Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Youtube szaggatás


Csaba_#

Recommended Posts

[OP]Destroy-man

@Adani: Akkor valamit rosszul csináltál. ;) A lista forráskódját kell megnyitni, majd annak a tartalmát kell a vágólapra másolni, és átadni a programnak, nem az oldal linkjét.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Végül a Flashgottal sikerült inden fájl letöltése Flashgottal, igaz lekapott egy csomó szemet is, meg minden videóból az összes felbontásút, de legalább megvannak.

Link to comment
Share on other sites

djmaxfield

Nos ha azt vesszük a youtube szaggatás szoftveres hiba miatt van szerintem mert Vista / Win7 alatt nem szaggat mindössze a flash playereket kell feltenni na xp-nél már más a helyzet és ezt laptopomon tapasztaltam AMD Athlon +3000 -es proci 768 mb ram és nvidia gforce4 420 Go (32 mb ) ugyhogy véleményem szerint ez operációs rendszer függő mert anno ha vissza emlékezünk xp alatt is szépen futott full képen .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
anti1234

Szasztok. Látom hogy már régi a téma, de én is szeretném kikérni a véleményeteket, hátha jár még valaki erre.. Az én asztalim se mai vas és szintén az a gondom hogy a Youtube videók, illyetve lényegében minden netes videó szaggat. Firefoxot használok. Illetve sokszor az egész firefox belassul, nem válaszol. Van hogy lefagy egy percre, majd ad egy hibaüzenetet hogy "a Shockwave Flash dolgozik, ill. nem válaszol. Megállíthatja a bővítményt, vagy folytathatja, hátha befejezi a működését". Régebben nem volt ilyen gondom, ugyan ezzel a cuccal. Tehát gondolom be kéne ruháznom újjabbra. Azér hátha valakinek van ötlete. Telljesen új gépet kellene összedobnom, vagy ebből még ki lehet hozni valamit?

 

Számítógép típusa ACPI x86 alapú PC

Operációs rendszer Microsoft Windows 7 Ultimate

Opr. javítócsomag Service Pack 1

Internet Explorer 9.11.9600.16476

DirectX DirectX 11.0

 

Alaplap

CPU típusa AMD Sempron, 1800 MHz (9 x 200) 3000+

Alaplap neve MSI K8N Neo (MS-7030)

Alaplapi lapkakészlet nVIDIA nForce3 250, AMD Hammer

Rendszermemória 1024 MB (PC3200 DDR SDRAM)

DIMM1: Nanya NT512D64S8HC0G-5T 512 MB PC3200 DDR SDRAM (3.0-3-3-8 @ 200 MHz) (2.5-3-3-7 @ 166 MHz)

DIMM2: Kingmax MPXC22F-D8KT4R 512 MB PC3200 DDR SDRAM (3.0-4-4-8 @ 200 MHz) (2.5-4-4-7 @ 166 MHz) (2.0-3-3-6 @ 133 MHz)

BIOS típusa Award (08/25/05)

 

Videokártya tulajdonságai

Eszköz leírása NVIDIA GeForce 6600

Adapter leírás GeForce Go 6600 GT

BIOS leírás Version 5.43.2.61.0

Lapka típusa GeForce Go 6600 GT

DAC típusa Integrated RAMDAC

Illesztőprogram dátuma 2013.01.31.

Illesztőprogram verziója 9.18.13.783

Illesztőprogram szolgáltatója NVIDIA

Memória mérete 256 MB

 

Telepített illesztőprogramok

nvd3dum 9.18.13.0783 - nVIDIA ForceWare 307.83

 

Multimédia

Hangkártya Creative SB PCI128 (Ensoniq ES1371) Sound Card

Hangkártya Realtek C655 @ nVIDIA nForce3 250 (CK8S) - Audio Codec Interface

 

Háttértár

Lemezes meghajtó SAMSUNG HD322HJ ATA Device (320 GB, 7200 RPM, SATA-II)

Optikai meghajtó HL-DT-ST DVDRAM GSA-4167B ATA Device (DVD+R9:8x, DVD-R9:4x, DVD+RW:16x/8x, DVD-RW:16x/6x, DVD-RAM:5x,

 

Hálózati kártya Realtek RTL8169/8110 Family PCI Gigabit Ethernet NIC (NDIS 6.20) (192.168.0.102)

 

Köszi előre is.

Edited by anti1234
Link to comment
Share on other sites

Temporary

Sajnos ezzel a processzorral jó esetben maximum csak a 360p youtube videókat lehet online megnézni. Letöltve még talán élvezhető a 480p. Az 1GB memória is szűk keresztmetszet lehet.

http://forum.techcor...ndpost&p=461156

Itt leírtam, hogyan tudod megállapítani a szaggatás okát, de mivel nekem is ilyen processzorom van hasonló alaplapban és modulokkal (ATI 9600/256 VGA és XP mellett), mondhatom szinte biztos mindkettő kevés.

 

Van azért némi remény. A kérdés az, mennyit szánsz rá.

Jobb processzort szerintem nem érdemes venni bele, de szinte nem is lehet kapni. Ha jó a hűtése a gépednek, akkor jöhet egy kis tuning. Jelen esetben csak a CPU FSB emelés jöhet szóba. Az én Sempron-om a jobbak közül való, így a 241MHz-vel elért 2169 MHz órajel már elég a 480p offline (azaz letöltve) és 360p onlline (azaz a YouTube-on) videók megnézéséhez. Ez ingyen van, de tapasztalatom szerint összességében még nem lett sokkal jobb a helyzet. Kellett mellé a memória bővítés is, ami esetünkben külön szívás, mert ha jól sejtem, valamelyik V2-es NEO

http://www.msi.com/p...hive&kw=MS-7030

alaplapod van, így nincs már üres modul hely. Így kénytelen vagy kb 6000ft-ért venni bele egy 1GB-s modult.

Miután ezt a két dolgot megtettem már látható volt az eredmény. Több megnyitott böngészőlap mellett sincs lapozófájl használat, az elején említett felbontásokban nem szaggatnak a videók.

 

Ezen felbátorodva vettem bele egy SSD-t (ami ugye a következő gépbe is jó lesz) amitől sokkal-sokkal jobb "érzés" lett dolgozni ezzel a géppel, és még egy ideig használható maradt ez a konfiguráció.

Link to comment
Share on other sites

anti1234

Temporary. Köszönöm a gyors választ. Az a helyzet, hogy XP alatt még rosszabb volt a helyzet. Csak ott úgy szokott nálam működni a dolog, hogy kb. 2-3 hónapig semmi gond, mennek szépen a videók, aztán egyszer csak gondol egyet és teljesen szétesik a rendszer. Most is így jártam, mert a Win7 mellett azért szoktam tartani egy XP-is, mert néha szükségem van rá. Van egy két matuzsálem az asztali gépre kötve. :)

Valószínű hogy megpróbálok memoriát bővíteni, hátha még eldöcög egy darabig. Semmi másra nem használom, csak netezni, meg filmnézésre. A filmekkel, amik vinyóról mennek, nincs is semmi bajom. Visz mindent szépen. Csak a nettel van gond. Az alaplapom valóban egy MSI K8N Neo (MS-7030), egészen pontosan ez: http://www.msi.com/p...K8N-Neo-V2.html

Mindenesetre ez a proci húzás érdekelne. Egyszer már majdnem rászántam magam, de valamiért félbemaradt a projekt. Esetleg tudsz ebben segíteni? Vagy van valahol erre vonatkozó leírás? Mit meddig szabad stb. Jelen állás szerint a proci 40 fokos hőmérséklet körül dolgozik. Szoktam figyelgetni, komolyabb terhelés alatt sem megy 45-48 fok fölé.

 

CPU tulajdonságai

CPU típusa AMD Sempron, 1800 MHz (9 x 200) 3000+

CPU alias Palermo (Venice-128)

CPU stepping DH-E6

Utasításkészlet x86, x86-64, MMX, 3DNow!, SSE, SSE2, SSE3

Eredeti órajel 1800 MHz

Min / Max CPU szorzó 4x / 9x

L1 kód gyorsítótár 64 KB (Parity)

L1 adat gyorsítótár 64 KB (ECC)

L2 gyorsítótár 128 KB (On-Die, ECC, Full-Speed)

 

CPU fizikai információk

Tokozás típusa 754 Pin uOPGA

Tokozás mérete 40 mm x 40 mm

Tranzisztorok száma 68.5 millió

Gyártási technológia 9Mi, 90 nm, CMOS, Cu, SOI

Processzormag mérete 84 mm2

Magfeszültség 1.400 - 1.450 V

I/O feszültség 1.2 V + 2.5 V

Maximális teljesítmény felvétel 67.0 W

 

Mező Érték

Érzékelő tulajdonságai

Érzékelő típusa Winbond W83627THF (ISA 290h)

GPU érzékelő típusa Diode (NV-Diode)

Alaplap neve MSI MS-7030

Burkolatba behatolás történt Igen

 

Hőmérsékletek

Alaplap 16 °C (61 °F)

CPU 37 °C (99 °F)

1. CPU 32 °C (90 °F)

GPU dióda 60 °C (140 °F)

SAMSUNG HD322HJ 25 °C (77 °F)

 

Valaki tanácsolt már nekem bios frissítést is. Nem tudom hogy ezzel érdemes-e próbálkoznom?

Edited by anti1234
Link to comment
Share on other sites

payskin

Szerintem nem.

Link to comment
Share on other sites

anti1234

Szerintem nem.

Mi nem? Bios-t frissíteni?

Edited by anti1234
Link to comment
Share on other sites

payskin

Igen. Semmi köze a dologhoz, egészen kicsi a valószínűsége, hogy bármi is gyorsabb lesz tőle a gépben, ellenben van egy nem elhanyagolható kockázata annak, ha nem sikerül, nem kompatibilis stb. Az ilyen tiszteletreméltó matuzsálemeket szerintem már nem szabad ilyesmivel megzavarni.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Ezzel a géppel már semmit se csinálj, dobd ki a francba, és vegyél újat.

Link to comment
Share on other sites

anti1234

Kösz az instrukciót, de egyenlőre nincs kedvem megválni tőle, anyagi megfontoltságból. :) Egy picit azért én megpiszkáltam a procit, de sajnos nem sokat enged húzni. Viszont észrevehetően javult a teljesítmény! :) CPU FSB-t 220 MHz-ig engedi tolni, utána egyszerűen nem tölt be a rendszer sajnos. Így az eredeti 1800 MHz órajel elmegy 1980.1 MHz-ig. Gondolom akkor ennél sehogy sem lehet feljebb tornászni. A memóriát pedig egyáltalán nem lehet húzni, csak a feszültséget lehet növelni. Esetleg a videó kártyát érdemes piszkálgatni, vagy csak kinyírom?

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

A szomorú valóság az, hogy szarból nem lehet várat építeni. Szeretném megérteni, mit vársz egy lassan 10 éves belépőszintű konfigurációtól, de nem nagyon sikerül. A helyedben örülnék, hogy ebben a korban még ha lassan is, de problémamentesen működik, és nem szórakoznék tuninggal, aminek komoly értelme nincs (már új korában sem volt), kockázata viszont annál inkább, főleg egy ennyi idős gépnél.

 

Ez ennyit tud, törődj bele. Ha jobbat akarsz, másikat kell venned.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Csatlakozom az előttem szólóhoz. :nem:

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Itt tényleg csak egy új gép jöhet szóba.

 

Ha szeretnéd jobban tuningolni a procit, akkor a proci feszültségét is emelned kell.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Részben nem csatlakozom az előttem szólókhoz :)

 

Először is anti1234 nem tisztázta a szaggatás okát.

http://forum.techcor...350#entry461156

A YouTube amúgy is hajlamos túlbecsülni a gép képességét. Néha elég csak gyengébbre állítani a minőséget és megszűnik a szaggatás. Ehhez a videó ablak jobb alsó sarkában található fogaskerék ikonra kell kattintani. A 360p minőség még élvezhető felbontású.

 

Az ilyen korú gépeket nagyrészt 512MB-1GB RAM-al építették Az ezeknél tapasztalható alkalmi jellegű lassulások oka, szinte minden esetben a manapság szükséges minimumnál kevesebb memória miatti lapozófájl használatból adódik. Neki 1GB van a gépében, így szerintem bőven megéri azt a 3-6 ezer forintot a memória bővítés, ha megszűnik az alkalmi lassulás. Internetezős, filmnézős gépnek még egy ideig jó lesz, Egy ennél kicsit jobb gép is majd 20 ezer forintba kerül.

 

Az ilyen idős gépeknél lehet létjogosultsága egy minimum 15%-s tuningnak, Kevesebbet szinte észre sem lehet venni. Természetesen szigorúan csak a megfelelő konfigurációban: jó minőségű táp, jó szellőzés, stb..esetén.

Nekem is pontosan ugyan ilyen van, az alaplapom is pont ez az MSI volt régebben. Most egy K8NF3-VSTA-ban ketyeg ez a Sempron 2170MHZ-n (FSB 241MHz).

Lehet, hogy többre is képes lenne, de nincs időm kísérletezni vele. Mint azt fentebb írtam, ez pont elég volt ahhoz, hogy még normális minőségben tudjak YouTube videókat nézni, szaggatás nélkül.

Ennyi tuning más alkalmazásokra csak igen minimális hatással van . Viszont itt van néhány tapasztalatom. A számokból talán kevésbé látszik, de igen figyelemre méltó, látványos felhasználói élmény javulást hoz, egy ilyen régi gépbe SSD-t használni. http://forum.techcor...150#entry443162

Ez egy különösen jól tuningolható processzor. Akár léghűtéssel is, kis híján 1GHz-el lehet túlhajtani !http://www.xbitlabs....on-2600_12.html

Ismétlem: szigorúan csak a megfelelő konfigurációban. jó minőségű táp, jó szellőzés, stb..esetén. De ez már egy másik topik témája :)http://forum.techcor...opic=58&st=1450

Link to comment
Share on other sites

anti1234

Temporary. Köszönöm a segítséget, úgy érzem így is elértem némi javulást. Mindenképp veszek bele memóriát. Hátha jobb lesz.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Ismétlem: szigorúan csak a megfelelő konfigurációban. jó minőségű táp, jó szellőzés, stb..esetén.

 

Igen, teljesen valószínű, hogy egy közel 10 éves gép esetében a tápegység patika állapotú (ennyi idős korukra a legmárkásabbak is elöregszenek), az alaplap is hibátlan (ami nem szilárdelektrolitos kondival szerelt, azt olyan 7-8 év után diszkréten lehet a kukába helyezni), a hűtés is megfelelő (nincs az a ventilátor, ami ennyi idő után ne vesztene a légszállító képességéből).

 

De lehet, hogy a gépet sosem használták, csak vasárnaponként, és egyébként is mindent szakszerűen cseréltek rajta, a belépőszintű gépekre ez amúgy is abszolút jellemző. :hááát: Meg a csúcskategóriás tápegység.

 

Örülök, hogy arra biztatod, dobálja ki a pénzét az ablakon, és tegye tönkre a számítógépét azért, hogy esetleg a 480p ne szaggasson 2014-ben. (Mert ő nyilván fel tudja mérni, adottak-e a tuningolás feltételei.) A 8 év feletti gépek tuning nélkül is szépen megadják magukat, ne aggódj.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

"A 8 év feletti gépek tuning nélkül is szépen megadják magukat, ne aggódj"

Esetleg némi underclock meghosszabbítja az életüket, vagy mégjobb, ha be sem kapcsoljuk az ilyen korú gépet, úgy legalább megmaradnak az adataink. :)

 

"Örülök, hogy arra biztatod,.."

Nem gigahertzes túlhajtásra, hanem memória bővítésére biztattam, és saját tapasztalataimat ajánlottam figyelmébe a minimális tuningról. Abban az alaplapban gyárilag is benne van egy 15% teljesítmény növelő opció, így valószínűleg ekkora plusz terhelés nem okoz drasztikus élettartam csökkenést. 160 watt fogyasztásnak a 130 helyett, hasonló hatása lehet a tápegységre. Ráadásul a C&Q ideje alatt még ennyit sem eszik.

 

"Mert ő nyilván fel tudja mérni, adottak-e a tuningolás feltételei."

Nem véletlenül tereltem volna a témát másik topikba

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Esetleg némi underclock meghosszabbítja az életüket

 

Szalmabáb, nem mondtam ilyet. Én csak annyit mondtam, a tuning ebben a korban veszélyes, mert a kondenzátorok, oszcillátorok stb. öregszenek, akárcsak a tápegység, a ventilátorok stb., és nem biztos, hogy a frekvencia növelésére, illetve a növekvő eldisszipált hőteljesítményre jól fognak reagálni. Sajnos tuning nélkül is megkotlanak idővel ezek a régebbi alaplapok, ha még van olyan, amelyik tizedik évéhez közelítve működik, azt már nem kéne piszkálni.

 

vagy mégjobb, ha be sem kapcsoljuk az ilyen korú gépet, úgy legalább megmaradnak az adataink.

 

Ez egyébként igaz, a kukában a helyük, meg a múzeumban.

 

memória bővítésére biztattam

 

Igen, DDR-400-as memória vételére 2014-ben. Inkább költse bármire*, ennyiért talán egy

is belefér.

 

Abban az alaplapban gyárilag is benne van egy 15% teljesítmény növelő opció

 

Volt, mondjuk 10 évvel ezelőtt. Egyrészt. Másrészt azt komolyan gondoltad, hogy +15% egy egymagos Sempronnál hoz bármi érezhető eredményt?

 

Semmit nem hoz, legfeljebb kockázatot. Ezenkívül minden fillér, amit erre a gépre költ, nettó pénzkidobás.

 

 

* Izé, most komolyan, moderáljalak ki?

Link to comment
Share on other sites

anti1234

Ne vitatkozzunk már ezen kérem. Teljesen felesleges. :) Havernak volt elfekvőben két db. 1 gigás Kingmax, többek között azért, mert nem dobál semmit a kukába, pedig megtehetné. Most tettem bele, kérem szépen, süvít mint az állat, már a korához képest. :D Így költenem se kell rá. Megy amíg megy, ki nem lesz dobva addig, nincs pazarlás. :)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Még annyit tennék hozzá, hogy amit mostanában a Youtube művel és amit vele művelnek, az egy normális gépen is meglehetősen nehézzé teszi a videók nézését. Én az utóbbi időben teljesen leszoktam róla, pedig korábban nagy Youtube-fogyasztó voltam.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Sokszor elég nehezen megy valóban csak az segít, ha letöltöm és úgy nézem meg. Érdekes módon sokszor megakad lejátszás közben meg akadozva indul meg újra és újra, de ha rábökök a letöltésre másodpercek alatt leszedi és már nézhetem is.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

@Balázs: Nyugodtan, bár őszintén szólva nem igazán értem, mi a problémád ezzel. Egy ősi mesterség bevett, elfogadott nevéről van szó, még csak nem is annyira csúnya. Petőfinek is megfelelt 166 évvel ezelőtt. :) Bár lehetett volna szalonképesebben is, de én szeretem néven nevezni a dolgokat.

 

Na mindegy, a helyes megfejtés részemről a

lett volna. :D
Link to comment
Share on other sites

Adani

Mi volt a moderálás tárgya? Petőfiből ítélve mondjuk sejtem és igen már ő is káromkodott. Sőt még korábban Balassi is: "ki szarral hadakozik szaros lészen az maga is"

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...