Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows 8.1 Preview


SkyBird

Recommended Posts

Garono

Én linkeltem WinPhoMoFo-s cikket. Lehet, hogy nem ide kellett volna.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Végül is kapcsolódik a Phone, ha áttételesen is.

Az MS ugyanis úgy gondolta, ha már a hordozható kütyüknél lemaradt, hogy egy felület legyen telefon, tablet, tapicskolós kijelzős notebook variációk és asztali PC-nél is. És hogy ez milyen jó lesz, a buta usernek így nem kell gondolkodni, mert mindenhol ugyanaz fogadja, könnyebb szinkronizálni, stb.

Ezért kvázi beáldozták a desktop vonalat, mert túl erőszakosra sikeredett az uniformizálás nem hagyva választási opciót. Ezt már sokszor kitárgyaltuk.

Egyelőre a Phone se nagyon jött be, de szerintem nem a csempe miatt, vagy nem csak és nem elsősorban azért.

Valószínűleg nem én vagyok ennek a célközönsége, de ahogy tudom elég zárt rendszer, nem nagyon lehet belepiszkálni és úgy testre szabni, mint egy androidost.

Ha jól tudom a Phone-ban még fájlkezelő sincs.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Hoppácska, hoppácska! Erről a hétvégén lemaradtunk, az index is csak most írta meg.

 

Microsoft stock price down 11.40 percent in trading Friday

 

Instead, those financial results failed to meet the expectations of analysts, who were expecting higher numbers from the team at Redmond. As a result, Microsoft's stock price took a beating today on the NASDAQ stock market. After going down as much as 12.2 percent in trading, the price recovered a little bit at the end of the day to settle at $31.40 a share. That's down $4.04, or 11.40 percent, from Thursday's close. It's also the biggest single day dip in its share price in 13 years.

 

the Internet seems to be full of editorials and analysts reports today proclaiming that Surface RT, and Windows RT as a whole, is a big failure

 

Szegény-szegény Microsoft! Az emberek folyton félreértik, hát nem csoda, hogy nem terjed a Windows 8 meg a Surface, hüpp-hüpp.

Link to comment
Share on other sites

Garono

19-i a hír, én olvastam is aznap. :D Így járás esete, kedves Microsoft.

 

Más: Ablakok a tabletre: Windowsosodik az Android? http://androlib.blog.hu/2013/07/23/ablakok_a_tabletre_windowsosodik_az_android

 

Kár, hogy nem eredeti Android feature. De még lehet, hogy ez felnyitja a szemüket a Google-nél is. Én egy ilyesmit vártam volna a Windows 8-tól is, nem ezt a használhatatlan metrót.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Egyszer néztem egy Ubuntu for Android videót is. Na az is bőven tetszetősebb dolgokat tudott ezen a téren és erősen beta állapotban, mint a WinRT.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
BlueGold

Költői kérdés :) Ha egy "mezei programozói csapat" http://startisback.com pár .dll-el vissza tudja hozni a Start menü-t, akkor az M$ miért nem akarja ezt megtenni?

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Gondolhatod, hogy nem technikai akadálya van. Azt hiszem, ezt a témát egy párszor már kiveséztük itt.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Egy páran már szépen kerestek ilyen megoldásokkal, ha pénzért adják. ;)

Try and buy.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Ez megvolt? http://www.engadget.com/2013/07/03/microsoft-bing-ads-windows-8-1-smart-search/

 

A magyar médiában csak ma jelent meg a hír, nem is értem miért nem tűnt fel korábban.

 

Elég undorító amúgy. Egy (normál esetben) kifizetett operációs rendszerben reklámokat kell nézegetned. Van ennél lejjebb? Még az Androidban sincs rendszerszinten reklám sehol.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Olvastam, röhögtem rajta, illetve csodálkoztam, hogy ez most miért kell a Microsoftnak? Extra bevétel? Nem hiszem. Mindegy, eggyel több érv, hogy bottal sem...

Link to comment
Share on other sites

payskin

Igen, a Skype-ban is ki lehet, ettől még ugyanolyan görénységnek tartom. A Skype esetén legalább az üzemeltetési költségeket fel lehet talán hozni indokként, a Bing Ads-re viszont nehéz normális magyarázatot találni, legalább is nekem az.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Na igen ám, de míg (legalábbis régebben) a Skype egy külön letölthető, ingyenes alkalmazás volt, addig a Win8 egy fizetős operációs rendszer. Ez az ultimate görénység, hogy nem elég, hogy kifizeted a terméket, még nézegess is benne reklámokat. Az Office 14-be nem akarnak reklámokat tenni? :D

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:hmm: Hogy hogyan volna jobb, meg kinek, az jó kérdés.

Az viszont tény, hogy átalakult és változik a világ. Van aki alakítja, kérdés, hogy mindig a jó irányba-e.

Van aki meg kullog utána, mint az MS a tablet/okostelefon biznisznek.

Hogy mi lesz ebből, majd elválik. A Google is egész jól megélt a kereső reklámjaiból. Jó, nem pont így, meg egyszer volt Budán kutyavásár, és nem minden ismételhető meg.

Most ezt a Binget rátolják integráltan mindenre a Desktop, meg Skydrive - egyelőre még így hívják :P - keresésekre is. Majd meglátom, ha zavar az Ads, majd kikapcsolom. Gyárilag megtehető lesz, egyelőre.

Márpedig zavarni szokott. Androidon is megoldható egyes ingyenes programok reklámjainak eltüntetése.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Az a hétvégi hír megvan, hogy az Asus kiszállt a Windows RT-s piacról? azt hiszem egy készülékük volt, de soha többet. És nem ők az elsők, mert már a Lenovo is levette piacról az RT-s kütyüjüket, csak ők még nem jelentették be, hogy ennyi volt.

 

Rögtön utána jött a hír, hogy a Motorolával együtt dolgoznak a következő Nexus cuccon. :D

 

Sikersztori ez a Metro, bármerre is nézek. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Garono

Nem tudom, hogy ezek után jön-e még ARM-es Surface gép? A Ballmer vezette csapatból kinézem. :D

 

---

 

Ezt most láttam egy videóban, a megújult People app:

 

QIhdiNM.png

 

Ilyen össze-vissza, teljesen ötlettelen, "a hétvégén a Pisti összefotosoppolta" dizájnt adnak el "modern" néven, meg szerintük ez innováció? LMAO!

Link to comment
Share on other sites

payskin

Egyszer csak vége lesz ennek az UI/UX/minimál/flat rémálomnak. Ki kell bekkelni.

 

Egyébként abszolút jön a következő, ott van a cikk végén, hogy

 

On Thursday, NVIDIA's CEO confirmed it was working with Microsoft on a second generation Surface RT tablet. Dell, which launched the Windows RT XPS 10 tablet, has said it has plans for future Windows RT devices. Finally, there's lots of rumors and evidence that Nokia could be developing its own Windows RT tablet for a launch later this year.

 

 

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

A Windows RT halott, hiába küszködnek vele.

Mondjuk én meg se vettem volna sosem, de az csak 1 fő. ;)

A nem ARM-os kütyük meg elég drágák, akár Surface, akár más gyártmány. Főleg a metamorfózisos idehajtom, odahajtom csodák, és még az se biztos, hogy annyira jók.

 

Az MS szeretett volna már belépni erre a piacra is, illetve az volt a probléma, hogy alacsony fogyasztású prociban nem volt semmi, csak az ARM.

Ez lett belőle. Kipróbálták, nem jött be, nem kell a kutyának se ez a kiherélt megoldás még Office-szal sem.

Az Intelnek nincs, nem volt igazán tabletbe való procija hosszú üzemidőre és ventillátor nélküli hűtéssel, pedig szintén nagyon szeretne.

Talán még az ultra Haswell se lesz az igazi erre.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Az AMD-nek lenne rá elfogadható procija (E-450, E2-2000), de őket meg nem érdekli ez a szegmens, pedig jó áron be tudnának lépni a piacra.

A Windows RT bukását meg maga az MS intézte el azzal, hogy engedte licencelni az x64-es rendszert ezekre a gépekre. Én kipróbáltam pár RT-s hibrid gépet, igazándiből még tetszettek is, az egyedüli bajom az a szoftveres támogatás volt vele, ami miatt nem venném meg, minden más mellette szólna, ha most vennék táblát. Viszont vannak kínai alternatívái ezeknek a gépeknek, ami árban már kellemesebb. Az i5-ös procival szerelt gépek kerülnek annyiba, mint nálunk az RT-s gépek. Bár a kicsi kínaiból kinézem, hogy lopott Win8-at telepít rá, hogy így tudja olcsóbban adni a gépet. :P

Link to comment
Share on other sites

payskin

Bejelentették: megjelenés október 18, egy nappal hamarabb tölthető a Store-ból. Úúú, de izgi!

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ez a hivatalos dátum, vagy az RTM dátuma? Hátha az MSDN-esek előbb megkapják. :P

Link to comment
Share on other sites

payskin

Megjelenés.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...