, mert 100 mW EIRP a hatósági maximum 2,4 GHz-en); de ha a többi gépen nem romlik el a kapcsolat, ez nem valószínű.

 

A TL-WR841N-ről azt mondják, hogy egy igen jól eltalált router jó árban (18 euróért utánad vágják), és állítólag baromi könnyű szétkapni és moddolni.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

...lehet feljelentést tenni, mert 100 mW EIRP a hatósági maximum 2,4 GHz-en...

Kivéve a külön hatósági engedéllyel rendelkezik a router. Az enyém is 1W-os, de adnak hozzá hatósági engedélyt is.;) Ebben az esetben az átlagos routeresek le vannak sz@rva.
Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Attól, hogy az eszköznek van hatósági engedélye, nem lesz legális 1 W-tal adni. Az AirPort Extreme is tud 1 W-tal adni; megvehető és használható, de nem adhatsz vele 1 W-tal. (Persze ennek megfelelően készítik fel a szoftját, szóval nem fogsz törvényt sérteni vele, ha megveszed.) Ha mások hálózatait zavarod, azt nem fogják hagyni.

 

Egyébként az intelligens rendszerek egyik alapelve, hogy mindenki visszavesz, ha nagy a zaj a csatornán. Ha nem ezt teszem, hanem megnövelem a szintem, az másoknál növekedett zajként jelentkezik, így ők is növelik a szintet... És soha nem lesz vége, megawattokat is baszkodhatunk egymásra, kommunikálni nem fogunk tudni. Szóval ha leszarod, hogy másoknál mit okoz a hálózatod, akkor majd a szomszéd is beszerez egy 1 W-os routert, rákúr egy nagyobb antennát, mint ami neked van, aztán mehet a csillagháborús fegyverkezési verseny. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

davzero

Értem köszi hát akkor megpróbálom az ötleteket de már semmi sem segít . van egy régi usb wifi adapterem de az lehet nem kompatibilis win 8 al azzal gonoltam h letesztelem külön még . :/

 

ui.: annyi történt , hogy midnenfélét állítgattam már amiket ajánlottak kliensbe szálak száma egyéb beállítások stb . és így most kb 200-300 kb/sec - ig megy csak le , illetve éjszaka benthagytam egy töltést szedte szépen maxon mad hajnalba ránéztem teljesen lecsökkent a sebesség 50 kb ra aztan beindult később magától megint maxra 1-2 órával később.

 

Nem tudok rájönni mi a baj és azért furcsa mert ugye ha neten játszom ahhoz is megy a le és feltöltés és akkor semmi baja nicns csak is kizárólag torrentél hal be a net !

Még valami ugye a hibajelenségnél nem csak a torrent lassúl le hanem az egész internetem , odlalt sem tudok betölteni semmi sebességtesztet se tudom lemérni ha be is töltö akkor kb ilyen 0,7 kb ot mér.

 

Arra jutottam, hogy hiába van rá garancia alapjáratok tökéletesen működik a wifi csak töltésnél akad be. , hogy veszek egy 150 mbps N -es nano usb wifi adapter az elég a 30/ 3 megás internethez ? Marmint eddig 3,6 mbps -el töltöttem fogja azt a sebességet tudni ? Találtam egy 54mbps -es wifi adaptert azzal max 2,1 mb/sec- et bír akkor 150 nek tudnia kéne 3,6 mb/sec -et ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...