Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows 8.1 Preview


SkyBird

Recommended Posts

jagdtigger

Akkor marad a win7 amíg lehet(a remény hal meg utoljára :) ), utána meg a barkácsolás :S .

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Én le fogom tesztelni, mennyire tudnék együtt élni vele. Hátha nem is olyan borzalmas, mint amilyennek elsőre tűnik. De legalábbis abban reménykedem, hogy megszokható, a Metro meg ignorálható.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Kijött a VirtualBox 4.2.16, vannak benne Windows 8.1-re vonatkozó javítások.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:oké: Igen, az új verzióval már rendben települ a Guest Additions a 8.1 Preview alatt, és már látja a megosztott mappákat, működik a megosztott vágólap is.

Tehát rendben. Valószínűleg nem kell a CMPXCHG16b bűvészkedés sem, de új telepítést nem próbáltam, a régin meg már be volt kapcsolva.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Több helyen olvasom kommentekben, hogy tulajdonképpen a Win8 azért nem sikeres, mert a hozzánk hasonlóak (akik ellenzik a metrót), lebeszélik az olyanokat a váltásról, akik nem értenek hozzá. Én mondjuk nem beszéltem eddig le senkit, mert pont nem érdekel, hogy ki akarja magát metróval szívatni, de azért az lol, hogy Win8 használó ismerőseim kizárólag a desktop felületet használják. Bölcs dolog ezért Win8-at használni.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Én legalább 3 embert beszéltem le róla. :D:paradicsom:

 

De mi a baj a Desktop használattal?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
...de azért az lol, hogy Win8 használó ismerőseim kizárólag a desktop felületet használják. Bölcs dolog ezért Win8-at használni.

 

:igen: Igen, bölcs dolog. Bár nem biztos, hogy a bölcs szó fedi le legjobban.

A Win8 desktopon jobb, mint a Win7, még ha nem is drasztikusan.

Ha meg néha futtatnék egy ModernUI appot, azért akad 1-2 ilyen :P, úgy a lehetőség adott kapásból.

Link to comment
Share on other sites

payskin
:igen: Ha használnék Windows 8-at, pontosan így járnék el. Például játszani a Metróba (is) járnék. ;)
Link to comment
Share on other sites

Garono

Az a "baj" a desktop használattal, hogy a Win8, és újabban minden MS termék a metróról szól, csak éppen a metrót a felhasználók elenyészően kis százaléka használja. Olyan, mintha valaki tankkal szeretne szántani: lehetni lehet, csak nem érdemes.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Már hogyne lenne az? A sebességelőny bármit megér. :) És egyébként is újabb, modernebb, jobb. Hogy van benne egy plusz (a Metro), az egy dolog, nem kötelező használni.

Link to comment
Share on other sites

payskin

De Garono, ha kidobjuk a "képből" a Metrót, valamint az Aero és a Start menü hiányát, a Win8 Desktop egy klasszissal jobb, mint a Win7. Egy rakás fejlesztés van benne és mögötte -- több, mint a Vista és a Win7 között volt. A Windows 8 témában ezt részletesen kibeszéltük (legalább is én).

Link to comment
Share on other sites

Garono

Tudom. Egyelőre megvárom a végleges 8.1-et, aztán ha kompatibilis leszek vele, akkor talán átállok.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Nem kell annál a csempénél leragadni. Ha nem kell, nem használod.

A 8.1-nél ezt még könnyebben megteheted majd külső programok nélkül.

Egyébként ahogy Balázs is írta fentebb. :igen:

Link to comment
Share on other sites

Garono

Van amúgy beépített, desktop számológép például? Mert most olvastam egy cikket a PH-n, a képek között láttam a forradalmi teljes képernyős számológépet. http://itcafe.hu/dl/cnt/2013-07/99549/calculator.png

 

Nyilván komolyabb feladatra célprogramot vagy Excelt használok, de pár számot összeadni-kivonni megfelelő volt a Win7-es számológép, elég sokat használtam. Most ha továbbra is szeretnék egy kis ablakban futó, egyszerű kalkulátort, ahhoz third-party appot kell beszereznem?

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Várhatóan nincs desktop számológép, mint ahogy elvileg a desktop játékokat is kukázták. Régen volt erre egy fasza Firefox-kiegészítőm, de nem fejlesztették tovább. Nem tudom, a Windows 7-es calc.exe mennyire mobilizálható, de szerintem jók a kilátások. :)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ne már, nincs calc? :o Ez kimaradt.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:hááát: Ez már tényleg furcsa ellenérv lett volna a Win8 ellen. :lol:

De még jó, hogy hamar rájöttetek, hogy ugyanaz a számológép van benne desktopon. ;)

Azért érdekes, hogy ez mást is foglalkoztatott, hogy megszülethetett ez a linkelt hogyan csaljuk elő cikk.

Inkább azért a Start menü hiánya miatti példa lehet ez mégis.

 

De tényleg, ha valaki már túl tudja tenni magát a klasszikus Start menü hiányán, a kikapcsolás megváltozásán, hogy van olyan, akinek a számológép hiánya verné be azt a szöget a Win8 koporsójába, na ezt nem gondoltam volna.

Igaz én nem szoktam használni a calc.exe-t, mindig az Excelt használom apróbb számításokra is. Praktikusabb, mert a megelőző számítások látszanak, a cella tartalmakkal további műveletek végezhetők.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Mondjuk azért egyszerűbben is elő lehet hozni a számológépet. WIN gomb lenyom, begépeled, hogy calc, majd nyomsz egy entert. Én Vista óta így indítom, és semmi gond nincs vele, még Win8 alatt is működik. Tény, hogy kirakhatták volna ModernUI-ra a számológépet, de ez nem történt meg. Valószínűleg, csak kifelejtették, de a program amúgy benne van, és még meg is találja.

 

Viszont amennyi baromság megjelenik a Win8-al kapcsolatban, az valami katasztrófa. A szégyen az, hogy hivatásos cikk írok tollából is jelennek meg ilyen cikkek. Ezek után nem kell csodálkozni, hogy nem terjed a rendszer. Ha az MS-nél egy kicsit tökösebbek lennének, írnának cáfoló cikkeket, majd az eredeti cikkírót feljelentenék rágalmazásért. Arra fele ez úgy is divat, az Apple párszor reprezentálta. Fórumokon azt még elnézem, hogy Metroról beszélnek a ModernUI helyett, de egy hivatalos cikkben ne írjunk már róla. Ez kb. olyan, hogy azt írnám, hogy a Windows Vienna-ban ez, meg az van. Vajon hányan fogják tudni, hogy melyik rendszerről van szó? Pedig beta korában még így hívták, sőt több cikk is írt róla anno ilyen néven.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ez a Metro kontra Modern Akármi, ez a te gumicsontod, amin látványosan szeretsz rágódni. :) Szerintem a világon senkit nem érdekel, hogy pontosan hívják azt a... azt. A Microsoft csodálatos öntökönlövése volt, hogy elbukta a Metro nevet, aztán meg ahelyett, hogy elnevezték volna normálisan, elkezdtek Modern UI designról meg stílusról beszélni. Szegény újságíró nem írhatja azt, hogy csempés szutyok, a telefonokban pedig elég sokáig Metrónak hívták, hogy megragadjon a népben...

 

De nem gondolnám -- és ahogy a mellékelt ábra mutatja, a Microsoft sem gondolja --, hogy ez akkora "baromság" vagy "bűn" volna egy újságírótól, hogy emiatt bármit is csinálniuk kéne. Azt meg te sem gondolod komolyan, hogy emiatt nem terjed a rendszer... :D:hááát:

 

Egyébként honnan tudjuk, hogy a felületet hivatalosan is Modern UI-nak hívják? Elmentem a microsoft.com-ra, és beírtam a keresőbe azt, hogy metro. Rögtön feldobta rá javasolt keresőszónak a metro ui kifejezést, és a találati lista 4. oldalán is releváns, a Metrót, mint felületet, alkalmazásokat, irányelvet emlegető találatok vannak. Beírtam ugyanúgy, hogy modern, nem dobta fel, hogy modern ui, az első találati oldal tele van a Modern Warfare-rel, és a találatok között egyetlen olyan nincs, ahol a Microsoft hivatkozna erre a dologra Modern UI-ként. Van egy bejegyzés egy külső MS-partnertől, hogy "ha nem tudnánk, akkor augusztus óta Modern UI a felület neve". Aha, érdekes módon, erről a Microsoft saját weboldala sem tud. Lassan eltelik egy év, ideje volna eldönteni.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Augusztus közepe vagy vége körülre ígérték az RTM-et. Ez a cikk sem nagyon mond ellent.

 

:hmm: Remélem az ingyenes WMC-vel idejében felokosított verzióra is gond nélkül felmegy majd.

Avagy frissíteni kell vagy tiszta telepítéssel is megeszi a WMC kulcsot?

Ragaszkodnék a WMC-hez, mert nem kellett külön kompatibilis free DVB-T lejátszó programot keresni, és néha rá szoktam nézni a PC-ről a Teletextre.

Link to comment
Share on other sites

Garono

eww16u3.jpg

 

LOL.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man
:) Attól ezért a ModernUI sokkal többet nyújt, mint ezek a nagy gombok. Bár ha ilyen felfogásban gondolkodik az ember a ModernUI-ról, akkor nem csoda, hogy nem is terjed.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...